Zavrieť

Porady

SZČO a súkromné auto

Prosím Vás poraďáci, keď má SZČO súkromné auto a používa ho na podnikateľské účely, má zaplatenú cestnú daň, miesto podnikania v ŽL má trvalé bydlisko a mázmluvu s autoškolou, kde pravidelne dochádza vykonávať služby - môže si tieto cesty z miesta podnikania do autoškoly dať do nákladov, tých 6,20 Sk a PH mi je jasné, ale nie mi je jasné úplne cestná daň.Môže alebo nemôže ísť do VOZD??? Z par. 19 ods. 2 písm. e) vyplýva, že ak je to pravidelne vykonávaná činnosť tak tie cesty asi nie - aj keď sú to náklady vynaložené na dosiahnutie svojich príjmov??? Veď keby mal také 3 autoškoly tak tých nákladov by bolo dosť. No nie? A nemohli by ísť do nákladov???Prosím Vás, kto má skúsenosti - poraďte mi prosím
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
odpovedám tak, že všetko vo svojom príspevku je správne, DPH si odpočíta.
Neviem, či je potrebné ho nahlásiť na DU, na buduci rok zaplatiť daň z MV ............vozík nie je motorové vozidlo, takže DMV asi nie. ........................vid nasl.príspevok
Do nákladov si možete dať všetky výdavky s vozíkom spojené, napr. opravy atď..
Naposledy upravil KEJKA : 12.06.11 at 18:34
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
KEJKA Pozri príspevok
odpovedám tak, že všetko vo svojom príspevku je správne, DPH si odpočíta.
Neviem, či je potrebné ho nahlásiť na DU, na buduci rok zaplatiť daň z MV ............vozík nie je motorové vozidlo, takže DMV asi nie. Do nákladov si možete dať všetky výdavky s vozíkom spojené, napr. opravy atď.
Prívesný vozík sa zaraďuje do kategórie "O"

JEDENÁSTA ČASŤ
DAŇ Z MOTOROVÝCH VOZIDIEL

§ 84
Predmet dane

(1) Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O 38) (ďalej len "vozidlo"), ktoré sa používa v Slovenskej republike na podnikanie 12) alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov 39) (ďalej len "podnikanie").
3 0
kubkokubko kubkokubko

kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

Dakujem velmi pekne za odpoved Kejka veľmi si mi pomohla, vďaka
0 0
Tánička Tánička

Tánička je offline (nepripojený) Tánička

Môže si SZČO vyplatiť cestovné náhrady, teda náhradu za použitie súkromného MV z pokladne? Aj keď táto suma prevýši 5.000 EUR za rok?
Ďakujem
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Tánička
Môže si SZČO vyplatiť cestovné náhrady, teda náhradu za použitie súkromného MV z pokladne? Aj keď táto suma prevýši 5.000 EUR za rok?
Ďakujem
1. otázky sa nezadávajú do odpovedí a komentárov - dole na stránke máš etiketu porady
2. je dobré aj používať vyhľadávač
3. nesleduje sa suma platieb za rok ale vo vzťahu k jednému právnemu vzťahu + v tomto prípade nedochádza k odovzdaniu hotovosti inej osobe, stále je to jedna a tá istá FO.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať