Zavrieť

Porady

ktorá banka?

Ahojte, má niekto prehľad, kde je najvhodnejšie uložiť peniaze s viazanosťou na dva roky?
Usporiadat
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Jednabanka má nový produkt: Spoločensky zodpovedný fond. Je to ale beh na viac rokov , môže byť vraj výnos až 5,1% ročne(???), bez vstup. poplatkov, po 3 rokoch aj bez výstupných. Každý nárast o 1% sa zafixuje auž neklesne.
Včera som sa upísal.
http://www.zodpovednyfond.sk/#informacie-o-fonde
Naposledy upravil petmar : 10.11.10 at 19:42
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

petmar Pozri príspevok
Jednabanka má nový produkt: Spoločensky zodpovedný fond. Je to ale beh na viac rokov , môže byť vraj výnos až 5,1% ročne(???), bez vstup. poplatkov, po 3 rokoch aj bez výstupných. Každý nárast o 1% sa zafixuje auž neklesne.
Včera som sa upísal.
http://www.zodpovednyfond.sk/#informacie-o-fonde
Je to len ďalší investičný fond, kde je stále riziko straty z investície. Výnos nemáš zaručený.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zuzka3110 Pozri príspevok
Tých 2,5% je v poštovej banke neviazaný termínovaný vklad. Chcem si to odložiť, ako nejakú rodinnú rezervu, napr. na novšie auto, príp. na nečakané výdavky..
Neviem, aké budú úroky napr. o rok, nechcem sa zbytočne viazať na viac rokov. Ak ich nebudem potrebovať, dám to znovu na nejaký term. vklad
Väčšinou krátkodobé vklady sú nižšie zhodnocované, dlhšie vyšším úrokom.

AK uložíš na 3 roky za 3%, tak tie 3% platia zvyčajne počas celých 3 rokov. Nič nepokazíš, ak to vložíš do tej PABK na 2,5%.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Momentálne je celkom výhodný neviazaný automatický sa predĺžujúci 1-dňový vklad u poštovej banky na 2,5 %, kde by mali ísť denne aj úroky s úrokov /neviem aká je prax.../

Ináč pre ročné a dvojročné vklady sa mi najlepšie spolupracuje s privatbankou, hlavne že nemusím vybavoať nič osobne, ale všetko spoza počítača a s ľuďmi sa ani nestretnem, pričom je tam možnosť po skončení vkladu aby peniaze prišli automaticky sami na účet, z ktorých boli poukázané...
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Pri PABK prax zodpovedá. Výpisy síce nechodia, ale pri osobnej návšteve Ti vždy ochotne povedia, koľko úrokov pripísali.
0 0
freddy87 freddy87

freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

petmar Pozri príspevok
Jednabanka má nový produkt: Spoločensky zodpovedný fond. Je to ale beh na viac rokov , môže byť vraj výnos až 5,1% ročne(???), bez vstup. poplatkov, po 3 rokoch aj bez výstupných. Každý nárast o 1% sa zafixuje auž neklesne.
Včera som sa upísal.
uf, tak tomu sa hovorí "najlepšia investícia", sám si napísal, že výnos môže byť "vraj až" 5,1... No ale to je prísľub, a nie garancia. Existujú aj lepšie a výhodnejšie účty, ako podielové fondy. Asi najlepší sporiaci účet, ktorý existuje momentálne na trhu má garantované zhodnotenie 14,5 percenta, a to myslím úplne vážne....
0 0
freddy87 freddy87

freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

zuzka3110 Pozri príspevok
Tých 2,5% je v poštovej banke neviazaný termínovaný vklad. Chcem si to odložiť, ako nejakú rodinnú rezervu, napr. na novšie auto, príp. na nečakané výdavky..
Neviem, aké budú úroky napr. o rok, nechcem sa zbytočne viazať na viac rokov. Ak ich nebudem potrebovať, dám to znovu na nejaký term. vklad
V prípade, že chcete mať peniaze vždy k dispozícii na nečakané výdavky, príp. nové auto a pod. tak neodporúčam poštovú banku. Existujú aj sporiace účty, v ktorých máte úplne všetko bezplatné, vždy k dispozícii, a žiadne ale... ako pri iných bankách, kde majú vo všeobecných podmienkach použité termíny ako platobné prázdniny a pod. čo znamená, že peniaze nie sú až tak k dispozícii ako sa v skutočnosti zdá
2,5 percenta Vám nikto na neviazanom účte nedá, a ked áno, tak je tam už vyššie spomínané "ALE"
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dnes som ho založil, nie je tam žiadne ale...

- úrok 2,5 % p.a. je garantovaný kedysi do marca budúceho roku, potom to treba vybrať.
- pri čiastočnom výbere sa platí 7 eur, čo môže ale nemusí byť veľa vzhľadom na výšku vyberanej sumy...
- pri úplnom výbere sa neplatí nič....

- v praxi to znamená tak že sa nahlási výber a povedzme za 2-3 dni keď si nahlásia potrebnú hotovosť vám to vyplatia, nič viac, nič menej...

- pri terminovaných vkladoch u poštovej banky ma najviac štvalo to, že od ukončenia vkladu až po chvíľu keď som fyzicky držal v rukách peniaze ubehlo cca 1-3 týždne /prišlo oznámenie, poštárka doniesla šek, pošta musela objednať peniaze.../

- myslím že poštová banka sa dosť čo sa týka terminovaných vkladoch dosť vypracovala, akurát ten celkový systém vybavovania majú ešte taký by som povedal skostnatelý /staré tetky sa pomaly boja preberať peniaze, každú jednú väčšiu bankovku 500, 100, dávajú cez ultrafialovú lampu, čo môže pri počte povezme 50 kusov byť celkom zaujímavé.../
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Vyskúšala som si čiastočný výber, nie na pošte, ale priamo v poštovej banke, kde som aj uzatvárala neviazaný vklad.
Čiastočný výber bol zrealizovaný hneď, s poplatkom 7 euro, keby som chcela celú sumu, tak deň po nahlásení by mi ju vyplatili, samozrejme aj s úrokmi. A bez poplatku.
Takto to funguje v BN, takže žiadne ALE nie je.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Zabudla som, tak doplním.
Na tento vklad si môžte aj prikladať, tj. sporiť /pravidelne alebo nepravidelne/ a úročí sa vám aj tá priložená suma, nielen počiatočný vklad , rovnakým percentom.
Píšem to preto, lebo napr. v čsob na "sporiacom účte " sa úroky pripisovali len raz do roka, a to zo sumy k 1.1., takže tie nasporené v priebehu roka sa do výpočtu úrokov nezahŕňali v danom roku.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Žiadne ALE:


0 0
headmichal headmichal

headmichal je offline (nepripojený) headmichal

pre lepsiu orientaciu pozrite aj financnahitparada.sk
0 0
MartaSk MartaSk

MartaSk je offline (nepripojený) MartaSk

Nandrolon Pozri príspevok
Dnes som ho založil, nie je tam žiadne ale...

- úrok 2,5 % p.a. je garantovaný kedysi do marca budúceho roku, potom to treba vybrať.
- pri čiastočnom výbere sa platí 7 eur, čo môže ale nemusí byť veľa vzhľadom na výšku vyberanej sumy...
- pri úplnom výbere sa neplatí nič....

- v praxi to znamená tak že sa nahlási výber a povedzme za 2-3 dni keď si nahlásia potrebnú hotovosť vám to vyplatia, nič viac, nič menej...

- pri terminovaných vkladoch u poštovej banky ma najviac štvalo to, že od ukončenia vkladu až po chvíľu keď som fyzicky držal v rukách peniaze ubehlo cca 1-3 týždne /prišlo oznámenie, poštárka doniesla šek, pošta musela objednať peniaze.../

- myslím že poštová banka sa dosť čo sa týka terminovaných vkladoch dosť vypracovala, akurát ten celkový systém vybavovania majú ešte taký by som povedal skostnatelý /staré tetky sa pomaly boja preberať peniaze, každú jednú väčšiu bankovku 500, 100, dávajú cez ultrafialovú lampu, čo môže pri počte povezme 50 kusov byť celkom zaujímavé.../
platí sa aj za založenie term.vkladu
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pozrela som na financná hitparada, zaujímavé, že pri vyšších úrokoch je PB na druhom mieste.
Dnes som si založila neviazaný termínovaný vklad, žiadne poplatky, pri zrušení účtu tiež žiadne. Platí sa 7 € pri čiastočnom výbere. Garancia 2,5% do júna 2011.

Tiež som kúpila podielové fondy /realitný/ - tam sa dlhodobo drží rast nad 6%. Tiež bez poplatku, ani čiastočný výber-odkúpenie sa nespoplatňuje.
Zrušenie treba nahlásiť, zadať číslo účtu a do 10 dní prevedú peniaze - toto je jediný handicap, predpokladám, že tu tiež zarobia, lebo tých cca 10 dní sa už vklad úročiť nebude.
Teraz do konca novembra je to bez poplatku, v decembri sa už bude platiť 2,5% vstupný poplatok.
Peniaze som previedla až večer z domu cez internetbanking.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

MartaSk Pozri príspevok
platí sa aj za založenie term.vkladu
Pri netermínovanom vklade sa za založenie neplatí.
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Zabudla som, tak doplním.
Na tento vklad si môžte aj prikladať, tj. sporiť /pravidelne alebo nepravidelne/ a úročí sa vám aj tá priložená suma, nielen počiatočný vklad , rovnakým percentom.
Píšem to preto, lebo napr. v čsob na "sporiacom účte " sa úroky pripisovali len raz do roka, a to zo sumy k 1.1., takže tie nasporené v priebehu roka sa do výpočtu úrokov nezahŕňali v danom roku.
Táto téma ma veľmi zaujíma, preto dopĺňam:
Súhlasím s neviaz.termín.vkladom v PB, doplnila by som, že sporiť je možné vkladom v hotovosti v PB aj bezhotovostným prevodom (ja používam internetbanking), prvotný vklad stačí aj 1 tis. € (stačil mne v novembri 2009 a nedávno si ho zakladala aj známa tiež s počiatočným vkladom len 1 tis. €), zatiaľ bol predĺžený do 31.7.2011 - tak ma informovali v PB a je to aj na internet.stránke PB (čo mňa potešilo, lebo pôvodne bol do 31.1.2011) a výber celkovej sumy pri zrušení NTV je možný tiež bezhotovostným prevodom.
Pokiaľ ide o sporiaci účet v ČSOB, neviem, z akého obdobia sú Tvoje informácie. Ja mám tento účet založený a vedený od októbra 2007, úroky mi pripisujú mesačne a vložené sumy mi úročia od pripísania na účet, síce som začínala s úrokom 2,80% p.a., v r.2008 to bolo pár mesiacov aj 3,00% p.a. ale niekedy od 01/2010 už len 0,80% p.a. s ohľadom na výšku sumy na účte, ale pre mňa stále lepšie ako vkladná knižka , tento účet mám ako rezervu pre aktuálne potreby, výpovedná lehota na výber v hotovosti bez poplatku je len 7 dní a tiež sa tu dá sporiť bezhotovostným prevodom.
1 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Pri netermínovanom vklade sa za založenie neplatí.
Nemala si na mysli termínovaný vklad? Ak nie, tak dopĺňam, že ja som v PB neplatila ani za založenie termínovaného vkladu.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Neviem, ktorá banka si účtuje za založenie "termínovaného vkladu" ale to by museli byť dobrí vymetenci...
0 0
pasivnyprijem pasivnyprijem

pasivnyprijem je offline (nepripojený) pasivnyprijem

Preco uvazujes presne nad bankou na viazanost 2 roky? su aj ine sposoby lepsie...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

pasivnyprijem Pozri príspevok
Preco uvazujes presne nad bankou na viazanost 2 roky? su aj ine sposoby lepsie...
... nože napíš aké...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať