Zavrieť

Porady

CÚP 2011 - Cenník účtovných prác na rok 2011

som
Ak Vám minuloročný cenník CÚP 2010 pomohol k orientácii riešenia otázky, ako si svoju prácu ohodnotiť, predkladám aj tento rok nový
orientačný cenník.

Snáď pomôže


P.S.
Pre porovnanie prikladám aj minulé roky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Aprilia Pozri príspevok
Dostala som ponuku na podvojné účto ale,že koľko by som brala pri mesač.obrate 8000€.Robí to niekto takto?
Nie, z toho ja osobne neviem odhadnúť cenu práce, pretože to može mať 1 doklad, alebo aj 100 dokladov. Musím vidieť a mať znalosť rozsahu prác atď. tej ktorej firmy.
0 0
Z.E.Ú.S. Z.E.Ú.S.

Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac
waitinka7 Pozri príspevok
Ja nie som úctovnícka na zivnost, ale myslím si, že za vypísanie DP typ A (trebárs s dvoma potvrdeniami o príjme) by mi nikto nikdy nedal 20 Eur. Zda sa mi to strasne vela. Ja som to robila kamaratom a znamym vzdy len za nejaku cokoladu. Keby som si aj mala pytat peniaze, bolo by to maximalne 5 Eur. Ja teda neviem, asi som dost skromna alebo hlupa...
účtovník ktorá nemá živnosť, nevie klientovi vystaviť faktúru (takže klient si neuvedomuje že rozdiel v cene do 19 % nie je žiaden rozdiel) a to nechcem tu teraz vypisovať o deformovaní trhu ľuďmi ktorí túto prácu robia "načierno" teda neplatia odvody, dane... Ale si myslím že klient by si mal uvedomiť jeden veľky rozdiel medzi nami, a to v tom že človek ktorý robí účtovníctvo popri práci (či už načierno alebo má aj živnosť) tak taký človek klientovi cez deň ťažko dvihne telefon, ked treba niečo poradiť, a už vôbec mu nepôjde po úradoch vybavovať niečo. A čo sa týka toho DP za čokoládu alebo za 5 € tak sa spamätajte kto ho robí za menej ako 20 € ! bud si nevážite seba, svoju prácu, alebo ju možno ani nerobíte poriadne... ja som tiež bol prvé dva roky až príliš lacný... takže si možno aj Vy časom uvedomíte, čo je to stále študovať, platiť odvody, kupovať odbornú literatúru, kancelárske potreby aktualizovať softvér...
2 0
Z.E.Ú.S. Z.E.Ú.S.

Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Cenník je dobrý, nevyčítajú ti klienti, že si drahý? niektoré položky by u nás (v NR) riadne ohundrali.
Ale zas, za kvalitu treba zaplatiť, žiaľ, niektorí klienti si myslia, že "však to len nahádžete do PC ..."


A to mi dnes poslala pedikérka SMS, že od 1.2. zvyšuje ceny z 12 na 15 ... o 25% - asi zošalela, ale so mnou nevybabre: namiesto 1x za 4 týždne prídem 1x za 6 týždňov.
Ja viem, že aj to treba študovať, ale za 1 hodinu zarobí 15€, práca je tak na 35-40 minút, potom sterilizuje nástroje. Zmeny zákonov sú jej ukradnuté a nejaké termíny má tiež "na háku". Jediný termín ju tak tlačí, a to včas zaniesť svoju igelitku k účtovníčke.
ja si zase myslím že niektoré ceny sú príliš nízko... napr. DP k DPH to myslíš vážne 5 - 22 € ? podľa mňa aj tých 22 je málo ... (teda ked sa jedná o 1/4 ročného platcu) pri JÚ 0,55 za položku sa mi tiež nepozdáva aj keby nebol platca DPH (teda za predpokladu že mu aj fakturuješ...) ani tie ceny účt. uzávierok sa mi nezdajú... ďalej DP B 16 - 22 € ved to je zadarmo... no najviac si zabil DP pre PO ... a pritom som tiež východné SK aj ked beriem že je rozdiel VS porovnať nejaký Sabinov s Michalovcami a už vôbec s KE... ale aj tak ľudia preboha spamätajte sa ! my sme predsa tiež živnostníci, podnikatelia (a máme teda aj také náklady a riziká) nemôžme robiť za žobračenku !! treba odvahu a zapytať si čo si zaslúžime inak nás budú brať za nejakých učtovníčkov...
P.S každý si sám určuje svoju hodnotu
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Z.E.Ú.S. Pozri príspevok
ja si zase myslím že niektoré ceny sú príliš nízko... napr. DP k DPH to myslíš vážne 5 - 22 € ? podľa mňa aj tých 22 je málo ... (teda ked sa jedná o 1/4 ročného platcu) pri JÚ 0,55 za položku sa mi tiež nepozdáva aj keby nebol platca DPH (teda za predpokladu že mu aj fakturuješ...) ani tie ceny účt. uzávierok sa mi nezdajú... ďalej DP B 16 - 22 € ved to je zadarmo... no najviac si zabil DP pre PO ... a pritom som tiež východné SK aj ked beriem že je rozdiel VS porovnať nejaký Sabinov s Michalovcami a už vôbec s KE... ale aj tak ľudia preboha spamätajte sa ! my sme predsa tiež živnostníci, podnikatelia (a máme teda aj také náklady a riziká) nemôžme robiť za žobračenku !! treba odvahu a zapytať si čo si zaslúžime inak nás budú brať za nejakých učtovníčkov...
P.S každý si sám určuje svoju hodnotu
Prečítaj si túto tému
a následne ďalšie za každý rok, aby si bol v obraze.
http://www.porada.sk/t71171-cennik-u...ok-2008-a.html
0 0
Kořalníková Katka Kořalníková Katka
chcem sa spýtať ako to mám otvoriť keď mi to neche otvoriť ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kořalníková Katka Pozri príspevok
chcem sa spýtať ako to mám otvoriť keď mi to neche otvoriť ďakujem.
čo ti nejde otvoriť ?
Klikni na prílohu v prvom príspevku.
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Pozdravujem všetkých. Dorábala som klientovi skladovú evidenciu pre daňovú kontrolu za rok, ktorý som nespracovávala. Zakladala som 62 skladových kariet + 12 príjmov + 21 výdajov. Ale každá príjemka, výdajka mala viac položiek. Akú by ste dali sadzbu? V prípade položkovitej ako rátať príjem a výdaj? Ako jednu položku alebo podľa počtu riadkov (druhov tovaru) v príjemke, výdajke? Ďakujem.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ja by som sa rozhodla podľa hodinovej sadzby, napr.: 6,00 (7,00) eur x hod. + príplatok za rýchle spracovanie a podľa toho by som robila celkovú dohodu.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Ahojte, chcem sa Vas spytat, co pocitate ako jednu polozku v pripade, ak fakturujete cenu za uctovnictvo na zaklade poloziek v uctovnom denniku:

Napr.:

1. Faktura od Orange - v Pohode sa mi zauctuju 2 zapisy 518/321 a 343/321 -klientovi to fakturujete ako 1 polozku alebo 2 polozky?

alebo

2.doklad o nakupe PHM, s tym, ze klient si zvolil uctovanie PHM na zaklade 80% pausalu. Zauctovanie dokladu mi potom rozpise na 4 polozky:
501xx1/211 - 80% z ceny PHM ako danovy naklad
501xx2/211 - 20% ako nedanovy naklad
343/211 - odpocitana 80% DPH
548/211 - neodpocitana 20% DPH
Teda je to 1 doklad, ale 4 polozky v ÚD - klientovi uctujete 1 alebo 4 polozky?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
johny18 Pozri príspevok
...doklad o nakupe PHM, s tym, ze klient si zvolil uctovanie PHM na zaklade 80% pausalu. Zauctovanie dokladu mi potom rozpise na 4 polozky:
501xx1/211 - 80% z ceny PHM ako danovy naklad
501xx2/211 - 20% ako nedanovy naklad
343/211 - odpocitana 80% DPH
548/211 - neodpocitana 20% DPH
Teda je to 1 doklad, ale 4 polozky v ÚD - klientovi uctujete 1 alebo 4 polozky?
takéto rozúčtovanie nákupu PHL na daňové a nedaňové robím 1x za príslušné zdaňovacie obdobie (DPH, DzP) - je to serioznejšie nielen voči klientovi, ale aj voči mne ako účtovníkovi....
2 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

dobre, teda to nauctujes 501/211 a 343/211. Klientovi napocitas 1 alebo 2 polozky?
Ja osobne to pocitam ako 1 polozku v UD, aj rozuctovanie PHM pocitam ako 1 polozku.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
johny18 Pozri príspevok
dobre, teda to nauctujes 501/211 a 343/211. Klientovi napocitas 1 alebo 2 polozky?
Ja osobne to pocitam ako 1 polozku v UD, aj rozuctovanie PHM pocitam ako 1 polozku.
osobne považujem za najlepšie stanovenie ceny za 1 položku = 1 zápis = 1 riadok UD... lebo potom ako účtovník nestrácam na zložitých zápisov (obsahujúcich aj niekoľko desiatok (až stoviek v prípade mesačného bankového výpisu) riadkov v UD...
2 0
johanka12 johanka12

johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

AHOJTE

kolko by ste zobrali za vedenie uctovnictva pausal za rok neplatca dph v BA

100 UP
DPPO
1 zamestnanec
20 cestovnych prikazov

mam tolko informacii

Dakujem za odpoved
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Zdravím Vás. Mám otázku. Keď počas roka preberám účtovníctvo po inej účtovníčke a dohodneme sa napr. na 150 Eur za kvartál (platca DPH), tak to si mám účtovať aj tie kvartály, ktoré už boli spracované od začiatku roka, alebo už len ten kvartál, ktorý nasleduje? Ide o to, že ja musím naúčtovať všetko od začiatku roka a neviem, či to mám účtovať klientovi. Na druhej strane, on by to platil 2x. Ako to robíte vy? Vďaja.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mondes Pozri príspevok
Zdravím Vás. Mám otázku. Keď počas roka preberám účtovníctvo po inej účtovníčke a dohodneme sa napr. na 150 Eur za kvartál (platca DPH), tak to si mám účtovať aj tie kvartály, ktoré už boli spracované od začiatku roka, alebo už len ten kvartál, ktorý nasleduje? Ide o to, že ja musím naúčtovať všetko od začiatku roka a neviem, či to mám účtovať klientovi. Na druhej strane, on by to platil 2x. Ako to robíte vy? Vďaja.
je to citlivé a individuálne - závisí od klienta. A fakturovať môžeš len to, čo si dohodnete v zmluve. Ak tam máš uvedené, že spracuješ účtovníctvo nanovo od 1.1., tak kludne fakturuj všetky Q-y, ale ak nie - tak potom len aktuálny.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

KEJKA Pozri príspevok
je to citlivé a individuálne - závisí od klienta. A fakturovať môžeš len to, čo si dohodnete v zmluve. Ak tam máš uvedené, že spracuješ účtovníctvo nanovo od 1.1., tak kludne fakturuj všetky Q-y, ale ak nie - tak potom len aktuálny.
No my sme sa vlastne dohodli len na jednom Q. ,ale klient automaticky, že už mu spracujem celý rok. A teraz neviem, či ten začiatok je len v mojom záujme naúčtovať, alebo mu mám aj za to účtovať tých 150 Eur. A dohoda bola bohužiaľ len ústna. Tak teraz neviem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nuž a kto to teda má vedieť, ak nie ty? ved si to upresnite.
Ak sa mi klient bráni - nechce platiť dva razy, tak zvažujem presne to isté. Mám spracovať spätne celé účtovníctvo, alebo len aktuálne =platené obdobie? Čo je pracnejšie? odpoveď nie je jednoznačná, niekedy sa mi oplatí radšej nahodiť aj 9 mesiacov nanovo a mám to všetko pekne u seba, u väčších firiem to však spravidla nie je reálne.
Ak mi má zaplatiť za posledný Q, tak jednoznačne pýtam osobitnú platbu za spracovanie RUZ, v rámci ktorej aj tak musím vychytať všetky chyby. Tým sa mi trochu zrentabilní práca.
Tiež mám klienta, s ktorým som sa dohodla, že uhradí naviac práce z titulu opravy chýb z obdobia pred prevzatím účtovníctva.
je to skrátka individuálne. nechcem robiť zadarmo, ale nechcem ani stratiť klienta. takže vždy je to o kompromise.
Ak by som však bola tvoj klient, a ty mi len tak predložíš faktúru napr. za 3 Q., hoci sme sa - ako píšeš - dohodli len na jednom, tak by som ti tú fa neuznala z princípu.
1 0
lejka lejka

lejka je offline (nepripojený) lejka

Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac
Od 1.1.2012 mám viesť podvojné účtovníctvo dvom s.r.o.- sú kvartálni platcovia DPH.Papiere k zúčtovaniu pripraví manželka konateľa oboch firiem a mne donesie na zaúčtovanie ročne / spolu obe firmy/:
ca 300 dodáv. faktúr, 300 odberat.faktúr , 2x lízing, 4 zamestnanci-mzdy mesačne,pokladničných dokladov 200, banky 2.Vôbec neviem, za akú sumu by som to mala robiť. Doteraz robím s papiermi všetko, polepím, pripravím, narátam, zaúčtujem.Ale takto mi to donesú všetko hotové, len zaúčtovať v programe a vystaviť výkazy . Poraďte mi, akú cenu im navrhnúť?Ďakujem. Žilinský kraj.
0 0
Viera Bátorová Viera Bátorová
Hm, asi ma oči neposlúchajú, žiadny cenník tu nevidím
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Po poslednych upravach na porade zmizol
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať