Zavrieť

Porady

Petícia Richardovi za staré body...,alebo- nie nemusím,ja už to vidím...

No dočkali sme sa nových noviniek na Porade-je chválihodné, že Richard má snahu Poradu zefektívniť, vzpružniť a pod.- možeme debatovať či sú tlačítka malé, veľké alebo modré,alebo aké-to sú len technické veci...Ale čo sa mi nepáči je udeľovanie bodov- doteraz sa body dávali za poctivú prácu,ked niekto dostal bod,tak musel mať fakt dobrý pocit z toho že pomohol...,teraz sa však situácia zmenila a body sa budú dávať z všetko asi už-je to úplné degradovanie bodov-za chvilku tu budeme mať každý tisíce bodov a bude v tom poriadny chaos-ďalšia vec je novinka a to odoberanie bodov-tak doteraz si každý poctivo zaslúžil nejaké body a teraz za to že niekto si zmyslí, že je pre neho nejaký príspevok "neužitočný",tak sa body budú odpočítať- a tu je problém-čo pre niekoho je "neužitočné",tak pre iného može byť veľmi užitočné...-TAK OK, NECH JE NIEčO TAKÉ,ALE NECH SA ODOBERAJÚ SÚHLASY A NIE BODY....
A to nehovorím o riziku,že si na niekoho "zasadnem" a nebudem nič iné robiť,len mu naschvál odoberať body,len za to,že ho ja osobne nemám rád( a toto sa tu bude robiť, vieme,aká je situácia,že ten,tá- toho alebo ju moc "nemusí" a pod.) a za chvílku nebude mať nič, i keď je to napr. velmi kvalitný poraďak...
Preto novinky áno, ale som za STARÉ BODY...
Prajem všetkým pekný a slnečný deň...
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Osočovanie, urážanie ale aj to sú vlastnosti Ľudstva, ľudí, človeka. Nie všetkých, koho by potom osočovali, urážali? Ako by sa ich mali zbaviť? A boli by to potom ešte ľudia?
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Zita5 Pozri príspevok
Citácia z príspevku od betka
----------------------------

Nepovažujem za užitočné, ak niekto niekomu poradí, že biely obrus je krajší ako žltý.

Za užitočné považujem, že v zmysle par.... ods. .... to máš ako robíš správne, nesprávne. Vieš čo choď touto cestou.
- nemáš oporu v tomto par., pretože tento Ti hovorí toto, a tento Ti to vylučuje..


Vždy som mala poradu o odbornosti...., nie o voľných témach...., kt. sú užitočné, aby sa niekto vykecal, keď je zle, a mne osobne pomôže vykecať sa, ale mať toto za užitočné

Ja ako nováčik sem zavítam, a som úplný antitalent z účtovníctva a daní... A poradí tu poraďák: xy, kt. je zelený s veľkým počtom bodo a kvantom súhlasov, náhodou povie niečo v odb. téme, a žerem to, ibaže jeho odpoveď je na ......, a odpovie mi poraďák s počtom bodov o polovicu menej, a mallilinkým počtov súhlasov, samozrejme kvalitný...

Čím sa mám riadiť, ja ako tlčik odborník???? sem tam mi dalo nápovedu: Aha on dačo vie....

Ale to je jedno, ja pordákov poznámˇ, viem, že niektorý majú požehnaný počet súhlasov za píp...., ale to ja nezmením.... A dodkonca je to i užitočné Hmmm, čo už...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Betka hrubo vyznačené - už by bolo na čase , neokolkovať a menovať tých poraďákov , ktorý sa zelenajú a majú veľký počet bodov a kvantum súhlasov ......a ich odpoveď je na .........podľa Teba .
Nečítam to prvý krát len v Tvojom príspevku , ale už som to čítala aj od iných poraďákov .
Aj ja patrím k poraďákom ktorý má zelené, aj body a aj súhlasy , ja sa za to ani nehanbím , ale ani si nenaháňam body a bola by som rada , keby bodovanie neexistovalo .

Tak buďme otvorení a píšme konkrétne na koho stále poukazujeme Betka .Myslím, že je vždy lepšie , ak ten človek ...alebo ľudia v otáznikoch sa budú môcť vyjadriť .

Tak by bolo na čase týchto ľudí , na ktorých poukazuješ menovať .Lebo to nerobí dobrý dojem. Ja pochybujem o tom, že tu na Porade jeden dospelý človek by si len tak mirnix dirnix naháňal body a súhlas.
Tak už tu prestaňme s osočovaním a urážaním .[/QUOTE]
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Laco-monter :
Pokiaľ som dobre pochopil čo písala "betka", tak ona sa zasadzovala o to aby boli rozdelené farebne suhlasy a body , tak aby bolo vidno ZA ČO ten-ktorý Poraďak svoje body dostal.

Či tie body boli udelené naozaj sa odborné vedomosti, a užitočné rady , alebo Poraďakovi, či Poraďačke, pomohol niekto z jeho "fanklubu" a udelil mu body trebars v teme Čo ma dnes potešilo.

Inak ja som za to aby pred budovou v ktorej je umiestnený server porady bol umiestnený veĺký žulový obelisk a na ňom veĺká bronzová tabuĺa s menami zaslúžilich a zakladajúcich členov porady.

Dokonca ak by sa vyhlasila na tento učel zbierka som ochotný aj finančne prispieť.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Laco-monter Pozri príspevok
....akým právom niekto označí moj príspevok,že je neužitočný?? Toto je verejný portál,nie nejaký elitný klub rovnako zmýšľajúcich.
Žiaľ slovo verejný si mnohí dodnes vykladajú tak, že tam prídem, pobudnem, odídem. A niekto to po mne bude udržiavať, aby som tam mohol (nielen ja, ale i druhí) prísť i druhýkrát, x-týkrát, aby som sa tam cítil dobre, bol spokojný....
Aby to nebolo ako vo verejných záchodoch, kde si po sebe niekto zabudne spláchnúť, alebo na verejných pieskoviskách, kde mnohí s obľubou venčia svoje domáce zvieratká...

Aj keď Porada je portál, ktorý je verejný v tom zmysle, že môže prísť každý, a povedať si čo má na srdci, aj Porada má svojho majiteľa, aj duchovného otca, aj toho, kto za ňu zodpovedá.

Takže aj právom toho, kto Poradu stvoril, právom, ktoré delegeloval na tích (moderátorov), ktorí mu pomáhajú udržiavať Poradu v duchu, v akom si ju vytvoril, právom, ktoré preniesol v rámci spolukontroly a možnosti ovplyvňovania obsahu na jednotlivých členov - možno označovať príspevok niekoho za užitočný, ale i neužitočný.

Je to jeden zo spôsobov, ako niekomu pripomenúť, že keď niekam príde, kde je vítaný, aby sa choval v intenciách, ktoré sa v danom priestore všeobecne vyžadujú. No ale ak sa to niekomu nepáči, stále je tu možnosť urobiť si vlastný portál, kde budem prezentovať svoje vlastné názory a tie si nedovoliť nikomu známkovať a hodnotiť.
5 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Stefan2005 Pozri príspevok

Aj keď Porada je portál, ktorý je verejný v tom zmysle, že môže prísť každý, a povedať si čo má na srdci, aj Porada má svojho majiteľa, aj duchovného otca, aj toho, kto za ňu zodpovedá.

Takže aj právom toho, kto Poradu stvoril, právom, ktoré delegeloval na tích (moderátorov), ktorí mu pomáhajú udržiavať Poradu v duchu, v akom si ju vytvoril, právom, ktoré preniesol v rámci spolukontroly a možnosti ovplyvňovania obsahu na jednotlivých členov - možno označovať príspevok niekoho za užitočný, ale i neužitočný.
Ešteže sa práve nachádzame v obdobi, kedy si viac ako inokedy pripomíname duchovné veci ....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Laco-monter Pozri príspevok
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Betka hrubo vyznačené - už by bolo na čase , neokolkovať a menovať tých poraďákov , ktorý sa zelenajú a majú veľký počet bodov a kvantum súhlasov ......a ich odpoveď je na .........podľa Teba .
Nečítam to prvý krát len v Tvojom príspevku , ale už som to čítala aj od iných poraďákov .
Aj ja patrím k poraďákom ktorý má zelené, aj body a aj súhlasy , ja sa za to ani nehanbím , ale ani si nenaháňam body a bola by som rada , keby bodovanie neexistovalo .

Tak buďme otvorení a píšme konkrétne na koho stále poukazujeme Betka .Myslím, že je vždy lepšie , ak ten človek ...alebo ľudia v otáznikoch sa budú môcť vyjadriť .

Tak by bolo na čase týchto ľudí , na ktorých poukazuješ menovať .Lebo to nerobí dobrý dojem. Ja pochybujem o tom, že tu na Porade jeden dospelý človek by si len tak mirnix dirnix naháňal body a súhlas.
Tak už tu prestaňme s osočovaním a urážaním .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Laco-monter :
Pokiaľ som dobre pochopil čo písala "betka", tak ona sa zasadzovala o to aby boli rozdelené farebne suhlasy a body , tak aby bolo vidno ZA ČO ten-ktorý Poraďak svoje body dostal.

Či tie body boli udelené naozaj sa odborné vedomosti, a užitočné rady , alebo Poraďakovi, či Poraďačke, pomohol niekto z jeho "fanklubu" a udelil mu body trebars v teme Čo ma dnes potešilo.

Inak ja som za to aby pred budovou v ktorej je umiestnený server porady bol umiestnený veĺký žulový obelisk a na ňom veĺká bronzová tabuĺa s menami zaslúžilich a zakladajúcich členov porady.

Dokonca ak by sa vyhlasila na tento učel zbierka som ochotný aj finančne prispieť.[/QUOTE]

Asi si môj príspevok pochopil nesprávne. Ale konkrétne k tomu už reagovať nebudem .
Inak ak by si mal záujem môžeš si finančne prispieť do Draka .Na rozdiel možno od Teba nám na Porade záleží .A ak by sa stala Porada spoplatnená , tak ver , že tí čo Poradu potrebujú k svojej práci ,alebo inak sú na Poradu naviazaní , tak si aj ten poplatok zaplatia .Možno vtedy by tu bolo menej zla,ako je tomu teraz .
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Spoplatnenie porady???

Som za.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Jistééé, poplatok by dal porade iný zmysel, rady by boli za peniaze, ale nie rady na peniaze. Ale dobrá rada stojí groš. Niektorí nemajú ani na to ĎAKUJEM. A niektorí ani nechcú mať. Však sme ludé, no né?

Všetko zlé je na niečo dobré. Po čertovi, nečakaj anjela. Ale jar príde vždy, všetko sa rozzelená.
Naposledy upravil sito : 02.04.10 at 10:00
0 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

betka Pozri príspevok
Spoplatnenie porady???

Som za.
aj ja som za, rada si zaplatím za všetky užitočné rady z porady a ešte aj ušetrím
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

sito Pozri príspevok
Jistééé, poplatok by dal porade iný zmysel, rady by boli za peniaze, ale nie rady na peniaze. Ale dobrá rada stojí groš. Niektorí nemajú ani na to ĎAKUJEM. A niektorí ani nechcú mať. Však sme ludé, no né?
Nemyslela som to práve takto.

Osobne tu chodím, síce menej. Chodiť chcem, nevadilo by mi, že by sa zaplatil symbolický poplatok aby som sa mohla prihlásiť do systému napr. na obdobie 12 kal. mesiacov.
Prídem, prihlásim sa, buď čítam, hľadám, prispievam. ak hľadám, vždy je to pre mňa lepšie sadnúť za PC, ako zdvihnúť zadok a bežať do prvej knihy, a hľadať to, čo potrebujem, i tak nenájdem.

Možno by sa zabránilo chaosu, záškodníkom....

Ja neviem, čo je symbolický poplatok, pre niekoho je 10 veľa, pre niekoho málo....... ale aspoň by sme si oveľa viac vážili to, čo tu máme, to, že to tu niekto udržiava, nie je to sranda držať pokope desiatky tisícok ľudí...

To je iba môj názor. Opať by som chcela byť závislá...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

ajkariky Pozri príspevok
aj ja som za, rada si zaplatím za všetky užitočné rady z porady a ešte aj ušetrím
Viem si predstaviť poplatok za účasť na porade, správca si ho zaslúži. Ale ako zaplatiť všetkým za všetky užitočné rady? Koľko bude členov, registrovaných a koľko hosťov? Tí budú mať rady sadarmo?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

betka Pozri príspevok
Nemyslela som to práve takto.

Osobne tu chodím, síce menej. Chodiť chcem, nevadilo by mi, že by sa zaplatil symbolický poplatok aby som sa mohla prihlásiť do systému napr. na obdobie 12 kal. mesiacov.
Prídem, prihlásim sa, buď čítam, hľadám, prispievam. ak hľadám, vždy je to pre mňa lepšie sadnúť za PC, ako zdvihnúť zadok a bežať do prvej knihy, a hľadať to, čo potrebujem, i tak nenájdem.

Možno by sa zabránilo chaosu, záškodníkom....

Ja neviem, čo je symbolický poplatok, pre niekoho je 10 veľa, pre niekoho málo....... ale aspoň by sme si oveľa viac vážili to, čo tu máme, to, že to tu niekto udržiava, nie je to sranda držať pokope desiatky tisícok ľudí...

To je iba môj názor. Opať by som chcela byť závislá...
A vieš koľkí chcú byť nezávislí, nie len na PORADE??? A radí by, aj ich to stojí. Dá sa odzávisliť, odvisnúť, odcvaknúť?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Betka hrubo vyznačené - už by bolo na čase , neokolkovať a menovať tých poraďákov , ktorý sa zelenajú a majú veľký počet bodov a kvantum súhlasov ......a ich odpoveď je na .........podľa Teba .
Nečítam to prvý krát len v Tvojom príspevku , ale už som to čítala aj od iných poraďákov .
Aj ja patrím k poraďákom ktorý má zelené, aj body a aj súhlasy , ja sa za to ani nehanbím , ale ani si nenaháňam body a bola by som rada , keby bodovanie neexistovalo .

Tak buďme otvorení a píšme konkrétne na koho stále poukazujeme Betka .Myslím, že je vždy lepšie , ak ten človek ...alebo ľudia v otáznikoch sa budú môcť vyjadriť .

Tak by bolo na čase týchto ľudí , na ktorých poukazuješ menovať .Lebo to nerobí dobrý dojem. Ja pochybujem o tom, že tu na Porade jeden dospelý človek by si len tak mirnix dirnix naháňal body a súhlas.
Tak už tu prestaňme s osočovaním a urážaním .[/QUOTE]

Zitka jednoducho a na príklade.

Som v kóme 12 mes. Viem, že sa kvalita príspevkov oceňuje. dojde k zmene zákona, napr. RZZP sa bude podávať do 31.1. (pozor nepravda, teoret. príklad) nasled. obdobia. Ja ako laik zo miezd, však ma poznáte a viete, že som laik. Sa prebudím z kómy. Môj manžel sa ma po týždni spýta, aby som mu chytro poradila, kedy sa má podať...
Ja by som hľadala, ten kto nehľadá, zadá otázku. Odpoveď bude do 31.3. A už sa spolieham. Je zaregistrovaný rok, má hojný počet bodov, napr. 600. ČO si poviem??? Má pravdu. Veď ho ľudia len tak za nič neoceňujú. A pritom je to nepravda. Pretože si poviete: Betka si z nás robí prdel, Betka nás skúša...., a preskočíte odborníci moju otázku.

Ak by svietilo odborné počet bodov 8, neodborné 592, aha, tu nie je niečo v poriadku. Skúmam ďalej.

Len názornosť.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Ja síce nie som účtovník,ale neriadim sa počtom bodov toho ktorého prispievatela. Predsa,keď mi na problém odpovie z 20 ludí 14 v podstate rovnako,tak z najväčšou pravdepodobnosťou majú pravdu!! A je úplne jedno či má niekto 5 000 bodov,alebo 10.

Body radšej ani neriešim,pretože stačí sem prilepiť pekný obrázok a bodíky skáču ako divé!! Ale súhlasím,že keď už je zvada za body,mohli by byť farebne rozlíšené na "účtovné" a "neúčtovné",lebo si myslím, že najviac problémov s bodmi tu majú práve niektorí "účtovníci"!!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ludex Pozri príspevok
Ja síce nie som účtovník,ale neriadim sa počtom bodov toho ktorého prispievatela. Predsa,keď mi na problém odpovie z 20 ludí 14 v podstate rovnako,tak z najväčšou pravdepodobnosťou majú pravdu!! A je úplne jedno či má niekto 5 000 bodov,alebo 10.

Body radšej ani neriešim,pretože stačí sem prilepiť pekný obrázok a bodíky skáču ako divé!! Ale súhlasím,že keď už je zvada za body,mohli by byť farebne rozlíšené na "účtovné" a "neúčtovné",lebo si myslím, že najviac problémov s bodmi tu majú práve niektorí "účtovníci"!!
No Teba vždy rada vidím, a tak ako účtovník, ktorému nové bodovanie veľmi prekáža Ti zaúčtujem betuškine slová, a betušku mám v úcte.

MD-občas blud, občas obrázok, občas výsmech, občas vratka kamarátke
D - 10 stupňov ku zlatej za minútu.
2 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Danila Pozri príspevok
No Teba vždy rada vidím, a tak ako účtovník, ktorému nové bodovanie veľmi prekáža Ti zaúčtujem betuškine slová, a betušku mám v úcte.

MD-občas blud, občas obrázok, občas výsmech, občas vratka kamarátke
D - 10 stupňov ku zlatej za minútu.
Danilka, ten Tvoj príspevok citujem len preto, lebo na Porade sme sa už dávno nerozprávali.. Ale ......! Ten nový systém bodovania je za päť, no a ten starý, so stranami MD a D, nebol o nič lepší.
3 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Prave som zistila, že mi pribudli 3 body a neviem od koho a ani za ktoré príspevky. Nie som účtovník a ani nejaká odborníčka. Zo starého bodovania by som vynechala rátanie súhlasov a príspevkov do celkového počtu len skupinu "Poraďacká kaviareň", zvyšné by som ponechala.
Pridávanie súhlasov by som ponechla s tým, že sa nebudú ratať do celkového počtu. Je pravda, že zameraie tejto stránky je predovšetkým pre účtovníkov a finančníkov, ale aj rady v oblasti stavebníctva, zdravia, záhrady, občianského práva a pod. sú rovnako odborné a teda udeľovanie ocenenia je podľa môjho názoru správne.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

tutiola Pozri príspevok
Prave som zistila, že mi pribudli 3 body a neviem od koho a ani za ktoré príspevky. Nie som účtovník a ani nejaká odborníčka. Zo starého bodovania by som vynechala rátanie súhlasov a príspevkov do celkového počtu len skupinu "Poraďacká kaviareň", zvyšné by som ponechala.
Pridávanie súhlasov by som ponechla s tým, že sa nebudú ratať do celkového počtu. Je pravda, že zameraie tejto stránky je predovšetkým pre účtovníkov a finančníkov, ale aj rady v oblasti stavebníctva, zdravia, záhrady, občianského práva a pod. sú rovnako odborné a teda udeľovanie ocenenia je podľa môjho názoru správne.
...na vyznačené som ti odpovedala i inej téme : http://www.porada.sk/1362944-post316.html
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
tutiola Pozri príspevok
Prave som zistila, že mi pribudli 3 body a neviem od koho a ani za ktoré príspevky. Nie som účtovník a ani nejaká odborníčka. Zo starého bodovania by som vynechala rátanie súhlasov a príspevkov do celkového počtu len skupinu "Poraďacká kaviareň", zvyšné by som ponechala.
Pridávanie súhlasov by som ponechla s tým, že sa nebudú ratať do celkového počtu. Je pravda, že zameraie tejto stránky je predovšetkým pre účtovníkov a finančníkov, ale aj rady v oblasti stavebníctva, zdravia, záhrady, občianského práva a pod. sú rovnako odborné a teda udeľovanie ocenenia je podľa môjho názoru správne.
Želám pohodové popoludnie.

Kto pridal body sa dá ľahko zistiť nasledovne:

Nad modrou lištou - Moje nastavenia, potom +Ďalšie nastavenia a tam je prehľad získaných bodov.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
zdenka131 Pozri príspevok
Želám pohodové popoludnie.

Kto pridal body sa dá ľahko zistiť nasledovne:

Nad modrou lištou - Moje nastavenia, potom +Ďalšie nastavenia a tam je prehľad získaných bodov.
A na čo je to dobré? Body dostaneš iba za prvých šesť užitočných, tie ďalšie sú už bez bodu. To budeš viac ďakovať tým obodovaným? A niekto ti ten bod v srandičkách zoberie, tak za čo budeš ďakovať, keď budeš bez bodu? Je to prinajmenšom "podivné".
Ja by som prijal tlačítko, kde by som si to bodovanie vypol.
Nepotrebujem vedieť, kto je najvtipnejší, ani kto je najnevhodnejší.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ja k tomuto novému bodovaniu len toľko: poteší každý jeden bodík, ale skutočne len v tých odborných témach, kde je naozaj dobrou spätnou väzbou. Ale dostať bod za takéto niečo je ozaj na zamyslenie:

" na obed veru neviem ale plán dňa: na sporáku zemiaky, vajcia, cvikla, v ďalšej várke mrkva, nejaký ten nálev, údená rolka (alebo vari dve)? Forma na barana nachystaná a vyumývaná, poraďácky recepis od Vlastičky nachystaný. Nodo večera mám čo porábať, Ozaj a foťák na nabíjačke,nech aj nejaká pamiatka zostane
__________________
dana
willma je teraz online
Nahlás príspevok
súhlasím užitočné (2), zábavné (0), mimotémy (0), neužitočné (0), nevhodné (0)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať