Zavrieť

Porady

Ako ochrániť peniaze pred hroziacou hyperinflaciou?

Ja sa moc do financii nevyznám ale mám našetrené nejaké peniaze uložené na sporiacich účtoch v mbanke, zuno a ing konte, pss ... len bohužial dosť ma desí tá situácia čo je teraz vo svete a bojím sa hyperinflácie a preto sa chcem spýtať či je nejaká možnosť ako dopad prehnanej inflácie na moje úspory minimalizovať (pretože ten mini urok čo mam v bankach to určite nepokryje)

nejake návrhy?
Usporiadat
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

no neviem či som tuto temu spravne zaradil ... skoda ze tu na porade nie je aj oddlenie ze financie
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

SamuelG Pozri príspevok
no neviem či som tuto temu spravne zaradil ... skoda ze tu na porade nie je aj oddlenie ze financie
prečo si myslíš, že bude hyperinflácia ????
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Nakúp alkohol. Nikde inde ti nezaručia 40%.
0 1
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

Mila123 Pozri príspevok
prečo si myslíš, že bude hyperinflácia ????
tak mne to vyplyva z toho co citam v novinach
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

SamuelG Pozri príspevok
Ja sa moc do financii nevyznám ale mám našetrené nejaké peniaze uložené na sporiacich účtoch v mbanke, zuno a ing konte, pss ... len bohužial dosť ma desí tá situácia čo je teraz vo svete a bojím sa hyperinflácie a preto sa chcem spýtať či je nejaká možnosť ako dopad prehnanej inflácie na moje úspory minimalizovať (pretože ten mini urok čo mam v bankach to určite nepokryje)

nejake návrhy?
SamuelG Pozri príspevok
no neviem či som tuto temu spravne zaradil ... skoda ze tu na porade nie je aj oddlenie ze financie
No skôr by som to zaradil do sekcie domácnosť.

Ale k tej ochrane - ešte nie je vôbec isté, či bude hyperinflácia. Niečo sa črtá, ale môže to byť len falošný poplach. Dopredu nikto nevie, čo bude. A nedá sa poradiť, čo je bezpečná investícia.

Čo by si radšej nakúpil? Zlato? Aj na tom môžeš prerobiť. Relatívne bezpečnou investíciou by bola kúpa nehnuteľnosti, aj to najlepšie novostavby, lebo staršie nehnuteľnosti budú asi len klesať na cene. Ale máš až tak veľa prostriedkov? A potom nie je isté, či ju predáš aspoň za kúpnu cenu. Čo keď nebude záujem o nehnuteľnosti?

Jednoznačne ti nikto neporadí. Je to tvoje riziko. Treba to riziko rozložiť, ak máš viac prostriedkov (pod pojmom viac myslím aspoň 50 tisíc EUR).
0 0
misho188211 misho188211

misho188211 je offline (nepripojený) misho188211

Chobot Pozri príspevok

Čo by si radšej nakúpil? Zlato? Aj na tom môžeš prerobiť.

To odkiaľ máte toto ?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
misho188211 Pozri príspevok
To odkiaľ máte toto ?
Ani cena zlata nebude stále stúpať. Raz sa to otočí.
No cena akoholu tuším ešte neklesala. Pozri ako sa predávajú staré ročníky.

Ja si pamätám pivo po 2.80 Kčs cca 0,09 €. Teraz je takých 0.90€
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

misho188211 Pozri príspevok
To odkiaľ máte toto ?
A vieš garantovať, že cena zlata bude len stúpať? Alebo že ak teraz nakúpi zlato, o pár rokov ho predá so ziskom, či vôbec že ho predá?

Netvrdím, že na tom musí prerobiť, ale riziko tu je.
1 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Chobot Pozri príspevok
No skôr by som to zaradil do sekcie domácnosť.

Ale k tej ochrane - ešte nie je vôbec isté, či bude hyperinflácia. Niečo sa črtá, ale môže to byť len falošný poplach. Dopredu nikto nevie, čo bude. A nedá sa poradiť, čo je bezpečná investícia.

Čo by si radšej nakúpil? Zlato? Aj na tom môžeš prerobiť. Relatívne bezpečnou investíciou by bola kúpa nehnuteľnosti, aj to najlepšie novostavby, lebo staršie nehnuteľnosti budú asi len klesať na cene. Ale máš až tak veľa prostriedkov? A potom nie je isté, či ju predáš aspoň za kúpnu cenu. Čo keď nebude záujem o nehnuteľnosti?

Jednoznačne ti nikto neporadí. Je to tvoje riziko. Treba to riziko rozložiť, ak máš viac prostriedkov (pod pojmom viac myslím aspoň 50 tisíc EUR).
Keď už, tak skôr umenie - starožitnosť ako nehnuteľnosť.
Ale záleží na odhade, koľko by si mohol pri možnej inflácii prerobiť so stratou pri terajšom výbere.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

marjankaj Pozri príspevok
Ani cena zlata nebude stále stúpať. Raz sa to otočí.
No cena akoholu tuším ešte neklesala. Pozri ako sa predávajú staré ročníky.

Ja si pamätám pivo po 2.80 Kčs cca 0,09 €. Teraz je takých 0.90€
Pivo nevydrží dlho .
To radšej víno.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Chobot Pozri príspevok
A vieš garantovať, že cena zlata bude len stúpať? Alebo že ak teraz nakúpi zlato, o pár rokov ho predá so ziskom, či vôbec že ho predá?

Netvrdím, že na tom musí prerobiť, ale riziko tu je.
Baj očko (pozri si v jeden deň kúpu/predaj) strácaš pri nákupe do 20%.
Odhadni ako dlho musíš čakať, kým sa dostaneš na nulu .
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

tak ja mam tak 35000 Eur ... to na kupu nehnutelnosti neni kedze byvam v Bratislave

pozeral som ze JandT banka ma nejaky protiinflacny vklad ... myslite ze je to dobre ? alebo nejaky chytak
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Jakabovič ani Tkáč Ti určite zarobiť nedajú... To sú samé podvody a machinácie, tú rozprávku o tom, ako zbohatol na predaji džúsov či počítačov, nech Patrik hovorí svojej dcére, či čo to má, namiesto večerníčka... Ale že jeho otec vytuneloval IRB, dva roky bola v nútenej správe a štát ju ako jedinú podržal a na Jaguári sa vozil po Bratislave, keď to bolo v 90 rokoch jediné také auto na Slovensku, s tým sa nikdy nechválil... Oni hrabú len pre seba...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

SamuelG Pozri príspevok
tak ja mam tak 35000 Eur ... to na kupu nehnutelnosti neni kedze byvam v Bratislave

pozeral som ze JandT banka ma nejaky protiinflacny vklad ... myslite ze je to dobre ? alebo nejaky chytak
Tak sa mi zdá, že si sa zobudil s tými peniazmi trošku neskoro.
Ak by si sa zobudil vtedy, keď si sa zaregistroval na Porade, mal by si určitú šancu s nimi rozumne naložiť.
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

jar88 Pozri príspevok
Tak sa mi zdá, že si sa zobudil s tými peniazmi trošku neskoro.
Ak by si sa zobudil vtedy, keď si sa zaregistroval na Porade, mal by si určitú šancu s nimi rozumne naložiť.

tak neskoro ... ono ja mam tie peniaze tak pol roka takze zas tak neskoro som sa nezobudil ... jednoducho nie kazdy sa vyzna do financii ... doteraz som mal polovicu z nich na PSS kde mam 3 percentny urok a teda inflaciu pokryval tak som bol spokojny .. ostatne som mal na uctoch kde boli uroky cca 2 percenta a inflacia dlhu dobu bola nizka, preto som to neriesil .. mal som k dispozicii peniaze kedykolvek a bol som spokojny

bohuzial pokial bude inflacia 10 alebo viac percent tak uz na tom celkom slusne stracam a s tym uz spokojny jednoducho nie som
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

SamuelG Pozri príspevok
tak neskoro ... ono ja mam tie peniaze tak pol roka takze zas tak neskoro som sa nezobudil ... jednoducho nie kazdy sa vyzna do financii ... doteraz som mal polovicu z nich na PSS kde mam 3 percentny urok a teda inflaciu pokryval tak som bol spokojny .. ostatne som mal na uctoch kde boli uroky cca 2 percenta a inflacia dlhu dobu bola nizka, preto som to neriesil .. mal som k dispozicii peniaze kedykolvek a bol som spokojny

bohuzial pokial bude inflacia 10 alebo viac percent tak uz na tom celkom slusne stracam a s tym uz spokojny jednoducho nie som
Jediná cesta, ako sa skutočne ochrániť pred stratou peňazí, je ich rozumne utratiť. To znamená nakúpiť niečo fyzické, čo bude mať hodnotu aj po inflácii a pritom ma v súčasnosti nízku cenu.
-----------------------------------
Ako príklad uvediem dva druhy tovaru. Jedno je pálená tehla (trochu náročné na skladovanie) a druhé je tabuľové sklo (menej náročné na uskladnenie). Ani jedno, ani druhé nepodlieha starnutiu a tak to budeš vedieť predať za plnú cenu aj za rok, či dva.
1 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

jar88 Pozri príspevok
Jediná cesta, ako sa skutočne ochrániť pred stratou peňazí, je ich rozumne utratiť. To znamená nakúpiť niečo fyzické, čo bude mať hodnotu aj po inflácii a pritom ma v súčasnosti nízku cenu.
-----------------------------------
Ako príklad uvediem dva druhy tovaru. Jedno je pálená tehla (trochu náročné na skladovanie) a druhé je tabuľové sklo (menej náročné na uskladnenie). Ani jedno, ani druhé nepodlieha starnutiu a tak to budeš vedieť predať za plnú cenu aj za rok, či dva.

ale naklady na uskladnenie by ma vysli tak isto ako strata inflaciou ale rozhodne originalny napad

nema este niekto inu alternativu ? ... keby ste mali 35 000 zvysnych eur ktore momentalne nepotrebujete co s nimi urobite aby ste zabranili stracaniu ich hodnoty inflaciou.

zoberte si ze mate 1000 000 korun ak bude inflacia tento rok 10 percent tak stratite 100 000 ti nie su zrovna male peniaze.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

SamuelG Pozri príspevok
tak ja mam tak 35000 Eur ... to na kupu nehnutelnosti neni kedze byvam v Bratislave

pozeral som ze JandT banka ma nejaky protiinflacny vklad ... myslite ze je to dobre ? alebo nejaky chytak
Tak za tú cenu zožeň niekde pozemok - Slovensko je aj inde, nielen v Bratislave... Čo som na svete, tak ceny pozemkov len stúpajú, keďže zemeguľa sa nezväčšuje, a ľudí len pribúda, a vždy sa nájdu takí, ktorí budú mať na to, aby kupovali, či stavali, aj keď bude akákoľvek kríza...
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

SamuelG Pozri príspevok
ale naklady na uskladnenie by ma vysli tak isto ako strata inflaciou ale rozhodne originalny napad

nema este niekto inu alternativu ? ... keby ste mali 35 000 zvysnych eur ktore momentalne nepotrebujete co s nimi urobite aby ste zabranili stracaniu ich hodnoty inflaciou.

zoberte si ze mate 1000 000 korun ak bude inflacia tento rok 10 percent tak stratite 100 000 ti nie su zrovna male peniaze.
Tak vyber tých 100 000 teraz a choď za ne na dovolenku, xi xi...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

SamuelG Pozri príspevok
ale naklady na uskladnenie by ma vysli tak isto ako strata inflaciou ale rozhodne originalny napad

nema este niekto inu alternativu ? ... keby ste mali 35 000 zvysnych eur ktore momentalne nepotrebujete co s nimi urobite aby ste zabranili stracaniu ich hodnoty inflaciou.

zoberte si ze mate 1000 000 korun ak bude inflacia tento rok 10 percent tak stratite 100 000 ti nie su zrovna male peniaze.
Ak by si nakúpil tabuľové sklo za 35.000 €, zmestí sa ti do garáže za ktorú zaplatíš menej, ako 500 € ročne.
No a 500 € je určite menej, ako 3000 €. Za ďalšie môžeš počítať aj s tým, že po kríze bude všetko drahšie a nie len o infláciu.
-------------------------------------
Ešte doplním:
zabudol som spomenúť, že už pri priamom nákupe získaš najmenej 10 až 15 percentnú maržu, čo ti zaplatí dopravu z Číny, alebo USA, plus skladovanie na rok vo verejnom sklade a naviac aj infláciu.
Je to vlastne jeden kamión, alebo kontajner.
Naposledy upravil jar88 : 11.08.11 at 10:01
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať