Zavrieť

Porady

Marketingová "firma" mi nechce dať faktúry

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Ahoj, píšem Vám, viac skúseným v právnych veciach, pretože bohužiaľ ja sa do obchodného práva nevyznám. Objednal som si od marketingovej firmy XY billboard na 2 mesiace. Problémy sú hneď dve. Prvá je, že mi nechce poslať faktúru, ktorú by som si mohol dať do nákladov a druhá, že mi nevie, alebo nechce povedať ulicu, kde sa billboard nachádza. Poslal mi len jednu fotku, ale pri dnešných grafických programoch sa to dá ľahko upraviť. Billboard bol objednaný na august a september. Už je september a ja ešte stále nemám ulicu, takže v podstate si to mohol objednať len na 1 mesiac. Firme arton, od ktorej si to ževraj objednal sa nedá dovolať a na e-maily mi neodpovedajú,takže si to u nich neviem overiť. Riešenie by bolo extrémne jednoduché, poslal by mi faktúru, ulicu, kde sa billboard nachádza a faktúru od firmy, kde si to objednával, samozrejme by stačilo len dĺžka kampane. Cena by ma nezaujímala.

Zaujímalo by ma, či si môžem od neho súdnou cestou nejak vymáhať tieto veci. Potrebujem to čo najskôr, pretože keď skončí september, tak billboard skončí tiež, takže nebudem vedieť nijak argumentovať a nebudem môcť spraviť nijaké dôkazy, ktoré by jeho tvrdenia mohli zdiskreditovať.

Ďakujem za pomoc
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
tatramat Pozri príspevok
§ 71
Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku


(1) Pri každom dodaní tovaru a dodaní služby v tuzemsku pre zdaniteľnú osobu a pre právnickú osobu, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru.



Tento prípad je ad1) medzi podnikateľmi, ad2) pravdepodobne aj medzi platiteľom DPH,ktorý bol príjemcom sumy

Takže daňový doklad musí vystaviť, inak sa vystavuje pokute v zmysle zákona o sprave daní a poplatkov.

Treba kontaktovať prislúšný daňový úrad dodávateľa, a informovať daňový úrad alebo ho požiadať o spoluprácu, nakoľko nie je záujem vydať daňový doklad.

To myslím, že zaberie veľmi rýchlo.
Asi si nerozumieme. Z čoho usudzuješ, že dodávateľ je platiteľ? Ak nie je platiteľ tak nemusí vyhotoviť faktúru. Ktorý § porušil? §71 určite nie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať