Zavrieť

Porady

On-line sledovanie televízie na počítači.

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mnohí rozmýšľali, ako sledovať televíziu priamo na počítači. Skúšali ste rôzne TV karty a iné "vymoženosti", ale sledovanie je omnoho jednoduchšie, ako sa zdá.
Jedna cesta je sledovať televíziu cez prehliadač Firefox s VLC pluginom (pri inštalovaní VLC povoliť inštaláciu tohto rozšírenia do FF) na stránke www.nejvicinfo.cz v sekcii On-line televize. Je tam bohatý výber slovenských, českých i zahraničných staníc.
Druhá cesta je sledovať televíziu priamo vo VLC Playeri (odkaz na stiahnutie http://www.slunecnice.cz/sw/vlc-media-player/ ) zadaním IP adresy.
Tu je stručný postup:
Krok 1: Inštalácia VLC Playera - pri inštalácii povoliť aj inštaláciu pluginu - doplnku pre Firefox (ak ho už máte - tento krok preskočiť )
Krok 2: Otvoriť VLC Player a v hornom riadku zvoliť Medium:
pozri obr.1 a obr.2
Príloha 78121
Príloha 78122
Otvorí sa menu, kde vyberiete Otvoriť stream v sieti: pozri obr.3
Príloha 78123
Krok 3: Po rozbalení menu, zvoliť záložku Sieť, do adresného riadku zadať IP adresu streamu (televíznej stanice) a potvrdiť Prehrať : pozri obr.4
Príloha 78124
Po zadaní by to malo vyzerať asi takto: pozri obr.5
Príloha 78125
Po týchto krokoch (a potvrdení Prehrať) by sa po načítaní mal VLC rozžiariť so zvoleným programom.
Pre určenie stanice sa do adresného riadku zadáva kombinácia IP adresy, ktorú si môžete vybrať z ponuky mnou zozbieranej a pozisťovanej v priloženej tabuľke:
Príloha 78126

Upozornenie: sledovanie je overené v prehliadači Firefox, nie je potvrdené v Chrome, Safari, IE. Adresy jednotlivých streamov televíznych staníc nie sú uložené u mňa, ani na web stránke Nejvicinfo, sú to len odkazy a embed kódy na iné servery mimo územia SR a ČR, teda pre ne neplatia nejaké licenčné podmienky, ako u oficiálnych stránok.
Stream je LIVE (čo ide v satelite, prípadne terestriálne z vysielača, to isté ide aj tu s nepatrným oneskorením). Minimálna (a doporučovaná) rýchlosť pripojenia je 512 kbps, vtedy to ide ako po masle.
Poznámka: získané adresy sú niektoré prevzaté z iných stránok, niektoré som "krvopotne" osobne hľadal skúšaním kombinácií.

Prajem príjemnú zábavu pri sledovaní telky a surfovaní na nete zároveň.

BTW: ak máte rýchly internet, je možné otvorením niekoľkých okien VLC (viacnásobné spustenie) sledovať niekoľko staníc naraz. Takto sa stane vaše PC televízorom s internetom
Usporiadat
p2key p2key

p2key je offline (nepripojený) p2key

wow. toto som potreboval. diiiiky
0 0
Freddy36 Freddy36

Freddy36 je offline (nepripojený) Freddy36

zdravim.mne slovenske streamy nejdu.prima mi isla
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A ani už nepôjdu - streamy nejdu priamo z ich servera, ale cez server "tretej" strany. Je to blokované - priamy prístup nie je.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Teraz po dlhšej dobe som "overoval" zapni.tv - naskočí dokonca i Mark..., Jo..., Daj...., no má to istý zádrhel . Tie ikonky TV staníc a ich "odkazy" - nemusí byť pravda - zvolíte si napr. STV1 a naskočí Prima Love - takže len hľadanie a skúšanie. Ale cca 60% - funguje. Niekedy skočí presne, niekedy úplne náhodne.
Naposledy upravil misoft : 17.11.12 at 16:13
0 0
PATWIST PATWIST

PATWIST je offline (nepripojený) PATWIST

Dobrý deň, rád by som upozornil na môj najnovší článok s názvom Online TV na počítači, kde sa dozviete ako sledovať všetky slovenské stanice bol by som rád ak autor tejto témy doplní nasledovný link do hlavného príspevku
http://patwist.com/online-tv-dajto-d...stv1-stv2-ta3/
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Mňa upozornil, že obsahuje škodlivý softwér - tak som ho zrušila....
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

mne normalne skolaboval pocitac.....musel som ho nasilu restartnut
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mne to funguje. Jednotlivé údaje (adresy) vkladajte po jednom - urobí sa vo VLC váš playlist a potom to dajte pomocou Ctrl+Y uložit ako svoj playlist. Potom nabudúce stačí len Otvoriť súbor - ten uložený playlist.
Ochrana neprotestuje (pokiaľ si to vložíte sami). Tieto adresy - IP je Antiku a za dvojbodkou je brána (port) pre stream.

Ten playlist nesťahujte.
Naposledy upravil misoft : 23.11.12 at 00:27
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

mms://server3.streaming.cesnet.cz/hdtv1?WMThinning=0&=.wma HDTV1 česká
mms://stream.hdtv1.cz/Film1cz-live?WMContentBitrate=512000 Film1 česká
o2info2012-24DenniD_o2_mid.wmv O2 česká
Môžete si pridať do playlistov
1 0
PATWIST PATWIST

PATWIST je offline (nepripojený) PATWIST

Zdravím, už som sa žľakol že mám v PC vírus alebo čo, no pre istotu si to nechám skontrolovať na viry.cz/forum
Inak ten playlist som pre istotu hodil na virustotal.com a žiaden zo 44 antivírusových programov ho nedetekovalo ako vírus: https://www.virustotal.com/file/7dbb...is/1354045034/
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pre istotu som opäť overil PATWISTov odkaz na playlist. Na druhýkrát to otvorí pekne v prehliadači (ak máte pridaný VLC modul) - možno tie "kolapsy" spôsobila samotná stránka - aj mne na prvýkrát skolaboval prehliadač (noťas vydržal ).
0 0
PATWIST PATWIST

PATWIST je offline (nepripojený) PATWIST

Čau, aj tak som si dal skontrolovať notebook radšej http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=30&t=126129, asi je fakt pravdou že je nutné mať dosť silný stroj alebo čo.. pretože na mojom PC to tiež seká a taktiež na strýkovom staršom notebooku, vlastne chyba nie je v playliste alebo tak ale nestíha to PC prehrávať z URL adresy streamu
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Sekanie pri streame je vecou siete - a tiež odosielateľa streamu - môžeš mať optiku, ale pokiaľ na ceste sa natrafí na "lievik" s priepustnosťou 2MB/s a menej -začne sekať. Tiež sa stáva, že zdroj streamu "nedopatrením" postí nižší bitrate - teda pomalšie a tiež seká. A v poslednej miere - agregácia (koľkí "sosajú" na jednom "vedení").
0 0
PATWIST PATWIST

PATWIST je offline (nepripojený) PATWIST

Tak vďaka za vysvetlenie
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Len pre zaujímavosť:

V neďeľu som napr. nemohol sledovať nič - ani sa nepripojilo - net bol tak zahltený, že pripojenie padlo na najnižšiu mieru.
Včera a dnes - frčí to na plné gule - bez akéhokoľvek trhania, úplne plynulo . zaťaženie nie je také vysoké (diaľnica sa uvolnila ).
0 0
Jánič Jánič

Jánič je offline (nepripojený) Jánič

Či by nebolo najlepšie sledovať vysielanie priamo cez html stránku, predsa len rýchlosť pripojenia je dnes už OK. S televízne kartou nemám príliš pozitívne skúsenosti. Prípadne vyskúšať media center v PC. Zaujímavé sú tiež rôzne prehrávače napr Popcorn hour apod.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Jánič
Či by nebolo najlepšie sledovať vysielanie priamo cez html stránku, predsa len rýchlosť pripojenia je dnes už OK. S televízne kartou nemám príliš pozitívne skúsenosti. Prípadne vyskúšať media center v PC. Zaujímavé sú tiež rôzne prehrávače napr Popcorn hour apod.
Ak zdroj (televízia) povolí, tak sa dá sledovať. Problém je v tom, že nie všetko (môžu len to na čo majú povolenie a vlastné programy) - filmy s licenciou pre TV vysielanie nemôžu dať na svoju stránku.
TV karta = pripojenie k zdroju TV signálu (digitálneho, alebo analógového) = TV tuner (z PC sa stane klasický televízor).
Media Center - preberie len to, čo môže prebrať. Ak zdroj nepovolí - neprehrá - a na stream potrebuješ zdroj streamu - oficiálna stránka televízie stream nedá.
Prehrávače - zadáš zdroj (stream) alebo z USB a preberá. Robí a prehrá len to, čo mu podstrčíš - teda zdroj signálu. Veď je to len počítač, pripojený k telke.
To isté robí aj VLC Player alebo Smart TV s pripojením na sieť.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Opäť som tu po dlhšej dobe - aktualizáciou VLC na verziu 2.0.5 sa zároveň aktualizoval i zásuvný modul (plugin) pre prehliadače (u mňa FF), takže ak kliknete na stránke Zapni.to na ikonu TV stanice - po načítaní sa otvorí v prehliadači okno pluginu VLC a začne preberanie streamu a prehrávanie programu.
P.S. Programy od spoločnosti Markíza teda Markíza, Doma, Dajto nepôjdú - blokuje samotná spoločnosť. Väčšina ide, treba skúšať.
0 0
Livk Livk

Livk je offline (nepripojený) Livk

ja už som skúsila všetko a stale mi to neide...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať