Zavrieť

Porady

DSigner/XAdES a jeho platnosť!

Konateľ spoločnosti
Chcel by som upozorniť všetkých, ktorí podávajú výkazy, daňové priznania, či iné dokumenty ponúkané portálom daňovej správy elektronicky, že platnosť certifikátu podpisovacieho programu DSigner/XAdES končí dňom 30.11.2010. Po tomto dátume nebude možné na základe Zákona o elektronickom podpise používať verziu 1.0.0.0, alebo 1.0.0.1. Uvedené zmeny by sa mali týkať hlavne tých, ktorí podpisujú dokumenty v prospech Daňovej správy ZEP-om. Určite by som doporučil preinštalovať podpisovač aj u tých, ktorí používajú na podpísanie dokumentu elektronickú značku podateľne (bez ZEP).....
Samozrejme, výrobca si dal certifikovať novú verziu podpisovača s označením 1.1.0.0.

Ako je to už na našom Slovensku zvykom, kompetentní z Portálu DRSR ani 29 dní, pred skončením platnosti certifikátu podpisovača, ešte neoznámili svojim klientom, že sa takáto vec deje, na rozdiel od Colnej správy, približne pred dvoma týždňami oznámila takúto skutočnosť, aj s presným návodom, ako preinštalovať podpisovač DSigner/XAdES a s odkazom na stiahnutie novo certifikovaného podpisovača.

Tí, ktorí používate interného klienta na podanie SV, zatiaľ nepristupujte k preinštalovanie podpisovača. Klient nespolupracuje s vyššou verziou. Tí ktorí používate na podanie dokumentov len webové rozhranie, môžete pristúpiť k uvedeným zmenám vo svojich PC.

Ako na to?
Inštalačný balíček nájdete tu:DSigner-XAdES1.1.0.0.zip tento si rozbaľte a postupujete podľa návodu uvedeného nižšie.

Inštaláciu musí uskutočniť užívateľ, ktorý má práva Administrátora
1.Otvorte "Ovládací panel" "Pridať a odobrať programy" (pre Windows Vista, Windows 7 "Programy a súčasti")
2.Overte verziu nainštalovaných komponentov DSigner/XAdES a DSigner/XAdES XML plugin
3.Ak máte nainštalovanú verziu 1.1.0.0, nie je potrebné nič inštalovať.

Ak máte nainštalovanú verziu 1.0.0.0, alebo verziu 1.0.0.1, odinštalujte obidva komponenty v tomto poradí
1.DSigner/XAdES XML plugin
2.DSigner/XAdES
3.Reštartujte počítač

Nové komponenty klientského podpisovača nainštalujete nasledovne:
1.Spustiť a nainštalovať DSigner/XAdES 1.1.0.0\DSigXadesSetup\DSigXadesSetup.msi
2.Spustiť a nainštalovať DSigner/XAdES 1.1.0.0\XmlPluginSetup\XmlPluginSetup.msi
3.Spustiť (importovať do registrov) DSigner/XAdES 1.1.0.0\SignaturePolicy2010\sigPolicy2010(x86).reg alebo sigPolicy2010(x64).reg . (x86 pre 32 bitové systémy, x64 pre 64 bitové systémy)
Naposledy upravil domenico.office : 02.11.10 at 08:43
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ak je priradený certifikát, tak v správe certifikátov užívateľa je dačo také:
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 21:35
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

otázka Pozri príspevok
Som jediným užívateľom. Je to sprievodca exportu certifikátu, idem skúsiť čo si mi odporučila.
to si len skontroluj podľa príspevku 82, ak si využívala ZEP v 2010, a platnosť certifikátov je do 2015, 2018 (tak dlho zaplatené dopredu?? ja obnovujem po roku)tak by to malo byť OK
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

otázka Pozri príspevok
Potom som ešte instal. EZ_cert_end_user a to čo si mi odporučila Ty.
Toto sa inštaluje na PC len vtedy keď nemáš zaručený elektronický podpis.
Viď web DRSR:
Preinštalovanie Elektronickej značky vykonávajú iba používatelia, ktorí komunikujú s daňovou správou na základe uzatvorenej Dohody o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom uzatvorenej podľa § 20 ods. 8 zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov.
To je potom nezaručený el. podpis a tuším sa potom ešte doručuje v nejakej lehote dačo na príslušný DÚ (ak nie, tak ma opravte)
máš teda zaručený EP alebo nezaručený EP?
Naposledy upravil srska : 06.01.11 at 11:45
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Niečo robím zle, lebo si neplatím nič. V eTaxe v zozname certifikátov nemám nič (žiadny certifikát), po ich inštrukciách som nainštalovala klientskú elektronickú značku aj serverovskú elektronickú značku podľa ich návodu. Keď to skontrolujem v možnostiach internetu v certifikátoch mám tam 1-elektronická značka podateľne portálu, platnosť od 1.2.2008-1.2.2018 s poznámkou: máte súkromný kľúč, ktorý zodpovedá tomuto certifikátu. Som v koncoch. Keď to chcem označiť, vyhodí mi tú hlášku ako predtým.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
srska Pozri príspevok
Toto sa inštaluje na PC len vtedy keď nemáš zaručený elektronický podpis.
Viď web DRSR:
Preinštalovanie Elektronickej značky vykonávajú iba používatelia, ktorí komunikujú s daňovou správou na základe uzatvorenej Dohody o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom uzatvorenej podľa § 20 ods. 8 zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov.
To je potom nezaručený el. podpis a tuším sa potom ešte doručuje v nejakej lehote dačo na príslušný DÚ (ak nie, tak ma opravte)
Prepáč, ak som sa nevyjadrovala správne:
Nemám zaručený elekt.podpis, s daňovou správou komunikujem na základe dohody, áno doručujem to ešte fyzicky v papierovej forme. Takže sa potrebujem prepracovať k nezaručenému el.podpisu. Ešte raz sa ospravedlňujem.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

otázka Pozri príspevok
Prepáč, ak som sa nevyjadrovala správne:
Nemám zaručený elekt.podpis, s daňovou správou komunikujem na základe dohody, áno doručujem to ešte fyzicky v papierovej forme. Takže sa potrebujem prepracovať k nezaručenému el.podpisu. Ešte raz sa ospravedlňujem.
nič sa nedeje, daj si kafé a potom skús znovu:
1. všetko odinštaluj
nainštaluj všetko z webu drsr.sk:
2. dsignerxades1100.zip podľa návodu v príručke
3. PP2011.zip tento súbor: sigPol2011_x86.reg
4. EZ_cert_end_user.zip
a keď už potom to nepôjde, tak možno pomôže už iba zadávateľ témy
Ja mám ZEP a dnes podané DPzMV 2010 prebehlo bez problémov
Naposledy upravil srska : 06.01.11 at 12:12
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
srska Pozri príspevok
nič sa nedeje, daj si kafé a potom skús znovu:
1. všetko odinštaluj
nainštaluj všetko z webu drsr.sk:
2. DSignerXAdES1100.zip podľa návodu v príručke
3. PP2011.zip. tento súbor: sigPol2011_x86.reg
4. EZ_cert_end_user.zip
a keď už potom to nepôjde, tak možno pomôže už iba zadávateľ témy
Ja mám ZEP a dnes podané DPzMV 2010 prebehlo bez problémov
ani jeden link nefunguje
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Stefan2005 Pozri príspevok
ani jeden link nefunguje
sťahuj súbory z www.drsr.sk:)
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Musela som odbehnúť. Idem teda na to, dám vedieť...
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Stále to isté ....Certifikát sa mi bez problémov nainštaluje ( EZ_cert_end_user.zip ) s licenciou do 1.12.2015 !? a pri podpisovaní dokumentu sa mi aj zobrazí vyberiem ho a to isté:nastala chyba počas podpisovania ( detail chyby: Core.Sign2: Crypt HashData-unable to create the SHA256 hash. Ja už neviem čo mám robiť.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

otázka Pozri príspevok
Stále to isté ....Certifikát sa mi bez problémov nainštaluje ( EZ_cert_end_user.zip ) s licenciou do 1.12.2015 !? a pri podpisovaní dokumentu sa mi aj zobrazí vyberiem ho a to isté:nastala chyba počas podpisovania ( detail chyby: Core.Sign2: Crypt HashData-unable to create the SHA256 hash. Ja už neviem čo mám robiť.
pozri príručku na webe drsr.sk:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...omponentov.pdf
hlavne od strany 6/21, či všetko prebehlo tak ako malo. S inštaláciou el. značky nemám skúsenosť - nepoužívam ju.
1 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
otázka Pozri príspevok
Stále to isté ....Certifikát sa mi bez problémov nainštaluje ( EZ_cert_end_user.zip ) s licenciou do 1.12.2015 !? a pri podpisovaní dokumentu sa mi aj zobrazí vyberiem ho a to isté:nastala chyba počas podpisovania ( detail chyby: Core.Sign2: Crypt HashData-unable to create the SHA256 hash. Ja už neviem čo mám robiť.
Ešte by som pristúpil k jednej veci. Vyčistiť v IE cookies. Robí sa to v Nastavenie... Možnosti siete internet.... Vyčistiť hiistóriu. Po vyčistení treba zavrieť IE, prípadný reštart PC. Opätovné naštartovanie IE, do príkazového riadku zadať presne www.drsr.sk, prihlásiť sa do svojho konta a vyskúšať. Ak by sa chyba opakovala, určite by som kontaktoval hotline DRSR. Podľa všetkého máš dobre nainštalované potrebné.
2 0
EvaOndrova EvaOndrova

EvaOndrova je offline (nepripojený) EvaOndrova

Uz som nainstalovala verziu DSigner/XAdES 1.1.0.0. aj EZ_cert_end_user... Mam nainstalovanu aj verziu PP2011.zip a subor sigPol2011_x86.reg, ale pri podpisovani dokumentu vypisuje chybu ze nastala chyba pri podpisovani.
Detail chyby: Core.Sign 2: CryptHashData - Unable to create the SHA256 hash.

Neviete mi poradit? Dakujem.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

EvaOndrova Pozri príspevok
Uz som nainstalovala verziu DSigner/XAdES 1.1.0.0. aj EZ_cert_end_user... Mam nainstalovanu aj verziu PP2011.zip a subor sigPol2011_x86.reg, ale pri podpisovani dokumentu vypisuje chybu ze nastala chyba pri podpisovani.
Detail chyby: Core.Sign 2: CryptHashData - Unable to create the SHA256 hash.

Neviete mi poradit? Dakujem.
skús domenicovu radu - prísp. 93
(ak máš ZEP EZ_cert_end_user nepotrebuješ. ak nemáš ZEP tak áno)
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

domenico.office Pozri príspevok
Na základe informácie uverejnenej na stránke Daňového riaditeľstva, bude nutné pre všetkých, ktorí podávajú akékoľvek dokumenty elektronicky nainštalovať novú podpisovú politiku a tí, ktorí nemajú ZEP, podávajú dokumenty na základe dohody s DRSR, musia nainštalovať i elektronickú značku podateľne.
Mna z nich porazi, spravila som si to v decembri, aby som pri podavani v januari mala pokoj a oni spravia zase toto. Takto sa so mna stane o par rokov pocitacovy expert
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
srska Pozri príspevok
pozri príručku na webe drsr.sk:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...omponentov.pdf
hlavne od strany 6/21, či všetko prebehlo tak ako malo. S inštaláciou el. značky nemám skúsenosť - nepoužívam ju.
Srska, toto všetko mám za sebou, skúšala som to podľa týchto pokynov a potom podľa návodu, čo si mi poradila Ty. Idem skúsiť čo radí Domenico.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Takže nič, to isté. Poprosím aj ostatných, ak majú tento istý problém a podarilo sa im ho vyriešiť, aby sa o riešenie podelili. Ďakujem.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

otázka Pozri príspevok
Takže nič, to isté. Poprosím aj ostatných, ak majú tento istý problém a podarilo sa im ho vyriešiť, aby sa o riešenie podelili. Ďakujem.
mrzí ma, že moje rady nezabrali. zajtra konzultuj s dodávateľom USB zariadenia, prípadne tu: http://www.drsr.sk/wps/portal/podanie_dopytu
cez telefón: 048 / 4317 222 alebo cez mail: callcentrum@drsr.sk
1 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Nevadí, ja si vážim snahu a ochotu pomôcť.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

súhlasím, to isté mi robí..zabila by som ich!!!! akože fakt nemám slov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať