Zavrieť

Porady

priplatok za sviatok - pocitanie

Dobry den, chcem, sa uistit ci spravne vypocitavam priplatky za sviatok v nepretrzitej prevadzke:<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>

  • Clovek ktory nastupi do prace 1den pred sviatkom o 18.00 vecer a konci mu zmena vo sviatok o 6.00 rano nema narok na priplatok<o:p></o:p>
  • Clovek, ktory nastupi nasledne vo sviatok o 6.00 rano do 18.00 vecer ma narok na celych 11.5hod priplatku <o:p></o:p>
  • Clovek ktory nastupi po nom, t.j. vo sviatok o 18.00 ma narok na priplatok do konca zmeny t.j. 6.00 rano - aj napriek tomu ze uz nie je sviatok
S tym tretim bodom som ale trochu neisty. Nema mat priplatok len do 24.00???<o:p></o:p>

<o:p></o:p>

Vdaka za nazor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Súhlasím s tým, ale robím chybu, ak rátam 12 hodín a nie 11,5?

    Robo je offline (nepripojený) Robo

    Robo
    no presdtavka sa predsa do pracovneho casu nezpocitava takze predpokladam ze priplatok tiez nie. este sa opytam s cim suhlasite: s tym ze ten 3. ma priplatok az do 6.00 alebo aby ho mal len do 24.00

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Robo
    no presdtavka sa predsa do pracovneho casu nezpocitava takze predpokladam ze priplatok tiez nie. este sa opytam s cim suhlasite: s tym ze ten 3. ma priplatok az do 6.00 alebo aby ho mal len do 24.00
    Súhlasím s tým, že mu patrí príplatok do 6.00.

    Už neviem odkiaľ, ale z nejakej odbornej stránky mám opísaný takýto príklad:

    Sviatok je napr. 15. 9. 2005

    zamestnanec A - nastúpi 14.9. o 18.00 a končí 15.9. o 6.00 = nepočíta sa
    zamestnanec B - nastúpi 15.9. o 6.00 a končí 15.9. o 18.00 = počíta sa 12 hod.
    zamestnanec C - nastúpi 15.9. o 18.00 a končí 16.9. o 6.00 = počíta sa 12 hod.

    Takže podľa toho si to mal dobre.

    pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

    pavel9
    Ako príklad uvediem dni 30. apríl až 02.máj.
    Pracovník ktorý nastúpil do zmeny dňa 30.04. napr. o 18:00 hod a končil ju dňa 01.05. nemá ž i a d n y nárok na príplatok za prácu vo sviatok, ani od 00:00 hod do 06:00.
    Pracovník pracujúci dňa 01.05. v čase od 06:00 do 18:00 hod má nárok na plný príplatok za sviatok. (12 hod)
    Pracovník ktorý pracuje dňa 01.05. od 18:00 hod do 06:00 hod. dňa 02.05. má nárok na plný príplatok za prácu vo sviatok (12 hod).
    Vysvetlenie: pracovná zmena, ktorá je nastúpená v normálny prac. deň sa počíta ako odpracovaná v obyčajný deň, aj ked časť zmeny v skutočnosti odpracoval vo sviatok. Základ je, kedy nastúpil do pracovnej zmeny a nie kedy ju končí.

    Pozor, ak je pracovník zamestnaný podľa zákona 552 a 553/2003, ( O výkone práce vo verejnom záujme) tieto výpočty neplatia, lebo v zákone 553/2003 § 29, ods.4) je výslovne napísané, ktoré § zákona 311/2001 neplatia. V tomto prípade si treba aj všimnúť § 27, kde si píše, ze zamestnanec má nárok aj na príplatok za pomerne odpracovaný čas.
    Naposledy upravil pavel9 : 03.05.06 at 19:16

    priplatok za sviatok - pocitanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.