Zavrieť

Porady

Win XP - inštalácia - problém

Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ahojte,

mal som v počítači vírus, tak som sa ho rozhodol preformátovať. PC som bootoval z CD Win XP, naformátoval, spustil inštaláciu. V prvom kroku mi setup nahral nejaké súbory do PC, nasledoval prvý reštart počítača. Vybral som CD, aby mi z neho nebootovalo a objavila sa čierna obrazovka s textom: Chyba pri čítaní z disku. Stlač Ctrl+Alt+Del. Tak som to opäť formátoval, skúsil nainštalovať a tá chyba mi už nevypisuje, len sa mi zacyklil reštart, ukáže sa mi len prvá obrazovka po reštarte a na druhej už reštartuje.

Mohol sa mi pokaziť HDD? Ako mám postupovať ďalej?

Ďakujem
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
sthruska Pozri príspevok
Viď
Ďalšia možnosť je znovu inštalovať W7 na D. Bez prítomnosti C v PC. Ovšem nebudeš si vyberať medzi XP a W7.
Bude to akože nova inštalacia a rozhadže mi ako uživatelovi všetky sučasne nastavenia?
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Bude to akože nova inštalacia - áno
a rozhadže mi ako uživatelovi všetky sučasne nastavenia? - to neviem.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Dik, no musim to premysliet. Ale zrejme to inak nepojde len tou novou inštalaciu. uvidim, čo mi ponukne pri instalacii, ake volby.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Bude to akože nova inštalacia - áno
a rozhadže mi ako uživatelovi všetky sučasne nastavenia? - to neviem.
Rozhádže - bude to ako čistá inštalácia, t.z. všetko od začiatku, z pôvodného nezostane nič.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Odpoj disk C od napájania a obnov si mbr cez repair MBR z DVD Win7.Návod si vyhľadaj , malo by sa to podariť.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Aha, vyskušam. Nejde to cez opravu z inštalačneho DVD.
Nechcem novu inštalaciu.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ináč aj ja mám v PC XP aj WIN7 ,kvôli skeneru HP ,ktorý v 7 nemá podporu a na moje občasné skenovanie mi postačuje a preto mám aj XP a aj niektoré programy napr.Invertor 9 cez Win7 nepobeží.XP aj WIN7 som nainštaloval aj na viacej PC ,ale nikdy ich neinštalujem na 1 fyzický disk a pri inštalácií je zapojený iba disk na ktorý inštalujem OS a vtedy nie sú OS "pomiešané" ,že OS na disku D má boot aj C a pri odpojení C nenabehne. Prepínam ich potom nie výberom pri ponuke ,ale pri štarte PC klávesou F8,F11 ,záleží od dosky ,kde vyskočí ponuka z ktorého disku sa má OS nabotovať.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tak som zatial nijako nepochodil. Už ma to nebaví. Zrejme tie prikazy služia na opravu zavadzacieho sektoru, ktory existuje a je poškodeny.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Takže "pôrod" sa podaril a kto hlada, tak nejde.
http://www.blog4all.sk/blog/ako-nain...vsiu-dualboot/
Nebudete veriť, ale žiadne tie prikazy u prikazoveho riadku nepomahali. Alebo som to nevedel urobiť. Pomohlo až toto, i ked až vyššia verzia, tuším 2.1.

Sranda teda je ale to, že mi to ponuka stale dualboot. I ked s odpojenym diskom C: kde mam instalaciu WinXP. Ešte to opravim cez ten program EasyBCD, nech to tam neotravuje.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Skús Tento Počítač-Vlastnosti-Rozšírené Systémové Nastavenia-Spresnenie-Spúšťanie a obnovovanie-Nastavenie-Vyber si operačný systém a zruš fajku na Zoznam operačných systémov zobrazovať.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Išlo to cez ten program EasyBCD, da sa meniť aj čas do rozhodnutia bootovania medzi 2 OS, resp. ho zrušiť uplne.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

OK.Niekedy ten program vyskúšam.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Keby som rovno hladal stranky v slovenčine k tej problematike, tak som mohol ušetriť hodiny hladania a skušania roznych programov.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať