Zavrieť

Porady

pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
A toto poznáš?

Raz som to videl v jednom výpočetnom stredisku u nás.... žralo štítky na jednej strane a vypľuvalo na druhej.... a tlačiareň (skôr písací stroj) vypľuvala nekonečný pás papiera s výpočtami.
no vidíš ja som s nimi robil v rámci svoč(dierkovali ich také šikovné baby) ZPA 600 ich používala na akadémii to bolo pol prízemia zabraté cca takých 5 - 6 miestností veľkých ako školské triedy. Neviem či tam nebol jazyk fortran, kto by si to pamätal od roku 1978
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

anet
misoft
A toto poznáš?
Ja poznám hrala som sa na tom stroji ako dieta, a ze tie dierovacie stitky boli kraaasne farebne.
Mama robila v PVT (lepsiu foto som nenasla) ale taketo stroje tam mali, len tych kotucakov bolo vedla seba straaasne vela. Ak si dobre spominam, spracovavali sa tam a tlacili mzdy pre skolstvo a tak.
Juuuj a na tie dlhe papiere mi tlacil jeden Ing. malovanky, obrovske malovanky, co sa pospajali. A tie baly papiera boli opaskovane tymi plastovymi paskami, cim dlhsia, tym lepsia ... vyrabali sme z toho jojo ... zlte, cierne, orandzove ... celu triedu som zasobila
taká krásne vytlačená konská hlava na tom traktorovom papieri daroval nám ju jeden výpočtár, mal som ju v kancelárii keď toho bolo veľa, ukázali sme na obraz vždy sme to okomentovali "aha kôň má väčšiu hlavu ako ja tam sa toho vojde"
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

misoft
A toto poznáš?

Raz som to videl v jednom výpočetnom stredisku u nás.... žralo štítky na jednej strane a vypľuvalo na druhej.... a tlačiareň (skôr písací stroj) vypľuvala nekonečný pás papiera s výpočtami.
Také poznám iba z videnia. To už som pomaly končila. Mali to vo výpočtovom stredisku a tam sa chodilo v bielych plášťoch a maskou. Dnu boli iba zamestnanci VS, ostatných zamestnancov podniku pustili iba po dvere. Ale s diskami ako kotúče filmové sme chodili s našim šéfstvom, každý mesiac druhá na veľký počítač robiť sumarizáciu na generálne riaditeľstvo v Slovakotexe Trenčín.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

babka - ježibabka
Mali to vo výpočtovom stredisku a tam sa chodilo v bielych plášťoch a maskou.
V bielych plastoch chodili aj v PVT KE, ale ziadne masky. V hale bola inak "strasna" zima. Ten dierovaci stroj bol uz asi vyradeny, lebo ja som do neho tukala mena spoluziakov a on to tlacil na tie stitky ... dievkam cervene, ruzove a zlte ... chalanom modre
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

To s tými maskami ako bolo neviem. Možno si ich dali iba pri dverách, aby nás vyplašili. Na ich šéfa nerada spomínam. Bolo to v divokých časoch, rozdelili nás po prevádzkach ale iba papierovo a dostala som sa aj ešte s jednou kolegyňou k nemu. Kvôli nemu som išla o 4 mesiace na predčasný dôchodok. Čo tam bolo potom neviem.
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

aj tu o jednej "děrovačce"
https://skr.sk/YnNCL
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

spomínam
141359545_10159036861373670_858136741836203249_n.jpg  
141013682_3543778465717578_8024552871395610716_n.jpg  
1/1
6 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Švabľiki doma nikdi ňebuli, bo z nich še rachot na uľici robil....
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

pohoda akej už niet
236572491_5933752186666725_5890769480929581737_n.jpg  
0 0
misoft misoft

1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Pamatate....kedysi tie plastové vrubkovane "tegličky" modrý deklik sóda bikarbóna , žltá citrodeko?
0 0
misoft misoft

Tégličky sú i teraz - len nie vrúbkované....

0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Duski ja viém,ale ja som si minule spomenula na hentie....aj koreničky sa z toho robili...teda dávalo sa tam korenie....ty ich nepamätáš?
0 0
misoft misoft

Ja si toho ešte (našťastie) pamätám dosť - a pamätáš si Slovenského Janka? Poháre?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať