Zavrieť

Porady

Ako ochrániť peniaze pred hroziacou hyperinflaciou?

Ja sa moc do financii nevyznám ale mám našetrené nejaké peniaze uložené na sporiacich účtoch v mbanke, zuno a ing konte, pss ... len bohužial dosť ma desí tá situácia čo je teraz vo svete a bojím sa hyperinflácie a preto sa chcem spýtať či je nejaká možnosť ako dopad prehnanej inflácie na moje úspory minimalizovať (pretože ten mini urok čo mam v bankach to určite nepokryje)

nejake návrhy?
Usporiadat
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

a ja som nikde nepísal že to je 12 x 3000, len hovorím že nie každý keď dostane odmenu, resp. plat 3000 tak už rozmýšľa ako ty!
- význam textu som pochopil dobre.
- u nás aj keď "zamestnanec" dostane viac ako 3 tis. eur eur ako odmenu 2 x za rok, tak normálne pracuje celý rok ako my ostatní, ba dokonca maká za troch.
- to záleži od povahy konkrétneho jedinca a nie od výšky platu !
0 0
euro-peter euro-peter

euro-peter je offline (nepripojený) euro-peter

Nandrolon Pozri príspevok
Objem peňazí mesačne
1 Osoba A: - príjem 15000 eur/mesačne
30 Osôb B: - príjem po 500 eur/mesačne

- otázka, ktorá skupina z týchto dvoch kúpi mesačne tovary a služby za väčší finančný balík ??????????????????
Ak by sa majitelia firiem čo i len o "zrnko" uskromnili a dali to zrnko viac bežný pracovníkom, celkový dopyt po tovare a službách by sa zdvihol o niekoľko percent.
- Ľudia z vysoko nadpriemerným príjmom dávajú zlomok sumy do obehu čo niekoľkočlenná skupina ľudí, ktorá má dokopy tento príjem.
Hmm... podnikateľ nemíňa? pozri si pomer bratých úverov v bankách. A ešte 31 osôb minie 30000€ mesačne, lebo 1 osoba investuje a tým dáva prácu ďalším 30 osobám.
Naposledy upravil euro-peter : 17.08.11 at 07:17
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

z celkového príjmu minie podnikateľ menej eur, ako keď je tento balík rozdelený na viacerých ľudí s existenčným minimom na každého.
Hádam mi nechceš tvrdiť že podnikateľ žije "z ruky do úst" ako všetkých týchto 30 osôb?
0 0
euro-peter euro-peter

euro-peter je offline (nepripojený) euro-peter

Nandrolon Pozri príspevok
z celkového príjmu minie podnikateľ menej eur, ako keď je tento balík rozdelený na viacerých ľudí s existenčným minimom na každého.
Hádam mi nechceš tvrdiť že podnikateľ žije "z ruky do úst" ako všetkých týchto 30 osôb?
Nežije z ruky do úst, ale kupuje o 3 triedy vyššiu kvalitu - nekúpy fabiu, ale audi A8.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Čo sa tu trápite nad nejakou infláciou, alebo nad nejakým Eurom.
Kapitalizmus skrachuje na úrokoch a nedostatku odbytu.
Potom príde nová doba (raj na zemi) kde bude každý člen spoločnosti, dostávať peniaze len tak. Jednoducho bude mať bezpodmienečný, zaručený príjem a jeho jediná povinnosť bude ich minúť. Bankovníctvo a peniaze budú bez úrokov a nikto nebude platiť nenažrancom úrok.
------------------------------------------------------
Viac informácií vám ochotne podá nick duves. (už sa nemusíte starať o bezcenné a ničím nekryté potlačené papieriky)
Tak že vzhúru do bezvědomí, vstříc světlým zajtrajškom. Alelúja.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

euro-peter Pozri príspevok
Nežije z ruky do úst, ale kupuje o 3 triedy vyššiu kvalitu - nekúpy fabiu, ale audi A8.
áno ty KINDER-EKONÓM, o tom píšem /vidno že už začínaš trochu chápať/.
On si nekúpi fábiu, ale rovno audi A8, ktoré stojí zhruba 6-7 fábií. Lenže on nemá 6-7 x väčší mesačný príjem, ale 30 X !! teda na svoju réžiu dá do obehu len zlomok mesačného platu, zvyšok mu ostane /môže nakúpiť ďalšie zlato do vitríny/ :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))
0 0
euro-peter euro-peter

euro-peter je offline (nepripojený) euro-peter

Nandrolon Pozri príspevok
áno ty KINDER-EKONÓM, o tom píšem /vidno že už začínaš trochu chápať/.
On si nekúpi fábiu, ale rovno audi A8, ktoré stojí zhruba 6-7 fábií. Lenže on nemá 6-7 x väčší mesačný príjem, ale 30 X !! teda na svoju réžiu dá do obehu len zlomok mesačného platu, zvyšok mu ostane /môže nakúpiť ďalšie zlato do vitríny/ :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))
K tomu prirátaj dovolenku na safari, dobrú školu pre deti v USA a samozrejme audi aj pre ženu. Zase ich s takým platom až tak veľa není, aby pohli ekonomikou.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

dovolenka na safari a štúdium v USA určite "neprejdú" cez slovenských obchodníkov, takže pre slovenskú ekonomiku je to "hovno platné", je to to isté, ako keby ich rovno poslal nejakému človeku do afriky... - z toho by aspoň banka cez ktorú by ich posielal mala pár eur na poplatkoch...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Nandrolon Pozri príspevok
áno ty KINDER-EKONÓM, o tom píšem /vidno že už začínaš trochu chápať/.
On si nekúpi fábiu, ale rovno audi A8, ktoré stojí zhruba 6-7 fábií. Lenže on nemá 6-7 x väčší mesačný príjem, ale 30 X !! teda na svoju réžiu dá do obehu len zlomok mesačného platu, zvyšok mu ostane /môže nakúpiť ďalšie zlato do vitríny/ :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))
To je práve najväčšia systemova chyba !

Ak by sa uspokojil s tým, že bude mať príjem väčší len 20 x

a zvyšok reinvestoval do zvýšených platov svojich zamestnancov,

potom by nemuseli prichadzať krízy a masy by boli spokojnejšie

dokonca by neprišli ani revolucie, drancovanie a krviprelievanie, ktoré

sú už na obzore , len preto, že niektorí chamtiví sú ešte viacej nenažranejší a pažravejší !
0 0
euro-peter euro-peter

euro-peter je offline (nepripojený) euro-peter

Stretol som sa s názorom, že je zbytočne zvyšovať platy, keď ľudia to aj tak len prejedia.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

áno, stále o tom píšem, samozrejme že majster, manažer, vedúci jednoducho už z princípu NEMOŽU mať taký plat ako ich podriadený. Ale problém je to, že človek je tvor NENAŽRANÝ a sebe nikto neutrhne.
Nech má plat 2, 3, 4 x väčší, ale v každej firme čo má viac ako 50-100 zamestnancov sa nájdu ľudia, ktorý ZOŽERÚ toľko výplat a odmien ako KOMPLET VŠETCI OSTATNÍ DOKOPY, a to je CHORÉ /stále bavíme sa o zamestnancoch, nie MAJITEĽOCH daného podniku/

to čo píše euro-peter, presne korešponduje s jeho skutočným vekom /polovica 90-tych rokov/, treba to brať s rezervou. On by sa veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeľmi čudoval, ak by vedel skutočné mzdy vedúcich, majstrov, manažérov, riaditeľov, že ich je málo ???????? v každej firme sa nájde niekto kto berie mesačne 10-50 priemerných platov danej firmy každý mesiac, a za tým si stojím a teraz nehovorím o firmách väčších ako 1000 zamestnancov.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

euro-peter Pozri príspevok
Stretol som sa s názorom, že je zbytočne zvyšovať platy, keď ľudia to aj tak len prejedia.
- tomu kto ho prezentuje by som dal plat 280 eur v čistom mesačne /aby viac neprejedol/ a išiel by som až do jeho 3-tieho pokolenia /otcovia, deti, vnučky/, aby bol spokojný.
Typický názor nenažraného chuja. kde jaký manažér si vozí brucho pred sebou na vozíku ako PRASA, tak koľko musí prežrať.
0 0
euro-peter euro-peter

euro-peter je offline (nepripojený) euro-peter

Nandrolon Pozri príspevok
áno, stále o tom píšem, samozrejme že majster, manažer, vedúci jednoducho už z princípu NEMOŽU mať taký plat ako ich podriadený. Ale problém je to, že človek je tvor NENAŽRANÝ a sebe nikto neutrhne.
Nech má plat 2, 3, 4 x väčší, ale v každej firme čo má viac ako 50-100 zamestnancov sa nájdu ľudia, ktorý ZOŽERÚ toľko výplat a odmien ako KOMPLET VŠETCI OSTATNÍ DOKOPY, a to je CHORÉ /stále bavíme sa o zamestnancoch, nie MAJITEĽOCH daného podniku/

to čo píše euro-peter, presne korešponduje s jeho skutočným vekom /polovica 90-tych rokov/, treba to brať s rezervou. On by sa veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeľmi čudoval, ak by vedel skutočné mzdy vedúcich, majstrov, manažérov, riaditeľov, že ich je málo ???????? v každej firme sa nájde niekto kto berie mesačne 10-50 priemerných platov danej firmy každý mesiac, a za tým si stojím a teraz nehovorím o firmách väčších ako 1000 zamestnancov.
Ja viem presne, kto koľko zarába, vždy sa niečo zabudne ukryť. Lenže vnímam to inak - nejde o to kto koľko má, ale či som spokojný s platom ja.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

áno, vždy sa niečo niekde zabudne :-))))))))))))))))))))))))))))))) maximálne tak nejaký tvoj kolega operátor, ver tomu že o "skutočných" príjmoch vašich top-manažérov vy nemáte ani šajnu, ono totiž ani výplatná páska neputuje do ich rúk klasickým "postupom" ako u ostatných pracovníkov.
Týmto ľuďom väčšinou pracovníčka, ktorá im robí výplaty im ich aj osobne doručí do vlastných rúk, takže vy si môžete iba myslieť. Ak by v niektorých firmách sa rozniesla výška ich skutočných príjmov, ver tomu že by v nejednej firme momentálne bola vzbura a krach...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

a ešte jedna vec, u týchto ľudí je "ich mesačný plat" iba tou "menšou zložkou sumy". Zarába sa na podieloch zo zisku, mimoriadnych odmenách ktoré si 5-ti šiesti- schvália sami sebe, a podobných "fintách" /myslím tým iba legálne príjmy/.
0 0
euro-peter euro-peter

euro-peter je offline (nepripojený) euro-peter

Nandrolon Pozri príspevok
áno, vždy sa niečo niekde zabudne :-))))))))))))))))))))))))))))))) maximálne tak nejaký tvoj kolega operátor, ver tomu že o "skutočných" príjmoch vašich top-manažérov vy nemáte ani šajnu, ono totiž ani výplatná páska neputuje do ich rúk klasickým "postupom" ako u ostatných pracovníkov.
Týmto ľuďom väčšinou pracovníčka, ktorá im robí výplaty im ich aj osobne doručí do vlastných rúk, takže vy si môžete iba myslieť. Ak by v niektorých firmách sa rozniesla výška ich skutočných príjmov, ver tomu že by v nejednej firme momentálne bola vzbura a krach...
Páska niejakého kolegu ma nezaujíma +-0,5€/hod., a keď vieš aký je skok už pre vedúceho tak si domyslíš koľko berú majitelia. Myslím, že ani vzbura ani krach by nebol.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

to, koľko berie majiteľ nie je v nijakom vzťahu so skokom pracovník versus vedúci, netýka sa to ani top-manažérov, ani majiteľov, iba zamestnancov a ich priamych vedúcich...
top-manažéri a majitelia sa pohybujú v úúúúúúúúúúúúplne inej platovej galaxii a pokiaľ nepracuješ v mzdovej učtárni, na výpočtovom strediku alebo nie si expert na interné siete, tak sa to nikdy nedozvieš, hovorím, to už nemá nič spoločné s "odstupňovaním" vedúcich a pod... to je už čistý legálny tunel firmy, niekde oproti tomu je niekde už aj ministerský plat iba drobným vreckovým...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon Pozri príspevok
a ešte jedna vec, u týchto ľudí je "ich mesačný plat" iba tou "menšou zložkou sumy". Zarába sa na podieloch zo zisku, mimoriadnych odmenách ktoré si 5-ti šiesti- schvália sami sebe, a podobných "fintách" /myslím tým iba legálne príjmy/.
A čomu sa čuduješ?
Ak chceš v tvrdej konkurencii obstáť, musíš mať špičkových zamestnancov.
No a z toho v kríze jasne vyplýva, že ak ich nezaplatíš, zaplatí ich konkurencia.
--------------------------------------
Následne ti zostane na krku kopa nenažrancov za 500 € a ešte väčšia kopa nepredanej produkcie.
Za druhé ti zostane aj povinnosť platiť odvody a odstupné.
----------------------------------------------------------
Asi zabúdate, že sme v EU.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

kupovidu na takýchto miestach sa to rodinkárči žeby človek neveril, takže aký kvalitný ľudia ????????????????
90 % kvalitnej práce odvedú jednotlivý podriadený tých TOP-manažerov na jednotlivých úsekov, /kde sú už zamestnaní odborníci na jednotlivé časti ekonomických činností/, keďže každý druhý /ak nie prvý/ manažér je dosadený na základe známosti, síce ľavý ako hrom, firma dopláca na jeho neschopnosť, ale hlavne že je tam na koženej stoličke. Nech mi nikto nehovorí že takto to funguje iba v niektorých firmách. Takto to funguje odjakživa všade na najlukratívnejších pozíciách.
- manažér iba "manažuje" ale nie je to odborník ani v daniach, ani v účtovníctve, ani v práve, ani vo výpočtovej oblasti, však na čo by to vedel keď nemusí???
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Nandrolon Pozri príspevok
kupovidu na takýchto miestach sa to rodinkárči žeby človek neveril, takže aký kvalitný ľudia ????????????????
90 % kvalitnej práce odvedú jednotlivý podriadený tých TOP-manažerov, keďže každý druhý /ak nie prvý/ manažér je dosadený na základe známosti, síce ľavý ako hrom, firma dopláca na jeho neschopnosť, ale hlavne že je tam na koženej stoličke. Nech mi nikto nehovorí že takto to funguje iba v niektorých firmách. Takto to funguje odjakživa všade na najlukratívnejších pozíciách.
Ja pracujem v malej firme, ktorú si riadia 2 majitelia. Žiadne top výplaty tu nie sú
Takéto niečo sa deje väčšinou vo veľmi veľkých firmách a tam sú zvyčajne ľudia, ktorých si dosadili majitelia firiem a ak im zaplatia veľké peniaze, je to ich rozhodnutie, míňajú zo svojho.
Smutné je, že tieto veľké platy sú aj v štátom riadených firmách, kde sú často veľké straty a nikomu to nevadí. Svojho času povedal jeden politik, že štát je najlepší podnikateľ. (Ako vtip to bolo dobré ) Ak mi vysvetlí, prečo teda štát tak nezmyselne riadi svoje podniky, nemocnice, vypláca tým "skvelým" manažérom, ktorí sú vždy blízki vládnucej garnitúre také veľké platy a často ani nemá z čoho , potom s ním budem súhlasiť....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať