Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Ivenka Pozri príspevok
Ahojte,chcem sa opýtať či si to vysvetľujem správne. Nemám Dohodu medzi subjektom ale aj napriek tomu môžem podať DP elektronický a do 5 dní podám Krycí list ?
Nie, elektronicky nemôžeš poslať, pokiaľ na tvoje ID daňový úrad nenaviaže ich DIČ a to bez dohody neurobí. Boli podpisované tzv. staré dohody a nové dohody. Pri starých dohodách treba posielať krycie listy, pri nových dohodách netreba. Staré dohody sa už nerobia, takže sa to týka len niektorých. Ale bez dohody elektronicky za hocikoho nepodáš.
Leda by mal on urobenú dohodu s niekým iným a dal prístupové meno a heslo.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

novinka pre zábudlivých - oúd online aj zo zaslaním na zadaný e-mail
oúd_drsr.sk.jpg  
oúd_drsr.sk_01.jpg  
1/1
3 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Daňový subjekt má ZEP, dph, súhrnný výkaz k dph, DP PO, DP FO, výkazy o príjmoch a výdavkoch, výkaz o majetku a závázkoch, súvahu, výkaz ziskov a strát.... odošle ZEP-om cez e-dane.
Otázka znie: ako odoslať elektronicky Poznámky k účt. závierke - Pú, Jú - rodné listy, potvrdenie o príjme...

ďakujem
0 0
skonline skonline

skonline je offline (nepripojený) skonline

momentálne sa to nedá, ale od 1.1.2014 bude povinnosť podávať pre platiteľov DPH VŠETKY podania, teda aj prílohy, musia to technicky doriešiť - alebo ten termín posunú ako už dvakrát urobili...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Jana1303 Pozri príspevok
Daňový subjekt má ZEP, dph, súhrnný výkaz k dph, DP PO, DP FO, výkazy o príjmoch a výdavkoch, výkaz o majetku a závázkoch, súvahu, výkaz ziskov a strát.... odošle ZEP-om cez e-dane.
Otázka znie: ako odoslať elektronicky Poznámky k účt. závierke - Pú, Jú - rodné listy, potvrdenie o príjme...

ďakujem
Bohužiaľ poznámky a ani iné prílohy k DP ako Potvrdenia nedoložíme elektronicky.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Economic Pozri príspevok
Bohužiaľ poznámky a ani iné prílohy k DP ako Potvrdenia nedoložíme elektronicky.
Čiže DP pošlem elektronicky a poznámky poštou, alebo osobne.

To už je len pomoc.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Economic Pozri príspevok
Bohužiaľ poznámky a ani iné prílohy k DP ako Potvrdenia nedoložíme elektronicky.
mňa by zaujímalo, prečo nezriadili nejakú mailovú adresu a aspoň tí, čo majú ZEP, nemôžu odosielať podpísané dokumenty na DÚ mailom .....
0 0
Klara321 Klara321

Klara321 je offline (nepripojený) Klara321

Je to smutne, ale je to tak. Z tohto pohladu sa mi zda, ze prechadzajuci sposob zasielania priamo cez portal drsr, bol vyhodnejsi, aspon tam bolo mozne prilozit prilohy.

Ja som podanie DP za rok 2012 vyriesila tak, ze som ho podala v pisomnej podobe aj s vykazmi a poznamkami, aby to mali pohromade, aj ked ostatne danove priznania (DPH...) podavam elektronicky.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Janinkaaa Pozri príspevok
Čiže DP pošlem elektronicky a poznámky poštou, alebo osobne.

To už je len pomoc.
Je to strasna somarina. Ja uz som z toho taka domotana, ze aj to co som mohla poslat elektronicky som vytlacila omylom, tak nech si DU natahuje do systemu....ked sa posielaju poznamky, treba k nim sprievodny list alebo to pochopia aj bez listu?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

nika.sum Pozri príspevok
Je to strasna somarina. Ja uz som z toho taka domotana, ze aj to co som mohla poslat elektronicky som vytlacila omylom, tak nech si DU natahuje do systemu....ked sa posielaju poznamky, treba k nim sprievodny list alebo to pochopia aj bez listu?
... treba vytlačiť Vyhlásenie o podaní dokumentu elektronicky, (vr. 1. strany DP) a k tomu priložiť Poznámky,...
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Anja111 Pozri príspevok
... treba vytlačiť Vyhlásenie o podaní dokumentu elektronicky, (vr. 1. strany DP) a k tomu priložiť Poznámky,...
A to prečo takto direktívne? Ja som osobne podala poznamky a aby som mala potvrdenie vytlacila som si len tlacivo o podani - klasicke urcene pre osobne doručenie.
Tam som si napisala ja iniciativne, ze odovzdavam poznamky a teta nemala namietky. Keby mala, tak sa otočím a pošlem to poštou.
Z nas nikto nemoze za to, že sa elektronické podavanie poznámok posunulo.
Aj vzor vymysleli a predpisali kvoli e- podávaniu, už tým nám skomplikovali život.
0 0
AdamC AdamC

AdamC je offline (nepripojený) AdamC

Ahojte. Pridavam k teme - BA DU Radlinskeho, podatelna - trvaju na sprievodnom liste k poznamkam. Idem nejaky vyhaluzit. Je to divne nosit im kryci list DP, ked bolo podane so ZEP, a k tomu prikladat poznamky - ale co danak to iny mrav, resp. co teta.

A vobec, co s inymi prilohami v pripade inych priznani - rodne listy, potvrdenia o navsteve skoly, potvrdenia od zamestnavatela ATD.......
Naposledy upravil AdamC : 20.03.13 at 17:09
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

prosím vás poradíte mi - klient chce, aby som mu vybavila dohodu na el.doručovanie na DU, začala som mu robiť účtovníctvo, doteraz posielal výkazy DPH poštou, je presne určené splnomocnenie na vybavenie dohody? hľadám na stránke drsr ale nedarí sa mi nájsť, zatiaľ som v tomto nováčik, ďakujem vopred za radu
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Katarina-fa Pozri príspevok
prosím vás poradíte mi - klient chce, aby som mu vybavila dohodu na el.doručovanie na DU, začala som mu robiť účtovníctvo, doteraz posielal výkazy DPH poštou, je presne určené splnomocnenie na vybavenie dohody? hľadám na stránke drsr ale nedarí sa mi nájsť, zatiaľ som v tomto nováčik, ďakujem vopred za radu
klikni na vzor plnomocenstva PO a uprav si pre daný subjekt - dnes som vybavoval 2 subjekty s takouto pm
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Katarina-fa Pozri príspevok
prosím vás poradíte mi - klient chce, aby som mu vybavila dohodu na el.doručovanie na DU, začala som mu robiť účtovníctvo, doteraz posielal výkazy DPH poštou, je presne určené splnomocnenie na vybavenie dohody? hľadám na stránke drsr ale nedarí sa mi nájsť, zatiaľ som v tomto nováčik, ďakujem vopred za radu
doplním:
ak budeš podávať so zep, treba - kópiu výpisu z orsr, formulár id vydaný daňovou správou a plnú moc na doručovanie od subjektu
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

srska, ďakujem pekne, firma nema zep, budem predkladať Dohodu o el.doručovaní - túto by mal ale podpísať za daňový subjekt konateľ priamo na DU, keď budem mať plnú moc tak on to podpíše a ja to iba predložím spolu s ID, a plnou mocou na DU?
Ten výpis z OR stačí iba kópia z originálu alebo notárom overená kópia?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Katarina-fa Pozri príspevok
srska, ďakujem pekne, firma nema zep, budem predkladať Dohodu o el.doručovaní - túto by mal ale podpísať za daňový subjekt konateľ priamo na DU, keď budem mať plnú moc tak on to podpíše a ja to iba predložím spolu s ID, a plnou mocou na DU?
Ten výpis z OR stačí iba kópia z originálu alebo notárom overená kópia?
výpis - stačí kópia - ak nemáš aktuálny, daj si urobiť originál u notára online je to lacnešie ako na súde. ja mám zep - s dohodou nemám skúsenosti
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

stv: pán slivka zo zvolena súd vyhral
1 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

prosím Vás podávam dph elektronicky už vyše dvoch rokov, ale toto sa mi ešte nestalo. 25.4. som odoslala dph elektronicky, vypísalo mi, že neodoslané, tak som pátrala a obnovovali sme zep, tak som doinštalovala ešte dva certifikáty a podpisa sa mi objavil, tak po hodine som odoslala znova s tým, že mi vypísalo odoslané, čaká na spacovanie ako vždy, viac už nekontrolujem. Zrazu volala včera pani z daňového že im výkaz neprešiel, že ho tam vidí ale otvoriť sa nedá a prihliada sa na neho, ako keby nebol odoslaný, že dostaneme pokutu. že som si mala skontrolovať, či ho akceptovali.Za dva roky som to nikdy nekontrolovala, keď sa mi dokument odoslal. Že do pol hodiny som mala urobiť nejakú väzbu na daný dokument, neviem akú ani ako.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

yvica Pozri príspevok
prosím Vás podávam dph elektronicky už vyše dvoch rokov, ale toto sa mi ešte nestalo. 25.4. som odoslala dph elektronicky, vypísalo mi, že neodoslané, tak som pátrala a obnovovali sme zep, tak som doinštalovala ešte dva certifikáty a podpisa sa mi objavil, tak po hodine som odoslala znova s tým, že mi vypísalo odoslané, čaká na spacovanie ako vždy, viac už nekontrolujem. Zrazu volala včera pani z daňového že im výkaz neprešiel, že ho tam vidí ale otvoriť sa nedá a prihliada sa na neho, ako keby nebol odoslaný, že dostaneme pokutu. že som si mala skontrolovať, či ho akceptovali.Za dva roky som to nikdy nekontrolovala, keď sa mi dokument odoslal. Že do pol hodiny som mala urobiť nejakú väzbu na daný dokument, neviem akú ani ako.
na etax-e v správe certifikátov je nový certifikát priradený?
0 0
Načítať ďalšie