Zavrieť

Porady

výpočet zdravotného poistenia-MRP

Ahojte, poprosim o radu, od septembra je nejaká zmena vo výpočte preddavku na zdravotné poistenie? dnes mi doslo z MRP, ze sa to ma počítať na každého zamestnanca osobitne...vy co robite v MRP ako ste to riesili? dakujem velmi pekne
Usporiadat
avipe avipe

avipe je offline (nepripojený) avipe

Máš pravdu, je to tak. Takže zasa som o niečo múdrejšia. Mzdy mám hotové, takže môžem sťahovať novú verziu. Ď.
0 0
boitana boitana

boitana je offline (nepripojený) boitana

cize ak nemam urobene mzdy za 9/05 tak som si nemala stiahnut novu verziu? a co mi to narusi? ,lebo mne teraz robi problem aby mi vyratalo zdravotne poistenie,neviete mi poradit asi robim nieco zle a este by som potrebovala poradit objavilo sa mi tu aj dochodkove II piler ,mam jedneho zamestnanca co ho ma -co s tým ?dakujem
Naposledy upravil boitana : 12.10.05 at 09:12
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Kľudne si môžeš stiahnuť aj novú verziu. Ja by som Ti to aj doporučovala kvôli ZP - zaokrúhlenie, to sa menilo v 09/05, a takisto sa menil aj daňový bonus. Ostatné zmeny sa Ti premietnu až v 10/05.
0 0
boitana boitana

boitana je offline (nepripojený) boitana

dakuje ti Lenka,uz som toto zvladla,este teraz musim zvladnut zaevidovat ten II pilier -mam tam jedneho zamestnanca
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
To je tiež jednoduché. Pôjdeš na PP toho zamestnanca, na kolonku mzdové údaje, záložka ostatné a tam si zaškrtneš (odfajkneš) Starobné dôch. poistenie - II pilier.
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

Lenka mam otazocku, suvisi s elektronickým zasielaním výkazov do SP, ako to robis v MRP? ja som z toho jelen....
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Práve som jeden odoslala, pýtaj sa konkrétnejšie.
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

ja by som to tak po lopate potrebovala, urobim mzdy a co dalej..nechce sa mi to tam vypisovat rucne
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
1. Urobíš mzdy.
2. Vypočítaš poistné.
3. Pôjdeš na Výstupy, Poistné, nastavíš sa na 7 kolonku s názvom Export výkazu pre Soc.poisťovňu.
4. Klikneš na ikonu: Do súboru
5. Zadáš si cestu kde sa Ti má súbor uložiť , napr. do: Moje dokumenty. Ak nezmeníš cestu tak Ti to MRP uloží tam kde máš nainštalované mzdy, zvyčajen do C:\Program Files\Mzdy a personalitika\Export\Data
6. Tu si nájdeš dva novo vytvorené súbory.

Zatiaľ chápeš?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Bola si už prihlásená na:
https://podatelna.socpoist.sk kde si pri prvom prihlásení musela zadať IČZ, a heslo z grid karty?
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

urobila som to presne tak...ale net mam na inom pocitaci
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Prekopíruj si tie dva súbory na ten druhý PC. Buď disketou, USB.
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

bola som uz aj na podatelni, nahadzala som to tam rucne, ale neviem ako to odoslat....
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ak máš už tie dva súbory v druhom PC, kde máš Internet:
1. https://podatelna.socpoist.sk
2. Dáš IČZ, meno, heslo a prihlásiš sa
3. Pôjdeš na ikonu dokument, odoslanie
4. Zobrazí si tabuľka a do nej musiš priložiť tvoje uložené súbory. Do prvéhpo riadku vložíš súbor s koncovkou xml, do druhého s konkovkou txt. Pekne sa Ti zobrazí cesta kde si mala uložené tieto súbory.
5. Dáš odoslať.
6. Malo by Ti vypísať, že máš chvíľu počkať, výpis sa spracúvava.
Ak Ti nevypíše žiadnu chybu:
7. Potom pôjdeš na ikonu Dokumnet, ikonu Prehľad a Mesačný výkaz.
8. Mala by si tam vidieť riadok s označením V....., na toto keď klikneš mal by sa Ti otvoriť priamo výkaz 1. strana. Na tom riadku ešte vidíš či bol výpis akceptovateľný.
9. Vytlačíš si Výkaz, a pošleš poštou.
10. Odhás sa.
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

Leni a ked to tam nahodim rucne, tak ako to odoslem? ja sa dnes pytam ako totalne blba, ale absolutne mi to nemysli
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ideš cez manuálny vstup, zadáš si obdobie, vypíšeš údaje, a potom klikneš na: Uložiť.
Pôjdeš na: Dokument, Prehľad, a tam by sa Ti mal zobraziť riadok už s výkazom a názov by sa mal začínať na V........, a keď si na toto klikneš mal by sa Ti zobraziť tvoj výkaz. Je tam ikona verzia pre tlač, tak si ho vytlačíš a pošleš 1 stranu poštou na SP.
0 0
boitana boitana

boitana je offline (nepripojený) boitana

lenkak
To je tiež jednoduché. Pôjdeš na PP toho zamestnanca, na kolonku mzdové údaje, záložka ostatné a tam si zaškrtneš (odfajkneš) Starobné dôch. poistenie - II pilier.
dakujem ti velmi pekne LENKA mas u mna cokoladu,ano je to lahke ked mi niekto poradi,ja nie som mzdarka takze sa v tom neorientujem tak rychlo -krasny den ti prajem aj vsetkym
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

ja som tam asi nieco dodzubala, lebo skusala som to uz viackrat, aj manualne a teraz mi v tom prehlade vypísalo 3 riadky :
V........,TYP R,datum odoslania dnešný, vstup elektronicky, neakceptovaný, vrátený
V.........TYP 0, datum odoslania dnešný, vstup manuálny/web/akceptovaný, nespracovaný
V........TYP R,datum dnešný, vstup manuálny, akceptovaný, nespracovany.....

znamena to, ze to tam je uz 2 x odoslané??? mna z toho dnes slak trafi
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
To posledné máš OK. a z toho tretieho si vytlač 1stranu a odošli poštou.
R - riadny
O- opravný
V prvom nakoľko bol neakceptovateľný - akokeby by tam nebol.
Druhý bol opravný toho prvého, ale ten tretí má všetko v poriadku. Aj tak pokým nepošleš tú prvú stranu, tak tvoja povinnosť nie je ukončená. Až poslaním 1 strany, nie samotným odoslaním výkazu prostredníctvom Internetu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
boitana
dakujem ti velmi pekne LENKA mas u mna cokoladu,ano je to lahke ked mi niekto poradi,ja nie som mzdarka takze sa v tom neorientujem tak rychlo -krasny den ti prajem aj vsetkym
Keď budem vedieť rada poradím aj nabudúce.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať