Zavrieť

Porady

Usporiadat
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
... no Barila- dnes už túto dobrú arašidovú čokoládu nenájdete na trhu- ale mala som ju rada, tiež štolverky ( karamelové čo zuby ťahali samé ) SISI boli zase ovocné ....
Je pravda,´všetko sa mení, kedysi bol slogan: Jedno vajce denne. Potom sa to zmenilo, že obsahuje cholesterol a salmonelu ....
Nech sa hovorí a hovorilo čo len chcelo, ja som Maslu ostala vždy verná
Staré časy ja skôr používam na zasmiatie alebo tiež na skonštatovanie rýchlosti napredovania doby!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
rodina1 Pozri príspevok
Keď som
..
..
.. Spomínam si, že som na strednej škole maturovala vo zväzáckom oblečení, dokonca aj pri odovzdávaní maturitných stužiek sme boli vo zväzáckom
To kedy bolo , v 1950 - tom ....

Alebo ste boli až natoľko iniciatívni ......

Alebo nám kliny - šrouby do hlavy ....???

0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
buchač Pozri príspevok
To kedy bolo , v 1950 - tom ....

Alebo ste boli až natoľko iniciatívni ......

Alebo nám kliny - šrouby do hlavy ....???

Až natoľko iniciatívni sme my neboli, ale náš súdruh riaditeľ. Na stužkovú preto vo zväzáckom, aby sme si, my dievčence (bolo nás v triede 38) nezávideli tie róby. A bolo to v roku 1981. Úprimne, až tak veľmi mi to nevadilo.
Tú pesničku od Lucie mám veľmi rada. Ďakujem.
Naposledy upravil rodina1 : 09.11.09 at 12:56
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Bolo to niekedy okolo r.1965 /+-/...doma sme ešte televízor nemali, chodili sme pozerať k zámožnejšiemu susedovi...ale rádio zato u nás skoro vždy vyhrávalo a utkvel mi v pamäti slogan: ..."je tolik hodín kolik právě je, jestli máte na svých hodinkách více nebo meně, není to naše vina, neboť my začíname vždycky včas!"...neviem, aká rozhlasová stanica to vysielala, ale aj po 45 rokoch si ju pamätám ...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ja sa na tu dobu dobre pamätám a pamätám si aj to, že som nebol ani pionier.
Nebol som ani zväzák a ani na vojne som nebol čo len kandidátom strany. A to bolo prosieb od veliteľa neúrekom, ale povinné to nebolo. Neskôr to pokračovalo aj po vojne v zamestnaní a neskôr aj v rodine.

Stále sa ešte pamätám a určite nezabudnem.

Pamätám aj na SPARTY za 8 Kčs v trafike za 10 Kčs, alebo žiadne ak nesúhlasíš za desať a mlčky. To bola teda doba !
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Mne sa páčila aj tá doba (aj vtedy sa dalo podnikať a nepriznávali sa príjmy), oblečenie sme kupovali v tuzexe a elektroniku v Merkurii ( napr. Philco práčku). Páči sa mi aj táto doba, vždy si vyberám len to pozitívne.

Mám síce výhrady aj k tej dobe minulej, ale aj k tejto, ale to je už o inom.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
rodina1 Pozri príspevok
Až natoľko iniciatívni sme my neboli, ale náš súdruh riaditeľ. Na stužkovú preto vo zväzáckom, aby sme si, my dievčence (bolo nás v triede 38) nezávideli tie róby. A bolo to v roku 1981. Úprimne, až tak veľmi mi to nevadilo.
Tú pesničku od Lucie mám veľmi rada. Ďakujem.
No vidíš , bez urážky , ale keby si nedala vysvetlenie a takúto skúsenosť dala do bulvárnych novín , taká stránka o bývalom režime by im vyšla , jak oči ....

O tej iniciatíve sme na vojne vraveli , že ....." jeden iniciatívny blbec je horší ako rota záškodníkov...."

Čo s týka rób , predsa v zahraničí na vychytenejších univerzitách ako je tá naša , Trenčianska / kde za víkend minule získal jeden diplom / , sa predsa nosia uniformy ...a povinne ...
Dokonca sú na túto " značku " aj náležite hrdí ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ježko Pozri príspevok
Bolo to niekedy okolo r.1965 /+-/...doma sme ešte televízor nemali, chodili sme pozerať k zámožnejšiemu susedovi...ale rádio zato u nás skoro vždy vyhrávalo a utkvel mi v pamäti slogan: ..."je tolik hodín kolik právě je, jestli máte na svých hodinkách více nebo meně, není to naše vina, neboť my začíname vždycky včas!"...neviem, aká rozhlasová stanica to vysielala, ale aj po 45 rokoch si ju pamätám ...
Hvězda ....
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

kukurička Pozri príspevok
...neskutočne ma rozčuľujú tieto reklamy, ani sa to nedá prepínať, lebo aj na inom programe to dávajú a dokonca aj v rádiu to ide, trápne a budeme ich počúvať až do Vianoc...
tak to zas u nás je z reklamy ahoj kikuš hotový hit... Malý 6ročný syn zakaždým dobehne k telke a spieva si ju, a my s ním... máme z toho zábavu
ahoj aďuško už nezaujala...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

marina8 Pozri príspevok
elan, ale uz sa dral aj peter nagy a " profesor indigo" a kristinka a mala som kazetu sandry z madarska a magnetak JVC z tuzexu
a do nemoty sme si pustali OPUS -life is life, na na na na na
na kolotococh ked boli hody sme si kupovali nalepky abeceda smoulovia
v kazdej obci postavili " nakupne centrum" - skareda biela kocka, kde vedla seba predavali pancuchy a cizmy a pri vedlajsom pultiku latkove vreckovky a kosele a uteraky
vo vedlajsich dverach bola drogeria a elektro
na telocvik chlapci mali cervene trenirky a dievcata tie hnusne modre
boli pasky Emgeton a kto mal niekoho v cudzine tak sa dostal aj k BASF-kam, tie medzi ludmi predavali za hnusnych vtedy 90-100 KCS 90-tku
Tie hnusné modré boli najlepším oblečením. Na dedine sme v nich vyrastali všetky Bolo to vynikajúce oblečenie na bicykel, na kúpanie a poslúžilo aj ako spoločenské oblečenie na futbalový zápas horný koniec proti dolnému. No a keď naši prehrali, mohli sme sa v tej nádhere bez obáv aj pobiť. Okrem toho nám to ráno ušetrilo kopu času, nemuseli sme rozmýšľať čo si oblečieme. Už večer sme vedeli, že ráno si oblečieme modré trenírky
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Kazu Pozri príspevok
Tie hnusné modré boli najlepším oblečením. Na dedine sme v nich vyrastali všetky Bolo to vynikajúce oblečenie na bicykel, na kúpanie a poslúžilo aj ako spoločenské oblečenie na futbalový zápas horný koniec proti dolnému. No a keď naši prehrali, mohli sme sa v tej nádhere bez obáv aj pobiť. Okrem toho nám to ráno ušetrilo kopu času, nemuseli sme rozmýšľať čo si oblečieme. Už večer sme vedeli, že ráno si oblečieme modré trenírky

tak toto ma dostalo do kolien

ako by si ospevovala " armani"
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Bionda Pozri príspevok
... no Barila- dnes už túto dobrú arašidovú čokoládu nenájdete na trhu- ale mala som ju rada, tiež štolverky ( karamelové čo zuby ťahali samé ) SISI boli zase ovocné ....
Je pravda,´všetko sa mení, kedysi bol slogan: Jedno vajce denne. Potom sa to zmenilo, že obsahuje cholesterol a salmonelu ....
Nech sa hovorí a hovorilo čo len chcelo, ja som Maslu ostala vždy verná
Staré časy ja skôr používam na zasmiatie alebo tiež na skonštatovanie rýchlosti napredovania doby!
stolverky a sisiny, mnam, tie boli uzasne
barila bola trieda, teraz je to uz len " orion cokoladova hviezda" dnes nestoji za nic
a raz pani ucitelka priniesla na rustinu listy od deti z ruska a povinne to rozdala medzi nas a museli sme si dopisovat
uz som zabudla, ze ako s ta slecna volala, s torou som si pisala, ani neviem o com som si snou pisala, ale posielala mi " zevatelnyje rezinky" - zuvacky origos ruske a nejake obrazky,
to by bola sranda, keby som niekde vyhrabala adresu na nejakom liste z roku 5 a napisala jej po tolkych rokoch

aj ja na zasmiatie: behali sme po uliciach, za dedinou sme skakali v stohoch slamy, zbierali sme snezienky, fialky a konvalinky v 2 km vzdialenom lese a bez strachu ze sa tam objavi nejaky uchyl, trhali sme majovky, moruse a bahniatka, v zime sme sa korculovali na " kvintakoch", v lete plietli vence z pupav, mama dostala na MDZ uteraky z ROH a klinceky a na vianoce kolekciu, mali sme detske diskoteky v kulturaku a karneval - hrali OPUS a EUROPE, v zime normalne snezilo a navalalo tolko, ze sme mali mimoriadne prazdniny a stavali sme iglu na ulici, normalne som sa trojkolkovala aj s ovcimi kiahnami
a mali sme v skole 2x do roka povinnu fluorizaciu
a vsetci podnikali - predavali kvety, salat, jahody,
a zbierala to v ulici jedna starsia pani, ktora s tym chodila na trh do " velkeho mesta" volala sa Julia, ale kazdy ju poznal ako " julakaca"
rodicia a priatelia skoly mali brigady
teraz uz su asi len skolski nepriatelia
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Ááááách, kvinťáky, tak na tie som už úplne zabudla. To bola paráda. Môjmu priateľovi (je odo mňa o 18 rokov starší) utkveli v pamäti stranícke schôdze. Prečo? Pre tú dobrovoľnosť - nasilu. Ale najradšej spomína na polročné školenie v Sovietskom zväze. Vtedy sa cítil, ako na západe. Tiež s úsmevom spomína na prvomájové sprievody, hlavne na akcie po ukončení sprievodu. "Krásne" heslá: "Kto stojí na chodníku, nemiluje republiku". Hurá! "So Sovietskym zväzom na večné časy, a nikdy inak!" a tak ďalej. Možno sa zdá, že spomíname na predchádzajúce časy s radosťou, ale nie je to tak.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Toto som svojho času dostal mailom , bohovo pravdivé ! Aspoň podľa mňa ...

Gratuluji!
Nám všem , kterým je mezi 20. až 55 lety...
Podle dnešních pravidel a zákazů bychom my, děti narozené v 50., 60., 70., 80. letech, neměli vůbec šanci přežít...
Naše postýlky byly malované barvou, která obsahovala olovo.
Neměli jsme žádné pro děti bezpečné flaštičky na medicínu.
Žádné pojistky na dveře a okna, a když jsme jeli na kole/koloběžce, neměli jsme helmy.
Pili jsme obyčejnou vodu z hadice a ne z lahví.
Jedli jsme chleba a máslo, pili limonády s cukrem a nebyli jsme obézní, protože jsme pořád lítali někde venku.
Z jedné flašky nás obvykle pilo několik , ale všichni jsme to ve zdraví přežili...
Několik hodin jsme se mořili a stavěli káry ze starých nepotřebných věcí, jezdili jsme z kopce, jen abychom pak přišli na to, že jsme zapomněli na brzdu. Teprve po několika přistáních v pangejtu jsme ji demontovali.
Brzy ráno jsme si šli ven hrát a přišli jsme domů, teprve až se venku rozsvítily lampy .
Rodiče si užili pěkné nervy, ale mobily neexistovaly, takže nebylo kam volat...
Neměli jsme žádné Playstation, Nintendo eller X-box - vlastně ani televizní hry, žádných 99 televizních kanálů, žádný surround-sound, počítače, chatrooms a internet.
Měli jsme kamarády, byli jsme venku a vyhledali jsme si je!! Spadli jsme ze stromu, řízli se, zlomili si ruku či nohu, vyrazili si zuby, ale nikdo kvůli těm úrazům nebyl žalován.
Byly to úrazy a nikdo nenesl vinu - jen my!
Prali jsme se, měli jsme modřiny, ale naučili jsme se to překousnout. Našli jsme si hry s tenisákama, klackama a jedli jsme i trávu (hlavně šťovík).
I když nás druzí varovali, nikdy jsme si nevypíchli oko.
Posledních 50 let bylo explozí nových nápadů. My jsme měli volnost i odpovědnost - naučili jsme se chovat a poradit si...
Blahopřeji!!!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
rodina1 Pozri príspevok
Ááááách, kvinťáky, tak na tie som už úplne zabudla. To bola paráda. Môjmu priateľovi (je odo mňa o 18 rokov starší) utkveli v pamäti stranícke schôdze. Prečo? Pre tú dobrovoľnosť - nasilu. Ale najradšej spomína na polročné školenie v Sovietskom zväze. Vtedy sa cítil, ako na západe. Tiež s úsmevom spomína na prvomájové sprievody, hlavne na akcie po ukončení sprievodu. "Krásne" heslá: "Kto stojí na chodníku, nemiluje republiku". Hurá! "So Sovietskym zväzom na večné časy, a nikdy inak!" a tak ďalej. Možno sa zdá, že spomíname na predchádzajúce časy s radosťou, ale nie je to tak.
Ženy na 1. mája z Odevných závodov .....

Nie je chleba ,
nie sú rožky ,
čo si dáme medzi nôžky ....


A za nimi deti z MŠ .....kričia

Hujáááááááááááá.......
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

keby sa dalo, monika by dostala odo mna 500 bodov
tato tema je tusim jedna z mala kde sa nikto nepovadil, kde su same vtipne prihody a mne to pripada, jak ta pesnicka od hamela:
pri poslednom litri vina,kazdy rad si zaspomina, na ten cas pomaly cas malin

bolo cierno biele matelko a darinka - halo hahaha halo lololo , cujte cococo, cujte sasasa, cujte co cujte sa v svete stalo?
filmarik a filmuska a ich rozpravky: lolek a bolek, dorotka a papagaj, psik rex
ani neviem, davaju vobec taketo nieco?
serial navstevnici, nemocnica na okraji mesta, marecku podejte mi pero - a hlinik se vodstehoval do humpolce, spadla z oblakov - majka z gurunu
a ked amici prisli s " pohotovostou" a " chicago hope" tak z toho boli vsetci uplne hotovi a pri tom my sme uz take nieco mali daaaavno za sebou
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
buchač Pozri príspevok
Ženy na 1. mája z Odevných závodov .....

Nie je chleba ,
nie sú rožky ,
čo si dáme medzi nôžky ....


A za nimi deti z MŠ .....kričia

Hujáááááááááááá.......
tak toto ma pobavilo
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Ooo, ano, spartakiada... osobne som to mala nacvicene so stuhami a svihadlom.
- pracovne soboty...
- pracu mal kazdy, robotu nikto...
- tie tucne placate baterky do lampionu aby nam ich chlapci nepodpalili
- telesna vychova, dievcata modre trenirky, chlapci cervene

K tej skole: sestra je ucitelka AJ, a casto hovori "what the..." Jeden ziak jej na to, ja viem, co chcete povedat. Chcete povedat "what the fu_k". A sestra: "Nie, chcem povedat... what the hell"
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

ajale Pozri príspevok
Ooo, ano, spartakiada... osobne som to mala nacvicene so stuhami a svihadlom.
- pracovne soboty...
- pracu mal kazdy, robotu nikto...
- tie tucne placate baterky do lampionu aby nam ich chlapci nepodpalili
- telesna vychova, dievcata modre trenirky, chlapci cervene

K tej skole: sestra je ucitelka AJ, a casto hovori "what the..." Jeden ziak jej na to, ja viem, co chcete povedat. Chcete povedat "what the fu_k". A sestra: "Nie, chcem povedat... what the hell"
tak na toto som uuuplne zabudla, lampionovy sprievod kazducky rok
a este boli take baterky stvorcove cierne, ani neviem ci este su, ak sme doma nejake vyhrabali tak sme skusali jazykom, ze " ci idu"
a oslavy VOSR na chodbach skoly
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Každoročné zbery zemiakov. Koľko sme ich zase naspäť popchali do zeme, aby sme mali čo najmenej roboty. Vyorávač s tzv. čertom, zemiaky porozhadzovalo po celej roli. Ale družstevníci sa o nás postarali, vždy sme dostali najesť i napiť teplého čaju.
Na základke sme chodili do triedy, kde sa ešte kúrilo kachlami, lavice sme mali s kalamármi.
Predmet - pracovná výchova. Hlavne, keď sme chodili okopávať, sadiť. Potom si to všetko súdružky učiteľky pobrali.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať