Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2010

Dobrý deň, môže mi, prosím, niekto poradiť? Od júna 2010 som bola nezamestnaná, vedená na Úrade práce a dostávala som pol roka podporu v nezamestnanosti, teda do novembra. Za prvých 5 mesiacov mi bývalý zamestnávateľ dal potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti... Mám aj potvrdenie na uplatnenie nezdaniteľných častí základu dane FO... zo životnej poisťovne. Neviem, čo mám teraz robiť. Mám nárok na vrátenie dane? Mám si sama podať daňové priznanie? Za radu vopred ďakujem.
Usporiadat
luckaaal luckaaal

luckaaal je offline (nepripojený) luckaaal

Este sa chcem spytat ked zamestnancova manzelka od 01.02.2010 pobera rodicovsky prispevok a nedostala matersku. Odpocita si za nu zamestnanec celu nezdanitelnu ciastku kedze rodicovsky prispevok sa nerata do prijmu manzelky?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

luckaaal Pozri príspevok
Este sa chcem spytat ked zamestnancova manzelka od 01.02.2010 pobera rodicovsky prispevok a nedostala matersku. Odpocita si za nu zamestnanec celu nezdanitelnu ciastku kedze rodicovsky prispevok sa nerata do prijmu manzelky?
.. ak nemala iné príjmy .. tak áno
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

ewita888 Pozri príspevok
požiadaj do 15.2. o ročné zúčtovanie dane na tlačive Žiadosť o vykonanie výpočtu dane a vykonanie ročného zučtovania.. radšej si to pošli sama, aby si zase nemusela robiť DP
ahoj, vcera mi volal sef,ze ci nedojdem robit skor a vravela som mu,ze idem poslat tu ziadost ...a povedal,ze netreba nic,oni nam to vraj urobia automaticky.mozem mu verit? moze ekonomka vsetkym zamestnancom urobit toto rocne zuctovanie dane bez ziadosti? diky
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

suzika1979 Pozri príspevok
ahoj, vcera mi volal sef,ze ci nedojdem robit skor a vravela som mu,ze idem poslat tu ziadost ...a povedal,ze netreba nic,oni nam to vraj urobia automaticky.mozem mu verit? moze ekonomka vsetkym zamestnancom urobit toto rocne zuctovanie dane bez ziadosti? diky
Žiadosť si musí zamestnanec podať. Neide o to, či mu RZD urobia sami, ale o to, že v žiadosti zamestnanec uvádza dôležité skutočnosti, napr. či mal iný príjem, úľavu na manželku atď.
1 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

iny prijem nemam,zivotku vypis mi maju dorucit cim skor,no asi to do 15.nestihnem odovzdat,na manzela danovu ulavu si neuplatnujem...mam /zatial/1 dieta,na ktore mam ten bonus,som tehotna a momentalne pn...tak si mam napisat teda tu ziadost predsa?
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Mám známu, ktorá podnikala prvých 5 mesiacov, potom zrušila živnosť. Teraz bude podávať DP uplatní si celú odpočítateľnú položku, ZD bude 0. Chce aj daňový bonus na dieťa za 5m. Na tie zvyšné mesiace si bude nárokovať manžel v DP, je nejaké tlačivo o tom, že manželka si nárokovala bonus za prvé mesiace a manžel na ostatné, nakoľko manžel bol prvé mesiace nezamestnaný a nemohol poberať bonus?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

suzika1979 Pozri príspevok
iny prijem nemam,zivotku vypis mi maju dorucit cim skor,no asi to do 15.nestihnem odovzdat,na manzela danovu ulavu si neuplatnujem...mam /zatial/1 dieta,na ktore mam ten bonus,som tehotna a momentalne pn...tak si mam napisat teda tu ziadost predsa?
Vypíš si žiadosť o ročné zúčtovanie dane, ktorú nájdeš na stránke http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...ElVRS82XzBfQkw!
Tú poistku v žiadosti uveď a dodáš im ju dodatočne.
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

fajn,dakujem
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

prikladám k ročnému zúčtovaniu tabuľku, na kontrolu, snaď niekomu pomôže
ak nájdete chybu dajte mi vedieť
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Pozrite mi príspevok 67.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

nikula Pozri príspevok
Mám známu, ktorá podnikala prvých 5 mesiacov, potom zrušila živnosť. Teraz bude podávať DP uplatní si celú odpočítateľnú položku, ZD bude 0. Chce aj daňový bonus na dieťa za 5m. Na tie zvyšné mesiace si bude nárokovať manžel v DP, je nejaké tlačivo o tom, že manželka si nárokovala bonus za prvé mesiace a manžel na ostatné, nakoľko manžel bol prvé mesiace nezamestnaný a nemohol poberať bonus?
A prečo si celý bonus neuplatní iba jeden z nich? Ak manžel mal za celý rok príjem zo zamestnania vo výške polovice minimálnej mzdy, môže si uplatniť celý bonus, to je aj za mesiace, kedy nebol zamestnaný.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nikula Pozri príspevok
Mám známu, ktorá podnikala prvých 5 mesiacov, potom zrušila živnosť. Teraz bude podávať DP uplatní si celú odpočítateľnú položku, ZD bude 0. Chce aj daňový bonus na dieťa za 5m. Na tie zvyšné mesiace si bude nárokovať manžel v DP, je nejaké tlačivo o tom, že manželka si nárokovala bonus za prvé mesiace a manžel na ostatné, nakoľko manžel bol prvé mesiace nezamestnaný a nemohol poberať bonus?
uveď prosím výšku príjmu z podnikania a výšku základu dane (bez odpočitatelnej položky na daňovníka)
0 0
Szuzana Szuzana

Szuzana je offline (nepripojený) Szuzana

Dobry den,

chcem sa spytat ci sa mi oplati podavat si rzd ak som bola do 9.4. na materskej a potom na rodicovskom. Oplati sa mi posielat zamestnavatelovi ziaodst o vykonanie rzd. materska vyplatena do 9.4. sa rata ako prijem? a mam narok na zamestnanecku premiu? vopred dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Szuzana Pozri príspevok
Dobry den,

chcem sa spytat ci sa mi oplati podavat si rzd ak som bola do 9.4. na materskej a potom na rodicovskom. Oplati sa mi posielat zamestnavatelovi ziaodst o vykonanie rzd. materska vyplatena do 9.4. sa rata ako prijem? a mam narok na zamestnanecku premiu? vopred dakujem
materské ani rodičovský príspevok nie je zdanitelný príjem. Nárok na zamestnaneckú prémiu ti nevznikol. Nemusíš žiadať o vykonanie RZD ani podávať DP.

Manžel si môže na teba uplatniť NČZD vo výške rozdielu medzi 4025,70 a vyplatenou materskou (potvrdenie vydá SP). Rod. príspevok sa do vlastného príjmu manželky nezapočítava
0 0
Szuzana Szuzana

Szuzana je offline (nepripojený) Szuzana

dakujem velmi pekne
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Dobry den, 9.2.2011 si jedna moja znama poziadala zamestnavatela u ktoreho pracovala do 28.1.2011 o RZD. Ten jej ho domietol urobit, vraj poziadala neskoro!!! Tak sa obratila na IP, a tam jej povedali, ze zamestnavatel jej to nie je povinny urobit. Mna by zaujimalo ci je alebo nie je . Podla mna je. Len by som potrebovala vediet podla akeho zakona a §. Ona vravi, ze ten zamestnavatel tam ma znamost, a preto ju tak odbili. Je to mozne?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
na žiadosť je termín do 15.2.,
na IP odporúčam podnet dávať písomne - nechať si potvrdiť kópiu alebo poslať doporučene. tak ťa nemôžu odbiť kvôli známosti.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

rennka Pozri príspevok
Dobry den, 9.2.2011 si jedna moja znama poziadala zamestnavatela u ktoreho pracovala do 28.1.2011 o RZD. Ten jej ho domietol urobit, vraj poziadala neskoro!!! Tak sa obratila na IP, a tam jej povedali, ze zamestnavatel jej to nie je povinny urobit. Mna by zaujimalo ci je alebo nie je . Podla mna je. Len by som potrebovala vediet podla akeho zakona a §. Ona vravi, ze ten zamestnavatel tam ma znamost, a preto ju tak odbili. Je to mozne?
v roku 2010 tam pracovala na TPP?
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Ano, v case 7-12/2010
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

KEJKA Pozri príspevok
na žiadosť je termín do 15.2.,
na IP odporúčam podnet dávať písomne - nechať si potvrdiť kópiu alebo poslať doporučene. tak ťa nemôžu odbiť kvôli známosti.
To je pravda, len do 15.2. je uz dost malo casu. Oni jej mozu poslat odpoved az do 30 dni a to bude po termine....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať