Zavrieť

Porady

nefér spôsoby slovak telecomu

optimistka
ahojte, včera som sa vytočila ... volala som do call centra Slovak telecomu overiť si, či mám pevnú linku bez viazanosti, na to mi pani povedala, ze ju mam viazanu do r. 2013 a to od maja 2011 na dalsie 2 roky. NIč som nepodpisala, viem o tom, ze prisla daka zmluva, ale nic som neposlala späť, vraj niekto od nich volal, zdvihla to moja dcera a predpokkladám, že jej podsunuli nejakú otázku a predlzili si zmluvu. je toto vôbec možné ? vraj ked niekto vie moje rodne cislo, zdvihne moju pevnu linku a povie ano, tak je to v poriadku a im to stač na opätovné predlzenie viazanosti. Napadli by ste to ? Chcela som ju zrusit a teraz neviem co ??
Usporiadat
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Pozorne si prečítaj pôvodnú zmluvu, určite je tam napísané aj čo a ako po skončení viazanosti. Buď sa automaticky predlžuje na ďalšie dva roky viazanosti za akciovú cenu, alebo pokračuje ale už bez viazanosti a bez akciovej ceny. Toto máš záväzné, toto je na papieri ktorý si kedysi podpísala. Nejakýsi súhlas osoby ktorá u teba zdvihla telefón nemá žiadnu váhu, to mohla zdvihnúť aj návšteva a pod.
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
Dlhodobo využívam akciové služby t mobilu aj t comu/teraz už jedna firma/ a k zmluvám môžem povedať iba tolko že po skončeni jednej akcie a pri začatí využivania druhej mi príde zmluva v písomnej forme a tam sa svojim podpisom zaväzujem k ďalšiemu využivaniu akcie počas nasledujúceho obdobia,v tejto dobe u nich využivam službu internet.pripojenia po ukončeni 24 mesačnej viazanosti a môžem od nej odstupiť po dodržani určitych podmienok/vypoveď zo zmluvy 1 mesiac vopred/.Počas 10 rokov sa mi nestalo aby si svojvolne predlžili zmluvu.vždy pred ukončenim viazanosti so mnou komunikovali telefonicky a po mojom suhlase mi poslali na podpis zmluvu na dalšie obdobie,v prípade internetu som ďalsiu viazanosť odmietol ale suhlasil som z využivanim za štandardných podmienok s tým že ak budem chcieť ukončiť naš zmluvny vzťah tak som povinný 30dní pred ukončenim poslať výpoveď.takže podla môjho názoru ak nemaš s nimi podpisanu zmluvu tak nie je problem to ukončiť
0 0
charvatka charvatka

charvatka je offline (nepripojený) charvatka

Píšeš že je už zakopaná optika - ale aká, teda od akej spoločnosti? Aj to budeš mať spoplatňované - možno bude výber iných pogramov, ale ak budeš chcieť lepšiu cenu, aj tak budeš musieť dať viazanosť na dva roky.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

> stefan2005:
Nové pravidlá začnú platiť od 1. novembra tohto roku. Výnimkou majú byť dve časti týkajúce sa transparentnosti a uverejňovania informácií pre užívateľa a zmluvy o poskytovaní verejných služieb, tie majú začať platiť od 1. januára 2012.
Prezident to podpísal. Žiaľ, na teba to už nebude platiť. Jedine po uplynutí terajšej doby viazanosti na telekomunikačné služby.
0 0
ootaznik ootaznik

ootaznik je offline (nepripojený) ootaznik

znama SZCO si zriadila na adrese, kde mala prevadzku, pevnu linku, viazanost 2roky. no z danej adresy sa prestahovala, proste je to tam zrusene a ona chce zrusit teda pevnu linku. volala do call centra, tam jej povedali ze sa to neda, pricom povedala, ze ona tam uz nefunguje, preco by teda mala platit pevnu linku, ked ju vobec nevyuziva. povedali jej, ze trva 2r viazanost, tak preto nemoze. no uznajte, blbost platit za nieco, co nevyuzivam. chce teda napisat reklamaciu (aj s vedomim, ze bude musiet napr. platit nejaku zmluvnu pokutu za predcasne ukoncenie zmluvy).....maju vobec na toto pravo? je nieco, na co by nemala pozabudnut, ked bude pisat reklamaciu?
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

optimistka sa neozvala ako skončila reklamácia, ale mohla. Iste by to zaujímalo aj iných.
Je pravda, že pred skončením akcie z Telekomu zavolajú, pokecajú, ale zároveň tiež povedia ako to už tu niekto písal, ak zaplatíte prvú faktúru, zmluva sa predlžuje na tú a tú dobu. Dcéra zrejme prepočula.
0 0
Aluš Aluš

Aluš je offline (nepripojený) Aluš

Mne posiela Telekom zmluvu na podpis už 4 mesiace. Doteraz však nič neprišlo. Zhruba 4 krát som volala na infolinku kde je zmluva k podpisu. Vzdy mi povie že zmluva bola odoslaná. Keď jej poviem že nič nedorazilo tak povie že to dá znovu do pošty a ja čakám a nič. Prvé tri mesiace mi nič nefakturovali - dostali sme internet grátis, teraz prišla faktúra. Bez zmluvy neviem za čo platím. Môžu mi fakturovať služby keď doteraz nemajú podpísanú platnú zmluvu? Môžem odstúpiť len od objednávky služieb, ktoré boli zadávané telefonicky? Už ma nebaví vyvolávať na infolinku. Keď som sa bola na to spýtať v Telekome tak tam mi povedali, že to musím reklamovať na infolinke, že oni s tým nemajú nič spoločné.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Urciote by som to reklamovala pisomne, aspon emalom- maju ho na stranke.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Preto som od nich radšej minulého roku vzal roha - účtovali to, čo neurobili, mali vo svojom "systéme" systematickú volovinu, kvôli ktorej som sa nachodil. A reklamácie - neopodstatnené (podľa nich).
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

S telekomunistami len pokoj.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Zrušiť zmluvu asi nemôže, je viazaný, ale môže si ju dať preniesť na miesto terajšieho pobytu.
Ak je to SZČO a zrušil živnosť, tak by som nabehla do najbližšej pobočky a spravila čoro-moro.
Na základe zrušenia živnosti sa musí dať odstúpiť od zmluvy, ale treba poriadne prečítať ich podmienky, ako na to.
Určite písomne, nie len cez telefón.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
optimistka Pozri príspevok
ale mne neskončilo číslo, mne skončila akcia a to je ten rozdiel !!! prečo by mi mali zrušiť signál - podľa boha pravdy ti ho mohli v ten deň zrušiť, lebo si im neoznámila, či signál chceš aj nadalej...ale oni točia biznis, tak ti dali signál podľa svojich podmienok...a ty teraz máš nervy!!..smola, no..?
..

????????...akcia skončila, mala si zdvihnuť zadok, alebo slúchadlo a vyriešiť to..neurobila si nič, tak ti faktúrovali signál podľa platných taríf...chápeš??
0 1
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Pepsi, ja ťa mám rád, to vieš- ale teraz miešaš hrušky s hlávkovým šalátom...
..

..aj ja ťa mám rada, Staník...podľa témy som odpovedala, zadávateľka nech zájde do telecomu a zistí si, kto mal pravdu, ...ja sa tu hádať nebudem a dokonca ja by som takéto niečo tu ani neriešila, pretože to môže jedine v telecome...asi takto ja..
0 1
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
ja neviem, ale mne sa tvoj spôsob komunikácie nepáči, bavíš sa tu so mnou ako s nejakým pohodlným leňochom, ak to slušne napíšem...
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

optimistka Pozri príspevok
ja neviem, ale mne sa tvoj spôsob komunikácie nepáči, bavíš sa tu so mnou ako s nejakým pohodlným leňochom, ak to slušne napíšem...
bože nebuď taká precitlivelá .....
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať