Zavrieť

Porady

FA z ČR za výstavu s DPH

Som nova a neviem, či sa mi vôbec podari položiť otazku. Slovenska firma platca DPH bola na výstave v ČR. Mam fa s DPH. Neviem to zauctovať, zaradit do výkazu DPH a ci si mozem pytat DPH v ČR. Pomozte musim urobit hlasenie DPH
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    zaučtuješ celú fa vrátane DPH na 518xxx a keď by si žiadala z ČR vrátiť späť, tak dáš vrátenú DPH na výnos

    SlavaK je offline (nepripojený) SlavaK

    SlavaK
    Je mozne DPH ziadat spat, ak miesto dodania služby je CR (§ 15, ods.4)?

    Nevyznám sa v tom, prosím odborníkov o radu.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Momentálne sa nachádzam v ČR a dúfal som, že vyriešim problém, ktorý trápi aj AKNAJ. Tu v ČR mi zatiaľ nikto nedal konkrétnu odpoveď. Som rád, že už viem, že DPH je možné od ČR žiadať späť.

    Prosím o radu, ČO JE NUTNÉ UROBIŤ a KEDY ak chcem vyžiadať DPH z faktúry vystavenej organizátorom brnenského veltrhu.

    APO

    apo@zv.psg.sk


    Ďakujem poraďáci.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    O tejto problematike hovorí §82 českého zák. o DPH.

    V skratke:
    1. ak chcem aby CR vrátili DPH, musím byť v SR registrovaný ako platca DPH / ICDPH /
    2. Nárok na vrátenie vzniká dňom podania žiadosti na predpísanom tlačive / min. fin. CR /
    3. Žiadosť sa podáva na Fin. úrad Praha 1
    4. Žiadosť musí byť vyplnená v českom jazyku, treba priložiť originály daňových dokladov/faktúr, z kt. chcem dostať DPH.Ďalej treba doložiť potvrddenie o registrácii DPH v SR, nie staršie ako 1 rok.
    5. Doložiť písomné prehlásenie, že v období, za kt.žiedame vrátenie DPH, sme splnili pomienky stanovené v § 82 odst.1

    Doporučujem preto na internete vyhľadať český zákon o DPH a doštudovať, čoho sa presne týka bod 5, pretože to je na dlhšie písanie.

    FA z ČR za výstavu s DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.