Zavrieť

Porady

ktorá banka?

Ahojte, má niekto prehľad, kde je najvhodnejšie uložiť peniaze s viazanosťou na dva roky?
Usporiadat
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Xanti Pozri príspevok
Hm... no niekto nemá taký príjem aby toľko mohol platiť kartou, a nemať poplatky

V mBank, nemám poplatky, môžem platiť kartou, mať trvalé príkazy, a jeden výber do mesiaca z bankomatu akejkoľvek banky bez poplatku.
aj keď zaplatím 1 cent,ani tak neplatím poplatky
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Xanti Pozri príspevok
Mala som VUB bola som nespokojná, na to čo potrebujem a využívam mi stačí mBank a nestojí ma to nič. Vo VUB som v kuse čosi platila.

A pri SLSP ani nehovorím, to mali príbuzný, tam účtovali ešte aj došlú platbu bože des, neviem ako to je teraz.
myslím,že všetky banky si účtujú došlé platby....či?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Gina Er Pozri príspevok
myslím,že všetky banky si účtujú došlé platby....či?
Nie a vždy ma prekvapovalo na SLSP, že chceli za došlú platbu 13 centov, som sa smiala, byť sviňa a chcem niekomu zle urobiť tak pošlem 100 x 1 cent na účet, dotyčný by sa potešil bo by mu prišlo euro ale na poplatkoch by mu stiahli 13 eur
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

XANTI:
1. SLSP už niekoľko rokov neúčtuje poplatok za došlú platbu, teda aspoň na mojom konte,
2. S tým "posielaním" pár halierov sa to normálne robilo, ak ťa niekto odrbal...

PS: SLSP mám od roku 1997 vkuse...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Nandrolon Pozri príspevok
XANTI:
1. SLSP už niekoľko rokov neúčtuje poplatok za došlú platbu, teda aspoň na mojom konte,
2. S tým "posielaním" pár halierov sa to normálne robilo, ak ťa niekto odrbal...

PS: SLSP mám od roku 1997 vkuse...
Ja sa nehádam, pár rokov tam nikto známy účet nemá, práve pre tie nezmyselné poplatky sa prešlo do iných bánk. Konkretne z SLSP do CSOB, tiež pri splnení istých podmienok je účet bezplatný.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

My máme firemný účet aj v SLSP a účtujú si za každú došlú platbu 15 centov
http://slsp.sk/downloads/sadzobnik_p...yvatelstvo.pdf
Naposledy upravil babi2 : 14.06.11 at 08:32
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

áno, ale je to firemný...
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Nandrolon Pozri príspevok
áno, ale je to firemný...
Tiež mi napadlo, či tam nie je rozdiel, ale nie je, ten som sadzobník, ktorý som pridala je pre fyzickú osobu nepodnikateľa
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pozeráš tzv. "základný cenník".
Ak si ale pozrieš stranu 29 a niektorý z balíčkov /ja mám najlacnejší "extra"/ zistíš že neplatíš za prijatie financií nič.
Ja platím 2,3 mesačne /vedenie+doručenie výpisu/ a za každý hotovostný výber 0,15 centov, ináč nič.
Trvalé príkazy mám založené z iného účtu a bezhotovostné prevody mám komplet všetky zadarmo, takisto ako aj prijaté platby...
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Nandrolon Pozri príspevok
XANTI:
1. SLSP už niekoľko rokov neúčtuje poplatok za došlú platbu, teda aspoň na mojom konte,
2. S tým "posielaním" pár halierov sa to normálne robilo, ak ťa niekto odrbal...

PS: SLSP mám od roku 1997 vkuse...
...mne účtujú
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Nandrolon Pozri príspevok
pozeráš tzv. "základný cenník".
Ak si ale pozrieš stranu 29 a niektorý z balíčkov /ja mám najlacnejší "extra"/ zistíš že neplatíš za prijatie financií nič.
Ja platím 2,3 mesačne /vedenie+doručenie výpisu/ a za každý hotovostný výber 0,15 centov, ináč nič.
Trvalé príkazy mám založené z iného účtu a bezhotovostné prevody mám komplet všetky zadarmo, takisto ako aj prijaté platby...
čo všetko je v tom balíčku? ja nemám žiadny balík...za vedenie 2,30 prevody zadarmo,ale za trvalé účty mám poplatok,aj za príjem aj za vklad
0 0
freddy87 freddy87

freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

Po splnení podmienok, účty v niektorých bankách úplne zadarmo. Otázka je, prečo to banky neponúkajú bežne klientom?

Odpoveď pre pána, dôchodcu, záleží od Vašich individuálnych potrieb a požiadaviek, kde mať bežný účet. Som zásadne proti kreditnej karte, naučte sa hospodáriť s vlastnými fin. prostriedkami. Určite Vám vystačí bežná platobná karta (debetná), trebars aj od mBank, v prípade, že ale budete častejšie vyberať z bankomatov, tak neodporúčam, skôr zvoľte banku, ktorá je Vám dostupná, samozrejme odporúčam Vám ísť do banky s niekým kto má ústa a nedá sa, prípade v tom lepšom prípade, si na to nájdite nejakého finančníka, ktorý to za Vás vybaví a máte po starostiach a istotu pomoci.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Nandrolon Pozri príspevok
pozeráš tzv. "základný cenník".
Ak si ale pozrieš stranu 29 a niektorý z balíčkov /ja mám najlacnejší "extra"/ zistíš že neplatíš za prijatie financií nič.
Ja platím 2,3 mesačne /vedenie+doručenie výpisu/ a za každý hotovostný výber 0,15 centov, ináč nič.
Trvalé príkazy mám založené z iného účtu a bezhotovostné prevody mám komplet všetky zadarmo, takisto ako aj prijaté platby...
.. tento balík čo máš, sa už v súčasnosti nedá spraviť (aj ja som ho mala - už som odišla zo slsp) .. a ešte si pripočítať treba k nemu kartový poplatok - od februára 8 evri ... teraz už sa dá najlacnejší iba za 4,90 .. tam už je aj karta ...
Ale ak má niekto len klasický účet ... tak veru aj za prijatú platbu v súčasnosti platí 0,15 evri (od februára)
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

áno, na klasickom účte najviac ryžuje banka...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja trvalé príkazy a podobné veci riešim cez Ing konto, na SLSP mi chodí iba výplata a prachy ešte v ten deň cestujú preč, teda okrem tých, ktoré sa mesiac miniem v hotovosti...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Nandrolon Pozri príspevok
Ja trvalé príkazy a podobné veci riešim cez Ing konto, na SLSP mi chodí iba výplata a prachy ešte v ten deň cestujú preč, teda okrem tých, ktoré sa mesiac miniem v hotovosti...
.. tak načo potom platíš tých 2,30 ... veď môžeš mať účet zadarmo .. aj s prevodmi, aj s platbou kartou...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

možno som trochu staromódny, tento účet mám od r. 1997 a chodia nám tam obe výplaty so ženou, takže namiesto 2 spoplatnených účtov máme jeden.
No a druhá vec, teraz je síce mbank zadarmo /ing konto musí byť viazané na konkrétny účet/ ale dosť často sa to mení. Raz bol tiež u VUB účet zadarmo, ale len do dovŕšenia 30 rokov, no a každé 2-3 roky sa mi nechce meniť účet, som rád že nemusím osobne do banky ani raz za rok... nakoľko keď vidím tie "donekonečna presviedčajúce ksichty, tak mám fakt chuť niekomu natiahnuť"...
0 0
Maros16 Maros16

Maros16 je offline (nepripojený) Maros16

Mozno Ti pomoze tato stranka: FinancnaHitparada.sk
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Nandrolon Pozri príspevok
možno som trochu staromódny, tento účet mám od r. 1997 a chodia nám tam obe výplaty so ženou, takže namiesto 2 spoplatnených účtov máme jeden.
No a druhá vec, teraz je síce mbank zadarmo /ing konto musí byť viazané na konkrétny účet/ ale dosť často sa to mení. Raz bol tiež u VUB účet zadarmo, ale len do dovŕšenia 30 rokov, no a každé 2-3 roky sa mi nechce meniť účet, som rád že nemusím osobne do banky ani raz za rok... nakoľko keď vidím tie "donekonečna presviedčajúce ksichty, tak mám fakt chuť niekomu natiahnuť"...
aj ty? mňa furt babenka pri vklade hotovosti v taba presviedča, že aké je výhodné mať okrem podnikateľského účtu aj osobný. nechám ju vždy vyrozprávať a potom jej rieknem: keď znížite poplatky za balík služieb, za transakcie, ..... - potom začnem uvažovať.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

tú stránku poznám, najlepšie mi vyšla Privatbanka, keď som pravdivo pozadával všetky informácie, potom Mbank...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať