Zavrieť

Porady

Návrat z materskej a rodičovskej dovolenky

Dobry den.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Prosim Vas o vysvetlenie.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Dna 05.05.2010 syn dovrsi 3 roky. Do skolky nastupuje 03. 05. 2010. Pred materskou dovolenkou som pracovla a ma zmluvu na dobu neurcitu od roku 12.2003.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Vyrozumenie zamestnavatela je, ze v pripade, ze sa vratim prepusti ma. Mozete mi prosim povedat ake alternativy vypovede mi moze dat? <o:p></o:p>
Neviem ci som oboznamena dobre: 1/ dohoda to znamena ze sa dohodneme ... – je narok na odstupne???<o:p></o:p>
2/ s tym ze mi da 2-mesacnu vypovednu lehotu s tym ze to odpracuje + odstupne 2-mesacne<o:p></o:p>
3/ alebo rovno 2-mesacne odstupne<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Rozumiem tomu spravne? Zaujimalo by ma, kedze som na materskej 3 roky ci aj rodicovska dovolenka a materska dovolenka 6 mesiacov sa pocíta tiez, do zapocitanych rokov, z ktorych sa rata odstupne.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Prosim Vas mozte mi to vysvetlit aj so zakonmi. Citala som aj Zakonník prace ..... ak by zamestnavatel sa ohanal zakonmi. <o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Dakujem<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Prajem prijemny den<o:p></o:p>
Usporiadat
silvuska silvuska

silvuska je offline (nepripojený) silvuska

Dobry poradite mi? podla noveho zakonnika by zamestnavatel mal drzat to iste pracovne miesto zene pocas materskej aj rodicovskej dovolenky. Tyka sa to ale len buducich mamiciek, co nastupia na matersku az po novom zakone? Som na rodicovskej dovolenke, chcem sa vratit do prace. Dakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

silvuska Pozri príspevok
Dobry poradite mi? podla noveho zakonnika by zamestnavatel mal drzat to iste pracovne miesto zene pocas materskej aj rodicovskej dovolenky. Tyka sa to ale len buducich mamiciek, co nastupia na matersku az po novom zakone? Som na rodicovskej dovolenke, chcem sa vratit do prace. Dakujem

Je ťažké hovoriť, čo bude podľa nového znenia ZP, keď novela ešte nie je schválená. Počkaj, kým ju schvália, potom uvidíme.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Zamestnankyňa nastúpila po RD do zamestnania 4.1.2011. Na koľko dní dovolenky za rok 2011 má nárok? Kráti sa jej nárok za mesiac január
(20/12)x11?
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Prosím poraďákov o radu,Aké povinnosti má zamestnávateľ voči Sociálnej a zdravotnej poisťovni, keď sa zamestnankyňa vracia od 1.4.2011 do zamestnania?? zároveň však bude poberať rodičovsky príspevok do troch rokov dieťaťa ( do 10.10.2011)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Arava Pozri príspevok
Prosím poraďákov o radu,Aké povinnosti má zamestnávateľ voči Sociálnej a zdravotnej poisťovni, keď sa zamestnankyňa vracia od 1.4.2011 do zamestnania?? zároveň však bude poberať rodičovsky príspevok do troch rokov dieťaťa ( do 10.10.2011)
V SP cez RLFO ukončiť prerušenie, v ZP rovnako oznámiť ukončenie RD.
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Tweety Pozri príspevok
V SP cez RLFO ukončiť prerušenie, v ZP rovnako oznámiť ukončenie RD.
Ale zamestnankyňa bude nadaľej poberať rodičovský príspevoktak v ZP nemôžem oznámiť ukončenie RP, ale by som ju mala prihlásiť ako zamestnanca od 1.4.2011. -to zanamená, že v SP na RLFO "Prerušenie" bude ukončenie prerušenia 30.3.2011 ZP "Oznámenie zamestnávateľa..." bude začiatok zamestnanca 1.4.2011a keď ukončí poberanie rodičovského príspevku (10.10.2011) potom nahlásiť ukončenie aj do SP aj do ZP - Je to tak správne???
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Prosím nikto mi neporadí??
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ak bola zamestnankyňa od 28.01.2008 na PN do 25.2.2008 a od 26.2.2008 na MD, potom od 9.9.2008 bola na RD.Po rodičovskej dovolenke nastupuje 20.4.2011 do práce, na koľko dní dovolenky má nárok?Starú + novú-koľko dní ??
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuzana Pozri príspevok
Ak bola zamestnankyňa od 28.01.2008 na PN do 25.2.2008 a od 26.2.2008 na MD, potom od 9.9.2008 bola na RD.Po rodičovskej dovolenke nastupuje 20.4.2011 do práce, na koľko dní dovolenky má nárok?Starú + novú-koľko dní ??
spočítaj si prac.dni PN-ky a RD v roku 2008.

V roku 2009 a 2010 jej nárok na dovolenku nevznikol.

rok 2011 - spočítaj si prac.dni RD v roku 2011 (malo by to byť menej ako 100 prac.dní) - dovolenka sa jej nekráti (ak do konca roka nebude dlhšie na PN alebo OČR)
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

ale v roku 2011 musí odpacovať 60 dní, a ak bude čerpať napr.starú dovolenku 18 dní, sa jej tieto dni budú počítať ako odpracované?
0 0
palo78 palo78

palo78 je offline (nepripojený) palo78

Dobry den,
viete mi prosim niekto poradit? som v nasledovnej situacii:
nastupujem po materskej onedlho naspat do prace. (syn bude mat 6m,odchadzala som v septembri 2010)
pred odchodom som vykonavala veducu funkciu,ktora bola riesena poverenim ,teda nie v prac.zmluve.
stala sa vec nasledovna:zastupoval ma moj sef,ale odisiel do dochodku.
moju funkciu zrusili,ak by som bola v praci, bola by som povysena.
myslim ze mam narok na rovnake, alebo zodpovedajuce miesto ak sa vraciam po pol roku?
no ponukli mi miesto radoveho zamestnanca.

co si o tom myslite?
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ak zamestnankyňa mala minimálnu hodinovú mzdu, teraz bude mať takisto, ako vypočítam predpokladaný priemer na dovolenku, ak jej pracovný čas je 5,5 hod denne?Prosím môžete mi poradiť?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuzana Pozri príspevok
Ak zamestnankyňa mala minimálnu hodinovú mzdu, teraz bude mať takisto, ako vypočítam predpokladaný priemer na dovolenku, ak jej pracovný čas je 5,5 hod denne?Prosím môžete mi poradiť?
súčasná min.mzda x denný fond prac.času = náhrada mzdy za dovolenku/deň
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Prečo mi program počíta pravdep.priemer 1,66€/hod.?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuzana Pozri príspevok
Prečo mi program počíta pravdep.priemer 1,66€/hod.?
máš zadanú správnu min.mzdu ?
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

takže by to malo byt na tych 5,5 hod. 1,822€/hod.?
0 0
Vincentka Vincentka

Vincentka je offline (nepripojený) Vincentka

zuzana Pozri príspevok
ale v roku 2011 musí odpacovať 60 dní, a ak bude čerpať napr.starú dovolenku 18 dní, sa jej tieto dni budú počítať ako odpracované?
áno. Tých 18 dní čerpanej dovolenky sa bude považovať za odpracované.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať