Zavrieť

Porady

reklamácia obuvi

Dobrý večer, približne pred ôsmymi dňami som si kúpila zimné čižmy stáli 55,95€. Sú z materiálu podobného semišu a pri kúpe som sa pýtala predavačky, či prepúšťajú vodu, povedala, že pri impregnovaní nie. Samozrejme som ich naimpregnovala, a premočili sa aj ked len mrholilo a bola len mokrá cesta od spodu (asi cez podrážku). Taktiež mi hovorila, že podpätky sú z tvrdeného materiálu a tiež sú už dosť opotrebované a mala som ich asi 4-krát na sebe. Mám právo na reklamáciu? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

    kamoska1
    Určite ich skus reklamovať,my sme pred včerom dostali tiež od znalca vyrozumenie s reklamacie koženej obuvi za 82 EU.predstav si,obuv bola nosena 7 mesiacov,na jednej topanke odtrhnute s podražky,prepadnuta a presvitala diera a mila znalkyna to neuznala.Pripadali mi tie topanky ako s činskeho obchodu myslim kvalitou a nie s kocky s Piešťan.Boli zakupene 11 mesiacov,znalkyna im dala uznanie že su na tu dobu nosenia normalne opotrebovane.Pritom sa nosili až na jar a do reklamacie 7 mesiacov.Takže som to dala teraz na SOI ako podnet ku kontrole,uvidim,ako to dopadne.Držte mi palce....

    arion92 je offline (nepripojený) arion92

    arion92
    kamoska1 Pozri príspevok
    Určite ich skus reklamovať,my sme pred včerom dostali tiež od znalca vyrozumenie s reklamacie koženej obuvi za 82 EU.predstav si,obuv bola nosena 7 mesiacov,na jednej topanke odtrhnute s podražky,prepadnuta a presvitala diera a mila znalkyna to neuznala.Pripadali mi tie topanky ako s činskeho obchodu myslim kvalitou a nie s kocky s Piešťan.Boli zakupene 11 mesiacov,znalkyna im dala uznanie že su na tu dobu nosenia normalne opotrebovane.Pritom sa nosili až na jar a do reklamacie 7 mesiacov.Takže som to dala teraz na SOI ako podnet ku kontrole,uvidim,ako to dopadne.Držte mi palce....
    Podla mna ti SOI neda stanovisko k odbornemu posudeniu ako takemu. SOI moze dat stanovisko, ci predavajuci postupoval v sulade so zakonom (Obciansky zakonnik a Zakon o ochrane spotrebitela).
    Ty by si mohla zaslat topanky inemu znalcovi na odborne posudenie. Ak by bol posudok v tvoj prospech, mohla by si s nim ist do predajne a pokusit sa s nimi dohodnut. Ak by si neuspela, musela by si to riesit uz iba prostrednictvom sudu.

    arion92 je offline (nepripojený) arion92

    arion92
    sandy1990 Pozri príspevok
    Dobrý večer, približne pred ôsmymi dňami som si kúpila zimné čižmy stáli 55,95€. Sú z materiálu podobného semišu a pri kúpe som sa pýtala predavačky, či prepúšťajú vodu, povedala, že pri impregnovaní nie. Samozrejme som ich naimpregnovala, a premočili sa aj ked len mrholilo a bola len mokrá cesta od spodu (asi cez podrážku). Taktiež mi hovorila, že podpätky sú z tvrdeného materiálu a tiež sú už dosť opotrebované a mala som ich asi 4-krát na sebe. Mám právo na reklamáciu? Ďakujem
    V prvom rade sa opytam, ci si k cizmam dostala aj navod na ich pouzivanie a udrzbu. Ak ano, malo by tam byt napisane, kde ich mozes pouzivat a ako sa mas o ne starat. Tazko by si totiz dokazala, co ti povedala predavacka.
    Co sa tyka reklamacie, mas na nu samozrejme narok. Cim skor budes reklamovat, tym budes mat vacsiu sancu na uspech. Ak by si ich totiz nosila aj nadalej, nemusia ti pripadnu buducu reklamaciu uznat na zaklade toho, ze si ju uplatnila neskoro.

    kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

    kamoska1
    arion92 Pozri príspevok
    Podla mna ti SOI neda stanovisko k odbornemu posudeniu ako takemu. SOI moze dat stanovisko, ci predavajuci postupoval v sulade so zakonom (Obciansky zakonnik a Zakon o ochrane spotrebitela).
    Ty by si mohla zaslat topanky inemu znalcovi na odborne posudenie. Ak by bol posudok v tvoj prospech, mohla by si s nim ist do predajne a pokusit sa s nimi dohodnut. Ak by si neuspela, musela by si to riesit uz iba prostrednictvom sudu.
    Uvidíme,ako to dopadne,posielam to tam aj s listom aj so znaleckym posudkom.Keď to neuznajú,nič sa nedeje,v tej predajni sme už aj tak skončili s drahymi nakupmi,nech si tam nakupuje ich chytra znalkyna.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.