Zavrieť

Porady

Ukrajinský kotol na tuhé palivo kde stačí prikladať raz za týždeň

wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Známy mi tvrdil že na výstave Coneco v BA bol akýsi ukrajinec ktorý prezentoval kotol na tuhé palivo, kde sa prikladá iba raz za týždeň a horí to zvrchu. Nič viac neviem ani som o tom nič nenašiel.
Počuli ste o takom niečom niekto?
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No nedalo mi to a prezrela som si zoznam vystavovateľov a našla som niečo... nie je to z Ukrajiny ale z Litvy tuším či odkiaľ, majú slovenskú mutáciu a ... no čítaj sám http://www.stropuva.lt/index.php?lang=sk zrejme naozaj o tomto ti hovoril známy.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Česká je lepšia http://www.stropuva.lt/index.php?lang=cz sú tam aspoň parametre.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
V Rakúsku som videl kotol na pelety .mal svoj dopravník ktorým si automaticky prisúval pelety.Nakladalo sa raz za čas (rok-dva)keď minul pelety ktoré vozili v o veľkých kontajneroch možno 10-15m3.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Ďakujem za rady. volal som tam, naozaj je to systém zrejme jednoduchý. Horí to zhora postupne dole a dá sa to naložiť na niekoľko dní, pokiaľ to nevyhorí.
Uvažujem na kúrenie do chaty ktorá bude teraz trvale obývaná. Je tam ústredné kúrenie jedna veľký miestnosť kuchyňa a kúpeľka s veckom. Severnú stenu chcem zatepliť s polystirénom asi. Z vrchu plochú strechu kde zateká zastrešiť jednoduchou šikmou strechou...
Kotol bol obyčajný malý ale strašne dymil, asi bol zadechtovaný, nepodarilo sa mi s tým niečo urobiť. Budem musieť zavolať odborníka...

Drevo má byť suché na 30%, čo to v praxi znamená...?
V normálnom kotly mábyť na koľko %?
Máte už niekto podobný kotol?
Čo si myslíte o tomto systéme?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

wabi Pozri príspevok
Drevo má byť suché na 30%, čo to v praxi znamená...?
V normálnom kotly mábyť na koľko %?
Máte už niekto podobný kotol?
Čo si myslíte o tomto systéme?
30% to je asi rok sušenia pod prístreškom Čerstvo popílené má aj 50%, také dechtuje, špiní kotol a má asi polovičnú výhrevnosť.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
wabi Pozri príspevok
Ďakujem za rady. volal som tam, naozaj je to systém zrejme jednoduchý. Horí to zhora postupne dole a dá sa to naložiť na niekoľko dní, pokiaľ to nevyhorí.
Uvažujem na kúrenie do chaty ktorá bude teraz trvale obývaná. Je tam ústredné kúrenie jedna veľký miestnosť kuchyňa a kúpeľka s veckom. Severnú stenu chcem zatepliť s polystirénom asi. Z vrchu plochú strechu kde zateká zastrešiť jednoduchou šikmou strechou...
Kotol bol obyčajný malý ale strašne dymil, asi bol zadechtovaný, nepodarilo sa mi s tým niečo urobiť. Budem musieť zavolať odborníka...

Drevo má byť suché na 30%, čo to v praxi znamená...?
V normálnom kotly mábyť na koľko %?
Máte už niekto podobný kotol?
Čo si myslíte o tomto systéme?
Čo je viem, akosi sa mi to nezdá. Neviem si predstaviť tú kopu, čo by bolo treba spáliť za týžden, ked je vonku -20°C. A ked si pozriem obrázok, tak ten kotol mi ako príliš objemný nepripadá - takže asi myslia, že týždeň v lete na prípravu TUV.
30% to je tuším skladované v suchu a vetrané 2-3 roky, je na to merák.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Tvrdia že to vykúri a veľkosť na výšku je 2m otvor je veľký.
Cena je 1000€. Je to moc či málo?
Normálne kotle vedia pracovať s koľko % vlhkým drevom?
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
wabi Pozri príspevok
Tvrdia že to vykúri a veľkosť na výšku je 2m otvor je veľký.
Cena je 1000€. Je to moc či málo?
Normálne kotle vedia pracovať s koľko % vlhkým drevom?
No však o to ide. Vyzerá to ako dvoje peterky na sebe. Niečo tam nesedí. Ked si predstavím ozajstnú zimu a kolko dreva je treba na jediný deň, takže krát sedem ani náhodou. Ked nie je plyn alebo sa nechce prikladať, tak potom ten rakúsky nápad s doravníkom štiepky,peliet - to fungovať môže. Ja mám v kotli tuším 60 l k dispozícii na drevo a len za noc, ked je útlm tak to do rána spravidla vyhorí tak, že som rád ked mi ostanú uhlíky aby som nemusel rozkurovať. Ved si predstav tú kopu čo minieš v tom dechtujúcom kotli za týždeň.
Podľa nojich skúseností dechtovanie je bud vtedy, ked nie je dostatočne suché drevo, alebo skôr vtedy ak kotol nejde naplno, pretože aj keby bolo drevo vlhké a ja by som hicoval systémom červená rúra z kotla, tak ten decht nemá šancu - Vyskúšané s čerstvým smrekovým na Libave...
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

lubko6394 Pozri príspevok
No však o to ide. Vyzerá to ako dvoje peterky na sebe. Niečo tam nesedí. Ked si predstavím ozajstnú zimu a kolko dreva je treba na jediný deň, takže krát sedem ani náhodou. Ked nie je plyn alebo sa nechce prikladať, tak potom ten rakúsky nápad s doravníkom štiepky,peliet - to fungovať môže. Ja mám v kotli tuším 60 l k dispozícii na drevo a len za noc, ked je útlm tak to do rána spravidla vyhorí tak, že som rád ked mi ostanú uhlíky aby som nemusel rozkurovať. Ved si predstav tú kopu čo minieš v tom dechtujúcom kotli za týždeň.
Podľa nojich skúseností dechtovanie je bud vtedy, ked nie je dostatočne suché drevo, alebo skôr vtedy ak kotol nejde naplno, pretože aj keby bolo drevo vlhké a ja by som hicoval systémom červená rúra z kotla, tak ten decht nemá šancu - Vyskúšané s čerstvým smrekovým na Libave...
Alebo dechtuje vtedy, keď nie je dostatočný momentálny výkon kotla - tým je nižšia teplota spalín v komíne a kondenzuje to tam.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Piliňákyhoreli cca 6-8 hodín
(fí cca 600 / výška cca 800).

Aký veľký by musel byť kotol, aby sa prikladalo raz za týždeň je malá násobilka.

1. Množstvo využiteľného tepla = hmotnosť paliv krát spalné teplo krát účinnosť spaľovania (až po vrch komína) .
2. Potrebné teplo = tepelné straty vykurovaného priestoru krát doba vykurovania.

Podmienky :
1. musí byť väčšie ako 2.
regulovať tepelný výkon - horenie tak , aby okamžité 1. bolo približne rovné okamžitému 2. (okrem štartu)
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

ja mam kotol do ktoreho nemusim prikladať vôbec
problem je že je chladno stale potom
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

No to mám aj ja ale musím to zmeniť, inak v zime zamrznem...
Teraz by som potreboval taký čo teplo odoberá aby ma ochladil a schováva si na zimu...
Tak neviem, myslíte že ten kotol nefunguje tak ako o ňom hovoria? Predsa len 1000€ je drahé na odskúšanie či to bude fungovať...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.tzb-info.cz/videa/nizkoen...dum-cerna-hora
Zaujímavé sú aj ostatné videjka na yt stránke.
Naposledy upravil 220870 : 24.06.11 at 18:16
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

wabi Pozri príspevok
No to mám aj ja ale musím to zmeniť, inak v zime zamrznem...
Teraz by som potreboval taký čo teplo odoberá aby ma ochladil a schováva si na zimu...
Tak neviem, myslíte že ten kotol nefunguje tak ako o ňom hovoria? Predsa len 1000€ je drahé na odskúšanie či to bude fungovať...

To nyeeeeeeee


Iba si myslím, že keby niekto chcel oblbnúť zákazníka , postupoval by zhruba rovnako (a možno aj darček by pridal ).
0 0
lubomir999 lubomir999

lubomir999 je offline (nepripojený) lubomir999

dobry den

Mam kotol S20U kupoval som ho minulu sezonu a kuril som tuto zimu a som spokojny urcite sa nejedna o blamaz a nic podobne .Kotol som objednal do 5 dni mi ho dodali bez nejakych odkladov a obtiazi .
0 0
mishut mishut

mishut je offline (nepripojený) mishut

No ja som bol raz na brnenskom strojárenskom veltrhu a tam vám Rusi vystavovali holiaci automat. Pýtal som sa ako to funguje a on že "strčíš hlavu ono to urobí bzzzzzz a si oholený". A ja hovorím, že nemá každý rovnakú hlavu. Rus na to pokojne odpovedá "Len do prvého holenia ... -)))))
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ci to nieje ako ta ruska tabletka proti hladu..staci zjest a nemuste rok jest.. problem je len ten, ze ma 5 ton. mozno aj ten tyzdnovy kotol bude mat odpovedajucu velkost. Lebo pokial ma drevo vyhrevnost xy kW, treba ho tam naladovat tak vela aby vydrzalo kurit celu dobu.. a zasa potreba energie pre tyzden sa da tiez odhadnut. Cize nemusi byt problem spravit kotol co vydrzi tyzden horiet, ale mozno bude kurit na slaby vykon.
Naposledy upravil alltracboy : 07.10.12 at 07:03
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Však Wabi v otázke popisuje kotol, kde sa prikladá raz za týždeň a horí to zvrchu.
Ale predsa nehovoril, že týždeň aj vydrží horieť. Ako darček sa k nemu na západné trhy dodáva "ušanka".
0 0
lubomir999 lubomir999

lubomir999 je offline (nepripojený) lubomir999

Ak by ste sa nahodou nudili skuste si tento Litovsky (Litva je v EU davno pred nami a nie je to Rusko ) vyrobok nastudovat pani a potom sa vyjadrovali k veci . Kotol odhorieva a to neznamena ze nebude horiet trebars aj tyzden .
Ja mam priemer 20- 24 hodin na jednu nakladku ak tam nalozim 40-50 kg (makkeho)Ak nakladam standart cca 20-30 horim 12 -16 hod. Teplotu na vystupe mavam aj 70 aj 90 do radiatorov vsak pustam pri minus 15-20 50 stupnovu vodu .
Ja s kotlom Stropuva nemam problem je nad moje ocakavania dobry
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať