Zavrieť

Porady

ZÁVISLÁ ČINNOSŤ - ročné zúčtovanie preddavkov dane

Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

Ahojte - prosim o radu - mam zamestnanca, ktory pracoval u nas cely rok,mal vsak pomerne nizku mzdu, takze sme neodvadzali preddavkz na dan - a ani nema platit dan, kedze uhrn jeho prijmov bol nizsi ako suma nezdanitelneho minima.Mam mu robit rocne zuctovanie dane, ak ano, ako?Pripadne, ak si bude chciet sam podat danove priynanie, ma podavat aj nulove?Dakujeem
Usporiadat
stdr stdr

stdr je offline (nepripojený) stdr

olga88
Prosim o radu, v januari som pracovala,potom PN az do novembra,od novembra som na invalidnom dochodku. V novembri mi zamestnavatel vyplatil odchodne. Podam si danove priznanie, kde uvediem podla
potvrdenia o zdanitelnej mzde a zrazenych preddavkoch prijmy a zrazenu dan. Vysku dochodku za november a december do DP neuvadzam.
Je moj postup spravny?
Dakujem za odpovede.
Správne, výška dôchodku sa neuvádza.
A prečo nepožiadate zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane?
0 0
KatkaT24 KatkaT24

KatkaT24 je offline (nepripojený) KatkaT24

Ahojte poraďáci,
vie mi niekto poradiť, keď som mala zamestnanú na Dohodu o vyk.práce dôchodkyňu, mám za ňu urobiť nejaké ročné zúčtovanie? Alebo nejaké mzdové listy ku koncu roka? Robí sa niečo? Ak viete, poraďte. Ďakujem moc.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Urobíš mzdový list a jej pošleš (doporučene) alebo osobne odovzdáš oproti podpisu Potvrdenie o zdaniteľnej mzde, kópiu si založíš. Ročné zúčtovanie nerobíš.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

zuzka, je treba v tom prípade, keď je to na DoVP študent, alebo žena na materskej dovolenke postupovať tak ako pri dôchodcoch, alebo je to inak?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

atramka
zuzka, je treba v tom prípade, keď je to na DoVP študent, alebo žena na materskej dovolenke postupovať tak ako pri dôchodcoch, alebo je to inak?
Ako to myslíš s tým študentom? Študent na DovP je tiež dohodár. Ak ti nepredloží žiadosť o vykonanie.... tak nerobíš nič. Ak predloží, tak žiadosť vybavíš.
Žena na MD (nie je to podstatné) ak pracovala na DVP a predloží žiadosť o vykonanie.... tak vybavíš. Inak nemusíš byť v tejto veci iniciatívna, je to na zamestnancoch.
U dôchodcu naviac treba sledovať výšku dôchodku. Teda tieto 2 tebou uvádzané prípady nemajú nič spoločné s dohodárom-dôchodcom.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Robím prvýkrát ročné zúčtovanie a chcem sa uistiť.

Zamestnancom, ktorí ma požiadajú o RZ, vykonám RZ. Ak im vyjde preplatok na dani, vyplatím im ho najneskôr v aprílovej výplate (teda v máji). O sumu preplatkov, ktoré mi vyjdu za všetkých zamestnancov si budem následne ponižovať daňovú povinnosť, ktorá mi vyjde z miezd za príslušné mesiace.

Máme jedného zamestnanca, ktorému obvykle vracajú celé zrazené dane (okolo 16000), má 2 deti a manželku na rodičovskej dovolenke. Daň odvádzame zvyčajne okolo 7000, teda tú jeho vrátenú daň, budem uplatňovať aj viackrát?

Čo sa stane, ak by som daň z preplatkov a daň zrazenú nemohla vysporiadať do konca roka?

Ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ZuzanaP
Robím prvýkrát ročné zúčtovanie a chcem sa uistiť.

Zamestnancom, ktorí ma požiadajú o RZ, vykonám RZ. Ak im vyjde preplatok na dani, vyplatím im ho najneskôr v aprílovej výplate (teda v máji). O sumu preplatkov, ktoré mi vyjdu za všetkých zamestnancov si budem následne ponižovať daňovú povinnosť, ktorá mi vyjde z miezd za príslušné mesiace. O.K.

Máme jedného zamestnanca, ktorému obvykle vracajú celé zrazené dane (okolo 16000), má 2 deti a manželku na rodičovskej dovolenke. Daň odvádzame zvyčajne okolo 7000, teda tú jeho vrátenú daň, budem uplatňovať aj viackrát? O.K.

Čo sa stane, ak by som daň z preplatkov a daň zrazenú nemohla vysporiadať do konca roka?

Ďakujem
§35 ods.7 ZDP:
"Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zodpovedá za vyplatenie daňového bonusu. Ak je suma preddavku na daň zamestnanca, ktorý poberal za kalendárny mesiac zdaniteľný príjem zo závislej činnosti aspoň vo výške polovice minimálnej mzdy od zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) u ktorého podal vyhlásenie podľa § 36 ods. 6, nižšia ako suma daňového bonusu alebo ak zdaniteľná mzda tohto zamestnanca spočíva len v nepeňažnom plnení, alebo nepeňažné plnenie tvorí väčšiu časť zdaniteľnej mzdy, keď nemožno zrážku preddavku na daň vykonať, vyplatí zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) tomuto zamestnancovi sumu daňového bonusu alebo jeho časť z úhrnnej <?XML:NAMESPACE PREFIX = ST1 /><ST1:CITY w:st="on">sumy </ST1:CITY>preddavkov na daň zrazenej všetkým zamestnancom. Ak je úhrnná suma preddavkov na daň zrazená všetkým zamestnancom nižšia ako úhrnná suma daňového bonusu pre oprávnených zamestnancov, zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) pri výplate, pripísaní alebo poukázaní mzdy zamestnancovi k dobru vyplatí zamestnancovi daňový bonus alebo jeho časť do výšky ustanovenej týmto zákonom za príslušný kalendárny mesiac zo svojich prostriedkov. V tomto prípade zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) požiada miestne príslušného správcu dane o poukázanie <ST1:CITY w:st="on">sumy </ST1:CITY>vo výške rozdielu medzi sumou daňového bonusu pre oprávnených zamestnancov a úhrnnou sumou preddavkov na daň, ktoré zrazil všetkým zamestnancom. Správca dane je povinný sumu rozdielu uvedenú v žiadosti poukázať zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, 122) najneskôr do ôsmich pracovných dní od doručenia žiadosti; na tieto účely správca dane nevydáva rozhodnutie podľa osobitného predpisu.128) "
0 0
zubadielko zubadielko

zubadielko je offline (nepripojený) zubadielko

AHOJTE, robím prvýkrát Ročné zúčtovanie dane. Chcela by som niekoho z Vás poprosiť ako je to s nezdaniteľnou čiastkou 12 000,- Sk ročne na účelové sporenie a životné poistenie. Aké poistenia sa vlastne môžu uplatniť atď. Ako som správne pochopila ak v roku 2005 zamestnávateľ nikomu neodvádzal zo mzdy doplnkové dôchodkové sporenie, pri ročnom zúčtovaní sa ma to netýka. Ak sa mýlim opravte ma, ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zubadielko
AHOJTE, robím prvýkrát Ročné zúčtovanie dane. Chcela by som niekoho z Vás poprosiť ako je to s nezdaniteľnou čiastkou 12 000,- Sk ročne na účelové sporenie a životné poistenie. Aké poistenia sa vlastne môžu uplatniť atď. Ako som správne pochopila ak v roku 2005 zamestnávateľ nikomu neodvádzal zo mzdy doplnkové dôchodkové sporenie, pri ročnom zúčtovaní sa ma to netýka. Ak sa mýlim opravte ma, ďakujem
Týka sa Ťa, preto že zamestnanci si mohli sami platiť sporenie, alebo poistenie, ak ti predložia doklady, tak to musíš zohľadniť.
0 0
Viera25 Viera25

Viera25 je offline (nepripojený) Viera25

Zuzka
Urobíš mzdový list a jej pošleš (doporučene) alebo osobne odovzdáš oproti podpisu Potvrdenie o zdaniteľnej mzde, kópiu si založíš. Ročné zúčtovanie nerobíš.
Prosím Vás poraďte mi, keď vypisujem tlačivo "HLÁSENIE o vyúčtovaní dane..." kolónku "Dátum vykonania ročného zúčtovania preddavkov na daň za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa hlásenie podáva" musím vypĺňať, ak nerobím ročné zúčtovanie dohodárovi-dôchodcovi, lebo nepožiadal oň.
Aký dátum tam mám dať?
0 0
ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO... dávam zamestnancovi ak pracoval u viacerých zamestnávateľov.

Ročné zúčtovanie preddavkovna daň ... mu urobím, ak o to požiada a odovzdám to ja, ako zamestnávateľ, na DÚ, dokedy ?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ewap
Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO... dávam zamestnancovi ak pracoval u viacerých zamestnávateľov.

Ročné zúčtovanie preddavkovna daň ... mu urobím, ak o to požiada a odovzdám to ja, ako zamestnávateľ, na DÚ, dokedy ?
Vypraacované Ročné zúčtovanie dane... sa nepredkladá na DU.
Zamestnávateľ urobí Hlásenie.... a toto odovzdá na DU do 31.3.06
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Môžem uznať Potvrdenie zamestnávateľa o zúčtovaných a vyplatených príjmoch na starom tlačive? To znamená že príspevky DDP nie sú v riadku 9, ale ešte po starom spolu s poistným?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Magma
Môžem uznať Potvrdenie zamestnávateľa o zúčtovaných a vyplatených príjmoch na starom tlačive? To znamená že príspevky DDP nie sú v riadku 9, ale ešte po starom spolu s poistným?
V prípade, že zamestnávateľ tieto príspevky zahrnul do zlého riadku na potvrdení,je povinný takémuto zamestnancovi vystaviť nové potvrdenie za rok 2005 a vy ho nemôžete uznať.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Magma
Môžem uznať Potvrdenie zamestnávateľa o zúčtovaných a vyplatených príjmoch na starom tlačive? To znamená že príspevky DDP nie sú v riadku 9, ale ešte po starom spolu s poistným?
Mohlo by sa staré tlačivo uznať v tých prípadoch, keď nemajú DDP - inak ako hovorí Denda.
0 0
ivularadula ivularadula

ivularadula je offline (nepripojený) ivularadula

Janka6685
Je to toto?
áno, je to ono
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Este k rocnemu zuctovaniu:
Ake doklady pytat od zamestnanca, ktory si podal ziadost o RZD:
a/ ak bol cast roka dobrovolne nezamestnaný
b/ cast roka bol vedený na urade prace
c/ ukoncenie skoly v 5/05, do prace nastupil az v 8/05, 6-7/05 si urobil prazdniny
d/ 3 mesiace v roku mal neplatene volno / viem ze pracoval v zahranici/
Dakujem.
Anita
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

AnitaMartinska
Este k rocnemu zuctovaniu:
Ake doklady pytat od zamestnanca, ktory si podal ziadost o RZD:
a/ ak bol cast roka dobrovolne nezamestnaný
b/ cast roka bol vedený na urade prace
c/ ukoncenie skoly v 5/05, do prace nastupil az v 8/05, 6-7/05 si urobil prazdniny
d/ 3 mesiace v roku mal neplatene volno / viem ze pracoval v zahranici/
Dakujem.
Anita
Doklady sa nežiadajú. Zamestnanec svojim podpisom v žiadosti zodpovedá za správnosť toho čo tam uvádza.
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Liba2 vdaka, a dufam,ze to bude stacit aj danovakom pri kontrole.
0 0
ataner ataner

ataner je offline (nepripojený) ataner

Pracovníčka je zamestnaná, v roku 2005 mala na základe Sprostredkovateľskej zmluvy s DSS - II.pilier vyplatené odmeny vo výške 7000,- Sk. Má si podať daňové priznanie alebo jej urobí zamestnávateľ ročné zúčtovanie. Od DSS nedostala potvrdenie o zúčtovaných preddavkoch, iba oznámenie o vyplatených odmenách vo výške 7000,- Sk.
Poraďte.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať