Zavrieť

Porady

DSigner/XAdES a jeho platnosť!

Konateľ spoločnosti
Chcel by som upozorniť všetkých, ktorí podávajú výkazy, daňové priznania, či iné dokumenty ponúkané portálom daňovej správy elektronicky, že platnosť certifikátu podpisovacieho programu DSigner/XAdES končí dňom 30.11.2010. Po tomto dátume nebude možné na základe Zákona o elektronickom podpise používať verziu 1.0.0.0, alebo 1.0.0.1. Uvedené zmeny by sa mali týkať hlavne tých, ktorí podpisujú dokumenty v prospech Daňovej správy ZEP-om. Určite by som doporučil preinštalovať podpisovač aj u tých, ktorí používajú na podpísanie dokumentu elektronickú značku podateľne (bez ZEP).....
Samozrejme, výrobca si dal certifikovať novú verziu podpisovača s označením 1.1.0.0.

Ako je to už na našom Slovensku zvykom, kompetentní z Portálu DRSR ani 29 dní, pred skončením platnosti certifikátu podpisovača, ešte neoznámili svojim klientom, že sa takáto vec deje, na rozdiel od Colnej správy, približne pred dvoma týždňami oznámila takúto skutočnosť, aj s presným návodom, ako preinštalovať podpisovač DSigner/XAdES a s odkazom na stiahnutie novo certifikovaného podpisovača.

Tí, ktorí používate interného klienta na podanie SV, zatiaľ nepristupujte k preinštalovanie podpisovača. Klient nespolupracuje s vyššou verziou. Tí ktorí používate na podanie dokumentov len webové rozhranie, môžete pristúpiť k uvedeným zmenám vo svojich PC.

Ako na to?
Inštalačný balíček nájdete tu:DSigner-XAdES1.1.0.0.zip tento si rozbaľte a postupujete podľa návodu uvedeného nižšie.

Inštaláciu musí uskutočniť užívateľ, ktorý má práva Administrátora
1.Otvorte "Ovládací panel" "Pridať a odobrať programy" (pre Windows Vista, Windows 7 "Programy a súčasti")
2.Overte verziu nainštalovaných komponentov DSigner/XAdES a DSigner/XAdES XML plugin
3.Ak máte nainštalovanú verziu 1.1.0.0, nie je potrebné nič inštalovať.

Ak máte nainštalovanú verziu 1.0.0.0, alebo verziu 1.0.0.1, odinštalujte obidva komponenty v tomto poradí
1.DSigner/XAdES XML plugin
2.DSigner/XAdES
3.Reštartujte počítač

Nové komponenty klientského podpisovača nainštalujete nasledovne:
1.Spustiť a nainštalovať DSigner/XAdES 1.1.0.0\DSigXadesSetup\DSigXadesSetup.msi
2.Spustiť a nainštalovať DSigner/XAdES 1.1.0.0\XmlPluginSetup\XmlPluginSetup.msi
3.Spustiť (importovať do registrov) DSigner/XAdES 1.1.0.0\SignaturePolicy2010\sigPolicy2010(x86).reg alebo sigPolicy2010(x64).reg . (x86 pre 32 bitové systémy, x64 pre 64 bitové systémy)
Naposledy upravil domenico.office : 02.11.10 at 08:43
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak poklikám na všetko tak ako mi to napísali do mailu, tak nemusím už nič riešiť?
Mám ZEP, k tomu taký USB klucik - ten treba "pichnut" do počítača?
Alebo len tak bez ničoho?
(viem - vyjadrujem sa "odborne" - pardon, ale nie som v tomto zbehlá).
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Ak si odinštalovala starú verziu, potom poklikala a hlavne si to nainštalovala do PC, tak už netreba nič robiť.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

domenico.office Pozri príspevok
Je to na 5 min roboty.... V zadaní témy je presný popis.
da sa to nejako teraz odskusat alebo az ked budem podavat SV v januari?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Toto by zaujimalo aj mna, ci sa mam pokusit stiahnut to teraz alebo az po Troch kraloch, povinnost podat vykaz bude az v januari.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Takto: http://www.porada.sk/1584026-post5.html
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Dievčence, stačí 20.1.2011 o 23.50, len bacha, aby nepadol portál....
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
domenico.office Pozri príspevok
Dievčence, stačí 20.1.2011 o 23.50, len bacha, aby nepadol portál....
Ja by som to teda neriskovala a asi budem zasa prosit o radu po telefone, ako som to urobila ked som toto cudo odosielala prvy raz. Vtedy sa mi dostalo ucinnej pomoci vo chvili, ked som mala slzy na krajicku.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Však o bol pokus o žart..... . Ani ja by som neriskoval.... i keď je dosť času do 20. januára. Treba to urobiť a hotovo.....
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Zajtra v robote oprobujem a dam vediet ako sa mi darilo. Ak sa nepodari, necham to ulezat cet sviatky.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

nika.sum Pozri príspevok
da sa to nejako teraz odskusat alebo az ked budem podavat SV v januari?

Ja som staré veci odinštalovala, nainštalovala som nové a vyskúšala som to vyplnením DP, dala som označiť pred odoslaním, bolo to v poriadku, ukázala sa tabuľka s podpisom, ale DP som neodoslala.
Tak verím, že to bude v pohode.
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja som odinštalovala, stiahla nové, nainštalovala, dala dvojklik, prihlasila sa na drsr.
pozrela som Spravu certifikátov - tam mám stále ten svoj, ktorý som inštalovala v lete a platí do juna 2011.
vyskúšala som podanie dokumentu, tak prešlo všetko, aj podpis - ale vidím, že je to stále ten istý, ...........
tak neviem, čo som novou inštaláciou získala.
Naposledy upravil KEJKA : 08.12.10 at 04:44
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tak som sa to asi robila zbytočne. Škoda, že som nevyskúšala podanie pred reinštaláciou. Po prihlásení na drsr mi stále svieti môj "pôvodný" certifikát, nikde nevidím, že by sa niečo tou reinštaláciou zmenilo.
Nie že by podanie teraz nefungovalo, ale škoda času.
Dúfam len, že keď budem potrebovať podpisovať naostro, tak niečo "nezblbne".
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
KEJKA Pozri príspevok
ja som odinštalovala, stiahla nové, nainštalovala, dala dvojklik, prihlasila sa na drsr.
pozrela som Soravu certifikátov - tam mám stále ten svoj, ktorý som inštalovala v lete a platí do juna 2011.
vyskúšala som podanie dokumentu, tak prešlo všetko, aj podpis - ale vidím, že je to stále ten istý, ...........
tak neviem, čo som novou inštaláciou získala.
Polopate povedané - ten dSigner je pomôcka, ktorá pripojí ZEP podpis (z toho, čo vyzerá ako USB kľúč) k daňovému podaniu/tlačivu. Vyrába to firma DITEC a musí to byť certifikované od NBU123, že je to bezpečné. Tej pôvodnej verzii skončil bezpečnostný certifikát, preto DITEC dal do používania novú verziu, ktorá už certifikát má. Preto je dôležité tá preinštalácia.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Získala si to, že všetky podania, podpísané prostredníctvom nového podpisovacieho komponentu a novej podpisovej politiky budú akceptované elektronickou podateľňou. V prípade použitia starej verzie, ktorej vypršala certifikácia NBÚ, by dokumenty neboli akceptované!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
OK, teoreticky chápem, prečo to treba urobiť, len by som to nevedela tak pekne sformulovať.
Len som si myslela, že tú zmenu niekde uvidím. Zatiaľ všetko, čo som si vedela otvoriť, ukazuje, že mám certifikát platný do juna 2011.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
KEJKA Pozri príspevok
OK, teoreticky chápem, prečo to treba urobiť, len by som to nevedela tak pekne sformulovať.
Len som si myslela, že tú zmenu niekde uvidím. Zatiaľ všetko, čo som si vedela otvoriť, ukazuje, že mám certifikát platný do juna 2011.
Áno, to je v poriadu. Certifíkát je platný jeden rok a prideľuje ho certifikačná autorita. Ten je uložený na tom USB kľúči. Tu však ide o ten dSigner. Čo je prostriedok na pripojenie certifikátu (ZEP podpisu) k daňovému tlačivu v portáli DRSR.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ok, tak dúfam, že to pôjde. Som teda analfabet.......
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

" Tí, ktorí používate interného klienta na podanie SV, zatiaľ nepristupujte k preinštalovanie podpisovača. Klient nespolupracuje s vyššou verziou. Tí ktorí používate na podanie dokumentov len webové rozhranie, môžete pristúpiť k uvedeným zmenám vo svojich PC."

Prosím Vás aký je rozdiel medzi :
- interný klient
- webové rozhranie

Neviem, ktorý druh používam, ale keď sa prihlásim na DRSR tlačivo SV nevypisujem ručne, ale vyhľadám súbor a údaje sa mi načítajú do tlačiva priamo z programu, podpisujem elektronickou značkou podateľne.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Preinštalované, odskúšané, funguje. Vďaka za postup.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Jajina Pozri príspevok

Prosím Vás aký je rozdiel medzi :
- interný klient
- webové rozhranie
Webové rozhranie je to, keď máš konto na DRSR a prihlasuješ sa priamo cez portál www.drsr.sk svojím menom a heslom.

Interný klient som doteraz ani netušil, že existuje. Ani sa DRSR som sa nedočítal, či niekto má možnosť ísť takým spôsobom. Ale to by malo fungovať tak, že nie je potrebné prihlasovať sa cez www.drsr.sk - ale nainštaluje sa priamo nejaký soft - klient do PC a podanie sa uskutočnuje prostredníctvom neho.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať