Zavrieť

Porady

evidencia alkoholu

Prosím, má už niekto vymyslenú tabuľku na denný odpis alkoholu? PODĽA NOVÉHO ZÁKONA? Veď máme my stredný podnikatelia toľko zbytočného času na odpočinok, že ho treba znova a znova ukracovať vymyslenými zákonami tých, čo toho času nemajú až tak veľa ako my - nie?
Usporiadat
uctokrajan uctokrajan

uctokrajan je offline (nepripojený) uctokrajan

To treba doplnit do tabulky prijem, tak ako je komatop, lebo na každeho dodávateľa mám druhu tabulku a využivam excel a v inej tabulke mi to všetko spočita a odpočíta.
1 0
rastosl rastosl

rastosl je offline (nepripojený) rastosl

Chcem sa opýtať že presne v ktorej časti zákona je napísané že sa má viesť denná evidencia alkoholu a čo má obsahovať, lebo mne sa to v tej 105/2004 nepodarilo nájsť.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
rastosl Pozri príspevok
Chcem sa opýtať že presne v ktorej časti zákona je napísané že sa má viesť denná evidencia alkoholu a čo má obsahovať, lebo mne sa to v tej 105/2004 nepodarilo nájsť.
Je to v § 44a ods. 7 písm. b).
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Len doplním, zákon č. 474/2009 Z.z.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
rodina1 Pozri príspevok
Len doplním, zákon č. 474/2009 Z.z.
No ak dopĺňaš, že je to zákon č. 474/2009 Z. z., tak potom je to bod 49. citovaného zákona, v praxi ale citujeme zákon č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu ... v znení neskorších predpisov, teda i vrátane onoho zákona č. 474/2009 Z. z.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
áno, ja viem, že sa v praxi cituje zákon v znení neskorších predpisov. Len som reagovala na to, že zadávateľ písal, že v zákone č. 105/2004 to nemôže nájsť.
Prepáč, ak som sa ťa dotkla ... Jarmila
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Ale nedotkla, ja len že zákon je treba čítať ako celok.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

rastosl Pozri príspevok
Chcem sa opýtať že presne v ktorej časti zákona je napísané že sa má viesť denná evidencia alkoholu a čo má obsahovať, lebo mne sa to v tej 105/2004 nepodarilo nájsť.
Pozri si, tu je úplné znenie http://www.porada.sk/t137928-zakon-o...ne-znenie.html
1 0
Tomas898 Tomas898

Tomas898 je offline (nepripojený) Tomas898

Nevie niekto z vas ci treba viest denne vydaj, alebo staci realny zostatok?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Mňa prekvapilo, že v jednom momente môže byť z jedného druhu otvorená len jedna jediná fľaša! Známa dostala pokutu 331,94€, mali otvorené 2 becherovky, jednu ľadovú a druhú studenú.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Vie niekto, kde je definované, že nemôžu byť otvorené 2 SBL rovnakého druhu? Tá pokuta je nehorázna, veď tie fľaše má riadne v evidencii!!!
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

Vec treba postaviť do inej polohy. Bola to jej fľaša? Ak nebola treba uviesť do zápisnice že načatá fľaša nebola jej. O vlastníctvo tej fľaši prišla jej predajom.

Uvediem príklad...prídem do pohostinstva a tam sedí prokurátor, lobista, a tajomník strany, a hádajú sa, kto vypije najviac hrušky. Napokon sa rozhodnú vyhlásiť preteky. Prokurátor kúpi 5 fliaš hrušky zaplatí, dostane blok z ERP a donesie si na stôl 5x 0,7L hrušky. Všetky otvorí a začnu súťažiť. Po hodinke príde k baru prokurátor položí na bar vypitú fľašu na 80% objemu a padne k zemi,vyvedú ho von, potom pride k baru lobista položi na bar načatú fľašu hrušky a vypitú na 40% objemu a padne k zemi,vyvedú ho von, potom príde tajomník strany položí na bar svoju fľašu vychlastanú na 5% objemu a padne k zemi,vyvedú aj toho von. Na stole po nich ostali 2 načate fľaše, na bare sú ich 3 a krčmár ma načatú na priamy výdaj jednu fľašu. V tom príde orgán kontroly(colná správa) prekročí prokurátora, stupí na nohu lobistovi a podkne sa o tajomníka strany a v krčme zistí, že sa tam nachádza 6ks otvorených fliaš hrušky. Môže za to krčmár? Kto za to všetko vlastne môže?

Odvolávajte sa, žalujte, podávajte odpor....len nepodliehajte diktatúre,lebo sa vraciate spred rok 1989.
3 0
KORTEZ KORTEZ

KORTEZ je offline (nepripojený) KORTEZ

Tabulka na dennu evidenciu ok.ale nemá obsahovať aj údaje o dodávateľovi?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

adam 04-02-11, 08:56 AM
Vie niekto, kde je definované, že nemôžu byť otvorené 2 SBL rovnakého druhu? Tá pokuta je nehorázna, veď tie fľaše má riadne v evidencii!!!
Je to v § 10 ods. 7) Spotrebiteľské balenie označené pretrhnutou kontrolnou známkou, falzifikátom kontrolnej známky alebo kontrolnou známkou, ktorá nie je v súlade s týmto zákonom a všeobecne záväzným právnym predpisom vydaným podľa odseku 38 a spotrebiteľské balenie, na ktorom nie je nalepená kontrolná známka, alebo ktorého označenie nie je v súlade s týmto zákonom a všeobecne záväzným právnym predpisom vydaným podľa odseku 38, sa na účely tohto zákona považuje za neoznačené. Za neoznačené spotrebiteľské balenie sa považuje aj každé spotrebiteľské balenie s pretrhnutou kontrolnou známkou, ktoré pri predaji zo spotrebiteľského balenia na priamu ľudskú spotrebu na mieste vrátane skladových a iných účelových priestorov prevyšuje jeden otvorený kus z jedného sortimentu spotrebiteľského balenia s pretrhnutou kontrolnou známkou.
5 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Ďakujem...
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Na stránke Colnej správy je nasledovné usmernenie:
V zákone č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu a o zmene a doplnení zákona č. 467/2002 Z. z. o výrobe a uvádzaní liehu na trh v znení zákona č. 211/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon č. 105/2004 Z. z.“) nie je uvedená definícia pojmu sortiment spotrebiteľského balenia liehu. Všeobecne možno sortiment charakterizovať ako súhrn produkcie alebo ponuky podľa typov, druhov, značiek, rozmerov, a pod. Vychádzajúc z definície pojmu spotrebiteľské balenie liehu možno sortimentom rozumieť spotrebiteľské balenia liehu od jedného výrobcu, s rovnakou objemovou koncentráciou liehu v spotrebiteľskom balení, s rovnakým objemom spotrebiteľského balenia liehu a s rovnakým obchodným názvom. Z uvedeného teda vyplýva, že v zmysle § 10 ods. 7 zákona č. 105/2004 Z. z. nie je možné mať otvorené dve spotrebiteľské balenia liehu od toho istého výrobcu, s rovnakým obchodným názvom, s rovnakou objemovou koncentráciou liehu v spotrebiteľskom balení a s rovnakým objemom spotrebiteľského balenia, avšak nedôjde k porušeniu zákona č. 105/2004 Z. z., ak daňový subjekt bude mať otvorené dve spotrebiteľské balenia liehu od toho istého výrobcu, s rovnakým obchodným názvom, s rovnakou objemovou koncentráciou liehu v spotrebiteľskom balení, ale s rôznym objemom spotrebiteľského balenia. Za porušenie zákona č. 105/2004 Z. z. sa nebude považovať ani skutočnosť, keď daňový subjekt bude mať otvorené dve spotrebiteľské balenia liehu od toho istého výrobcu s rôznou objemovou koncentráciou alebo rôznym obchodným názvom, resp. od rôznych výrobcov.


4 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

Uplatnenie zákona má veľmi ťažkú ujmu na celý gastropriemysel,nech mi etiketa porady odpustí nasledujúce riadky,ale vzhľadom k závažnosti následkov zákona musím.

Problém nastáva ak daňový subjekt prevádzkuje napr. dvoj a viac podlažný podnik a na každom podlaží má aj bar a kasu a aj všetky druhy liehovin, ďalej keď jeden daňový subjekt prevádzkuje 5 hektárový golfový areál a má tam 10 stánkov a v nich všetky druhy liehovín a podobne.

Po lopate to vyzerá takto: Ak daňový subjekt nie je držiteľom spotrebiteľského balenia nedochádza k porušeniu zákona. Daňový subjekt účtuje na ERP až pri obdržaní hotovosti, nie pri vydaní tovaru. Čiže až keď Jožo zaplatí dostane "blok". Takže v prípade komentára štátnej bezpečnosti, že sú dve načaté balenia sa treba postaviť pred svoju elektronickú registračnú pokladňu a nablokovať celé spotrebiteľské balenie liehu s tým, že Jožo práve zaplatil a načatú fľašu po Jožovi vyhodiť do koša. Joža treba obviniť aj z toho, že napitý jak vlanajší sneh sa len tak túla po celej krčme aj so svojou fľašou aj za bar zájde a do ladničky hlavu vopchá smrad jeden. Uvedené platí, iba pri nezaplatení. Pri zaplatení platí story s prokurátorom, lobistom a štátnym tajomníkom.

Všetky gastropodniky od tatier k dunaju bojujú s hlbokou krízou v súčasnom období, pýtam sa teda, čo ministerstvo financii sledovalo opatrením o dvoch načatých flašiach?Iba možnosť uložiť pokutu,alebo aj niečo iné?To iné ma nič nenapadá a fantáziu mám dobrú,napíšte prosím,čo by mohlo tým sledovať.
1 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Za takéto zákony hlasujú takí, čo nevedia nič o tom, čo tento zákon v praxi obnáša. Ja mám tiež jeden sklad a 2 kasy v 2 prevádzkach v jednej budove, takže presne viem o čom hovoríš. Evidencia zaberie z môjho času dosť veľa. Budem sa snažiť brať alkohol len od jedného dodávateľa, nebude to ten najväčší, ktorý asi lobuje za takýto zákon, aby som mala papierov, čo najmenej. Stalo sa aj nám, že sme mali otvorené dve rovnaké fľaše, keď je frmol, dvaja barmani, keď nemohol nájsť fľašu, pretože ju mal druhý barman a lieval z nej, otvoril novú, a hneď by bol pri kontrole problém a pokuta. Je to zákon len na napĺňanie štátnej kasy z pokút. A neviem si predstaviť, že by som predávala neokolkovaný alkohol! Kto by to robil, asi by si ho prelial do okolkovanej fľaše.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
http://ekonomika.sme.sk/c/5774427/re...ciu-liehu.html
2 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
http://ekonomika.sme.sk/c/5776657/kr...niu-kodov.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať