Zavrieť

Porady

CÚP 2011 - Cenník účtovných prác na rok 2011

som
Ak Vám minuloročný cenník CÚP 2010 pomohol k orientácii riešenia otázky, ako si svoju prácu ohodnotiť, predkladám aj tento rok nový
orientačný cenník.

Snáď pomôže


P.S.
Pre porovnanie prikladám aj minulé roky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

martina0203 Pozri príspevok
Ďakujem Vám, som zamestnaná na dohodu, nie SZČO... sú to stavebniny, tak koľko by ste povedali, že by som mala za svoju prácu pýtať???? Dáva mi zatiaľ 134 eur to vychádza v čistom, neberiem to ako málo, alebo menej, pretože som na tom začínala, a teraz si môžem povedať, že by som si mohla dovoliť zobrať ďalšiu takúto firmu..... vy by ste si koľko pýtali????? Samozrejme, že sa treba učiť neustále, akurát teraz som dovolala s pani, ktorá mi zasiela na mail nejakú stránku, kde sú školenia, zbierky a všetky veci, platba by mala byť 175 eur na 12 mesiacov... neviem ešte ako sa to volá, lebo to mi teraz pošle.... ďakujem Vám a samozrejme viem, že máte veľa roboty... našťastie ja to mám už za sebou, ale vy máte omnoho viac firiem, aj tak si cením, že ste mi odpovedali......
Čo je toto? : www.danovecentrum.sk - oplatí sa to??? to mi dnes ponúkla jedna pani, tak neviem, či sa to oplatí..... má s tým niekto skúsenosť.....
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

nemám skúsenosti, ale pripadá mi to niečo podobné ako www.******.sk (len, tento portál je zadarmo)
1 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Určite by som pýtala viac, pre firmu stavebniny je to málo, určite by som si to prerátala na hodiny.
niekoľko dobrých stránok:
http://www.porada.sk/view.php?pg=skusdoba
http://www.daneauctovnictvo.sk/

http://www.uad.sk/
http://www.enoviny.sk/
http://www.pp.sk/
http://www.pp.sk/
http://www.ceniga.sk/
1 0
martinaj martinaj

martinaj je offline (nepripojený) martinaj

Škoda, že takýto cenník nečítajú mnohí záujemci o vypracovanie DP, ktorí "majú len pár bločkov" a "predsa to nemôže tak veľa trvať a hlavne stáť". Hlavne, že opravárovi televízorov vyplatia, čo si zapýta...
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

ďakujem veľmi pekne.... tak na hodiny prerátať to neviem, lebo raz je toho viac, raz menej.... tak to by som asi moc dobre neprerátala, mesačne robím DPH, popri tom si robím iné veci, ktoré je treba... tak neviem, uvidím.... ale ďakujem za všetky rady.....
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

vie mi niekto prosím napísať, koľko by ste si pýtali vy???? mesačný platca DPH, som tam na dohodu..... bez miezd, ako som písala, zaujíma ma to kvôli tomu, aby som mala aký taký prehlad... ďakujem veľmi pekne.....

martina0203 Pozri príspevok
Dobrý večer, robím účtovníctvo otcovi, je to PU, bez miezd, tým sa moc nerozumiem a nechcem narobiť zbytočne nejaké problémy, tak radšej som to odovzdala.... v podstate na otcovej firme som sa učila a stále sa učím, pretože človek sa učí neustále...... čítala som si vaše príspevky, naozaj veľmi užitočné.... chcem sa ale spýtať, to ako 200 účtovných položiek za mesiac?????? ja mám v účtovnom denníku okolo 2100 položiek, je to veľká firma, vlastne ako dve, pretože má dve pobočky.... a ani sa nepýtajte koľko mi zato dáva......... teraz neviem, či málo, alebo dosť. Ale ja som nato nepozerala ako to, že zarobím, ale že sa niečo nové naučím, keďže som mala aj v škole účtovníctvo... popri robote som sa učila, učila a teraz môžem povedať, že počas roka napotrebujem už konečne žiadnu pomoc, sem - tam nejakú radu, ak je treba, ale ten koniec roka, tak nato si stále netrúfam, neviem, to mi chodí pomáhať teta..... na začiatkoch chodila neustále aj 5 krát na konci roka pri odovzdávaní všetkých tých papierov a teraz stačí len raz, dokonca som bola na seba hrdá, pretože nám to trvalo, už len niekoľko hodín... predtým musela hladať chyby, čo som zmrvila... rada by som si potom zobrala ešte nejakú firmu, ale mzdy moc nechcem robiť... Mám ale strach, že to nezvládnem, nie počas roka DPH, ale súvahu, výkaz a daňové.... to sa bojím, že to by som nezvládla, máte pre mňa nejakú radu????? Učím sa už 6 rok a asi by bolo načase skúsiť viac... Myslíte, že by bolo lepšie dohodnúť sa s niekým, trebárs s tou tetou, aby mi na konci roka pomohla pre istotu a dala jej nejakú finančnú odmenu??????? A ešte akú sumu by ste si pýtali vy???? za tých 2100 položiek za rok v účtovnom denníku???? Ďakujem za rady...... určite mi to moc pomôže....
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

prosím poradí mi niekto????
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Martinka, máš živnosť, alebo robíš u otca na prac.zmluvu, či dohodu ? Koľko času stráviš (týždenne), mesačne v otcovej firme ? Bývaš sama alebo u otca ?

Tých 2100 zápisov je mesačne alebo ročne ?
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

martina0203 Pozri príspevok
prosím poradí mi niekto????
JU? či PU? koľko zápisov? lokalita?
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

hore je všetko uvedené, je to práca na dohodu, nebývam u otca, ale nepýtam sa kvôli tomu, aby mi on zdvihol plat, pretože to nechcem, možno o trochu, pýtam sa kvôli tomu, lebo nemám predstavu, keďže som to teraz robila len aby som sa to naučila, chcela by som si zobrať po 6 rokoch učenia dalšiu firmu..... v roku 2011 som mala v účtovnom denníku 2100 zápisov, je to PÚ, mesačný platca DPH, lokalita Trnava, a koľko času? robím doma, tak asi priebežne, keď mi dáva faktúry, ťažko povedať že koľko a je to bez miezd.... ďakujem Vám....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

martina0203 Pozri príspevok
hore je všetko uvedené, je to práca na dohodu, nebývam u otca, ale nepýtam sa kvôli tomu, aby mi on zdvihol plat, pretože to nechcem, možno o trochu, pýtam sa kvôli tomu, lebo nemám predstavu, keďže som to teraz robila len aby som sa to naučila, chcela by som si zobrať po 6 rokoch učenia dalšiu firmu..... v roku 2011 som mala v účtovnom denníku 2100 zápisov, je to PÚ, mesačný platca DPH, lokalita Trnava, a koľko času? robím doma, tak asi priebežne, keď mi dáva faktúry, ťažko povedať že koľko a je to bez miezd.... ďakujem Vám....
Robíš na účtovnom SW otca, alebo si si ho kupovala ( a ročné aktualizácie platíš) sama ?
1 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

to všetko platí on....... ozaj a tých 2100 zápisov je ročne....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

martina0203 Pozri príspevok
to všetko platí on....... ozaj a tých 2100 zápisov je ročne....
Martinka, 200 zápisov mesačne je na PU veľmi malý rozsah práce.

Ekopo priložil zopár cenníkov účtovných firiem, v cene sú zakalkulované prevádzkové náklady, ktoré ty žiadne nemáš (predpokladám, že si evidovaná na UP a aj zdr.poistenie za teba platí štát).

http://www.porada.sk/t155260-cup-201...ml#post1655697

Pozri si a porovnávaj. Je naozaj veľký rozdiel vykonávať prácu ako živnostník a tak ako ju robíš ty.
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

aha, tak to som netušila, nie som na úrade práce, som na materskej dovolenke, no dobre pozriem si ten cenník, chcela som len mať nejaký taký rozhlad o tom, koľko sa za takú prácu berie..... 200 zápisov je málo???? ja som myslela, že dosť.... len teraz rozmýšlam, že čo sa považuje za zápis, mám MRP program, tak účtovných zýpisov v denníku mám 2100 a keď dolu rozbalím, že zobaraziť zápisy podľa aktuálnej skupiny tak tam sa mi rozbalí 6240 zápisov, tak teraz neviem, čo sa považuje za zápis....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

martina0203 Pozri príspevok
aha, tak to som netušila, nie som na úrade práce, som na materskej dovolenke, no dobre pozriem si ten cenník, chcela som len mať nejaký taký rozhlad o tom, koľko sa za takú prácu berie..... 200 zápisov je málo???? ja som myslela, že dosť.... len teraz rozmýšlam, že čo sa považuje za zápis, mám MRP program, tak účtovných zýpisov v denníku mám 2100 a keď dolu rozbalím, že zobaraziť zápisy podľa aktuálnej skupiny tak tam sa mi rozbalí 6240 zápisov, tak teraz neviem, čo sa považuje za zápis....
zápis = jeden riadok v účtovnom denníku. U teba to číslo 6240 - to už je väčšia firma. Číslo 2100 je asi počet dokladov, ktoré si zaúčtovala.
1 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

áno 2100 je počet dokladov, ktoré mám v účtovnom denníku.... aha, tak potom som to zle napísala, prepáč... tak je to tých 6240 zápisov... moja chyba...... tak takúto firmu by som brala ešte jednu, najlepšie na dohodu, ak by sa dalo, bez miezd, alebo mzdy by som si dala robiť tej čo robí otcovi, lebo na tie si netrúfam..... radšej jedno a poriadne.... tak uvidím, skús mi prosím napísať, koľko by si si tak pýtala ty.....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

martina0203 Pozri príspevok
áno 2100 je počet dokladov, ktoré mám v účtovnom denníku.... aha, tak potom som to zle napísala, prepáč... tak je to tých 6240 zápisov... moja chyba...... tak takúto firmu by som brala ešte jednu, najlepšie na dohodu, ak by sa dalo, bez miezd, alebo mzdy by som si dala robiť tej čo robí otcovi, lebo na tie si netrúfam..... radšej jedno a poriadne.... tak uvidím, skús mi prosím napísať, koľko by si si tak pýtala ty.....
Martinka, nerobím PU. Preto som ti priložila tie cenníky, aby si si vedela vybrať podľa lokality.
1 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

tak ďakujem aj za tie rady a informácie samozrejme....
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ak všetky náklady si dáva otec do firmy, ty dávaš vedomosti a čas, tak si myslím, že je to primerana odmena, ale ak chceš pracovať pre cudzie firmy na otcovom, alebo svojom PC a programe, musela by si pýtať viac.
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

účtuje si niekto z Vás za účtovnú položku v PU - a koľko asi?.. priložené cenníky sú na paušál... robila som učto - cca 100 ÚP čo nie je veľa, tiež DPPO + výkazy,poznámky. ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať