Zavrieť

Porady

Marketingová "firma" mi nechce dať faktúry

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Ahoj, píšem Vám, viac skúseným v právnych veciach, pretože bohužiaľ ja sa do obchodného práva nevyznám. Objednal som si od marketingovej firmy XY billboard na 2 mesiace. Problémy sú hneď dve. Prvá je, že mi nechce poslať faktúru, ktorú by som si mohol dať do nákladov a druhá, že mi nevie, alebo nechce povedať ulicu, kde sa billboard nachádza. Poslal mi len jednu fotku, ale pri dnešných grafických programoch sa to dá ľahko upraviť. Billboard bol objednaný na august a september. Už je september a ja ešte stále nemám ulicu, takže v podstate si to mohol objednať len na 1 mesiac. Firme arton, od ktorej si to ževraj objednal sa nedá dovolať a na e-maily mi neodpovedajú,takže si to u nich neviem overiť. Riešenie by bolo extrémne jednoduché, poslal by mi faktúru, ulicu, kde sa billboard nachádza a faktúru od firmy, kde si to objednával, samozrejme by stačilo len dĺžka kampane. Cena by ma nezaujímala.

Zaujímalo by ma, či si môžem od neho súdnou cestou nejak vymáhať tieto veci. Potrebujem to čo najskôr, pretože keď skončí september, tak billboard skončí tiež, takže nebudem vedieť nijak argumentovať a nebudem môcť spraviť nijaké dôkazy, ktoré by jeho tvrdenia mohli zdiskreditovať.

Ďakujem za pomoc
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

dragan.michal Pozri príspevok
Faktury a aj ine daňové doklady vystavujem. Každý kto má záujem môže prísť za mojim účtovníkom a nahliadnuť do nich. To isté aj zmluvy. Len tak mimochodom je zaujímavé že cca z 200 klientov nikto nič zlé nepovie, dokonca posúvajú referencie a len Dantess je jedíny co sa stazuje. Je tiez zaujímavé za z temy o bilboarde a faktúre sme sa dostali k debate ci som dost dobra firma alebo nie. Keby som tu zverejnil cele rozhovory s Dantessom, co vsetko si objednal a ked to bolo objednane a potom to zrusil z coho vznikili nemale skody tak by ste si o serioznosti asi povedali svoje.

Preto som oslovil aj právnika, aby som si to vsetko vyjasnil kedze Dantess neustale poskodzuje moje meno.
prišli ti peniaze na účet? Ak si nič neobjednal, tak za čo sú tie peniaze?

Jasné, že dantess mal prísť na to, že si vynechal v mene stránky písmeno. Ale ako profesionál si to snáď asi aj sám kontroluješ po sebe. Kontola bilbordu zákazníkom je istý druh alibizmu. Ak bude chyba, my za to nemôžeme, veď on si to kontroloval.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Vidím, že táto téma sa uberá nesprávnym smerom.

1. Sice som odstupil od zmluvy (ktoru som nikdy nevidel a nepodpisal) ale len preto lebo bola dohodnuta na permanentky v hodnote 800eur čo su masaže v hodnote 26 000 SKK. Odstupenie nebolo hned. Zaplatil som panovi XY za služby, ktore som nevidel ani po par mesiacoch. Následne som od dohody ustúpil vidiac, že druhá strana je neaktívna. iked mi dali banner na ich stránku, tak ja som mal banner na mojej stranke. A je jedno či sa to hodohldo banner za banner alebo PR clanok za permanentky. Platil som za ten clanok tebe a mal som platit aj im. Sice som naivny, ale nie až tak. Kludne sem vytiahni aj rozhovor zo skype, ja sa nehram na nikoho kým niesom. Okrem toho si sam priznal že je to vela (dnes som si to cele prečital) a povedal si že to skusis zjednat. Potom si to aj zjednal na 100eur, ale sme skoncili so spolupracou.

2.Pravny zastupca pána XY mi už napísal výhražný mail nech neočierňujem jeho klienta na týchto stránkach, ikeď k tomu nikdy nedošlo a ani by nedošlo ak by sa dotyčný neozýval vtedy keď nemá.

3. Túto tému som uzavrel už asi pred 20timi príspevkami, keď som podakoval všetkým a napísal, že billboard som našiel. Faktúru si môže niekam dať. Ja niesom platcom DPH a náklady mám ajtak dosť vysoké, takže tých 230eur ma nezabije.

4. Som pozitívne naladený a buďte aj vy. Možno mi neuveríte, ale za krátky život som stihol zistiť, že Božie mlyny melú pomaly ale isto. A príde raz na každého.

dodatok: pan XY hovori že som stale menil svoje nazory. Ano je to pravda, priznavam, ale bolo to na zaklade toho, že dosiel raz za tyzden na skype na 5 minut a ja som musel rychlo povedat vsetko čo chcem. Potom po čase som si uvedomil, že som povedal blbosti a už sa to viezlo. Inak tych udajnych zmien boll/a len jedna a to odstupenie od nezmyselnej dohody, kde som mal dat 30 000 SKK v permanentkach za banner. Super dohoda ktora sa neodmieta.......pre druhu stranu
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

dragan.michal Pozri príspevok
Faktury a aj ine daňové doklady vystavujem. Každý kto má záujem môže prísť za mojim účtovníkom a nahliadnuť do nich. To isté aj zmluvy. Len tak mimochodom je zaujímavé že cca z 200 klientov nikto nič zlé nepovie, dokonca posúvajú referencie a len Dantess je jedíny co sa stazuje. Je tiez zaujímavé za z temy o bilboarde a faktúre sme sa dostali k debate ci som dost dobra firma alebo nie. Keby som tu zverejnil cele rozhovory s Dantessom, co vsetko si objednal a ked to bolo objednane a potom to zrusil z coho vznikili nemale skody tak by ste si o serioznosti asi povedali svoje.

Preto som oslovil aj právnika, aby som si to vsetko vyjasnil kedze Dantess neustale poskodzuje moje meno.
No keby bol ten váš obchodnoprávny vzťah v poriadku a existovala by záväzná objednávka a zmluva, asi by nevznikli pochybnosti kto je seriózny partner a kto nie, keďže všetko by bolo podchytené. Nič v zlom, ale ten bildboard s chybne uvedenou web stránkou a s druhou správne považujem za diletanstvo.
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

Dantess Pozri príspevok
Vidím, že táto téma sa uberá nesprávnym smerom.

1. Sice som odstupil od zmluvy (ktoru som nikdy nevidel a nepodpisal) ale len preto lebo bola dohodnuta na permanentky v hodnote 800eur čo su masaže v hodnote 26 000 SKK. Odstupenie nebolo hned. Zaplatil som panovi XY za služby, ktore som nevidel ani po par mesiacoch. Následne som od dohody ustúpil vidiac, že druhá strana je neaktívna. iked mi dali banner na ich stránku, tak ja som mal banner na mojej stranke. A je jedno či sa to hodohldo banner za banner alebo PR clanok za permanentky. Platil som za ten clanok tebe a mal som platit aj im. Sice som naivny, ale nie až tak. Kludne sem vytiahni aj rozhovor zo skype, ja sa nehram na nikoho kým niesom. Okrem toho si sam priznal že je to vela (dnes som si to cele prečital) a povedal si že to skusis zjednat. Potom si to aj zjednal na 100eur, ale sme skoncili so spolupracou.

2.Pravny zastupca pána XY mi už napísal výhražný mail nech neočierňujem jeho klienta na týchto stránkach, ikeď k tomu nikdy nedošlo a ani by nedošlo ak by sa dotyčný neozýval vtedy keď nemá.

3. Túto tému som uzavrel už asi pred 20timi príspevkami, keď som podakoval všetkým a napísal, že billboard som našiel. Faktúru si môže niekam dať. Ja niesom platcom DPH a náklady mám ajtak dosť vysoké, takže tých 230eur ma nezabije.

4. Som pozitívne naladený a buďte aj vy. Možno mi neuveríte, ale za krátky život som stihol zistiť, že Božie mlyny melú pomaly ale isto. A príde raz na každého.

dodatok: pan XY hovori že som stale menil svoje nazory. Ano je to pravda, priznavam, ale bolo to na zaklade toho, že dosiel raz za tyzden na skype na 5 minut a ja som musel rychlo povedat vsetko čo chcem. Potom po čase som si uvedomil, že som povedal blbosti a už sa to viezlo. Inak tych udajnych zmien boll/a len jedna a to odstupenie od nezmyselnej dohody, kde som mal dat 30 000 SKK v permanentkach za banner. Super dohoda ktora sa neodmieta.......pre druhu stranu
1. Pan Dantess mal portalu www.zdravie.sk uhradit sumu 40 eur. Ta im dodnes neprisla. zaroven bolo dohodnute, ze uverejni banner na relaxvip.sk vymenou za PR clanok na www.zdravie.sk Taktiez bolo dodhodnute ze portalu www.zdravie.sk poskytne permanetky v urcitej hodnote, ktore pouziju do sutaze a svojim obchodným partnerom. Za to mal Dantess dostat reklamný priestor na portaly v hodnote poskytnutych permanentiek plus 20% navyse v pocte impresii. Dantess toto vsetko odsuhlasil, na druhy den nepovedal nic, az cca po tyzdni ako boli nasadene bannery mi napisal ze sa bavil s priatelkou a ze to nezvladnu odmasirovat. Tak sme sa dohodli ze budu permanentky iba v hodnote 100 eur. Zmluva so zdravie.sk bola zmenena na cifru 100 eur, avsak opat po tyzdni tuto zmluvu Dantess zrusil a neposkytol im nic. Takze zdravie.sk pocas doby dva tyzdne inzeroval banner www.relaxvip.sk cim im vznikla uvedena skoda.

2. pravny zastupca Ti napisal normalny e-mail, nie je to ziadny vyhrazny mail.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
dragan.michal Pozri príspevok
1. Pan Dantess mal portalu www.zdravie.sk uhradit sumu 40 eur. Ta im dodnes neprisla. zaroven bolo dohodnute, ze uverejni banner na relaxvip.sk vymenou za PR clanok na www.zdravie.sk Taktiez bolo dodhodnute ze portalu www.zdravie.sk poskytne permanetky v urcitej hodnote, ktore pouziju do sutaze a svojim obchodným partnerom. Za to mal Dantess dostat reklamný priestor na portaly v hodnote poskytnutych permanentiek plus 20% navyse v pocte impresii. Dantess toto vsetko odsuhlasil, na druhy den nepovedal nic, az cca po tyzdni ako boli nasadene bannery mi napisal ze sa bavil s priatelkou a ze to nezvladnu odmasirovat. Tak sme sa dohodli ze budu permanentky iba v hodnote 100 eur. Zmluva so zdravie.sk bola zmenena na cifru 100 eur, avsak opat po tyzdni tuto zmluvu Dantess zrusil a neposkytol im nic. Takze zdravie.sk pocas doby dva tyzdne inzeroval banner www.relaxvip.sk cim im vznikla uvedena skoda.

2. pravny zastupca Ti napisal normalny e-mail, nie je to ziadny vyhrazny mail.
Zjednanie sumy na 100eur si mi napisal do mailu ale kym som to stihol naplnit tak sme sa pohadali a skoncili spolupracu. Inak neviem prečo si sa zasa zamiešal do tohoto pokecu. Možes poprosit admina aby ti vymazal prispevky. inak Ťa vobec neočierňujem, neviem čo to ešte rozoberáš. Vec je už dávno uzavretá to ty sám svojim spravanim tú "ranu" stále otvaras a riesis pred svetom a očami porady. Povedz to adminovi nech to zmaže a maš to vybavene. A ked ti pomožu tie prmanentky za 100eur že nebudeš musiet platit pokutu, tak tiich dám za vybavenie tesca ;-) niečo za niečo
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Dantess Pozri príspevok
Ano je to pravda, priznavam, ale bolo to na zaklade toho, že dosiel raz za tyzden na skype na 5 minut a ja som musel rychlo povedat vsetko čo chcem.
Prepac Dantess, ale mam dojem, ze Skype bol zriadeny za inym ucelom ako na dohadovanie zmluvnych vztahov. E-mail je tiez zadarmo, tak neviem, preco zrovna Skype. Ak si odkazany na 5 minut tyzenne, tak tazko s niekym komunikovat. Ale vidim to ako tvoju chybu, pretoze e-mail funguje stale.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no co sa tu dozvedam ... tak niekto vodu kaze vino pije, nie je to tak davno co michal udaval na danovom urade, a zrazu ako citam tak by mohol aj sam na seba to udanie poslat.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
padro Pozri príspevok
no co sa tu dozvedam ... tak niekto vodu kaze vino pije, nie je to tak davno co michal udaval na danovom urade, a zrazu ako citam tak by mohol aj sam na seba to udanie poslat.

Opýtam sa ešte raz. Za čo by sa mal udať na DÚ?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

marjankaj Pozri príspevok
Opýtam sa ešte raz. Za čo by sa mal udať na DÚ?
Že púšťa bublifuky na ulici bez povolenia
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

marjankaj Pozri príspevok
Opýtam sa ešte raz. Za čo by sa mal udať na DÚ?
Tak toto by aj mna zaujimalo. Nemam dovod. Len tak mimochodom uz som mal ko ntrolu z DU a nenasli ziadne pochybenie alebo porusenie zakona. Bolo to cca dva tyzdne dozadu a bol som na 100% cisty.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
dragan.michal Pozri príspevok
Tak toto by aj mna zaujimalo. Nemam dovod. Len tak mimochodom uz som mal ko ntrolu z DU a nenasli ziadne pochybenie alebo porusenie zakona. Bolo to cca dva tyzdne dozadu a bol som na 100% cisty.
To nebola otázka na teba. Na DÚ ti to prešlo, ale na súde by si ťažko zdôvodňoval nepodložený príjem. Peniaze ti prišli a nebola poslaná faktúra.
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

Watson Pozri príspevok
Faktúry ani iné daňové doklady nevystavuješ , to mi je jasné , mňa len zaujíma, či si vystavil aspoň písomnú zmluvu. Ja si aj odpoviem, zrejme nie, a už je všetko jasné...
vid prispevok vyssie
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

marjankaj Pozri príspevok
To nebola otázka na teba. Na DÚ ti to prešlo, ale na súde by si ťažko zdôvodňoval nepodložený príjem. Peniaze ti prišli a nebola poslaná faktúra.
Aky prijem? ak sa nemylim tak mam mat oddelene ucty: osobny a firemny. Na firemnom ucte mi sedia vsetky polozky na jeden cent. Takze neviem o akom "nepodlozenom prijme" sa tu bavime.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
dragan.michal Pozri príspevok
Aky prijem? ak sa nemylim tak mam mat oddelene ucty: osobny a firemny. Na firemnom ucte mi sedia vsetky polozky na jeden cent. Takze neviem o akom "nepodlozenom prijme" sa tu bavime.
Toto si vysvetli so zadávateľom, to je váš spor. Ja do toho nevidím. Ak ti poslal peniaze na tvoj účet (je jedno. či osobný alebo firemný) tak by si ich mal vrátiť, alebo poslať faktúru. Ale toto nerieš so mnou, ja som reagoval na iný príspevok.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
dragan.michal Pozri príspevok
Aky prijem? ak sa nemylim tak mam mat oddelene ucty: osobny a firemny. Na firemnom ucte mi sedia vsetky polozky na jeden cent. Takze neviem o akom "nepodlozenom prijme" sa tu bavime.
no tak to znamena, že ak ti pošlem doporučenu zasielku s prosbou o vratenie penazi, pretože som ťukol vedľa pár čísiel a vznikol z toho tvoj účet, tak mi peniaze budeš musieť vrátiť ak sa nemýlim. V opačnom prípade ide o nezákonné obohacovanie.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dantess Pozri príspevok
no tak to znamena, že ak ti pošlem doporučenu zasielku s prosbou o vratenie penazi, pretože som ťukol vedľa pár čísiel a vznikol z toho tvoj účet, tak mi peniaze budeš musieť vrátiť ak sa nemýlim. V opačnom prípade ide o nezákonné obohacovanie.
A toto ťa napadlo až teraz? Mal si to už dávno urobiť. Bez tohto sa chceš súdiť? Len mu to neposielaj SMSkou.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

misomiso Pozri príspevok
Prepac Dantess, ale mam dojem, ze Skype bol zriadeny za inym ucelom ako na dohadovanie zmluvnych vztahov. E-mail je tiez zadarmo, tak neviem, preco zrovna Skype. Ak si odkazany na 5 minut tyzenne, tak tazko s niekym komunikovat. Ale vidim to ako tvoju chybu, pretoze e-mail funguje stale.
To nie je o tom. Aj v Skype sa zaznamenava historia sprav, teda rozdiel medzi tym a e-mailom by som nevidel. Problem je v serioznosti. Pokial su obaja partneri seriozni, tak si danu sluzbu mozem objednat aj postovym holubom - a teraz to myslim doslovne. Ale jasne, vzdy moze nastat problem, ktory je vacsinou sposobeny zlou komunikaciou. Vtedy je potrebne priznat si chybu, aj ked s horkou prichutou.

Dantess: si spominal, ze sa ti stranka paci. Zaujimalo by ma, kolko ta stala. Taktiez by ma zaujimalo, ci je tento obrazok legalne kupeny alebo ukradnuty z nejakej stranky:
0 0
tatramat tatramat

tatramat je offline (nepripojený) tatramat

Dáša_ Pozri príspevok
Základná otázka:

na základe akého zákona sme nútení vystavovať daňové doklady a dávať ich našim odberateľom?
===============
a čo tak si pozrieť zákon o dani z pridanej hodnoty, ak sa jedná o platcu. Tam je to veľmi jasne napísané DOKEDY má prijímateľ platby vystaviť DAŇOVÝ doklad.

a keď to nemá záujem poskytnúť, koleduje si o pokutu v zmysle zákona o správe daní a poplatkov.

A opakovaná pokuta býva ešte vyššia, ak nedošlo k náprave stavu.
A daňový úrad má páky ako si svoje milé pokuty vyberie, veľmi sa nebaví, stačí že zašle svoje rozhodnutie do banky a má peniaze.

Plus daňová kontrola, pretože takéto konanie nie je štandardné a vzniká podozrenie o zámernom porušovaní príslušných zákonov.
POZOR NA TO.

Je taký 1 rímsky citát:
Máš toľko práva, koľko máš moci.

A daňový úrad jej má dosť.
Naposledy upravil tatramat : 28.09.09 at 20:59
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
tatramat Pozri príspevok
===============
a čo tak si pozrieť zákon o dani z pridanej hodnoty, ak sa jedná o platcu. Tam je to veľmi jasne napísané DOKEDY má prijímateľ platby vystaviť DAŇOVÝ doklad.

a keď to nemá záujem poskytnúť, koleduje si o pokutu v zmysle zákona o správe daní a poplatkov.

A opakovaná pokuta býva ešte vyššia, ak nedošlo k náprave stavu.
A daňový úrad má páky ako si svoje milé pokuty vyberie, veľmi sa nebaví, stačí že zašle svoje rozhodnutie do banky a má peniaze.

Plus daňová kontrola, pretože takéto konanie nie je štandardné a vzniká podozrenie o zámernom porušovaní príslušných zákonov.
POZOR NA TO.

Je taký 1 rímsky citát:
Máš toľko práva, koľko máš moci.

A daňový úrad jej má dosť.
Zákon o DPH §71 hovorí, že ani platiteľ nemusí vždy vystaviť faktúru. A DÚ môže uložiť pokutu iba ak sa porušil zákon. Ak vieš, ktorý zákon bol porušený, tak to tu uveď.

Pozri si tu.
http://www.porada.sk/t120577-je-potr...l#nr-who-rated
Naposledy upravil marjankaj : 29.09.09 at 04:36
0 0
tatramat tatramat

tatramat je offline (nepripojený) tatramat

§ 71
Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku


(1) Pri každom dodaní tovaru a dodaní služby v tuzemsku pre zdaniteľnú osobu a pre právnickú osobu, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru.



Tento prípad je ad1) medzi podnikateľmi, ad2) pravdepodobne aj medzi platiteľom DPH,ktorý bol príjemcom sumy

Takže daňový doklad musí vystaviť, inak sa vystavuje pokute v zmysle zákona o sprave daní a poplatkov.

Treba kontaktovať prislúšný daňový úrad dodávateľa, a informovať daňový úrad alebo ho požiadať o spoluprácu, nakoľko nie je záujem vydať daňový doklad.

To myslím, že zaberie veľmi rýchlo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať