Zavrieť

Porady

Usporiadat
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
lenka m 68
čítam z pokynu k vyplneniu suhrnneho vykazu od 01.01.2010
...sa uvádzajú len služby podľa § 15 ods.1 zákona o dph /služby, pri ktorých je miesto dodania v inom čl. št. určene podľa §16 zákona o dph sa v suhrnnom vykaze neuvadza
taktiež mi nie je jasné podávanie suhrnneho vykazu za služby či mesačne alebo kvartálne. čítam v poučení že pre možnosť podania suhrnneho vykazu mesačne alebo kvartalne nie je rozhodujuca hodnota dodanych služieb
nedodávam tovar ale len služby do EU - prepravné /slovenský ič dph pre dánske ič dph, preprava vykonavana v krajinach eu/
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

A ako to vlastne bude ak neplatitel prijme sluzby podla §16 odst.3 (podla noveho) vzdelavacie sluzby napr. skolenie, kurzy..., ked podla zakona je miestom dodania miesto kde sa fyzicky dodavaju?
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
ideš podla § 69 ods.2 /zákon od 1.1.2010/
povinnosť registracie podla § 7a sa na teba nevztahuje /je len pre § 15 ods.1/
do DP vyplnis riadky 09,10
kedže nie si platitel, dph neodpočítavaš

Dufam že to chapem dobre, ak nie opravte ma.
Ď.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

optimistka Pozri príspevok
lenka m 68
čítam z pokynu k vyplneniu suhrnneho vykazu od 01.01.2010
...sa uvádzajú len služby podľa § 15 ods.1 zákona o dph /služby, pri ktorých je miesto dodania v inom čl. št. určene podľa §16 zákona o dph sa v suhrnnom vykaze neuvadza
taktiež mi nie je jasné podávanie suhrnneho vykazu za služby či mesačne alebo kvartálne. čítam v poučení že pre možnosť podania suhrnneho vykazu mesačne alebo kvartalne nie je rozhodujuca hodnota dodanych služieb
nedodávam tovar ale len služby do EU - prepravné /slovenský ič dph pre dánske ič dph, preprava vykonavana v krajinach eu/
§ 80 Súhrnný výkaz

(1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom
a) dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 1 z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte,
b) premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 4,
c) sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.

(2) Platiteľ môže podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok, ak hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až c) nepresiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku a súčasne v predchádzajúcich štyroch kalendárnych štvrťrokoch hodnotu 100 000 Eur, možnosť podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok prestáva platiť od skončenia kalendárneho mesiaca, v ktorom hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až c) presiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku hodnotu 100 000 Eur, a platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz osobitne za každý kalendárny mesiac príslušného kalendárneho štvrťroka.


(3) Súhrnný výkaz je povinná podať aj zdaniteľná osoba identifikovaná pre daň podľa § 7 alebo § 7a za každý kalendárny štvrťrok, v ktorom dodala službu podľa odseku 1 písm. d).
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

optimistka Pozri príspevok
lenka m 68
čítam z pokynu k vyplneniu suhrnneho vykazu od 01.01.2010
...sa uvádzajú len služby podľa § 15 ods.1 zákona o dph /služby, pri ktorých je miesto dodania v inom čl. št. určene podľa §16 zákona o dph sa v suhrnnom vykaze neuvadza
taktiež mi nie je jasné podávanie suhrnneho vykazu za služby či mesačne alebo kvartálne. čítam v poučení že pre možnosť podania suhrnneho vykazu mesačne alebo kvartalne nie je rozhodujuca hodnota dodanych služieb
nedodávam tovar ale len služby do EU - prepravné /slovenský ič dph pre dánske ič dph, preprava vykonavana v krajinach eu/
suhrnny vykaz ak dodavas sluzby , tak podavas mesacne
vyber ci podavas mesacne alebo kvartalne je iba pri tovaroch ak neprekrocis za kalendarny stvrtrok a sucasne v predchadzajucich 4 kalendarnych stvrtrokoch hodnotu 100 000EUR
ak dodavas aj tovar aj sluzby, nie je mozne podat suhrnny vykaz za sluzby samostatne mesacne a za tovar samostatne kvartalne
podava sa na jednom a mesacne

priklad:
01/10 dodam tovar za 70 000EUR
02/10 dodam tovar za 50 000EUR
za 02/10 som prekrocila 100 000 , tak do 20.03.2010 musim podat suhrnny vykaz mesacne spatne za 01/10 aj za 02/10

01/10 tovar 30 000EUR
02/10 tovar 50 000 eur
03/10 tovar 40 000eur
do 20.04.2009 musim podat spatne 3 suhrnne vykazy za 01,02,03/10

01/10 tovar 40 000
02/10 tovar 10 000 a sluzba 30 000
musim do 20.03.10 podat 2 suhrnne vykazy za 01 a 02/10 napriek tomu, ze pri tovare som neprekrocila 100 000EUR lebo sa nedaju podat samostatne suhrnne vykazy za sluzby a samostatne za tovary
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

optimistka Pozri príspevok
ideš podla § 69 ods.2 /zákon od 1.1.2010/
povinnosť registracie podla § 7a sa na teba nevztahuje /je len pre § 15 ods.1/
do DP vyplnis riadky 09,10
kedže nie si platitel, dph neodpočítavaš

Dufam že to chapem dobre, ak nie opravte ma.
Ď.
Ale podla §69 ods.2:
„(2) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania,
prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku, je povinná
platiť daň pri službách uvedených v § 16 ods. 1 až
4, 10 a 11 a pri tovare dodanom s inštaláciou alebo
montážou, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného
členského štátu alebo zahraničná osoba z tretieho štátu,
ak miesto dodania služby alebo tovaru je v tuzemsku;
zdaniteľná osoba nie je povinná platiť daň, ak je
zahraničná osoba platiteľom."

Ak vsak prijmem od platitela DPH v Cechach sluzbu - kurz, kt. sa bude konat v Cechach, miesto dodania su podla zakona Cechy. Ja som neplatitel DPH a podla tohto zakona ak tomu spravne rozumiem sa ma netyka povinnost sa zaregistrovat. Mam povinnost podat DP DPH? Ja som to pochopila ze nie.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

nika.sum Pozri príspevok
Ale podla §69 ods.2:
„(2) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania,
prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku, je povinná
platiť daň pri službách uvedených v § 16 ods. 1 až
4, 10 a 11 a pri tovare dodanom s inštaláciou alebo
montážou, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného
členského štátu alebo zahraničná osoba z tretieho štátu,
ak miesto dodania služby alebo tovaru je v tuzemsku;
zdaniteľná osoba nie je povinná platiť daň, ak je
zahraničná osoba platiteľom."

Ak vsak prijmem od platitela DPH v Cechach sluzbu - kurz, kt. sa bude konat v Cechach, miesto dodania su podla zakona Cechy. Ja som neplatitel DPH a podla tohto zakona ak tomu spravne rozumiem sa ma netyka povinnost sa zaregistrovat. Mam povinnost podat DP DPH? Ja som to pochopila ze nie.
podla mna nie, myslim si, ze to dostanes s ceskou DPH a DP neriesis, aspon tak mi to vychadza
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

marina8 Pozri príspevok
suhrnny vykaz ak dodavas sluzby , tak podavas mesacne
vyber ci podavas mesacne alebo kvartalne je iba pri tovaroch ak neprekrocis za kalendarny stvrtrok a sucasne v predchadzajucich 4 kalendarnych stvrtrokoch hodnotu 100 000EUR
ak dodavas aj tovar aj sluzby, nie je mozne podat suhrnny vykaz za sluzby samostatne mesacne a za tovar samostatne kvartalne
podava sa na jednom a mesacne

priklad:
01/10 dodam tovar za 70 000EUR
02/10 dodam tovar za 50 000EUR
za 02/10 som prekrocila 100 000 , tak do 20.03.2010 musim podat suhrnny vykaz mesacne spatne za 01/10 aj za 02/10

01/10 tovar 30 000EUR
02/10 tovar 50 000 eur
03/10 tovar 40 000eur
do 20.04.2009 musim podat spatne 3 suhrnne vykazy za 01,02,03/10

01/10 tovar 40 000
02/10 tovar 10 000 a sluzba 30 000
musim do 20.03.10 podat 2 suhrnne vykazy za 01 a 02/10 napriek tomu, ze pri tovare som neprekrocila 100 000EUR lebo sa nedaju podat samostatne suhrnne vykazy za sluzby a samostatne za tovary
Ale podla §80 odst.3:Co sa tyka suhr.vykazu tak podla novely som pochopila, ze ak je osoba registrovana pre dan podla§7 al.7a, moze podat suhrnny vykaz za kazdy kalendarny stvrtrok v ktorom sluzbu dodala.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

nika.sum Pozri príspevok
Ale podla §80 odst.3:Co sa tyka suhr.vykazu tak podla novely som pochopila, ze ak je osoba registrovana pre dan podla§7 al.7a, moze podat suhrnny vykaz za kazdy kalendarny stvrtrok v ktorom sluzbu dodala.
pochopila si to spravne, ale odpovedala som pre dvoch platitelov DPH vramci EU, nie pre registraciu podla 7 alebo 7a
takze kazda mame pravdu
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

marina8 Pozri príspevok
pochopila si to spravne, ale odpovedala som pre dvoch platitelov DPH vramci EU, nie pre registraciu podla 7 alebo 7a
takze kazda mame pravdu
Ja som pochopila, ze to je pre platitelov, len sa chcem uistit ci spravne chapem aj to ostatne a urcite to takto niekomu pomoze. Dakujem velmi pekne za vsetky odpovede, si zlata, ze si mi venovala cas.
0 0
enter enter

enter je offline (nepripojený) enter

Z predošlej výmeny názorov mám pochybnosti pre prípad
ak je platiteľ už registrovaný podľa §4, je štvťročným platcom DPH, poskytuje iba služby, takže doteraz hlásenia - SV nepodával. Hlásenia má teraz podávať štvrťročne len za tie obdobia v ktorých služby poskytoval do EU. Je moja dedukcia správna ?

Doplňam môj príspevok o link na usmernenie DRSR. http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov.../sv_1_1_10.pdf
Naposledy upravil enter : 10.12.09 at 09:26
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

optimistka Pozri príspevok
lenka m 68
čítam z pokynu k vyplneniu suhrnneho vykazu od 01.01.2010
...sa uvádzajú len služby podľa § 15 ods.1 zákona o dph /služby, pri ktorých je miesto dodania v inom čl. št. určene podľa §16 zákona o dph sa v suhrnnom vykaze neuvadza
taktiež mi nie je jasné podávanie suhrnneho vykazu za služby či mesačne alebo kvartálne. čítam v poučení že pre možnosť podania suhrnneho vykazu mesačne alebo kvartalne nie je rozhodujuca hodnota dodanych služieb
nedodávam tovar ale len služby do EU - prepravné /slovenský ič dph pre dánske ič dph, preprava vykonavana v krajinach eu/
Ďakujem za upozornenie, už som to v mojom príspevku škrtla. Ešte že je porada, mala som to zo školenia nesprávne poznačené.
K druhej časti príspevku: SV môže podať štvrťročne platiteľ dane, ak hodnota tovarov nepresiahne 100 000 eur za bežný plus štyri predchádzajúce kalendárne štvrťroky, hodnota služieb nie je limitovaná. Z toho mi vychádza, že ak dodávaš len služby, môžeš podávať SV štvrťročne a nemusíš sledovať hodnotu dodaných služieb.
Naposledy upravil lenkam68 : 10.12.09 at 07:42
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

lenkam68 Pozri príspevok
Ďakujem za upozornenie, už som to v mojom príspevku škrtla. Ešte že je porada, mala som to zo školenia nesprávne poznačené.
K druhej časti príspevku: SV môže podať štvrťročne platiteľ dane, ak hodnota tovarov nepresiahne 100 000 eur za bežný plus štyri predchádzajúce kalendárne štvrťroky, hodnota služieb nie je limitovaná. Z toho mi vychádza, že ak dodávaš len služby, môžeš podávať SV štvrťročne a nemusíš sledovať hodnotu dodaných služieb.
ano mas pravdu, vyska dodanych alebo prijatych sluzieb nie je limitovana, ale tak ako napisala nika v prispevku vyssie, podla par. 80/3 moze dava kvartalny prehlad pri sluzbach iba osoba registrovana podla 7 a 7a
inak plati par. 80/1d, teda SV mesacne
aspon tak tomu rozumiem ja
zacinam mat v tom chaos, lebo mam rozdielne informacie zo skolenia a z usmernenia prilozeneho v predchadzajucom prispevku
Naposledy upravil marina8 : 10.12.09 at 12:24
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Ja už som tiež z toho zmetená, takže si počkám čo prinesie prax v r. 2010.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

lenkam68 Pozri príspevok
Ja už som tiež z toho zmetená, takže si počkám čo prinesie prax v r. 2010.
Mesačný výkaz: Som povinný
a) dodám službu ak som registrovaný podľa § 4 - na hodnote nezáleží
b) tovar nad sumu 100 000 EUR

Štvrťročný výkaz: - Môžem
ak dodám tovar do 100 000 EUR.

Štvrťročný výkaz: - Som povinný
ak dodám službu a som registrovaný podľa § 7 a 7a
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

babi2 Pozri príspevok
Platí to pre všetkých, bol nám na školení povedaný taký príklad, že ak sa napr. tomu živnostníkovi, v inom ČŠ pokazí auto a dá si ho tam opraviť je povinný v servise sa preukázať, že je registrovaný.
Čo tak rozobrať tento prípad? Prosím, nakoľko ma to dosť zaujíma. Ide o registráciu v súvislosti s novelou o DPH platnou od 1.1.2010. Prijímam služby z iného členského štátu a mám tak povinnosť registrácie?

Ide o príspevok č. 19 v tejto téme.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
JankaO Pozri príspevok
Mesačný výkaz: Som povinný
a) dodám službu ak som registrovaný podľa § 4 - na hodnote nezáleží
b) tovar nad sumu 100 000 EUR

Štvrťročný výkaz: - Môžem
ak dodám tovar do 100 000 EUR.

Štvrťročný výkaz: - Som povinný
ak dodám službu a som registrovaný podľa § 7 a 7a
Je to pekne napísané, ale nie som si istá už ani ja, či dobre.

Prečo musím podať SV mesačne, ak dodávam len služby a som registrovaná podľa § 4?

Mám pred sebou materiál zo školenia (Ing. Zdenka), v ktorom je uvedené:
Súhrnný výkaz môže podať štvťročne platiteľ dane, ak hodnota tovarov nepresiahne 100000 eur za bežný + 4 predchádzajúce kalendárne štvrťroky, hodnota služieb nie je limitovaná.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Rozalka Pozri príspevok
Je to pekne napísané, ale nie som si istá už ani ja, či dobre.

Prečo musím podať SV mesačne, ak dodávam len služby a som registrovaná podľa § 4?

Mám pred sebou materiál zo školenia (Ing. Zdenka), v ktorom je uvedené:
Súhrnný výkaz môže podať štvťročne platiteľ dane, ak hodnota tovarov nepresiahne 100000 eur za bežný + 4 predchádzajúce kalendárne štvrťroky, hodnota služieb nie je limitovaná.
Základné povinné obdobie je mesiac, len v prípade odst. 2 - ktorý sa vzťahuje len na tovar, môže byť štvrťrok.

㤠80
Súhrnný výkaz
(1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý
kalendárny mesiac, v ktorom
d) dodal službu
s miestom dodania v inom členskom
štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej
osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je
identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť
daň.
(2) Platiteľ môže podať súhrnný výkaz za kalendárny
štvrťrok, ak hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až
c) nepresiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku
a súčasne v predchádzajúcich štyroch kalendárnych
štvrťrokoch hodnotu 100 000 eur;
Naposledy upravil JankaO : 15.12.09 at 18:46
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Janka, ale ak hodnota tovarov je 0, tiež nepresiahne 100000 eur. Aj na školení nám povedali, že aj služby môžu ísť štvrťročne.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Lenže podľa mňa výnimka uvedená v odstavci 2 sa vzťahuje len na tovary do 100000,- A preto, ak sa výnimka nevzťahuje na služby, tak je jedno v akej hodnote služby dodávam- nie sú limitované, tak je povinnosť mesačná (riadim sa odstavcom 1) Že služby môžu ísť štvrťročne, nikde v zákone nevidím.

a toto som našla na stránke DR
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov.../sv_1_1_10.pdf

Základným obdobím na podanie súhrnného výkazu je pre platiteľa dane
kalendárny mesiac.

Platiteľ dane však môže podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok, ak
splní podmienku, že hodnota tovarov dodávaných do iných členských štátov
s oslobodením od dane v príslušnom štvrťroku a súčasne v predchádzajúcich
štyroch kalendárnych štvrťrokoch nepresiahne hodnotu 100 000 eur. Hodnota
dodávaných služieb nemá vplyv na zmenu obdobia na podanie súhrnného výkazu.
Naposledy upravil JankaO : 15.12.09 at 18:59
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať