Zavrieť

Porady

Fakturacie do CR a neplatcovia DPH

muž
Zdravim Vas,

riesim jeden zapeklity problem a to nasledovny:
Ako fakturovat do CR, ked je miesto dodania v Cechach a ja niesom platca DPH ? Pripadne, da sa o platcu DPH poziadat prostrednictvom posty a listom na Slovensko ?
Vie niekto poradit, co by vsetko obnasalo sa stat v CR danovym rezidentom ?
Dik moc za vsetky rady.
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

No skoda ze si sro. S pravnickou osobou je to zlozitejsie ako s fyzickou, lebo fyzicka moze mat osobne nakupy na ucte a podobne.

Samozrejme prvým predpokladom je to že tie faktúry sú vystavené s českou DPH. Lebo ak ich ma český dodávateľ v súhrnnom vykaze (ak by boli bez DPH) tak s tým nepohnes.
0 0
DodoSTI DodoSTI

DodoSTI je offline (nepripojený) DodoSTI

Citujem dodávateľa "Je nám líto, ale 3 měsíce staré účetní doklady my už předělat nemůžeme."

Čo teraz? ďakujem za odpoveď Kejka a ZK24
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Este stale neviem ci ta FA bola vystavena s ceskou DPH alebo nie?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
č. 96, 97 a 101, rozhodnúť sa musíš sám.
Neznalosť zákona neospravedlňuje
čo účtovníčka? treba sa radiť s ňou a vopred konzultovať.
Nejde o vysoké sumy, tak by som sa netrápila, určite to nie je likvidačná záležitosť a máš poučenie do budúcnosti.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Prísť ti na to môžu v prípade krížovej kontroly v českej republike.
0 0
DodoSTI DodoSTI

DodoSTI je offline (nepripojený) DodoSTI

zk24 Pozri príspevok
Este stale neviem ci ta FA bola vystavena s ceskou DPH alebo nie?
áno, dokopy v hodnote 23,3€ s DPH

Čo sa týka účtovníčky, tú nemám. Snažím si všetko účtovať sám a učiť sa. Tentokrát sa asi poučím na vlastnej chybe, do budúcna už budem vedieť. Každopádne veľmi pekne ďakujem za odpovede. Prajem pekný deň a úspešný rok 2012
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Skor ako na buduce spravis nieco "neobvykle", príd sa sem spýtať... vždy sa nájde niekto kto ochotne a rýchlo poradí...
0 0
leon.1 leon.1

leon.1 je offline (nepripojený) leon.1

Dobrý deň prajem všetkým,
prosím o radu, v 2011 mám živnosť celý rok, som neplatca DPH. 3 mesiace som bol zamestnaný na prac. zmluvu, t.z. príjem zo závislej činnosti (podľa & 5 zákona) je 820 e. Pre známeho v Čechách som robil zámočnícke práce, je platca DPH, fakturoval som to v dvoch faktúrach v októbri a decembri, spolu cca 2000 e. Chcem sa opýtať, musím sa zahlásiť na DÚ ako platca DPH, keďže odberateľ má sídlo v Čechách a je platca DPH? Budem musieť tie faktúry opraviť a prepísať s údajom o DPH? Mám podať daňové priznanie i v Čechách? Kde to mám zapísať do DP za 2011? Priznám sa účtovníčku nemám, učím sa to za pochodu.

Ďakujem veľmi za odpoveď.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

leon.1 Pozri príspevok
Dobrý deň prajem všetkým,
prosím o radu, v 2011 mám živnosť celý rok, som neplatca DPH. 3 mesiace som bol zamestnaný na prac. zmluvu, t.z. príjem zo závislej činnosti (podľa & 5 zákona) je 820 e. Pre známeho v Čechách som robil zámočnícke práce, je platca DPH, fakturoval som to v dvoch faktúrach v októbri a decembri, spolu cca 2000 e. Chcem sa opýtať, musím sa zahlásiť na DÚ ako platca DPH, keďže odberateľ má sídlo v Čechách a je platca DPH? Budem musieť tie faktúry opraviť a prepísať s údajom o DPH? Mám podať daňové priznanie i v Čechách? Kde to mám zapísať do DP za 2011? Priznám sa účtovníčku nemám, učím sa to za pochodu.

Ďakujem veľmi za odpoveď.
Zámočnícke práce sú práce na hnuteľnom alebo nehnutľnom majetku? Čo to presne znamená?
0 0
leon.1 leon.1

leon.1 je offline (nepripojený) leon.1

Zváracie práce, pomocné konštrukcie k strojom, a opravy plechovej strešnej krytiny na hosp.budove.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

leon.1 Pozri príspevok
Zváracie práce, pomocné konštrukcie k strojom, a opravy plechovej strešnej krytiny na hosp.budove.
su to sluzby podla§ 16
Na začiatok

(1) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane realitnej činnosti a činnosti znalcov, ubytovacích služieb, poskytnutia práva na užívanie nehnuteľnosti, služieb zameraných na prípravu a koordináciu stavebných prác, ako sú služby poskytované architektmi a osobami zabezpečujúcimi stavebný dozor, je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

To znamena, ze ste sa nemali povinnost registrovat u nas podla §7a a vzhladom k tomu, ze ste poskytovali sluzby zdanitelnej osobe nemusite sa registrovat ani v CR za platitela DPH, urobite tzv. prenos danovej povinnosti, to znamena, ze firma ktorej ste dodavali sluzby ich samozdani v CR.

Tu sa riesil podobny pripad, je tam citacia z ceskeho zakona (vlastne nas §69)

http://www.porada.sk/t146450-p9-fakt...ml#post1926041
Naposledy upravil nika.sum : 31.01.12 at 15:58
1 0
leon.1 leon.1

leon.1 je offline (nepripojený) leon.1

Kde v DP 2011je potrebné zapísať príjem zo zahraničia, keďže firma v ČR moju službu samozdaní? Do VI. oddielu riad. 2 alebo v X.oddiele 87? Ďakujem
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

leon.1 Pozri príspevok
Kde v DP 2011je potrebné zapísať príjem zo zahraničia, keďže firma v ČR moju službu samozdaní? Do VI. oddielu riad. 2 alebo v X.oddiele 87? Ďakujem
???? to o čom točíš? Ty si vyfakturoval a je to Tvoj riadny príjem....splietaš asi 3 veci - Tvoj príjem z fakturácie (aj keď si fakturoval pre ČR) je príjem zo živnosti, samozdanenie je o DPH a to čo tu riešiš je závislá činnosť....
....stále neviem, či by Ti nebolo lepšie dať to predsa tej účtovníčke spraviť...
0 0
leon.1 leon.1

leon.1 je offline (nepripojený) leon.1

Je mi to už jasné. Porada je predsa o porade. Keď sa človek opýta raz, je hlúpy 5 minút, keď sa neopýta vôbec, môže byť hlupákom celý život. Mimochodom, netykáme si tictac7. Ďakujem za odpoveď
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

leon.1 Pozri príspevok
Je mi to už jasné. Porada je predsa o porade. Keď sa človek opýta raz, je hlúpy 5 minút, keď sa neopýta vôbec, môže byť hlupákom celý život. Mimochodom, netykáme si tictac7. Ďakujem za odpoveď
Tictac to nemyslel zle ( a my si tu vacsinou tykame), ale ja by som si to tiez nechala na Vasom mieste urobit uctovnickou, pretoze uz len zakon o DPH je podla mna dost komplikovany v niektorych pripadoch, co je vidiet aj tu na porade a nie to este pre cloveka co je vo svojom fachu urcite super, ale predsa v daniach nema uplne jasno. Ale urcite aj ked sa rozhodnete to robit sam, tak na porade tu odpoved pri troske snahy najdete, popripade ak sa Vam to nepodari, tak Vam mnohi urcite poradia. Priznam sa, ze by som sa urcite nesnazila riesit nieco okolo instalacii, ale zavolala by som si na to odbornika. Prajem pekny den.
0 0
Učenlivá Učenlivá

Učenlivá je offline (nepripojený) Učenlivá

Faktúry si vypíšeš normálne /samozrejme bet DPH - nie si platiteľom/. Tvojou povinnosťou je zaregistrovať sa na DU na podávanie Súhrnného výkazu k DPH elektronickoou formou a podľa obratu buď štvrťročne alebo mesačne vypíšeš výkaz a odošleš. Vo výkaze vypíšeš komu a koľko si do Českej republiky faktúroval.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Učenlivá Pozri príspevok
Faktúry si vypíšeš normálne /samozrejme bet DPH - nie si platiteľom/. Tvojou povinnosťou je zaregistrovať sa na DU na podávanie Súhrnného výkazu k DPH elektronickoou formou a podľa obratu buď štvrťročne alebo mesačne vypíšeš výkaz a odošleš. Vo výkaze vypíšeš komu a koľko si do Českej republiky faktúroval.
Treba citovat na aku otazku odpovedate. Ak je to na uvodnu, tak ta bola zadana este v r. 2010a v tom pripade ale odpoved nie je spravna. Na suhrnny vykaz, resp. podla §7a je po povinne sa zaregistrovat pred prijatim alebo poskytnutim sluzby podla §15 odst.1.
Naposledy upravil nika.sum : 04.02.12 at 20:13 Dôvod: navyse slovicko ked
1 0
SPECTRUM SPECTRUM

SPECTRUM je offline (nepripojený) SPECTRUM

Slovenský živnostník so slovenským ŽL fakturuje lakovnícke práce českej firme, ktoré vykonáva v Čechách. Musí sa registrovať podľa §7a zákona o DPH ?
0 0
SPECTRUM SPECTRUM

SPECTRUM je offline (nepripojený) SPECTRUM

SPECTRUM Pozri príspevok
Slovenský živnostník so slovenským ŽL fakturuje lakovnícke práce českej firme, ktoré vykonáva v Čechách. Musí sa registrovať podľa §7a zákona o DPH ?
prosím, poradíte ?
0 0
SPECTRUM SPECTRUM

SPECTRUM je offline (nepripojený) SPECTRUM

SPECTRUM Pozri príspevok
prosím, poradíte ?
prosím ...
0 0
Načítať ďalšie