Zavrieť

Porady

Usporiadat
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Výhodu tej doby vidím v tom, že všetci boli skoro na rovnakej úrovni a aj tý čo na tom boli lepšie príliš neukazovali to čo majú. Dnes sú veľké finančné rozdiely a veľké možnosti ukázať kto má na to. Ak sa chce stredná vrstva ako tak udržať musí makať. Neexistuje pracovná doba od - do.

A nevideli ste v tej dobe bezdomovcov.
Naposledy upravil kkllc : 12.11.09 at 10:52
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Rozalka Pozri príspevok

Trochu som zosmutnela, že aj mladé kočky, ktoré mali v r. 1989 len 8 rokov si povzdychnú, akoby sa im vtedy viac páčilo.
Pritom DNES máš na to, aby si nakúpila toľko mandarínok, že z nich aj vyhadzuješ.



Vieš, že mi vtedy ani nechýbali? Nemal nikto.

Určite to nebola taká fajn doba ako teraz spomínajú viacerí, ale po čase ostanú hlavne tie pekné spomienky a ja ako dieťa som od toho škaredého bola ušetrená.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Medzi loptove hry patrila aj "kartoska" a "Viola vola", ine "kralu, kralu daj vojacka..."

Rusky vojaci v Sliaci vedeli robit ohnostroj na Novy rok, ale nechybaju mi. Uz vtedy pol podomovy predaj, zvykli predavat prstene, ropu a cigarety. Sused ju /ropu/ volne pustal popod nase zahrady odpadom. Raz sa nam tam dostali kacatka a tie co sme zachranili aj tak napokon uhynuli, bol to zalostny pohlad. Najhorsie bolo na tom to, ze mu nikto na to nic nebol schopny povedat. Bali sa ho.
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
A vo Zvolene, kde bývala moja teta, ktorej som chodievala na prázdniny, predávali v obchode ruské cukríky, tie boli super, vždy som si kúpila plný sakel, bez nich by som ani domov neišla...
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

jozka56 Pozri príspevok
Podobnú sieťovku z chemlonu som si nedávno kúpila v COOP . Tašky na nákup boli aj z látky podobnej dederónu tak sa to volalo?
Nie, neboli dederonove. Boli hackovane, vzor mali ako vejariky.
Ale ked sme pri dederone, pamätate na panske dederonove kosele? To bol hit, co?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
tina1 Pozri príspevok
Nie, neboli dederonove. Boli hackovane, vzor mali ako vejariky.
Ale ked sme pri dederone, pamätate na panske dederonove kosele? To bol hit, co?
Kriste , ani nespomínaj ....ja som síce nenosil v civile , ale bundošku som už musel ...
Sám sebe som občas smrdel , aj dve za deň som použil ...
Bol som jeden z prvých , ktorý začal nosiť pod tento " fasa " matroš tričko s krátkym rukávom . Koľko som sa musel napočúvať pripomienok , že nie som ustrojený ...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

buchač, svojím príspevkom si mi pripomenul, že u rodičov v šuplíku mám ešte krajčírsky meter od svojho prvého frajera , čo mi urobil na vojne. Hotové umelecké dielo.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

buchač Pozri príspevok
Kriste , ani nespomínaj ....ja som síce nenosil v civile , ale bundošku som už musel ...
Sám sebe som občas smrdel , aj dve za deň som použil ...
Bol som jeden z prvých , ktorý začal nosiť pod tento " fasa " matroš tričko s krátkym rukávom . Koľko som sa musel napočúvať pripomienok , že nie som ustrojený ...
Co je bundoska? Tak stara este nie som, na nic take si nespominam
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

tina1 Pozri príspevok
Co je bundoska? Tak stara este nie som, na nic take si nespominam
bundokošeľa, odevná súčasť uniforiem, kríženec košele so sakom
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
a keď ma mama poslala do obchodu na mlieko, samozrejme s konvicou- predavačka mi ho nalievala varechou /asi to bolo merítko/ a kúpila som si vždy turecký cukor za korunu / tiež ho len odlomila/ a smotanový krém - dnešný pribináčik- za 1,50 Sk, ktorý bol neskutočne dobrý.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

A ja aj s 2 sesternicami (mohli sme mať 7 - 8 rokov) sme každú nedeľu poobede išli s kanvičkou do miestnej krčmy pre čapované pivo pre nášho dedka. Stálo to tuším 5,- Kčs. Za odmenu sme si mohli oblízať z peny.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Moja babka mala ešte kravu, takže som každý večer chodila s konvičkou na mlieko. Doma sme ho vždy prevarili, a tá smotana navrchu! To bola balada!
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Kto z vas nosil laminatovy kabat? Ja som mala cerveny Paradny, tak som bola nan hrda , vtedy som mala skutocnych 15 rokov.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Aj moja prababka mala kravu, pamätám sa, ako som nechcela piť to spenené teplé mlieko. Ale vychladené mi chutilo. Aj maslo som pomáhala babke vyrobiť.
0 0
c.s.i. c.s.i.

c.s.i. je offline (nepripojený) c.s.i.

ja si pamätám ako som chodila do Bánoviec nad Bebravou na prázdniny ku krstným rodičom a povinne večer sa chodilo do kostola. Pekne obliecť šaty alebo aspoň sukňu, učesať vlasy do copu a podme... raz som sa obliekala sama a dala som si rifle... Krstná mama skoro dostala porážky, v tom sa predsa do kostola nechodí!! Vtedy boli Bánovce malé mestečko, a rifle tam málokdo poznal. A z kostola sa išlo vždy na zmrzlinu. Na to sme sa vždy ako deti tešili asi najviac:-))
A zo ZŠ ma nepustili na zdravotku, lebo rodičia neboli komunisti.
Tak som išla za predavačku, a moja triedna si neodpustila poznámku, že aspoň jej budem odkladať podpultový textil. To som jej doteraz neodpustila.
0 0
c.s.i. c.s.i.

c.s.i. je offline (nepripojený) c.s.i.

c.s.i. Pozri príspevok
ja si pamätám ako som chodila do Bánoviec nad Bebravou na prázdniny ku krstným rodičom a povinne večer sa chodilo do kostola. Pekne obliecť šaty alebo aspoň sukňu, učesať vlasy do copu a podme... raz som sa obliekala sama a dala som si rifle... Krstná mama skoro dostala porážky, v tom sa predsa do kostola nechodí!! Vtedy boli Bánovce malé mestečko, a rifle tam málokdo poznal. A z kostola sa išlo vždy na zmrzlinu. Na to sme sa vždy ako deti tešili asi najviac:-))
A zo ZŠ ma nepustili na zdravotku, lebo rodičia neboli komunisti.
Tak som išla za predavačku, a moja triedna si neodpustila poznámku, že aspoň jej budem odkladať podpultový textil. To som jej doteraz neodpustila.
P.S: zabudla som --- Týmto pozdravujem Bánovce nad Bebravou!!!!-----
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
tina1 Pozri príspevok
Kto z vas nosil laminatovy kabat? Ja som mala cerveny Paradny, tak som bola nan hrda , vtedy som mala skutocnych 15 rokov.
Mala som nielen laminátový kabát, ale aj krimplenové šaty Keď som ich mala oblečené, vždy sa mi strašne lepili na silonky. (to bolo ešte na základnej).
Keď som chodila na strednú školu (1977-1981) nesmeli sme nosiť rifle, ani sme nesmeli chodiť namaľované, ani sme nesmeli mať nalakované nechty. Keď sme mali triednickú hodinu, museli sme dať ruky na lavicu a triedny nám pozeral nechty. Pretože sme sa učili strojopis, nesmeli sme mať ani dlhšie nechty.
Ale jedna vec sa nám parádne podarila. Dovolili sme si počas maturít (boli sme tretiačky) odísť z poslednej vyučovacej hodiny. A nič sa nám nestalo! Keď sa nás pýtali, prečo sme to urobili, tak naše zdôvodnenie: (je mi to dnes smiešne): bolo nám veľmi horko, tak sme išli domov.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Zavesil by si niekto dnes obraz s motivom: "Anca cierna bud mi verna." a pod.., bolo ich viac
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
marina8 Pozri príspevok

aj ja by som sa kukla, ale mam plniacu zhora, nevidim nic
a moj sen je kuknut jak sa " perie riad" v mycke
ale vsetky maju plne dvere, potvory, udrzuju tajomstvo
Tento sen si ľahko splníš: choď do obchodu IKEA, tam ich majú s priehľadnými bokmi a normálne fungujú.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

ajale Pozri príspevok
Medzi loptove hry patrila aj "kartoska" a "Viola vola", ine "kralu, kralu daj vojacka..."

Rusky vojaci v Sliaci vedeli robit ohnostroj na Novy rok, ale nechybaju mi. Uz vtedy pol podomovy predaj, zvykli predavat prstene, ropu a cigarety. Sused ju /ropu/ volne pustal popod nase zahrady odpadom. Raz sa nam tam dostali kacatka a tie co sme zachranili aj tak napokon uhynuli, bol to zalostny pohlad. Najhorsie bolo na tom to, ze mu nikto na to nic nebol schopny povedat. Bali sa ho.
ano ti rusi boly bohovy oni snad vynasli MLM,raz som od nich kupil vrtacku a vonavky a uz som bol na zozname ich stalych zakaznikov,odvtedy ma otravovaly cez den aj v noci a len predavat a predavat aj ozrat sa vedely pekne....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať