Zavrieť

Porady

Odpočítanie dane pri registrácii platiteľa

28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac
Dobrý deň prajem,
szčo sa od 01.02.2011 stáva platiteľom dph. Prosím vás môže si na základe § 55 zákona o DZPH Odpočítanie dane pri registrácii platiteĺa uplatniť nasledovné?
- osoba, ktorá sa stáva platiteľom môže odpočítať daň viažucu sa k majetku, ktorý nadobudla pred dňom, keď sa stala platiteľom, ak tento majetok nebol zahrnutý do daňových výdavkov podľa osobitného predpisu, v kalendárnych rokoch predchádzajúcich kalendárnemu roku, v ktorom sa stala platiteľom, okrem zásob.
Teda, od 01.02.2011 sa stáva platiteľom k 31.01.2011 si spraví inventúru tovaru / predaj syrových výrobkov /, zistí hodnotu tovaru na sklade, ale problém mám s tým ako vyčísliť dph z tejto hodnoty tovaru. Tovar bol nakúpeny od platiteľa dph.

Ďakujem za rady a trpezlivosť.
Usporiadat
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

§ 55 Zákona o DPH som pozerala, len nie som si celkom istá:

a) Novoregistrovaný platiteľ dane má právo na odpočítanie dane aj z majetku, ktorý nie je odpisovaným majetkom za predpokladu, že tento majetok nebol zahrnutý do daňových výdavkov podľa Z o dani z príjmov v KALENDáRNYCH ROKOCH PREDCHÁDZAJÚCICH KAL.ROKU , v ktorom sa stal platiteľom dane /daň odpočítať a znížiť cenu majetku + VOZD zásoby /

alebo

b) Daň vzťahujúcu sa na kúpu neodpisovaného majetku, ktorý platiteľ zahrnul do daňových výdavkov a začal ho používať v máji 2013 , nie je možné pri registrácii odpočítať
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zuzu 76
Dobrý deň, poprosím Vás o radu:
v máji 2013 zakúpený krátkodobý majetok - náradie, notebook, software .. v júni 2013 registrácia DPH.. Krátkodobý majetok zaúčtovaný v JU v peňažnom denníku kolonke VOZD - zásoby, + evidencia krátkodobého majetku. Môže sa prosím uplatniť odpočet dane pri registrácii platiteľa z uvedeného krátkodobého majetku, aj keď sa od mája používa? Ďakujem
môže.
Ale mala si založiť novú - súvisiacu otázku, aby sa to tu neťahalo z roku pána stará debata.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať