Zavrieť

Porady

Nové plastové okná poškodené popolom z cigariet!!!

Vedel by mi niekto poradiť, na koho sa môžem obrátiť, keď mi sused, ktorý býva nadomnou odklepkáva popol z cigriet nie do popolníka, ale priamo mne na parapety a na okná. Sú bielej farby a ostávajú na nich nepekné škvrny, ktoré nechcú ísť dole, mám zničenú celú parapetu a aj okno, a to len v jednej izbe, lebo len v tej fajčia z okna...stojí vôbec v tomto prípade aj nejaký zákon na mojej strane??? ďakujem
Usporiadat
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ja som jedného fajčiara vyriešil tak,že som ju jeho cigaretu uhasil na jeho dlani.Odvtedy nefajčí.
Ak nepomože,uhasím mu druhú na líci.
Ak bude treba tretíkrát,tak pod slipami to bude najviac účinné.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
lydiada Pozri príspevok
Popol nema silu horenia??? spadol ti niekedy popol z cigarety priamo na pokozku? odskusaj si ty ako to pali...toto nie su flaky od cigariet, ved vidim co utieram z parapiet, a co mi ostava pod popolom...
..

..no ja práveže som fajčiar a viem, čo dokáže popol a aj ako padá...takže ak spadne popol z výšky jedného poschodia, okno ti nepoškodí...a ani parapet...špak, ak spadne horiaci, zanechá vypálenú značku...vyskúšaj si to a potom ma presvedč,že ti popol poškodil okná..lebo ty píšeš o oknách a nie o pokožke..a to je markantný rozdiel...
0 0
lydiada lydiada

lydiada je offline (nepripojený) lydiada

[QUOTE=pepsikova;1836292]..

..no ja práveže som fajčiar a viem, čo dokáže popol a aj ako padá...takže ak spadne popol z výšky jedného poschodia, okno ti nepoškodí...a ani parapet...špak, ak spadne horiaci, zanechá vypálenú značku...vyskúšaj si to a potom ma presvedč,že ti popol poškodil okná..lebo ty píšeš o oknách a nie o pokožke..a to je markantný rozdiel...[/QU
Je to znacny rozdiel, ale uviedla som take porovnanie preto, aby som dokazala silu popolu a nie jemnost pokozky oproti tvrdosti plastovych okien...nikdy som nenasla ani jeden spak na parapete, to by som naozaj klamala, keby som to tvrdila, parapetu a ramy okien mam plne popola, som predposledne poschodie odvrchu, to znamena, ze z neba mi asi neleti ten popol, a tie zlte flaky sa mi tam asi zvidzuju...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
lydiada Pozri príspevok
.

.[/QU
Je to znacny rozdiel, ale uviedla som take porovnanie preto, aby som dokazala silu popolu a nie jemnost pokozky oproti tvrdosti plastovych okien...nikdy som nenasla ani jeden spak na parapete, to by som naozaj klamala, keby som to tvrdila, parapetu a ramy okien mam plne popola, som predposledne poschodie odvrchu, to znamena, ze z neba mi asi neleti ten popol, a tie zlte flaky sa mi tam asi zvidzuju...

...citujem ťa:ale priamo mne na parapety a na okná. Sú bielej farby a ostávajú na nich nepekné škvrny, ktoré nechcú ísť dole, mám zničenú celú parapetu a aj okno, a to len v jednej izbe, lebo len v tej fajčia z okna.....

..tak čo vlastne riešiš?..popol, spadnutý na tvoju paraperu ti ju nepoškodí tak,aby si mohla tvrdiť, že je zničená..je len špinavá a tá špina sa dá umyť,domestosom napríklad...nezastávam sa suseda, nie je to voči tebe fér,že ti klepe popol na parapet,ale aby si mala rámy plné popola, tak potom sú neumyté aspoň pol roka a okno zničené nemáš...
..no a o zákone v tomto prípade nemôže byť reč, lebo o nič nejde..len o popol z cigarety, a tých by muselo byť denne aspoň 100, aby si mala komplet zašpinené rámy a parapety a to by ešte muselo byť absolútne bezvetrie...a mimochodom, ja som na piatom..viem , čo dokáže popol, aj ako padá a kde sa zastaví...ale veru nikdy na okne a len veeeľmi málokedy na parapete...
Naposledy upravil pepsikova : 28.08.11 at 22:57
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
marleau Pozri príspevok
Ja som jedného fajčiara vyriešil tak,že som ju jeho cigaretu uhasil na jeho dlani.Odvtedy nefajčí.
Ak nepomože,uhasím mu druhú na líci.
Ak bude treba tretíkrát,tak pod slipami to bude najviac účinné.
..

...marlon ty zase nebuď taký sadista..uvedom si, že my, nedokonalí, fajčiari, máme nebo na zemi a v pláne ísť do peklíčka..a priamou cestou sa tam nedostaneme, nuž musíme mať nejakú neresť...netýraj nás
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

prepáč, ale neverím že popol ti spravil žlté fľaky na parapete, moje decko fajčí v okne na parapete má dva popolníky okolo ktorých je napadaný popol ale žiadne žlté fľaky tam nemá, parapetu vyčistím cifom a je biela a sneh. a to ten jej popol by mohol mať väčšiu "silu" ako ten čo už letí vzduchom. žlté fľaky môžu byť aj z napadaných listov z kvetín. netvrdím že popol na parapetách je zanedbateľný problém, ale sú ďaleko horšie susedské problémy, ale ako píšeš že si vyrastala v rod. dome tak ty o nich nemáš ani páru.
1 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Čo sa tu vlastne rieši.
Fajčiar má odklepávať popol zo svojej cigarety do popolníka.
Nechápem, ako vôbec môže zo svojho bytu odklepávať popol len tak voľne do priestoru.
Jednoznačne obťažuje lydianu svojím správaním. Rovnako fajčiari obťažujú dymom svojich susedov. To sa riešilo v inej téme.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Ak je ten prach žltý, mohlo by ísť o peľ zo stromov. Pozri si niekde, čo v tej dobe kvitne. Máte stromy blízo? Ak je bezvetrie, tak pod stromami sa dokážu vytvoriť malé kôpky peľu (na spevnených plochách dobre vidno). To mám na parapete aj ja. Aj na zemi. Pri silnom vetre sa to rozfúka.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

lydiada Pozri príspevok
Popol nema silu horenia??? spadol ti niekedy popol z cigarety priamo na pokozku? odskusaj si ty ako to pali...toto nie su flaky od cigariet, ved vidim co utieram z parapiet, a co mi ostava pod popolom...
Machersky si môžem klepať popol priamo na dlaň !!!!

PS
Fajčiari vedia, že to žeravé zostáva na cigarete a nie je v popole.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

[QUOTE=lydiada;1836296]
pepsikova Pozri príspevok
..

..no ja práveže som fajčiar a viem, čo dokáže popol a aj ako padá...takže ak spadne popol z výšky jedného poschodia, okno ti nepoškodí...a ani parapet...špak, ak spadne horiaci, zanechá vypálenú značku...vyskúšaj si to a potom ma presvedč,že ti popol poškodil okná..lebo ty píšeš o oknách a nie o pokožke..a to je markantný rozdiel...[/QU
Je to znacny rozdiel, ale uviedla som take porovnanie preto, aby som dokazala silu popolu a nie jemnost pokozky oproti tvrdosti plastovych okien...nikdy som nenasla ani jeden spak na parapete, to by som naozaj klamala, keby som to tvrdila, parapetu a ramy okien mam plne popola, som predposledne poschodie odvrchu, to znamena, ze z neba mi asi neleti ten popol, a tie zlte flaky sa mi tam asi zvidzuju...
Zober si škuľky.
Ak sú tie fľaky aj vyššie ako 0,5 cm nad rovinou parapetu :
- neobviňuj suseda
- ani špak sa nezastaví vo vzduchu, aby ti spravil fľak na okne (a potom by spokojne spadol aj z parapetu dolu )
- obúchaj si hlavu, že si kúpila okná s NETRVANLIVOU bielou farbou
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať