Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2010

Dobrý deň, môže mi, prosím, niekto poradiť? Od júna 2010 som bola nezamestnaná, vedená na Úrade práce a dostávala som pol roka podporu v nezamestnanosti, teda do novembra. Za prvých 5 mesiacov mi bývalý zamestnávateľ dal potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti... Mám aj potvrdenie na uplatnenie nezdaniteľných častí základu dane FO... zo životnej poisťovne. Neviem, čo mám teraz robiť. Mám nárok na vrátenie dane? Mám si sama podať daňové priznanie? Za radu vopred ďakujem.
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

suzika1979 Pozri príspevok
hmm,skoda.ale dakujem,si zlata. a teda budem podavat danove priznanie typu A ako minuly rok? a co je to rocne zuctovanie dane? to je nieco ine? ozaj a minule kolegyne dostali tu zamestnanecku...nerozumiem preco ja nie.to mame taky velky rozdiel v plate aj ked robime to iste?
niéééé, veď som ti písala, požiadaj o ročné zúčtovanie tvojho zamestnávateľa, aby si nemusela robiť daňové priznanie...
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

zle som pisala,prepac. mala som napisat,ze ekonomka mi vypracuje danak na A-cku. ale asi nie...boze,ja som ale truba nechapava,mozno je to aj tymi liekmi a horuckou ))
dobre,tak teda poslem tu ziadost,ale co ak nemam kde zohnat to tlacivo? nejak vlastnymi slovami naskriabem? tlaciaren zial nemam
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

v papiernictve ho majú.. neviem, akú máte mzdovú, ja to ľuďom tlačím priamo z počítača a dám im to podpísať..
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

dik,to by som mohla skusit zohnat na dolnych honoch,tam je myslim sevt.tu nic nie je.v biskupiciach sa vrany otacaju )
zrejme aj nasa ekonomka dava z pocitaca priamo a na personalnom to podpisujeme. nechapem,preco este nedavali.vcera som volala s kolegynou a ze este nedavali. a co ten termin?? sak je uz 9.2. velmi pekne ti dakujem za pomoc
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

ozaj,este som sa zabudla opytat...ked mam aj zivotnu poistku,to sa tiez zaratava a mohlo by mi to vratit nejake peniazky? platim 33,19/mes
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

tak keď vám to mzdová tlačí z pc, tak tam nabehni a požiadaj ju o to.. nemusíš behať po papierkách..
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

ona je v ivanke pri dunaji...nechodi do nasej prevadzky,iba posiela papiere cez veduceho a ten nam to dava podpisat
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

suzika1979 Pozri príspevok
ozaj,este som sa zabudla opytat...ked mam aj zivotnu poistku,to sa tiez zaratava a mohlo by mi to vratit nejake peniazky? platim 33,19/mes
áno, doruč to mzdovej..
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

oki,idem pohladat cislo na poistovnu a poziadam ich o urychlene dorucenie vypisu,pretoze mi doteraz nic nedoslo a aj minuly rok mi to poslali v aprili,ked mi to uz bolo na dve veci a vsetci sa mi rehotali,ze to som mala doniest skor
0 0
luckaaal luckaaal

luckaaal je offline (nepripojený) luckaaal

Dobry den
chcem sa spytat, ako urobim zamestnancovi rocne zuctovanie dane ked je od 31.03.2010 na PN a PN mu stale trva?
Dakujem
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

luckaaal Pozri príspevok
Dobry den
chcem sa spytat, ako urobim zamestnancovi rocne zuctovanie dane ked je od 31.03.2010 na PN a PN mu stale trva?
Dakujem
normálne z jeho príjmu.. aký s tým máš problém?
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
luckaaal Pozri príspevok
Dobry den
chcem sa spytat, ako urobim zamestnancovi rocne zuctovanie dane ked je od 31.03.2010 na PN a PN mu stale trva?
Dakujem
Môžeš mu spraviť RZD, ak ťa o to požiada a doloží potrebné doklady do 15.2. (životnú poistku, potvrdenia od iných zamestnávateľov...)
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

luckaaal Pozri príspevok
Dobry den
chcem sa spytat, ako urobim zamestnancovi rocne zuctovanie dane ked je od 31.03.2010 na PN a PN mu stale trva?
Dakujem
nevadí, že PN trvá - ak dovtedy zaplatil nejakú daň, pri RZD sa mu vráti
1 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

aky je rozdiel medzi rocnym zuctovanim dane a danovym priznanim?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

suzika1979 Pozri príspevok
aky je rozdiel medzi rocnym zuctovanim dane a danovym priznanim?
ročné zúčtovanie robí zamestnávateľ na základe žiadosti zamestnanca a daňové priznanie si podáva daňovník sám na DÚ
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

suzika1979 Pozri príspevok
aky je rozdiel medzi rocnym zuctovanim dane a danovym priznanim?
Ročné zúčtovanie Ti urobí na požiadanie zamestnávateľ a daňové priznanie podávaš na daňovom úrade v mieste bydliska.
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

dakujem
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

a ked poziadam, vypracuju,tak to aj poslu zamna na danak?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

suzika1979 Pozri príspevok
a ked poziadam, vypracuju,tak to aj poslu zamna na danak?
ak požiadaš do 15.2. zamestnávateľa- už sa o nič nestaráš, všetko urobia za celú firmu
1 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

super,to som velmi rada,lebo minuly rok to bol obrovsky stres. mozem poziadat aj postou priamo ekonomku,vsak? raz som s nou uz takto riesila pnku,lebo veduca mi neprevzala cerveny papier,vravela ze to je to iste ako ten cierny,tak mi volala ekonomka,ze potrebuje surne.poslala som jej to na adresu,ktoru mi nadiktovala. mne nic nejde hladko,uz som si zvykla
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať