Zavrieť

Porady

DSigner/XAdES a jeho platnosť!

Konateľ spoločnosti
Chcel by som upozorniť všetkých, ktorí podávajú výkazy, daňové priznania, či iné dokumenty ponúkané portálom daňovej správy elektronicky, že platnosť certifikátu podpisovacieho programu DSigner/XAdES končí dňom 30.11.2010. Po tomto dátume nebude možné na základe Zákona o elektronickom podpise používať verziu 1.0.0.0, alebo 1.0.0.1. Uvedené zmeny by sa mali týkať hlavne tých, ktorí podpisujú dokumenty v prospech Daňovej správy ZEP-om. Určite by som doporučil preinštalovať podpisovač aj u tých, ktorí používajú na podpísanie dokumentu elektronickú značku podateľne (bez ZEP).....
Samozrejme, výrobca si dal certifikovať novú verziu podpisovača s označením 1.1.0.0.

Ako je to už na našom Slovensku zvykom, kompetentní z Portálu DRSR ani 29 dní, pred skončením platnosti certifikátu podpisovača, ešte neoznámili svojim klientom, že sa takáto vec deje, na rozdiel od Colnej správy, približne pred dvoma týždňami oznámila takúto skutočnosť, aj s presným návodom, ako preinštalovať podpisovač DSigner/XAdES a s odkazom na stiahnutie novo certifikovaného podpisovača.

Tí, ktorí používate interného klienta na podanie SV, zatiaľ nepristupujte k preinštalovanie podpisovača. Klient nespolupracuje s vyššou verziou. Tí ktorí používate na podanie dokumentov len webové rozhranie, môžete pristúpiť k uvedeným zmenám vo svojich PC.

Ako na to?
Inštalačný balíček nájdete tu:DSigner-XAdES1.1.0.0.zip tento si rozbaľte a postupujete podľa návodu uvedeného nižšie.

Inštaláciu musí uskutočniť užívateľ, ktorý má práva Administrátora
1.Otvorte "Ovládací panel" "Pridať a odobrať programy" (pre Windows Vista, Windows 7 "Programy a súčasti")
2.Overte verziu nainštalovaných komponentov DSigner/XAdES a DSigner/XAdES XML plugin
3.Ak máte nainštalovanú verziu 1.1.0.0, nie je potrebné nič inštalovať.

Ak máte nainštalovanú verziu 1.0.0.0, alebo verziu 1.0.0.1, odinštalujte obidva komponenty v tomto poradí
1.DSigner/XAdES XML plugin
2.DSigner/XAdES
3.Reštartujte počítač

Nové komponenty klientského podpisovača nainštalujete nasledovne:
1.Spustiť a nainštalovať DSigner/XAdES 1.1.0.0\DSigXadesSetup\DSigXadesSetup.msi
2.Spustiť a nainštalovať DSigner/XAdES 1.1.0.0\XmlPluginSetup\XmlPluginSetup.msi
3.Spustiť (importovať do registrov) DSigner/XAdES 1.1.0.0\SignaturePolicy2010\sigPolicy2010(x86).reg alebo sigPolicy2010(x64).reg . (x86 pre 32 bitové systémy, x64 pre 64 bitové systémy)
Naposledy upravil domenico.office : 02.11.10 at 08:43
Usporiadat
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
KEJKA Pozri príspevok
o probléme drsr.sk viem a čakám. Ja však mám problémpri prihlasovaní sa doma do QSign - viem že je to o inom, ale problém s podpísaním to je.
Dostala som odpoved od poskytovateľa ZEP
Je potrebne zmenit podpisovu politiku a zoznam doveryhodnych korenovych certifikatov.
Presny navod ako na to prave pripravujem a zaslem Vam ho v priebehu zajtrajska.
...tak čakám.
Tu je návod: http://www.ardaco.com/sk/support/qsi...isovu-politiku
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

To zase budeme musiet odinstalovat stare a nainstalovat nove programy k podavaniu SV, tak ako v decembri?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nika.sum Pozri príspevok
To zase budeme musiet odinstalovat stare a nainstalovat nove programy k podavaniu SV, tak ako v decembri?
veru hej - aspoň čo sa týka DRSR
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
srska Pozri príspevok
veru hej - aspoň čo sa týka DRSR
Na základe informácie uverejnenej na stránke Daňového riaditeľstva, bude nutné pre všetkých, ktorí podávajú akékoľvek dokumenty elektronicky nainštalovať novú podpisovú politiku a tí, ktorí nemajú ZEP, podávajú dokumenty na základe dohody s DRSR, musia nainštalovať i elektronickú značku podateľne.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

domenico.office Pozri príspevok
Na základe informácie uverejnenej na stránke Daňového riaditeľstva, bude nutné pre všetkých, ktorí podávajú akékoľvek dokumenty elektronicky nainštalovať novú podpisovú politiku a tí, ktorí nemajú ZEP, podávajú dokumenty na základe dohody s DRSR, musia nainštalovať i elektronickú značku podateľne.
Nová podpisová politika NBÚ pre ZEP je platná do 31.01.2014
Naposledy upravil srska : 06.01.11 at 08:35
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Preinštalovala som si to na verziu DSigner/XAdES 1.1.0.0. aj EZ_cert_end_user, a keď pri odosielaní SV kliknem na "označiť pred odoslaním", blikne mi počkajte chvíľu prosím a nič. Nič aj po 10 minútach. Viete mi prosím poradiť kde je zrada? Ďakujem.

Zuzana
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

otázka Pozri príspevok
Preinštalovala som si to na verziu DSigner/XAdES 1.1.0.0. aj EZ_cert_end_user, a keď pri odosielaní SV kliknem na "označiť pred odoslaním", blikne mi počkajte chvíľu prosím a nič. Nič aj po 10 minútach. Viete mi prosím poradiť kde je zrada? Ďakujem.

Zuzana
Skús postup na obrázku:
1. stiahni súbor PP2011.zip z webu drsr.sk
2. rozbaľ súbor
3. 2x klikni na súbor sigPol2011_x86.reg

potom klasický postup pri podávaní SV cez eTAX
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 21:35
1 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Urobila som, idem vyskúšať....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

otázka Pozri príspevok
Urobila som, idem vyskúšať....
daj vedieť, či sa podarilo podpísať aj odoslať
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Tak teraz ma to stoplo pri podpise a výbere certifikátu, vypisuje mi: nastala chyba počas podpisovania, uchytí ma.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ešte doplním, že pri výbere certifikátu mi ich zobrazuje 2, jeden do r.2018 a druhý do r.2015, ale ani jeden mi nechce prijať.

Zuzana
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

otázka Pozri príspevok
Ešte doplním, že pri výbere certifikátu mi ich zobrazuje 2, jeden do r.2018 a druhý do r.2015, ale ani jeden mi nechce prijať.

Zuzana
sú verifikované cez eTAX?
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Prepáč, ale nerozumiem :-(, patrím medzi PC laikov, poprosím Ťa polopatisticky...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

otázka Pozri príspevok
Tak teraz ma to stoplo pri podpise a výbere certifikátu, vypisuje mi: nastala chyba počas podpisovania, uchytí ma.
skontroluj či máš novú vezie toho čo je na obr. (staré treba pred inštaláciou nových odinštalovať)
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 21:35
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

otázka Pozri príspevok
Prepáč, ale nerozumiem :-(, patrím medzi PC laikov, poprosím Ťa polopatisticky...
už si pomocou tých certifikátov v roku 2010 podávala DP, SV cez eTAX?
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
srska Pozri príspevok
už si pomocou tých certifikátov v roku 2010 podávala DP, SV cez eTAX?
Cez eTAX odosielam SV už rok, ten starý DSigner som odinštalovala, PC restartovala a nainštalovala verziu 1.1.0.0., podľa zadávateša tejto témy.
Mam nainstal. DSigner....1.1.0.0. a to isté s koncovkou plugin v 1.1.0.0. v programoch.
Naposledy upravil otázka : 06.01.11 at 10:51
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Potom som ešte instal. EZ_cert_end_user a to čo si mi odporučila Ty.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

otázka Pozri príspevok
Nie dnes, po 1x.
tak musíš cez eTAX priradiť certifikáty:
prihlás sa na eTAX, choď na úvod, správa certifikátov, označ certifikát a klikni na priradiť certifikát
keď to urobíš z portálu eTAX ti príde do schránky správ to čo je na obr. ale najskôr asi až zajtra
ešte otázka: si jediný užívateľ ZEP alebo ste viacerí, ktorí môžu podávať DP, SV, ...
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 21:35
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

otázka Pozri príspevok
Potom som ešte instal. EZ_cert_end_user a to čo si mi odporučila Ty.
toto neviem čo je
od ktorej firmy máš certifikát k ZEP?
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Som jediným užívateľom. Je to sprievodca exportu certifikátu, idem skúsiť čo si mi odporučila.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať