Zavrieť

Porady

NEŽEREM.

Remeselník,stavbár.
Z mojich kedysi pekných 70kg som za 10rokov vyžierania pribral na súčasných 89,5kg/177výška,čo je moc .Tak som sa rozhodol nežrať a do konca roka schudnúť na 82 kg. Čo je asi 1,8 za mesiac.Túto tému som založil preto, aby som mal kotrolu a kritiku verejnosti.Priebežne budem, zadvať údaje,o tom , ako sa mi darí .Na narodky som si vyžiadal ,ako darček osobnú váhu .Bola mi kúpená taká čo odváži a aj zmeria množstvo tukov.Ja starý športovec som podľa tejto váhy skončil v udávanej tabuľke množstva tuku úplne mimo.26,4 % mňa tvorí tuk,pričom 15% je zdraviu prospešný tuk.Zo slušnosti k spotrebiteľom výrobca asi naschvál neudal do tabuľky poslednú kolonku pre vypapkané prasiatka(môj prípad).Tak NEŽEREM a verejne sľubujem do ježiška schudnem.Poprosím o vašu verejnú kontrolu.Môžete mi nadávať alebo povzbudzovať ,aj radiť ,ako na to.Robím to prvý krát ,tak sa mi vaše rady zídu.
Naposledy upravil 220870 : 04.09.11 at 17:14
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

KEJKA Pozri príspevok
nízkotučné vylúčiť? ako to potom je? slaninu môžem do nemoty? alebo tá je tiež nízkotučná? presne tak, lebo nízkotučné jesť, tak to je najhoršie, telo to nevie spracovať, tak ako potraviny, ktoré obsahujú viac % tuku. Dokonca by sme mali jesť potraviny nad 70% tuku, to telo v pohodičke strávi.,
Podarilo sa mi schudnúť 5 kg a teraz sa viac-menej udržiavam na želanej hmotnosti. Našťastie jedlo nie je zmyslom môjho života, najem sa vtedy ked som hladná, nemusím ausgerechnet mať obed, či večeru, lebo je hodina obeda, či večere. ty sa máš, ja rada papkám, zabijem sa, keď som aj v tomto pôžitkár?
Samozrejme obedujem, ale ak sa cítim po polievke polonajedená, nepokračujem, druhý chod si dám na večeru o 17ej, večer už nejem. závidím, závidím
Všeobecne obľúbené je večer sa prikrmiť jogurtami, či ovocím - hrubá chyba. Večer treba ak to človek do rána inak nevydrží, radšej si dať steak, samozrejme bez prílohy. 100% súhlas
takto sa mi to osvedčilo.
Za jedlo považujem aj ovocie, syry, chuťovky, všetko je jedlo, všetko sa počíta. ja za jedlo považujem dobrý kus mäska
Ozaj a tá delená strava je výborná, len deliť stravu a nie miesto.........delená strava nie je to, že polievku zješ v kuchyni, obed na terase, zákusky na balkóne............... he he
Držim palce.
ďakujeme, to budeme potrebovať
5 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Rozhodne spôsob "NEŽEREM" nie je to najlepšie riešenie. Ani oddelená strava nie je to pravé orechové, jedine ak si tento spôsob ponecháte na celý zostávajúci život, pretože po OS je jo-jo efekt obrrrrovský.
Aj ja by som potrebovala dať dole zopár kíl, ale recepty typu 10 kg za 6 týždňov sú (aspoň podľa mňa) nevhodné, výsledky nie sú trvalé.
Dajte sem dobré tipy.
5 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Prísna varianta

Raňajky
* 2 vaječné bielka na tvrdo, káva bez cukru
* cottage syr
* nízko tučný tvaroh
* prazenica zo styroch bielok, k tomu dva racio chlebiky

Desiata
* 1 banán
* 2 kiwi
* grep
* pomaranč

Obed
* Polievka (kurací, hovädzí, alebo zeleninový vývar )
* 100 gr. kuracie prsia, 100 gr. ryža
* 100 gr morčacie prsia, 100 gr. varené zemiaky
* 150 gr rybie filé,100 gr ryža
* 150 gr hovädzí steak, zelenina

Olovrant
* 1 banán
* 2 kiwi
* grep
* pomaranč

Večera
* 180gr tuniak vo vlastnej šťave, 2 listy z čínskej kapusty
* nízkotučný tvaroh
* zeleninová misa ( brokolica, uhorka, paprika, paradajka)

z uvedeného si vybrať podľa chuti a dostupnosti


2. večera – aj je veľký hlad tak grep

Pitný režim
* voda
* minerálka
* cola light
* káva, čaj bez cukru
* suché víno

používať minimum soli a váha jedla je vo varenom stave
ak sa dá vydržať 6 týždňov
dôležitý je úbytok v cm, nie v kg!

- pozor tí ktorí majú problém s nejakou zložkou z uvedených potravín – poraďte sa s lekárom (hlavne grep a kombinácia liekov)

------------
este doplnim - varenie je len na vode bez tuku!
Naposledy upravil avalik : 04.09.11 at 16:28
5 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Rozalka Pozri príspevok
Rozhodne spôsob "NEŽEREM" nie je to najlepšie riešenie. Ani oddelená strava nie je to pravé orechové, jedine ak si tento spôsob ponecháte na celý zostávajúci život, pretože po OS je jo-jo efekt obrrrrovský.
Aj ja by som potrebovala dať dole zopár kíl, ale recepty typu 10 kg za 6 týždňov sú (aspoň podľa mňa) nevhodné, výsledky nie sú trvalé.
Dajte sem dobré tipy.
Rozálka, súhlasím s tebou, ale ako vieš, ja som najlepšie schudla práve tou delenou stravou, vydržalo mi to cca 3 roky (váha) a potom sa mi tie kilečká zákerne na mňa lepili, potvory.

V mojom prípade delenej stravy bola jedna neoceniteľná zásada, že 1x v týždni obed, alebo večera nedelený. Ja som si zvolila nedeľný obed.
Jedla som každé 4 hod. a to napr. ráno som mala sacharidy (kravské maslo+chlebík a paprika, alebo paradajka), obed - bielkoviny (mäso na prírodno + zeleninový šalát), večera - sacharidy (varené zemiaky s kyslou smotanou) a pod.

Neutrálne potraviny ako napr. kravské 80% maslo, alebo kyslá smotana sa môžu kombinovať aj s bielkovinami, aj so sacharidmi.

Ovocie jesť zásadne len pred jedlom, 15 min. počkať a potom sa môže jesť.
5 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lujza.j Pozri príspevok
Tonko a šport si aký zvolil?
Beh.Behám od počítača do chladničky na pivo.Ale kedysi som v pohode zabehol polmaratón,3km za 10 min,200 klikov no problem,60sec =60 sklapačiek,1500m za 4:58(osobný rekord),500 drepov ďalej som nerátal ,futbalové ihrisko som prešiel po zábradlí slabým poklusom. Hral som aktívne futbal rekreačne pinpong,karate.Teraz sa ledva ohnem .Kedysi som chodil za frajerkou 10 km peši.Teraz ledva prejdem pár sto metrov peši.Svojho času som prestal zo dňa na deň fajčiť.Všetko sa to začína prejavovať na zdraví.Odchádzajú mi kríže,pobolievajú kĺby.Niečo s tým musím robiť .Toto nieje môj image.Vrcholne ma tosere
5 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ale ak chcete recept na schudnutie, tak poznam navod. No žiadne zázraky bez namahy to nie sú. Aerobny trening aspon 40-60 minut, 4x do tyždna, samosebou možete aj denne. To je tak, ak zacnete napr. behat/plavať, bicyklovať, tak asi po 20-30 minutach nabieha metabolizmus na spalovanie tukov. A treba byt v srdcovej frekvencii asi 55-70% vášho maxima.
Naposledy upravil duves : 05.09.11 at 14:47
5 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

duves Pozri príspevok
Ale ak chcete recept na schudnutie, tak poznam navod. No žiadne zázraky bez namahy to nie sú. Aerobny trening aspon 40-60 minut, 4x do tyždna, samosebou možete aj denne. To je tak, ak zacnete napr. behat/plavať, bicyklovať, tak asi po 20-30 minutach nabieha metabolizmus na spalovanie tukov. A treba byt v srdcovej frekvencii asi 110-120% vášho maxima.
takto som chudla ja...ale jasné,že som aj jedálniček zmenila......absolútne žiadne cukry,večer posledné jedlo (jogurt alebo strúhaná mrkva s jablkom) okolo 17-18..... schudla som za pol roka asi 12 kilo.....začala som na jeseň a keď sa začalo chodiť bez kabátov,tak všetky známe kukali.....potom prišlo leto a ja som prvýkrát vo svojom živote začala nosiť obtiahnuté tričká zapravené do riflí a obzerala som sa v zrkadle,že tá prdel je konečne preč.....
jo,jo....to boli časy......
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Gina Er Pozri príspevok
ak si sa pri tom riadne zadýchala a trvalo to aspoň hodinu.....tak...s privretím všetkých 4očí....
ale takto upratovať musíš min.5x do týždňa
to si píš že som sa zadýchla žiadna pauzička 2x týždenne chodím hopsať totok tu: chcem prihodiť ešte 1x
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Michelle34 Pozri príspevok
ahojte, začítala som sa do tejto témy a prišla mi na um publikácia Mira Veselého. Je to počítačový "maniak", ktorý mal podobné problémy s nadváhou a pustil s do toho. Na nete si vygooglite o ňom kopec info, niektoré knižky sú na nete. Základom je voda. Aspoň jeden pohár za hodinu. Kamošovi som aj kúpila túto knihu a nerobí nič špeciálne iba začal pravidelne piť vodu a chudne. Súhlasím so všetkým ohľadom zdravej výživy čo sa tu popísalo, aj s tým že veľakrát na to človek nemyslí.... preto dávam do pozornosti aspoň tú vodu :-)
voda nie je žiadna novinkapitný režim, je veľmi dôležitý pri redukcii hmotnosti s vodou odchádza aj tuk z tela, pre ludí ktorí zabúdajú na pitie sa odporúča každú hodinu vypiť 2dc vody.ja mám v robote 1,5l fľašu, ktorú do 15,30h vypijem a doma potom pokračujem
5 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://tvnoviny.sk/sekcia/soubiz/bul...o-milenca.html
Nie je jediná.
Neriešte plastiky.
Dosiahnuť skvelý výzor a zdravé telo je celoživotná starostlivosť o svoj organizmus.
Mám sedemdesiatničku tohto typu v rodine. Aktivita, pevná voľa, pravidelnosť v stravovaní,
bez váhových výkyvov.
Bicyklovanie, tanec. To je zo športu všetko, v mladosti aktívne hádzaná. Veselá myseľ, ústretovosť.
Ešte teraz postava detto. Trochu vrásky.:-(
Ale pohybový aparát min. tridsiatničky. Aj energia.
Krásna žena.
5 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

Ahojte, tak ako sa darí so zhadzovaním kilečiek? Ja zatiaľ cca 6 kg za mesiac a pol. Ešte aspoň raz toľko a budem spokojný. Držím palce aj ostatným.
5 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
No práve mi váha ukázala nádherných 84,5kg.Prvého marca 96,5kg..
11905_10200124368244440_1826980197_n.jpg  
5 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

akurát som dožrala štvrť kilovú orieškovú čokoládu, pol balíka plnených presladených keksov,maslové tyčinky a dojedám trojuholník syra s bielou plesňou(250g) a zajtra budem chudšia o pol kilo.... v cukroch to nebude
5 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme veselo....
Chváli sa kamarátka kamarátke:
-Včera som úplne bez námahy spálila 12000 kilokalórií......
-Nevrav! A ako?
-Jednoducho... Zabudla som včas vytiahnuť z rúry pizzu......
5 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

pozrela som sa do skrine, tiež ich tam mám
50217129_304463576867841_8193795451753857024_n.jpg  
5 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

dnes som to stihla
Naposledy upravil Terezia13 : 28.01.19 at 19:04
v8.png  
5 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

LETO 2020... Prvé stretnutie kamarátiek po karanténe
94160752_2944120989003350_3287838804148224000_n.jpg  
5 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

aj ja by som sa mala, lebo pri mojej výške 171 cm som zo 64 kg spred 3. rokov pribrala na ....... kg.

1. rada: vylúčiť všetky nízkotučné jedlá, maslo jesť len kravské, žiadne margaríny. v podstate je na schudnutie vhodná delená strava.

Možno by bolo dobré si tu napísať nejaký jedalníček na týždeň dopredu a riadiť sa ním.
4 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mzdarka renca Pozri príspevok
aj ja by som sa mala, lebo pri mojej výške 171 cm som zo 64 kg spred 3. rokov pribrala na ....... kg.

1. rada: vylúčiť všetky nízkotučné jedlá, maslo jesť len kravské, žiadne margaríny. v podstate je na schudnutie vhodná delená strava.

Možno by bolo dobré si tu napísať nejaký jedalníček na týždeň dopredu a riadiť sa ním.
ja jedalnicek mam - a aj funguje - za 6 tyzdnov 10 kg dole! - len si znova budem musiet nastavit budik aby som pravidelne jedla ... u mna je ta nepravidelnost najvacsi problem
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať