Zavrieť

Porady

Predaj tovaru do členskej krajiny EÚ a DPH

Poraďte mi prosím, chcem ako distribútor pre SR a ČR nakupovať tovar v inej členskej krajine EÚ a predávať ho do ČR. Tovar nakúpim bez DPH. Mám (alebo musím) fakturovať DPH pre nadobudateľa v ČR tak ako pre nadobudateľa v SR? Predpokladajme, že som platiteľom DPH v SR. Ako je to vlastne? Vďaka.
Usporiadat
Daju Daju

Daju je offline (nepripojený) Daju

ja
Chcem Vás poprosiť ak niekto viete o radu.
Firma predáva svoj hmotný majetok - stroj v sume 50 000.- eur
do Chorvatska. Je dobre ak vystaví zálohovú faktúru s dát. dodania napr. 15. 10. na sumu 50 000.-. eur - bez DPH. (alebo to má vystaviť s DPH ?)
Kedy najneskôr musí vystaviť ostrú fa a hlavne ako je to s tou DPH do Chorvátska.
Ak ste niekto znalý tejto problematiky skúste mi poradiť.
Ďakujem, ďakujem, ďakujem.......
0 0
Daju Daju

Daju je offline (nepripojený) Daju

ja
Daju
Chcem Vás poprosiť ak niekto viete o radu.
Firma predáva svoj hmotný majetok - stroj v sume 50 000.- eur
do Chorvatska. Je dobre ak vystaví zálohovú faktúru s dát. dodania napr. 15. 10. na sumu 50 000.-. eur - bez DPH. (alebo to má vystaviť s DPH ?)
Kedy najneskôr musí vystaviť ostrú fa a hlavne ako je to s tou DPH do Chorvátska.
Ak ste niekto znalý tejto problematiky skúste mi poradiť.
Ďakujem, ďakujem, ďakujem.......

Naozaj mi nikto neviete odpovedať ? Pomôžte mi prosím ak to niekto viete.
Dík.
0 0
nidoki nidoki

nidoki je offline (nepripojený) nidoki

AHOJ EVINA POTREBUJEM RADU:SOM ZACINAJUCI PODNIKATEL...A MAM OTAZKU:CHCEM NAKUPOVAT V CR Z VELKOSKLADU TEXTILNY TOVAR...A AK NIESOM PLATCOM DPH...AKO NAKUPUJEM TOVAR V CR ?Z DPH ALEBO BEZ DPH?OTVARAM NA SLOVENSKU OBCHOD S OBLECENIN...DAKUJEM ZA ODPOVED.
0 0
nidoki nidoki

nidoki je offline (nepripojený) nidoki

PROSIM O RADU...NIESOM PLATCA DPH A CHCEM NAKUPOVAT V CR VELKOSKLADOCH TEXTILNY TOVAR....A PREDAVAT NA SLOVENSKU..NAKUPUJEM Z DPH ALEBO BEZ DPH.DAKUJEM ZA ODPOVED
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Nakupujete s českou DPH.
0 0
ecuch ecuch

ecuch je offline (nepripojený) ecuch

Slovák (IČ DPH SR) fakturuje tovar príjemcovi IČ DPH ČR a ďalší nadobúdateľ IČ DPH ČR hradí prepravu. Je takéto dodanie tovaru oslobodené od DPH?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať