Zavrieť

Porady

nepríjemný zápach z mačacieho WC v byte

Dobrý deň.

Potrebovala by som poradiť ohľadom krytého mačacieho WC.
Nakoľko chovám mačku v byte a nemám s tým ešte veľké skúsenosti, chcela by som sa opýtať či mi nevie niekto skúsenejší poradiť, ako sa zbaviť zápachu močoviny z mačacieho WC, nakoľko je to dosť nepríjemné v týchto letných mesiacoch a celkovo. Na internete som sa dočítala o krytých WC. Tak by som sa chcela opýtať, či je to účinné riešenie, pretože to nie je lacná záležitosť takl aby mi potom nestálo niekde v skrini, s akým WC ste spokojní, poprípade neaké linky z internetu.
Ďakujem
Usporiadat
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Každé zvieratko je cítiť v byte, aj keď sa mačací záchod pravidelne vynáša a nádoba dezinfikuje. Zvlášť to cítia tí ktorí nič nechovajú, vadí im jednoducho pach, chlpy. V letných mesiacoch sa aj to zviera viac potí a teda aj páchne. Skús zavesiť nejaký osviežovač, možno prehluší pach.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
berere berere

berere je offline (nepripojený) berere

no máš pravdu, záchod pravidelne čistím, mením piesok a dezinfikujem. V izbe máme aj osviežovač, dokonca aj piesok je s neakou vôňou no nič nepomáha. Ja potrebujem poradiť konkrétne s tým krytým WC, či sa oplatí
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

V prvom rade vymen podstielku za iny druh.

Hlavne tie jemne granulovane podstielky dost drzia zapach,aky opisujes. Tiez som raz taku kupila,nepomahalo nic,len ju vyhodit.

Na umyvanie zachodiku pouzivaj savo s obrazkom domceka. Je vyborne na dezinfekciu,aj pohlcuje zapach.Ak mas moznost ,nechaj potom vysusit niekde na slniecku.
S nim mozes umyvat aj dlazku,ak mas cicu doma...
2 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

nám sa kryté mačacie vecko neosvedčilo, lebo mačky buď sa báli,alebo z iného dôvodu začali cikať pred ten záchodík, takže používame zase to klasické otvorené
0 0
berere berere

berere je offline (nepripojený) berere

no možno to bude tou podstielkou aj keď som s ňou spokojná lebo sa dobre hrudkuje...
Ďakujem za radu, ale Savo používam už od žačiatku aj na misu s pieskom, lopatku aj dlážku v byte... Myslela som si, že ked je záchod krytý s pohyblivými dvierkami, tak sa ten zápach takto nešíri, preto som sa na to chcela opýtať, či s tým nemá niekto skúsenosti.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Aj ľudský záchod cítiť ...... aj všetci členovia domácnosti sa potia, cítiť ich, nejako mi to vadí že si rozčarovaná z toho, že mačku doma cítiť, dokonca vravíš o zápachu. Čo myslíš čo bude v zime v byte cítiť keď nebudeš môcť mať otvorenú ani ventilačku na okne - no predsa mačku.
0 0
berere berere

berere je offline (nepripojený) berere

no neviem ako u vas ale u nas ludsky zachod necitit...aj vsetci clenovia domacnosti sa o seba staraju aby nesmrdeli...ja nevravim o zapachu macky ale o zapachu amoniaku z mocu, ktory je priam neznesitelny a kedze nebyvam v izbe sama, a macaci moc ma silny zapach dost mi to vadi a myslim aj na ostatnych clenov domacnosti, lebo nie kazdemu to moze byt prijemne a hygienicke....neviem ci sa teraz hras na neaku modernu ochrankynu zvierat a za ich prava ze sa nemozu umyvat, davat si deodorant a je ich citit..ak ano vyvediem ta z omylu pretoze moja macka zerie drahsie a zdravsie veci ako ja. Predstav si ze v zimee sme o nej ani nevedeli (mozno preto ze sa nepotila ako to tvrdis ty) a to aj bez otvorenej vetracky...kedze tvoj napad "alaa osviezovac vzduchu" nepresiel predpokladam ze nemas s tymto skusenosti, tak nekomentuj moj prispevok...dakujem
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Mám mačku a počítala som s tým, že ju bude v byte cítiť. A my nehovor, že keď ide u vás niekto na záchod, tak ten druhý keď ide po ňom nekrčí nosom .......
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Hubatá, veď ona nejde mačku vyhodiť alebo odstreliť, pretože ju cítiť. Ona chce len eliminovať ten smrad. Keď si už načrtla ten ľudský záchod - mohli sme sa zmieriť s latrínou, a povedať si, že jej nevýhody sú skrátka neriešiteľné a treba ich prijať. Podobne to môže byť s tým mačacím záchodom... Tak jej nevnucuj svoj "naturálny" postoj. Možno sa nájde niekto, kto poradí vecne.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Kúp si plyšovú mačku.
0 1
zuzusa zuzusa

zuzusa je offline (nepripojený) zuzusa

Skús si zaopstarať tchora,potom ten mačkyn smrad nebude cítiť : o))
0 3
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
Macka alebo kocur ? Aky stary ? Pri kocuroci pomoze urcite kastracia. Pri kastrovanom je intenzita zapachu ovela nizsia. Skoda ze si si to nezistila pred obstaranim ,,chlpáča,, On ti to ale vynahradi vrčaním pri spolocnom sledovani telky.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

berere Pozri príspevok
Dobrý deň.

Potrebovala by som poradiť ohľadom krytého mačacieho WC.
Nakoľko chovám mačku v byte a nemám s tým ešte veľké skúsenosti, chcela by som sa opýtať či mi nevie niekto skúsenejší poradiť, ako sa zbaviť zápachu močoviny z mačacieho WC, nakoľko je to dosť nepríjemné v týchto letných mesiacoch a celkovo. Na internete som sa dočítala o krytých WC. Tak by som sa chcela opýtať, či je to účinné riešenie, pretože to nie je lacná záležitosť takl aby mi potom nestálo niekde v skrini, s akým WC ste spokojní, poprípade neaké linky z internetu.
Ďakujem
Nie je mačka chorá? Nemôže mať napr. cukrovku (ak ju ovšem mačky môžu mať)? Sestra má kocúra, je kastrovaný, má kryté WC-ko a nie je ho vôbec cítiť, ani pach moču nie je cítiť.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

hubatá Pozri príspevok
Každé zvieratko je cítiť v byte, aj keď sa mačací záchod pravidelne vynáša a nádoba dezinfikuje. Zvlášť to cítia tí ktorí nič nechovajú, vadí im jednoducho pach, chlpy. V letných mesiacoch sa aj to zviera viac potí a teda aj páchne. Skús zavesiť nejaký osviežovač, možno prehluší pach.
keby si prisla k nam, urcite nic necitis, sme na to velmi citlivi, ani macicka nesmrdi ako napr. pes, vonia ked ju vezmeme do ruk, dcera by zapach nezniesla, ani ja, chlapi to tak necitia
ale je pravda, bola som v bytoch, kde maju macky a psov a smrdelo tam
wc treba cistit, piesok vymienat,, napr. keby nasej macke smrdel piesok, nejde donho, aj ked sme amli kocura pred nou, stal pri zachode a knucal, ked nebol cisty, mozno mate v byte iny problem, macicka chodi aj niekde vedla, je kastrovana? lebo nekastrovane ked si nieco oznackuju, je to poriadny smrad
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

hubatá Pozri príspevok
Mám mačku a počítala som s tým, že ju bude v byte cítiť. A my nehovor, že keď ide u vás niekto na záchod, tak ten druhý keď ide po ňom nekrčí nosom .......
ked je tvoju macku v byte citit, tiez je niekde chyba, nepisete, ci su kastrovane a ci ste sa radili s veterinarom, lebo je fakt, ze macka na smradlave wc nepojde, ma rada cistotu, vzdy sa usadi na nieco, co je ciste, oprane, vonave
ten znackovaci moc maju len nekastrovane, to naozaj smrdi, citit to aj na ulici
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Takže vecne:
Záchod jedine krytý, ale používam ho doma bez dvierok.
Ja používam Zverlit bez vône. Dostať kúpiť aj s vôňou, ale moje mačky ho nechcú.
Cítiť môžeš nekastrovaného dospelého kocúra. Mačka nesmrdí a je jedno, či je sterilizovaná alebo nie.
0 0
berere berere

berere je offline (nepripojený) berere

je rozdiel ked je citit smrad po potrebe a je rozdiel ked zachod smrdi..neviem co tu pleties dve odlisne veci...ja nevravim, keby sme vykonavali potrebu do piesku ako macky tiez by bol z toho smrad lenze sme akosi na inej urovni. Neviem co je take hroznee a co ti tak vadi na tom, ze chcem vediet ako funguje kryci zachod
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

berere Pozri príspevok
je rozdiel ked je citit smrad po potrebe a je rozdiel ked zachod smrdi..neviem co tu pleties dve odlisne veci...ja nevravim, keby sme vykonavali potrebu do piesku ako macky tiez by bol z toho smrad lenze sme akosi na inej urovni. Neviem co je take hroznee a co ti tak vadi na tom, ze chcem vediet ako funguje kryci zachod
Berere, môžeš odpovedať na toto?
felix1 Pozri príspevok
Macka alebo kocur ? Aky stary ? Pri kocuroci pomoze urcite kastracia. Pri kastrovanom je intenzita zapachu ovela nizsia....
henrieta3 Pozri príspevok
...mozno mate v byte iny problem, macicka chodi aj niekde vedla, je kastrovana? lebo nekastrovane ked si nieco oznackuju, je to poriadny smrad
A ešte zváž ten zdravotný problém.

Ešte dodám: keď použije sestrin kastrovaný kocúr WC-ko na čúranie, nie je to cítiť. Ale keď v ňom nechá hovienka, tak je to niekedy cítiť a to fest, takže asi kryté WC-ko zápach až tak dobre "neskryje".
0 0
berere berere

berere je offline (nepripojený) berere

nie nie je chora a ano je sterilizovana, rok stara...
Naposledy upravil berere : 28.06.11 at 08:35
0 0
berere berere

berere je offline (nepripojený) berere

Dakujem za radu...ano ja viem, ze macka nesmrdi, ja nemam problem so smadom macky je cistotna, sterilizovana, nevykonava potrebu nikde inde po byte je vychovana len naozaj jediny problem je ten zapach z wc, tak skusim vymenit podstielku za inu znacku a zaobstarat si to kryte wc
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať