Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2010

Dobrý deň, môže mi, prosím, niekto poradiť? Od júna 2010 som bola nezamestnaná, vedená na Úrade práce a dostávala som pol roka podporu v nezamestnanosti, teda do novembra. Za prvých 5 mesiacov mi bývalý zamestnávateľ dal potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti... Mám aj potvrdenie na uplatnenie nezdaniteľných častí základu dane FO... zo životnej poisťovne. Neviem, čo mám teraz robiť. Mám nárok na vrátenie dane? Mám si sama podať daňové priznanie? Za radu vopred ďakujem.
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

rennka Pozri príspevok
To je pravda, len do 15.2. je uz dost malo casu. Oni jej mozu poslat odpoved az do 30 dni a to bude po termine....
Žiadosť o ročné zúčtovanie do firmy odovzdaj do 15.2... daj si podpísať aj jeho prebratie a dátum prebratia.. ročné sú ti povinný vykonať /ak v tom nie je nejaký iný zádrhel/
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

ewita888 Pozri príspevok
Žiadosť o ročné zúčtovanie do firmy odovzdaj do 15.2... daj si podpísať aj jeho prebratie a dátum prebratia.. ročné sú ti povinný vykonať /ak v tom nie je nejaký iný zádrhel/
Majitelka jej ziadost neprevzala s tym ze prisla po termine, ako som uz pisala vyssie
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

rennka Pozri príspevok
Majitelka jej ziadost neprevzala s tym ze prisla po termine, ako som uz pisala vyssie
tak to šikovno pošlite doporučene poštou..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

rennka Pozri príspevok
Majitelka jej ziadost neprevzala s tym ze prisla po termine, ako som uz pisala vyssie
Pre majitelku platí iný § 38 odst.1) Zákona o dani z príjmu ?

§ 38
Ročné zúčtovanie
Na začiatok

(1) Zamestnanec, ktorý poberal zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti uvedené v § 5 a nepoberal príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43, pri ktorých uplatnil postup podľa § 43 ods. 7, uvedené v § 5 ods. 1 písm. i) a v § 6 až 8 a nie je povinný zvýšiť základ dane z dôvodu, že neboli splnené podmienky na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 9 až 11, môže najneskôr do 15. februára roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia písomne požiadať o vykonanie ročného zúčtovania z úhrnnej sumy zdaniteľnej mzdy od všetkých zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane, 122) posledného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) u ktorého si uplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

veronikasad Pozri príspevok
Pre majitelku platí iný § 38 odst.1) Zákona o dani z príjmu ?

§ 38
Ročné zúčtovanie
Na začiatok

(1) Zamestnanec, ktorý poberal zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti uvedené v § 5 a nepoberal príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43, pri ktorých uplatnil postup podľa § 43 ods. 7, uvedené v § 5 ods. 1 písm. i) a v § 6 až 8 a nie je povinný zvýšiť základ dane z dôvodu, že neboli splnené podmienky na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 9 až 11, môže najneskôr do 15. februára roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia písomne požiadať o vykonanie ročného zúčtovania z úhrnnej sumy zdaniteľnej mzdy od všetkých zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane, 122) posledného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) u ktorého si uplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus.
V § sa pise ze zamestnanec moze poziadat, co aj poziadal. Problem je vsak v tom, ze zamestnavatel mu to odmietol urobit, a navyse IP potvrdil ze zamestnavatel nie je povinny urobit RZD...
A ja som jej tvrdila, ze ked poziada a splna podmienky tak je povinny.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Musí zamestnanec zdokladovať zamestnávateľovi celý rok pre vykonanie ročného zúčtovania dane?
Mám na mysli to obdobie, že časť roka bol na úrade práce, resp. bol dobrovoľne nezamestnaný a časť roka pracoval (to bude mať "Potvrdenie o zdan. mzde".
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zlata Pozri príspevok
Musí zamestnanec zdokladovať zamestnávateľovi celý rok pre vykonanie ročného zúčtovania dane?
Mám na mysli to obdobie, že časť roka bol na úrade práce, resp. bol dobrovoľne nezamestnaný a časť roka pracoval (to bude mať "Potvrdenie o zdan. mzde".
NIe.
0 0
janulik100 janulik100

janulik100 je offline (nepripojený) janulik100

a co v pripade zamestnanca, ktory pracoval od 01.01.2011 do 31.01.2011 po ukonceni pracovneho pomeru doniesol potvrdenie o prijme nedal si potvrdit jeho prevzatie zamestnavatelom, nepodal ani ziadost o RZD za rok 2010 a pri odchode tvrdil, ze uz ma pracu inde? teraz sa domaha RZD za rok 2010 (podotykam, ze v roku 2010 nebola nasim zametnancom a uz ani nie je), ak by stihla na upozornenie podat ziadost o RZD sme povinni jej ho urobit?
0 0
localhost localhost

localhost je offline (nepripojený) localhost

Ahojte, v 2010 som skončila strednú a bola som do 1.10.2010 na úrade práce, potom som dostala miesto v súkromnej firme na 5 hodín. Ako si mám urobiť daňové priznanie prosím? Mám použiť odpočitateľnú položku za obdobie 10.2010-12.2010, alebo za celý rok? A aká je teraz výška odpočítat, položky?
Ďakujem vám veľmi pekne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

localhost Pozri príspevok
Ahojte, v 2010 som skončila strednú a bola som do 1.10.2010 na úrade práce, potom som dostala miesto v súkromnej firme na 5 hodín. Ako si mám urobiť daňové priznanie prosím? Mám použiť odpočitateľnú položku za obdobie 10.2010-12.2010, alebo za celý rok? A aká je teraz výška odpočítat, položky?
Ďakujem vám veľmi pekne
do 15.2.2011 môžeš požiadať (na prepísanom tlačive) zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane. Odpočitatelná položka je 4025,70€ (bez ohladu na dlžku trvania prac.pomeru).
2 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

localhost Pozri príspevok
Ahojte, v 2010 som skončila strednú a bola som do 1.10.2010 na úrade práce, potom som dostala miesto v súkromnej firme na 5 hodín. Ako si mám urobiť daňové priznanie prosím? Mám použiť odpočitateľnú položku za obdobie 10.2010-12.2010, alebo za celý rok? A aká je teraz výška odpočítat, položky?
Ďakujem vám veľmi pekne
do 15.2. ešte môžeš požiadať z-ľa o vykonanie RZD. Máš nárok na celoročnú odp.položku - 4025.70 €
Ak si budeš robiť sama DP, potrebuješ od z-ľa Potvrdenie o výške príjmu
3 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
janulik100 Pozri príspevok
a co v pripade zamestnanca, ktory pracoval od 01.01.2011 do 31.01.2011 po ukonceni pracovneho pomeru doniesol potvrdenie o prijme nedal si potvrdit jeho prevzatie zamestnavatelom, nepodal ani ziadost o RZD za rok 2010 a pri odchode tvrdil, ze uz ma pracu inde? teraz sa domaha RZD za rok 2010 (podotykam, ze v roku 2010 nebola nasim zametnancom a uz ani nie je), ak by stihla na upozornenie podat ziadost o RZD sme povinni jej ho urobit?
Ak bola vašim zamestnancom až od 01. 01. 2011, tak ročné zúčtovanie preddavkov na daň na jej žiadosť je povinný urobiť jej predchádzajúci zamestnávateľ, ktorý bol jej posledným zamestnávateľom v roku 2010.
5 0
Bubka9 Bubka9

Bubka9 je offline (nepripojený) Bubka9

Dobrý deň, prosím Vás, chcem Vás poprosiť o rady.
1. Nakoľko som zistila, že som tehotná, na Vaše rady ako si zvýšiť materskú /ešte raz veľmi pekne ďakujem/ som 15.1.2010 zrušila živnosť a od 16.1. som mala novú, avšak s tými istými údajmi. Prosím, stačí podať 1 tlačivo B, alebo do 15.1. jedno a potom druhé?
2. A za aké obdobie? 5.8. som nastúpila na MD, avšak živnosť zrušená 10.8. A podnikateľský účet mi ešte ostal - doplatenie SP, VšZP, príp.mobil.
3. A čo ďaľšie obdobie - moja materská? Podávam typ A alebo si na mňa uplatňuje manžel? A za akých podmienok?
4. Manžel v januári 2010 zamestnaný, február až august / nezamestnaný, poberal nezamestnanecké, no za august už nedostal nič /. September 2010 až január 2011 nový zamestnávateľ. Asi bude musieť vypísať sám daňové typ A. Viete, prosím, poradiť, ako?
Už vopred Vám veľmi pekne ďakujem.
0 0
valéria smejová valéria smejová
Dobrý deň mám zamestnan., ktorá bola v januári na PN a potom išla na MD. Koncom roka dostala 93 € - rozpustenie sociálneho fondu Jej hrubý príjem za rok 2010 je 93 € Treba za ňu spraviť zúčtovanie dane? A môže si na ňu uplatniť aj manžel? Prosím vie mi niekto odpovedať?
Naposledy upravil valéria smejová : 13.02.11 at 15:30
0 0
janulik100 janulik100

janulik100 je offline (nepripojený) janulik100

rodina1 Pozri príspevok
Ak bola vašim zamestnancom až od 01. 01. 2011, tak ročné zúčtovanie preddavkov na daň na jej žiadosť je povinný urobiť jej predchádzajúci zamestnávateľ, ktorý bol jej posledným zamestnávateľom v roku 2010.
Dakujem krasne za odpoved...zakon tak sice pravi, len uz si prestavam byt cimkolvek ista..a tato pani je dost hadava tak by som nerada urobit nejaku chybu :-)
0 0
anbu anbu

anbu je offline (nepripojený) anbu

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu
v roku 2010 som odpracovala 3 mesiace, potom som 6 mesiacov brala podporu, mala som aj PN. Do akej výšky môžem mať príjem za rok, aby si manžel mohol uplatniť aj na mňa nezdaniteľnú položku a ráta sa tam aj podpora aj PN?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

anbu Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu
v roku 2010 som odpracovala 3 mesiace, potom som 6 mesiacov brala podporu, mala som aj PN. Do akej výšky môžem mať príjem za rok, aby si manžel mohol uplatniť aj na mňa nezdaniteľnú položku a ráta sa tam aj podpora aj PN?
hrubá mzda znížená o zaplatené poistné
nemocenské+náhrada príjmu od zamestnávatela (ak PN-ka bola za trvania prac.pomeru)
dávka v nezamestnanosti

sa zahrňa do vlastného príjmu manželky.

Manžel si uplyní rozdiel medzi sumou 4025,70 a vlastným príjmom manželky.
1 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

valéria smejová Pozri príspevok
Dobrý deň mám zamestnan., ktorá bola v januári na PN a potom išla na MD. Koncom roka dostala 93 € - rozpustenie sociálneho fondu Jej hrubý príjem za rok 2010 je 93 € Treba za ňu spraviť zúčtovanie dane? A môže si na ňu uplatniť aj manžel? Prosím vie mi niekto odpovedať?
Ak iný zdaniteľný príjem nemala len tých 93 EUR, tak nie je povinná ani robiť ročné zúčtovanie ani podávať daňové priznanie. Môže ak sa jej to oplati, kvôli vráteniu dane.
Manžel si môže uplatniť odpoč. položku na manželku poníženú o PN a materské.
0 0
Bubka9 Bubka9

Bubka9 je offline (nepripojený) Bubka9

Re: Ročné zúčtovanie dane za rok 2010
Dobrý deň, prosím Vás, chcem Vás poprosiť o rady.
1. Nakoľko som zistila, že som tehotná, na Vaše rady ako si zvýšiť materskú /ešte raz veľmi pekne ďakujem/ som 15.1.2010 zrušila živnosť a od 16.1. som mala novú, avšak s tými istými údajmi. Prosím, stačí podať 1 tlačivo B, alebo do 15.1. jedno a potom druhé?
2. A za aké obdobie? 5.8. som nastúpila na MD, avšak živnosť zrušená 10.8. A podnikateľský účet mi ešte ostal - doplatenie SP, VšZP, príp.mobil.
3. A čo ďaľšie obdobie - moja materská? Podávam typ A alebo si na mňa uplatňuje manžel? A za akých podmienok?
4. Manžel v januári 2010 zamestnaný, február až august / nezamestnaný, poberal nezamestnanecké, no za august už nedostal nič /. September 2010 až január 2011 nový zamestnávateľ. Asi bude musieť vypísať sám daňové typ A. Viete, prosím, poradiť, ako?
Už vopred Vám veľmi pekne ďakujem.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

1. Može si dôchodca (predčasný starobný od 04/2010) uplatniť v RZD nezdaniteľnú časť na vyživovanú manželku, ak pracoval od 01-06/2010 potom bol už iba na dôchodku, v prípade že manželka nemala vlastný príjem a žili spolu 12 mesiacov v spoločnej domácnosti má nárok na plnú sumu 4025,70 € a samozrejme mal ZD nižší ako 31489,92 € ? Môže si uvedený dôchodca uplatniť v RZD aj zaplatené príspevky na DDS ? Sme jeho posledný zamestnávateľ a požiadal nás o vykonanie RZD.
2. Čo v prípade, ak sa jedná o výsluhového dôchodcu (k 1.1.2010) pracujúceho celý rok 2010, nárok na NČZD na daňovníka nemá ale zaplatené príspevky na životné poistenie a DDS si v RZD uplatniť môže ? Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať