Zavrieť

Porady

Hurá do Egypta!

Z úžasom sledujem postup naších cestovných kancelarii s akou drzosťou dezinformujú klientov o situacii v Egypte a s chladnou tvárou(ziskuchtivostou) tam posielajú slovenských turistov a to ešte pod morálnou podporou MZV.To už fakt namajú chrbtovú kosť!
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

foresterbig Pozri príspevok
No śkoda ale písal sa rok 2006,dnes sú už naše cestovky sofistykovanejšie a už sa takéto zázraky nekonajú.Práve preto tam dnes odletelo 110 dalších samovrahov,keby im ponúkli takúto možnosť tak tam určite neletia.
Najväčšia sranda bude, keď prestanú lietať komerčné linky z Egypta a vláda sa rozhodne vyslať vládny špeciál, aby našich adrenalínových spoluobčanov doviezla späť do vlasti - na náklady všetkých daňových poplatníkov....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Chobot Pozri príspevok
Najväčšia sranda bude, keď prestanú lietať komerčné linky z Egypta a vláda sa rozhodne vyslať vládny špeciál, aby našich adrenalínových spoluobčanov doviezla späť do vlasti - na náklady všetkých daňových poplatníkov....
AK by to malo byť na mne, nech si po nich letia, ale za peniažky každého jedného dobrodruha.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Určite by to nemalo ísť zo štátneho (teda nášho). Veď stále vyzývajú, aby dovolenkári a cestovky už zrušili zájazdy a nelietali do Egypta.
To by však museli vrátiť peniaze a ešte mať aj robotu s ich vracaním.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

verkaz Pozri príspevok
Určite by to nemalo ísť zo štátneho (teda nášho). Veď stále vyzývajú, aby dovolenkári a cestovky už zrušili zájazdy a nelietali do Egypta.
To by však museli vrátiť peniaze a ešte mať aj robotu s ich vracaním.
A to by teda nezvládli? Veď ŠK je poloprázdna, aj tak ich je tam veľa, mali by na to teda lidičky, ktoré by to mali pod palcom, či? Ako sa hovorí, kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

MZV SR odporúča slovenským občanom v najbližších dňoch necestovať do
Egypta. (Publikované dňa: 31.01.2011)


V súvislosti so zhoršujúcou sa bezpečnostnou situáciou v Egypte
sprevádzanou početnými útekmi väzňov z egyptských väzníc a predĺžením
zákazu vychádzania (od 15,00hod. do 08,00 hod.) Ministerstvo zahraničných
vecí SR odporúča slovenským občanom v najbližších dňoch necestovať do
Egypta.

Občanom, ktorí sa v Egypte nachádzajú, odporúčame kontaktovať
Veľvyslanectvo SR v Káhire na tel. č. +20-2/33357544, prípadne na
satelitnom spojení +882 16 3333 5718 alebo sa môžu obrátiť na Stredisko MZV
SR pre pomoc a služby občanom +4212 5978 5978.
To isté odporúčame našim občanom, ktorí hľadajú spôsob, ako z Egypta
odcestovať.
Rezort diplomacie je zároveň v stálom kontakte s cestovnými kanceláriami v
SR a má prehľad o voľných dopravných kapacitách. Oceňujeme pritom ich
záujem a ochotu komunikovať a spolupracovať pri ochrane záujmov, zdravia a
životov našich občanov.

Našim občanom si dovoľujeme pripomenúť, aby MZV SR o svojom pobyte
informovali prostredníctvom registračného formulára občanov SR cestujúcich
do zahraničia. (www.mzv.sk/Register). Prípadne, aby tak urobili občania,
ktorí vedia o pobyte svojich príbuzných v Egypte.

Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí SR
Telefón: 00421-2 / 5978 3981
Fax: 00421-2 / 5978 3999 (3989)
E-mail: tlac@mzv.sk
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Chobot Pozri príspevok
Najväčšia sranda bude, keď prestanú lietať komerčné linky z Egypta a vláda sa rozhodne vyslať vládny špeciál, aby našich adrenalínových spoluobčanov doviezla späť do vlasti - na náklady všetkých daňových poplatníkov....
keď všetko zlyhá možno ešte, že by Boris K.?pošle svoje "lecino"
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Takže dnes už to došlo aj tým čo sa snažili všetko zlahčovať a tváriť sa že slovaci su imúnný a kľudne môžu cestovať do Egypta a nič sa im nemože stať.Dokonca ešte dnes ich tam ocestovalo 110 adrenalínových dvolenkárov.A v poludňajších správach už na Radiu Slovensko informujú a vyzývajú že slováci by nemali nikde cestovať(asi si pozreli večerné správy alebo internet).Možno sa nemohli spojiť s naším konzulárnym zasupiteľstvom,nakoľko nefungujú tel.spojenia.Dokonca spolupracujú s CK ako dopraviť našich dovolenkárov domov.To šme še pobavíli.
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Dorá správa z TV HNOJ že Zuza Hajdú je doma to mi odlahlo,tak som sa o ňu bál,a jej egypského manžela.
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Slovenské CK musia mať naozaj silný lobing na MZV keď ešte dnes ráno tam vycestovalo tolko ľudí,a teraz sa budú zaoberať aky ich dopraviť domov,alebo že by to robili schválne a spätne poletia domov s tými lietadlami iný turisti za iné love?V tejto banánovej republike je všetko možné.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Osobne by som si pamiatky v Egypte pozrela veľmi-veľmi rada, ale práve ich horúca hlava a neisté chovanie jej obyvateľov ma odrádza od cesty.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pavol54 Pozri príspevok
Predtým priletí poštový holub so správou o situácii.
Pre istotu dajú aj správu do fľaše a hodia do mora.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja ešte si tak "zašnorchlovať"inak nič
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Rozalka Pozri príspevok
Osobne by som si pamiatky v Egypte pozrela veľmi-veľmi rada, ale práve ich horúca hlava a neisté chovanie jej obyvateľov ma odrádza od cesty.
Nápodobne zgerby máme aj u nás dosť načo sa tam trepať.
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

Rozalka Pozri príspevok
Osobne by som si pamiatky v Egypte pozrela veľmi-veľmi rada, ale práve ich horúca hlava a neisté chovanie jej obyvateľov ma odrádza od cesty.


áno tie ich pamiatky sú fantastické - od pyramíd v Gíze ,Kahirské múzeum- Tutanchamónov poklad ,Chrám královny Hatšepsut- Dér el-Bahrí, údolie králov, Luxor, Karnak, Abú Simbel... je u nich čo pozerať...a pevne dúfam , že ešte aj bude čo pozerať ...
ale na druhej strane je aj pravda, že sú úplne iná mentalita ... ale ja sa na pobyt v Egypte v Hurghade vôbec nemôžem sťažovať - v hotely boli až "veľmi " úslužní - hoci je pravda náš zákazník náš pán... v starej časti Hurghady - v Dahare na starom trhovisku to bolo tiež úžasné ... a to sme na trhovisko išli samé tri baby - bez mužského sprievodu ...
no ale teraz tam ísť na dovolenku je ozaj hazard ...



0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

220870 Pozri príspevok
Nápodobne zgerby máme aj u nás dosť načo sa tam trepať.
žeby začali naše cestovky ponúkať alternatívne zájazdy na Luník IX ahoj jak še maš, daj mi tvoja peňaženka
štát ušetrí na sociálnych dávkach, cestovkám sa podporia v tomto krízovom období predaje... bude tzv. tretia vlna šrotovného
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Kdesi to bolo.Nejaká cestovka organizuje zájazdy a výlety pre cudzincov do cigánskych osád,a vraj sa jej celkom darí.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

zas na druhej strane, keď si Taliani chodia na Slovensko adoptovať cigánske deti a sú natešení, že aké pekné deti majú... a čudujú sa prečo to slovač nechce... kiež by bolo takých rodín v Taliansku viac
0 0
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
A kolko platí cestovka,ak si teraz objednám pre rodinu /+svokru/ zájazd do Luxoru:??
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

No vieš, ony tie cigáčatká nie sú škaredé. Jedna z rodiny si berie do náhradnej starostlivosti také deti z DD. Jasné, že tmavé. Dá ich trochu do "laty" a potom ich niekto adoptuje. Mala dievčatko - také štvorročné. Vyumývala, vyobliekala do ružovej cukríkovej, zaplietla vrkoče, nadávala sponiek do vláskov - také krásne decko len tak nevidíš..... Hneď ju brali Švédi, malá sa vyškierala, spievala a oni boli na mäkko. Lenže príde puberta a u nás majú tú svoju komunitu...... U nich ani nie, tak nech sa majú dobre v tej cudzine.... Keby tých cudzincov len bolo b a bolo a bolo......
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Gabhus Pozri príspevok
No vieš, ony tie cigáčatká nie sú škaredé. Jedna z rodiny si berie do náhradnej starostlivosti také deti z DD. Jasné, že tmavé. Dá ich trochu do "laty" a potom ich niekto adoptuje. Mala dievčatko - také štvorročné. Vyumývala, vyobliekala do ružovej cukríkovej, zaplietla vrkoče, nadávala sponiek do vláskov - také krásne decko len tak nevidíš..... Hneď ju brali Švédi, malá sa vyškierala, spievala a oni boli na mäkko. Lenže príde puberta a u nás majú tú svoju komunitu...... U nich ani nie, tak nech sa majú dobre v tej cudzine.... Keby tých cudzincov len bolo b a bolo a bolo......
...každé malé decko je pekné , krásne ........KAŽDÉ.....aj cigánča...

...ešte aj to , ktoré pobehuje v zime len v gaťkách , usoplené , uzimené , strapaté ...

Tam , kde mám chalupu , aj tam ich je zopár / veď kde nie sú / .....na prechádzke sme svojho času boli ...čierne kukadlá , beťársky úsmev , úškrnok na perách ...a z nich vyšlo " Dobrýýý deň "....
Len potom , ako vravíš , pribúdajú rôčky a prostredie už svoje robí ...hlavne tie negatíva ....žiaľ ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať