Zavrieť

Porady

Ako ochrániť peniaze pred hroziacou hyperinflaciou?

Ja sa moc do financii nevyznám ale mám našetrené nejaké peniaze uložené na sporiacich účtoch v mbanke, zuno a ing konte, pss ... len bohužial dosť ma desí tá situácia čo je teraz vo svete a bojím sa hyperinflácie a preto sa chcem spýtať či je nejaká možnosť ako dopad prehnanej inflácie na moje úspory minimalizovať (pretože ten mini urok čo mam v bankach to určite nepokryje)

nejake návrhy?
Usporiadat
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Nandrolon Pozri príspevok
- nie, každý nemá rovnaké možnosti, to nie je pravda:

- každý sa nenarodí v rovnakej rodine, každý má iné podmienky
- nie každý má rovnaké fyzické a mentálne predpoklady
- nie každý má známosti, konexie, peniaze na úplatky
- nie každý má v živote rovnakú dávku šťastia
- to ako keby mal niekto rakovinu a ja sa ho spýtam, že prečo máš rakovinu, keď ja ju nemám ?
- je to absolútna hovadina čo si napísal, a sám jej určite neveríš.

a ten notebook ti za rok nemusí stačiť, budeš potrebovať výkonnejší a tento čo si dnes kúpil za 199 eur, za rok /12-mesiacov/ nepredáš ani za 100-vku, lebo už za 150 budú 2 x výkonnejšie od tvojho, a tým pádom tvoj už bude starý nepoužiteľný črep. /mám 3-tí notebook v poradí 5 x drahší ako tvoj, tak viem o čom píšem, tie čo boli predtým tiež neboli "najlacnejšie"/
Vyhodnotil si správne, že až taký výkonný NB potrebuješ ??????
(že ti nestačí kombinácia : výkonný komp + zberný NB )
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Nandrolon Pozri príspevok
- nie, každý nemá rovnaké možnosti, to nie je pravda:

- každý sa nenarodí v rovnakej rodine, každý má iné podmienky
- nie každý má rovnaké fyzické a mentálne predpoklady
- nie každý má známosti, konexie, peniaze na úplatky
- nie každý má v živote rovnakú dávku šťastia
- to ako keby mal niekto rakovinu a ja sa ho spýtam, že prečo máš rakovinu, keď ja ju nemám ?
- je to absolútna hovadina čo si napísal, a sám jej určite neveríš.

a ten notebook ti za rok nemusí stačiť, budeš potrebovať výkonnejší a tento čo si dnes kúpil za 199 eur, za rok /12-mesiacov/ nepredáš ani za 100-vku, lebo už za 150 budú 2 x výkonnejšie od tvojho, a tým pádom tvoj už bude starý nepoužiteľný črep. /mám 3-tí notebook v poradí 5 x drahší ako tvoj, tak viem o čom píšem, tie čo boli predtým tiež neboli "najlacnejšie"/
nezáviď
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

- výkon som patrične naddimenzoval :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))

- ale na svoju obhajobu uvediem že mi išlo v prvom rade o čo najväčší a najkvalitnejší displej, tak som skončil u 18,4 palcového LED LCD displeja a samozrejme v tejto konfigurácii už bol aj ten výkon patrične k tomu prispôsobený...
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Nandrolon Pozri príspevok
- výkon som patrične naddimenzoval :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))

- ale na svoju obhajobu uvediem že mi išlo v prvom rade o čo najväčší a najkvalitnejší displej, tak som skončil u 18,4 palcového LED LCD displeja a samozrejme v tejto konfigurácii už bol aj ten výkon patrične k tomu prispôsobený...
Okuliare by ťa vyšli lacnejšie
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

ak mas 100.000, a nechas ich ulozene v ponozke,
tak o rok, ak by bola inflacia napriklad 4%, tak z tvojich 100.000 budes mat uz iba 96.000

preto je dolezite uchovat hodnotu minimalne vo vyske inflacie a ak sa podari ich aj viac zhodnotit, vtedy mas uz aj zisk, to znamena, napriklad mat urok 4,5 %, a tvoj zisk pri 4.% inflacii by bol 0,5 %

- a naozaj,teoreticky ziskat mozu zauverovani, no zalezi od uverovych podmienok

- kupa v buducnosti nie je len o notebookoch a pod., ale v prvom rade o platbach za existencne veci, t.j. naklady na byvanie, potraviny, po uspokojeni zakladnych potrieb nastupia ine statky, ktorych cena bude tiez vyssia,
tak ako si dnes nekupis analogovy novy TV s uhloprieckou 50, aj ked je skoro zadarmo
Naposledy upravil mona091 : 15.08.11 at 04:22
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

aj to je názor :-))
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

mona091 Pozri príspevok
ak mas 100.000, a nechas ich ulozene v ponozke,
tak o rok, ak by bola inflacia napriklad 4%, tak z tvojich 100.000 budes mat uz iba 96.000

preto je dolezite uchovat hodnotu minimalne vo vyske inflacie a ak sa podari ich aj viac zhodnotit, vtedy mas uz aj zisk, to znamena, napriklad mat urok 4,5 %, a tvoj zisk pri 4.% inflacii by bol 0,5 %

- a naozaj,teoreticky ziskat mozu zauverovani, no zalezi od uverovych podmienok
v tom (krátkom) období, keď inflácia prekročí úrok - - no ale že by taká vysoká inflácia sa volala zisk , to pochybujem
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

mona091 Pozri príspevok
ak mas 100.000, a nechas ich ulozene v ponozke,
tak o rok, ak by bola inflacia napriklad 4%, tak z tvojich 100.000 budes mat uz iba 96.000

preto je dolezite uchovat hodnotu minimalne vo vyske inflacie a ak sa podari ich aj viac zhodnotit, vtedy mas uz aj zisk, to znamena, napriklad mat urok 4,5 %, a tvoj zisk pri 4.% inflacii by bol 0,5 %

- a naozaj,teoreticky ziskat mozu zauverovani, no zalezi od uverovych podmienok

- kupa v buducnosti nie je len o notebookoch a pod., ale v prvom rade o platbach za existencne veci, t.j. naklady na byvanie, potraviny, po uspokojeni zakladnych potrieb nastupia ine statky, ktorych cena bude tiez vyssia,
tak ako si dnes nekupis analogovy novy TV s uhloprieckou 50, aj ked je skoro zadarmo
Na upresnenie pojmov :
(uchovať pôvodnú hodnotu = )
získať
zhodnotenie
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

rudopp Pozri príspevok
v tom (krátkom) období, keď inflácia prekročí úrok - - no ale že by taká vysoká inflácia sa volala zisk , to pochybujem
a co je potom tych 0,5% nad inflaciu? (vysku zisku nekomentujem)
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

mona091 Pozri príspevok
a co je potom tych 0,5% nad inflaciu? (vysku zisku nekomentujem)
Z hľadiska momentálnej situácie je to jasne zisk.

Myslel som to tak, že nie je žiadny zisk/výhra mať infláciu 4 %.

Ktorý blbec by ti to dal ???????????????????????????????????
(banka :
"kúpi " peniaze
zarobí na seba
pridá pre seba zisk
////////
až potom ide zhodnotenie pre teba)
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

súhlasím s "mona091". Reálna inflácia sa počíta najmä pri tovaroch a službách životne dôležitých /nehnuteľnosti, strava, energie, palivá, lekárske služby, nájom a iné/.
U nejakej elektroniky idu ceny dlhodobo dole a tomu aj tak bude, ale nie že sa ma niekto opýta kedy bude notebook za 1 euro /to nebude nikdy/ ale uberá sa to skôr tým smerom že cena ostane + - rovnaká ale zväčšuje sa úžitná hodnota, komfort, výkon atď...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Nandrolon Pozri príspevok
aj dnes sú banky, u ktorej vieš aký budeš mať čistý nominálny zisk za 5 rokov /60-mesiacov/.
Ja nič neporovnávam, ja len hovorím že všetko je o tom istom, teda o prachoch a princíp je stále rovnaký, nič sa nezmenilo od vzniku sveta, vždy boli bohatí-chudobní a tak to aj ostane.
Vždy chudobní doplácali na bohatých. Z koho si myslíš že tí bohatí berú prachy, kto na nich robí ?

- pokiaľ som "nevyhral športku" alebo "nezdedil milióny", a zarábam vysoký nadpriemer, vždy na mňa "niekto pracuje" ktorý nezarobí toľko čo ja /a tým pádom to mám ja/.
Tak to bolo, tak to aj ostane.

- jednoducho povedané - "novodobé otrokárstvo".
Holt, šikovným patrí svet / a peniaze / a sprostým zostáva len robota...

lenže , POZOR !

Svetom znova obchádza strašiak revolúcie a vzbury .
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

[QUOTE=euro-peter;1824206]Prečo rozdeľuješ ľudí medzi chudobných a bohatých, kde je tá hranica? a ešte veď každý má rovnaké možnosti.


Každý NEMÁ rovnake možnosti,

ako som písal v príspevku vyššie, rozhodujúce je či je niekto správnym sposobom CHYTRÝ, teda či vyhĺadáva v spravnom čase, správne informácie.

Napriklad sú takí majitelia vyrobnych podnikov, ktorí k nim prišli za zlomok skutočnej trhovej ceny.

A teraz sa smejú iným do xichtu a vyzývajú bežných občanov aby zamestnávali ĺudí a dávali zamestnancom plat 2000 euro.

Teda rozhodne nemá každý ROVNAKÉ možnosti, vždy a v každej dobe boli rovní a rovnejší.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

V buducnosti budú mať cenu POZEMKY, teda poda

a stroje ktoré budu podu obrabať aby sa mohli dopestovať POTRAVINY pre vyživu ľudí.

A tiež zdroje PITNEJ VODY .

tam by som investoval voľné prostriedky.

Nemyslím, že sa treba ihned pustiť do farmarčenia , ale rozhodne treba byť na to PRIPRAVENY.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Indeed Pozri príspevok
V buducnosti budú mať cenu POZEMKY, teda poda

a stroje ktoré budu podu obrabať aby sa mohli dopestovať POTRAVINY
pre vyživu ľudí.

A tiež zdroje PITNEJ VODY .

tam by som investoval voľné prostriedky.

Nemyslím, že sa treba ihned pustiť do farmarčenia , ale rozhodne treba byť na to PRIPRAVENY.

Toho sa ty nedožiješ.


Jasne.
vykopeš studňu a budeš :
- konkurovať vodárňam
- vyvážať vodu do Afriky
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

No, vrátim sa trocha vážnejšie k zadaniu - z mojich vedomostí aj z prečítaného mi vychádza:
kupit další byt - a budeš mat časť investovanú a na časť aj úver (lebo napr. za 30000 v BA byt nekupiš)
To vieš - aby sa vlk naž... a koza ostala celá, lebo čo bude o 10 rokov to budeme vediet až o 10,5 roka
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Majkas Pozri príspevok
No, vrátim sa trocha vážnejšie k zadaniu - z mojich vedomostí aj z prečítaného mi vychádza:
kupit další byt - a budeš mat časť investovanú a na časť aj úver (lebo napr. za 30000 v BA byt nekupiš)
To vieš - aby sa vlk naž... a koza ostala celá, lebo čo bude o 10 rokov to budeme vediet až o 10,5 roka
Presne tak,
jediné a najschodnejšie riešenie.
-------------------------------
Treba si uvedomiť, že peniaze pred infláciou nie je možné ochrániť.
Ochrániť si môžeš len hodnotu, ktorú pre teba teraz vyjadrujú.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Majkas Pozri príspevok
No, vrátim sa trocha vážnejšie k zadaniu - z mojich vedomostí aj z prečítaného mi vychádza:
kupit další byt - a budeš mat časť investovanú a na časť aj úver (lebo napr. za 30000 v BA byt nekupiš)
To vieš - aby sa vlk naž... a koza ostala celá, lebo čo bude o 10 rokov to budeme vediet až o 10,5 roka
No a ešte je tu jedna výhoda.
Ak by si zobral k tým 35.000 € trebárs 50.000 € hypotéku, vlastne by mal uložené peniaze v nehnuteľnosti a asi by sa prevážne splácala z nájmu.
--------------------------------------------------------------------
50.000 € za 3,99% na 20 rokov, je 300 € mesačne.
Fix na 5 rokov a za 5 rokov bude po kríze a asi aj po inflácii.
------------------------------------------------------------
Lepšie a bezpečnejšie riešenie v danej situácii nejestvuje.
Naposledy upravil jar88 : 15.08.11 at 11:03
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

takže vlastne 20 rokov nebude mať nič z tých 85000 eur /okrem listu vlastníctva v šuflíku/, ktoré mu tam budú stáť a po 20-tich rokoch bude mať vlastne už 20-ročný byt /keď vysánkuje nájomcu po splatení hypotéky/. Najviac na tom zarobí tá banka v ktorej bude mať úver.
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

Noo, ale bude mat z toho bytu pasívny príjem, to sa može ukázat vačšia vyhoda ako to, že "živíš" banku - vždy je to len 1 uhol pohladu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať