Zavrieť

Porady

Dočasné vyradenie vozidla z cestnej prevádzky a parkovanie.

Zdravim . Snazim sa hladam na nete ale nejako neviem najst informacie o parkovani na verejnom parkovisku pred bytovkou. Mam vozidlo docasne odhlasene uz dlhsiu dobu. Parkoval som ho v jednej firme no uz par mesiacov nemozem tak som ho zaparkoval pred bytovku. Mestska policia to zacala hned riesit na podnet susedov. Mestska policia sa vyjadrila ze staci vylepit na sklo z vnutra vozidla rozhodnutie o docasnom odhlaseni a ze to dalej nemozu riesit. Samozrejme som to pred casom hned urobil. No dnes dosiel mestky policajt znova. Ze musim co najskor vozidlo odtiahnut z parkoviska inac da podnet na financny urad ci kam a ze mi mozu udelit pokutu respektive poplatok za m2 na den. Tak ake mam moznosti? Mozu mi udelit nejake pokuty? Alebo by stacilo vozidlo napriklad kazdy tyzden preparkovat?

Dakujem velmi pekne za kazdy napad .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    A co takto auto prihlasit a mat pokoj??? resp odhlasit... Nerozumiem na co ti je take auto bez SPZ...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Sitio Pozri príspevok
    Zdravim . Snazim sa hladam na nete ale nejako neviem najst informacie o parkovani na verejnom parkovisku pred bytovkou. Mam vozidlo docasne odhlasene uz dlhsiu dobu. Parkoval som ho v jednej firme no uz par mesiacov nemozem tak som ho zaparkoval pred bytovku. Mestska policia to zacala hned riesit na podnet susedov. Mestska policia sa vyjadrila ze staci vylepit na sklo z vnutra vozidla rozhodnutie o docasnom odhlaseni a ze to dalej nemozu riesit. Samozrejme som to pred casom hned urobil. No dnes dosiel mestky policajt znova. Ze musim co najskor vozidlo odtiahnut z parkoviska inac da podnet na financny urad ci kam a ze mi mozu udelit pokutu respektive poplatok za m2 na den. Tak ake mam moznosti? Mozu mi udelit nejake pokuty? Alebo by stacilo vozidlo napriklad kazdy tyzden preparkovat?

    Dakujem velmi pekne za kazdy napad .
    Myslím, že preparkovanie ti nepomôže. Parkoviská sú určené pre autá používané na pozemných komunikáciách. Dočasne odhlásené auto nie je možné používať na ver. komunikáciách, preto v tomto zmysle to nie je auto, ale napr. vrak, alebo iná vec. V tomto smere je to to isté, ako keby si na parkovisku zložil 3 palety tehál. To tam nemá čo robiť. Takže by si musel preparkovávať veľmi často, aby na teba nikto políciu neupozornil. A aj keby si bol o 3 ulice ďalej, tak si ťa raz azpamätajú. Musel by si ho zaparkovať na takom parkovisku, kde nikto nechodí. Ale stále to bude môcť niekto považovať za vrak a ti ho zlikvidujú.

    Dočasne si odhlasujú ľudia autá, ktoré majú potom zatvorené v garáži alebo v šope na dedine. Takéto autá do mesta a na parkoviská nepatria.

    Prečo ti vadí, ak je prihlásené? Nechceš platiť poistku, emisnú a tech. kontrolu?

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    A ako chces to auto stale niekde inde preparkovat ked nemas na tom aute SPZ a tym padom NESMIE take auto jazdit po cestach????
    Bud ho prihlas alebo daj zosrotovat... Aj mna sere ked vidim auta bez znaciek, ktore zaberaju parkovacie miesta a ja potom nemam kde zaparkovat! Takze plne suhlasim s udelovanim pokut majitelom takychto aut. Neber to v zlom...

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    stanco007 Pozri príspevok
    A ako chces to auto stale niekde inde preparkovat ked nemas na tom aute SPZ a tym padom NESMIE take auto jazdit po cestach????
    Bud ho prihlas alebo daj zosrotovat... Aj mna sere ked vidim auta bez znaciek, ktore zaberaju parkovacie miesta a ja potom nemam kde zaparkovat! Takze plne suhlasim s udelovanim pokut majitelom takychto aut. Neber to v zlom...
    To asi nebude jednoduché.
    1. Dočasne odhlásené vozidlo môže byť len na určitú, presne vymedzenú dobu.
    2. Pred opätovným prihlásením musí absolvovať STK, EK s presne stanovenou dobou platnosti.
    3. Pred opätovným prihlásením musí byť uzavretá zákonná poistka
    4.Takéto vozidlo sa môže pohybovať po komunikácii ako nepojazdné (vlečením) alebo s dočasnou značkou.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Sitio Pozri príspevok
    ...neviem najst informacie o parkovani na verejnom parkovisku pred bytovkou....
    každé poriadne mesto a obec má vypracované svoje VZN o parkovaní na verejných priestranstvách... Môžeš do neho nahliadnuť, a zistiť daný stav.

    Väčšinou však majú zapracované do nich odstránie starých, ale i vyradených (i dočasne) vozidiel do 30 dní na náklady vlastníka...

    Sitio je offline (nepripojený) Sitio

    Sitio
    Dikes za rady . Nakoniec som nasiel na stranke mesta ze parkovne je 0.26EUR na m2 na den. To sa mi oplati viac ho znovu zaradit do evidencie. A to vozidlo je docasne odhlasene pretoze sme ho predtym opravovali a je to karavan. Takze na zimu ho je relativne zbytocne prihlasovat a platit poistku kedze ho nemam ako vyuzit.

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    Sitio Pozri príspevok
    Dikes za rady . Nakoniec som nasiel na stranke mesta ze parkovne je 0.26EUR na m2 na den. To sa mi oplati viac ho znovu zaradit do evidencie. A to vozidlo je docasne odhlasene pretoze sme ho predtym opravovali a je to karavan. Takze na zimu ho je relativne zbytocne prihlasovat a platit poistku kedze ho nemam ako vyuzit.
    Este ma teraz napadlo, ze ak mas nejakeho znameho co ma niekde v meste garaz, tak ho popytat, ci by si to tam pred garaz nemohol postavit...

    marber je offline (nepripojený) marber

    marber
    Neviem či som správne zaradila, ale chcela by som sa spýtať či mi niekto nevie poradiť, kde by som mala hľadať Vin číslo na Renaulte Megane r. výroby 2003.

    Dočasné vyradenie vozidla z cestnej prevádzky a parkovanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.