Zavrieť

Porady

Ako ochrániť peniaze pred hroziacou hyperinflaciou?

Ja sa moc do financii nevyznám ale mám našetrené nejaké peniaze uložené na sporiacich účtoch v mbanke, zuno a ing konte, pss ... len bohužial dosť ma desí tá situácia čo je teraz vo svete a bojím sa hyperinflácie a preto sa chcem spýtať či je nejaká možnosť ako dopad prehnanej inflácie na moje úspory minimalizovať (pretože ten mini urok čo mam v bankach to určite nepokryje)

nejake návrhy?
Usporiadat
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

jar88 Pozri príspevok
Ak by si nakúpil tabuľové sklo za 35.000 €, zmestí sa ti do garáže za ktorú zaplatíš menej, ako 500 € ročne.
No a 500 € je určite menej, ako 3000 €. Za ďalšie môžeš počítať aj s tým, že po kríze bude všetko drahšie a nie len o infláciu.
-------------------------------------
Ešte doplním:
zabudol som spomenúť, že už pri priamom nákupe získaš najmenej 10 až 15 percentnú maržu, čo ti zaplatí dopravu z Číny, alebo USA, plus skladovanie na rok vo verejnom sklade a naviac aj infláciu.
Je to vlastne jeden kamión, alebo kontajner.
boze nemas nieco ine ako tabulove sklo ? ... je to krehke lahko sa to rozbije ... okrem toho garaz v Ba na rok za 500 eur ? to je nejaky moc lacak ... za dalsie garaz ti niekto moze vykradnut moc zabezpecene v Ba nie su .. okrem toho to tabulove sklo je tak neuzitocne ze ak to potom nepredam tak mi je ze uplne nanic

to akoze potom ked budem chciet peniaze spat si dam na bazos inzerat ze predam tabulove sklo ?

ten pozemok sa mi zda lepsi napad ale zas v kerej marii kupim pozemok za 35 000 a budem vediet ze nebude stracat hodnotu
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
marjankaj Pozri príspevok
Nakúp alkohol. Nikde inde ti nezaručia 40%.
Videjko, v Írsku takéto nemajú? A netreba mu ani garáž na uskladnenie.

http://www.pricemania.sk/katalog/lux...eky/top20.html
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Čo Ty vieš, možnože jar88 má kontajner tabuľového skla, ktorého sa potrebuje zbaviť...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Oliwa Pozri príspevok
Čo Ty vieš, možnože jar88 má kontajner tabuľového skla, ktorého sa potrebuje zbaviť...
Tiež sa poistil proti inflácii?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

SamuelG Pozri príspevok
boze nemas nieco ine ako tabulove sklo ? ... je to krehke lahko sa to rozbije ... okrem toho garaz v Ba na rok za 500 eur ? to je nejaky moc lacak ... za dalsie garaz ti niekto moze vykradnut moc zabezpecene v Ba nie su .. okrem toho to tabulove sklo je tak neuzitocne ze ak to potom nepredam tak mi je ze uplne nanic

to akoze potom ked budem chciet peniaze spat si dam na bazos inzerat ze predam tabulove sklo ?

ten pozemok sa mi zda lepsi napad ale zas v kerej marii kupim pozemok za 35 000 a budem vediet ze nebude stracat hodnotu
No ale nad pozemkom, si mal začať uvažovať skôr. Teraz je už pozdě honit bycha. V pozemkoch (stavebných) je stále bublina.
--------------------------------------------------
Skús porozmýšlať, pogugliť a zistíš kto a za koľko skladuje tovar, čo čo stojí v Číne a čo to stojí v Európe a aké sú v čom služby.
Len blb je odkázaný na burzu a banku a na ich zhodnocovanie úspor.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

marjankaj Pozri príspevok
Videjko, v Írsku takéto nemajú? A netreba mu ani garáž na uskladnenie.

http://www.pricemania.sk/katalog/lux...eky/top20.html
Však hej, stačí kúpiť 14 fľašiek toho Godeta za 2300 € a strčiť ich do barovej skrinky... Len sa potom ovládnuť a - pomaly ho nevycuckať... alebo od nej pre istotu zahodiť kľúčik... Alebo tie zvyšné tri tisícky investovať to takého mini trezora... a na kód si spomenúť, až keď pominie inflácia...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Oliwa Pozri príspevok
Čo Ty vieš, možnože jar88 má kontajner tabuľového skla, ktorého sa potrebuje zbaviť...
Ja budem potrebovať jeden kontajner skla na jar, ale už dnes viem, že za dnešnú cenu ho na jar už určite nekúpim.
Možno budem musieť zaplatiť o dobrých 20 % viac. No a pri cene 30.000 € je to asi 6.000 € (180.000 Sk) Čas sú peniaze a v dnešnej dobe to platí dva krát.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

jar88 Pozri príspevok
Ja budem potrebovať jeden kontajner skla na jar, ale už dnes viem, že za dnešnú cenu ho na jar už určite nekúpim.
Možno budem musieť zaplatiť o dobrých 20 % viac. No a pri cene 30.000 € je to asi 6.000 € (180.000 Sk) Čas sú peniaze a v dnešnej dobe to platí dva krát.
Jar88, čo máš stále s tou jarou? Tak ho kúp terazky v lete, alebo na jeseň...Ale asi nejsou lóve alebo garáž, kde by si ho uskladnil, či?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

misho188211 Pozri príspevok
To odkiaľ máte toto ?

aj na zlate sa dá prerobiť, pokiaľ nebude taká veľká inflácia. Zlato sa v poslednom období vyšplhalo dosť vysoko, ak nebude vysoká inflácia, časom oň poklesne záujem a človek, ktorý ho kúpil už za tú vyššiu sumu, môže prerobiť. Ale v súčasnej situácii je málo pravdepodobné, že by sa na tom zlate prerobilo...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Preto sú vo "výhode" tí, ktorí nemusia zlato kupovať, lebo už majú... zlaté srdce, zlaté ručičky či nebodaj zlatú žilu...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

prípadne na stole "zlatú borovičku"
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Oliwa Pozri príspevok
Preto sú vo "výhode" tí, ktorí nemusia zlato kupovať, lebo už majú... zlaté srdce, zlaté ručičky či nebodaj zlatú žilu...
Ja už mesiac nič nemám.
Mohol som počkať. Ale aj tak som spokojný
Nie som predsa nenažranec, alebo hladoš a mám pochopenie aj pre ostatných. Doprajem im a môžu si ho kúpiť a zarobiť na ňom namiesto mňa.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

SamuelG Pozri príspevok
Ja sa moc do financii nevyznám ale mám našetrené nejaké peniaze uložené na sporiacich účtoch v mbanke, zuno a ing konte, pss ... len bohužial dosť ma desí tá situácia čo je teraz vo svete a bojím sa hyperinflácie a preto sa chcem spýtať či je nejaká možnosť ako dopad prehnanej inflácie na moje úspory minimalizovať (pretože ten mini urok čo mam v bankach to určite nepokryje)

nejake návrhy?
Človek, ktorý by prezradil na toto recept, okamžite by to neplatilo. Hneď by sa všetci vrhli do nákupu týchto vecí a tým by sa stratila výhodnosť. Takže čakať v takomto fóre radu je zbytočné
Len ten, kto si šikovne vymyslí niečo nové, neokukané môže na tom zarobiť. Pokiaľ to nezistí okolie a začne ho napodobňovať. Vtedy ten nápad stratí zmysel. Svojím spôsobom je to taká pyramída. Len ten kto je na začiatku zarobí a ten posledný prerobí
3 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

SamuelG Pozri príspevok
Ja sa moc do financii nevyznám ale mám našetrené nejaké peniaze uložené na sporiacich účtoch v mbanke, zuno a ing konte, pss ... len bohužial dosť ma desí tá situácia čo je teraz vo svete a bojím sa hyperinflácie a preto sa chcem spýtať či je nejaká možnosť ako dopad prehnanej inflácie na moje úspory minimalizovať (pretože ten mini urok čo mam v bankach to určite nepokryje)

nejake návrhy?
V prvom rade netreba robit paniku.
1 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

Daniela Pozri príspevok
V prvom rade netreba robit paniku.
ja rozhodne paniku nerobim ... i ked moja prognoza je taka ze USA aj Europa teda ten system co tu je padne ... ludia sa nebudu zaujimat o zlato pretoze vzacne zacnu byt potraviny ktore bohuzial europa produkuje nedostatocne ... co sa tyka mna rad sa budem mylit.

jednoducho len hladam sposob ako ochranit preniaze pred inflaciou to neznamena ze panikarim ... ono panikarit budu ti co to teraz neriesia a jednoducho ta hypeinflacia pride.
1 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

SamuelG Pozri príspevok
ja rozhodne paniku nerobim ... i ked moja prognoza je taka ze USA aj Europa teda ten system co tu je padne ... ludia sa nebudu zaujimat o zlato pretoze vzacne zacnu byt potraviny ktore bohuzial europa produkuje nedostatocne ... co sa tyka mna rad sa budem mylit.

jednoducho len hladam sposob ako ochranit preniaze pred inflaciou to neznamena ze panikarim ... ono panikarit budu ti co to teraz neriesia a jednoducho ta hypeinflacia pride.
Naopak potravín je obrovský prebytok a hlavne kvalita išla rapídne dolu.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

SamuelG Pozri príspevok
ja rozhodne paniku nerobim ... i ked moja prognoza je taka ze USA aj Europa teda ten system co tu je padne ... ludia sa nebudu zaujimat o zlato pretoze vzacne zacnu byt potraviny ktore bohuzial europa produkuje nedostatocne ... co sa tyka mna rad sa budem mylit.

jednoducho len hladam sposob ako ochranit preniaze pred inflaciou to neznamena ze panikarim ... ono panikarit budu ti co to teraz neriesia a jednoducho ta hypeinflacia pride.
No vieš, mnoho ľudí na SK dnes rieši ako vyžiť od výplaty do výplaty, teda ak nejakú vôbec majú...A starosti, čo spraviť s rezervou 35 000 € sú od nich vzdialené na tisíc svetelných rokov...
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

Oliwa Pozri príspevok
No vieš, mnoho ľudí na SK dnes rieši ako vyžiť od výplaty do výplaty, teda ak nejakú vôbec majú...A starosti, čo spraviť s rezervou 35 000 € sú od nich vzdialené na tisíc svetelných rokov...
ja viem a mrzi ma ta situacia bohuzial moc s nou nenarobim ... ja zas toho majetku nejak moc nemam ... mam akurat byt a 35 000 a tie sa snazim nejak ochranit.
0 0
MikiHalasko MikiHalasko

MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac
SamuelG Pozri príspevok
tak ja mam tak 35000 Eur ... to na kupu nehnutelnosti neni kedze byvam v Bratislave

pozeral som ze JandT banka ma nejaky protiinflacny vklad ... myslite ze je to dobre ? alebo nejaky chytak
diamant za tu sumu uz kupis
0 0
negotiant negotiant

negotiant je offline (nepripojený) negotiant

tí čo tomu rozumejú odporúčajú sa v prípade hyperinflácie primerane zadĺžiť, úspory určite použiť buď na kúpu nehnuteľnosti alebo investovať do stabilnejších komodít (napr. zlato, i keď zlato je už teraz dosť predražené na trhoch..)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať