Zavrieť

Porady

lekári a čo ďalej?

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Dnes som si na jednom fóre prečítal tieto vety:

"Hanba každému jednému, komu je málo pridať 300,-€ na plate, keď obrovské množstvo z nás pracuje za plat, pohybujúci sa okolo tejto sumy. A verte páni doktori, tiež sme študovali!

Pracovníci vodárne, odstavte vodu, plynári, zatvorte kohútiky, pekári, odstaviť pece. Všetci do ulíc. Učiteľ, ty máš plat ako v Nemecku? Policajt, ty si na tom o 2/3 horšie ako tvoj kolega za hranicami?*** Áno? Všetci poďme štrajkovať. Učitelia zavrú školy, naše deti budú hlúpe a kto z nich potom spraví ďalšiu generáciu lekárov? Policajti, odstavte autá a keď niekto napadne lekára, lebo mu nechcel poskytnúť starostlivosť, nekonajte."


a plne sa s nimi stotožňujem.

Viem, že tu budú príspevky, ktoré budú vehementne súčastný postoj lekárov obhajovať - podľa mňa je to ale už vydieranie a vydieranie nás všetkých. Ak niekomu ponúknu 30% zvýšenie platu a on to zamietne, no neviem....Tak poďme gréckou cestou...
Samozrejme, majú málo , ale nie len oni...
Keby aspoň vačky nenatŕčali..... u mňa osobne zlé skúsenosti prevládajú nad tými dobrými u lekára.....
Usporiadat
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Po mojom príspevku nejaký pako zamkol tému tak si to napíśem aj tu.
Už sa posrali , hrdinovia z Východu a sťahujú výpovede. Mali ich nakopať a nie im pridať 300 Eur.
0 2
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

pivko,nic v zlom,ale preco si na nich taky nastvany?
neviem kde robis,ale kazdy ma pravo byt sa za svoje prava a potreby,nie?
mne je luto,ze uz stahuju tie vypovede,mali vydrzat,ked sa zlakli,budu si do nich este viac dovolovat....skoda.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Myslím, že táto téma je úžasná, je vlastne ako bútľavá vŕba, kde si každý "vyžaluje" to svoje, čo ho v súvislosti s lekármi ako vykonávateľmi zdravotnej starostlivosti trápi, čo spoznal počas svojho doterajšieho života, niekedy aj na základe skúseností blízkych, priateľov, známych, ale aj podľa informácií typu JPP. V zásade platí staré, ale pravdivé, nehádžme všetkých do jedného vreca.
Ak budem vychádzať z Ústavy SR, teda zo základného zákona štátu, ktorý je najvyššie postaveným právnym predpisom platným v SR, tak platí, že každý má právo na ochranu zdravia. Na základe zdravotného poistenia majú občania právo na bezplatnú zdravotnú starostlivosť a na zdravotnícke pomôcky za podmienok, ktoré ustanoví zákon.
Toto právo, právo na ochranu zdravia, mi garantuje štát najvyšším svojim zákonom. Na základe zdravotného poistenia mám právo okrem iného aj na bezplatnú zdravotnú starostlivosť za podmienok, ktoré ustanoví zákon.
Ako je možné, že zdravotné poisťovne rozhodujú tom, či niekoho budú operovať, liečiť, dokonca určujú limity, koľko žien môže za mesiac rodiť, koľko sa môže za mesiac vyoperovať žlčníkov? To potom jeden dostane to, čo mu ústava garantuje, ale na druhého sa už neujde? Mne môže prasknúť žlčník, lebo nebol limit? Tehotná žena nebude môcť rodiť tam, kde patrí, lebo nemá u koho? To ale v praxi znamená, že právo na ochranu zdravia je porušené.
Myslím, že toto je problém, ktorý musí vyriešiť štát, lebo štát garantuje moje právo. Ak je zákon postavený tak, že mi toto ústavné právo negarantuje, je zodpovedná každá vláda, ktorá taký zákon, ktorý neumožňuje dodržiavanie ústavy, prijala, resp. nezmenila ho.
Vláda tiež vedela, čo sa udialo pred pár mesiacmi a nekonala. Minister Uhliarik by mal odstúpiť.
Môj názor je ten, ak financie v zdravotných poisťovniach nestačia, nech je jedna štátna poisťovňa, ktorú bude štát v prípade potreby dotovať. Nech sa prijmú také opatrenia, aby na zdravotnej starostlivosti bol určitou mierou účastný aj pacient, ktorý vedome hazarduje so svojím zdravím, nech sa zavedú liekové knižky, kde bude uvedené, ktorý lekár, kedy a aké lieky pacientovi predpísal. Je toho viac, čo by som ešte mohla napísať, ale v samotnej téme je povedané aj tak dosť.
8 1
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Aké práva tu melieš , tu na východe zarábajú ľudia , napr. firma Valeo pri páse a 12hod smenách 400 Eur mesačne !!! Tak že o tom to je.
0 2
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ja nie som proti tomu, aby mali lekári patričné ohodnotenie, tak isto ani pri iných.
Len mi akosi nesedí to načasovanie. Prečo sa neozvali keď nebola kríza a mohli niečo vybojovať.
Dnes aj po rôznych informáciách som presvedčený, že to má politický podtón.
Kto je ten Kollár, kde býva, s kým je kamarát? Viac asi netreba.
Iba ešte jedno, najprv ukáž že si dobrý, potom pýtaj. Že by aj tí sopliaci čo sa tam vystrkujú boli také kapacity.????
1 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
pivko Pozri príspevok
Po mojom príspevku nejaký pako zamkol tému tak si to napíśem aj tu.
Už sa posrali , hrdinovia z Východu a sťahujú výpovede. Mali ich nakopať a nie im pridať 300 Eur.
Ja by som nepovedal, že sa posrali, iba si uvedomili, že majú tu rodinu, nevedia reči a potom, dnes ich toľko nikde netreba, takže toť realita.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Kvaka Pozri príspevok
Myslím, že táto téma je úžasná, je vlastne ako bútľavá vŕba, kde si každý "vyžaluje" to svoje, čo ho v súvislosti s lekármi ako vykonávateľmi zdravotnej starostlivosti trápi, čo spoznal počas svojho doterajšieho života, niekedy aj na základe skúseností blízkych, priateľov, známych, ale aj podľa informácií typu JPP. V zásade platí staré, ale pravdivé, nehádžme všetkých do jedného vreca.
Ak budem vychádzať z Ústavy SR, teda zo základného zákona štátu, ktorý je najvyššie postaveným právnym predpisom platným v SR, tak platí, že každý má právo na ochranu zdravia. Na základe zdravotného poistenia majú občania právo na bezplatnú zdravotnú starostlivosť a na zdravotnícke pomôcky za podmienok, ktoré ustanoví zákon.
Toto právo, právo na ochranu zdravia, mi garantuje štát najvyšším svojim zákonom. Na základe zdravotného poistenia mám právo okrem iného aj na bezplatnú zdravotnú starostlivosť za podmienok, ktoré ustanoví zákon.
Ako je možné, že zdravotné poisťovne rozhodujú tom, či niekoho budú operovať, liečiť, dokonca určujú limity, koľko žien môže za mesiac rodiť, koľko sa môže za mesiac vyoperovať žlčníkov? To potom jeden dostane to, čo mu ústava garantuje, ale na druhého sa už neujde? Mne môže prasknúť žlčník, lebo nebol limit? Tehotná žena nebude môcť rodiť tam, kde patrí, lebo nemá u koho? To ale v praxi znamená, že právo na ochranu zdravia je porušené.
Myslím, že toto je problém, ktorý musí vyriešiť štát, lebo štát garantuje moje právo. Ak je zákon postavený tak, že mi toto ústavné právo negarantuje, je zodpovedná každá vláda, ktorá taký zákon, ktorý neumožňuje dodržiavanie ústavy, prijala, resp. nezmenila ho.
Vláda tiež vedela, čo sa udialo pred pár mesiacmi a nekonala. Minister Uhliarik by mal odstúpiť.
Môj názor je ten, ak financie v zdravotných poisťovniach nestačia, nech je jedna štátna poisťovňa, ktorú bude štát v prípade potreby dotovať. Nech sa prijmú také opatrenia, aby na zdravotnej starostlivosti bol určitou mierou účastný aj pacient, ktorý vedome hazarduje so svojím zdravím, nech sa zavedú liekové knižky, kde bude uvedené, ktorý lekár, kedy a aké lieky pacientovi predpísal. Je toho viac, čo by som ešte mohla napísať, ale v samotnej téme je povedané aj tak dosť.


Neboli by limity na rôzné zákroky, keby sa v zdravotnícve neplytvalo. Keď si dovolí nemocnica platiť 400 000€ mesačne na 15 rokov dopredu externej firme, potom sa nečduj, že ZP nechcú dávať viacej peňazí pre nemocnice. Šafári sa všade od lekarni cez obvoďákov, farmafirmy až po špitále. Takže, ja sa nedostatku financii vôbec nečudujem a som za to, aby sa z nemocníc stali a.s., a keď to ináč nepôjde nech sa ja sprivatizujú. Ja robím v súkromnej firme 20 rokov a vôbec ma to netrápi, takže nech si aj lekári zvykajú. Svet sa mení iba naše nemocnice nie.
Naposledy upravil Ľubomír : 29.11.11 at 18:26
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

alaya1 Pozri príspevok
Tak napisem ti odpoved. Moj manzel je invalid. Vinou ineho cloveka , ktory do neho celne vrazil so svojim autom. 2 roky nemal pracu, teraz robi, za 2 uura cisteho tazku manualnu pracu v skladoch, kde je aj -20st.A aj nocne, aj 12 tky, aby nieco zarobil!!!A ze lekari v noci spia vie kazdy, kto bol v nemocnici, mna takto odrodila sestra, lebo nechcela rusit sluziaceho lekara!! ved zijeme v realnom svete, to si myslite, ze nelekari maju klapky na ociach, preboha??
Ja nie som lekár. Keby si lepšie čítala.... Ani v rodine nik nie je lekár. A naozaj neviem o tom, že lekári v noci spia, takže každý to nevie... Je mi ľúto tvojho manžela, ale za jeho nehodu predsa lekári nemôžu! A ja som písala, že komu by sa páčilo robiť toľko hodín do mesiaca. Tvoj manžel zrejme toľko odrobí. Ale páči sa mu to? Je spokojný? A lekári takto fungujú niekoľko rokov.
Tvoj manžel je obdivuhodný, veľa mladým a zdravým ľuďom sa vôbec nechce robiť a žijú zo sociálnych dávok. Ľudí ako je tvoj manžel si vážim, že napriek zdravotným problémom to nevzdajú a snažia sa pracovať. Viem, že povieš, že nemá na výber ak chce vyžiť. Ale to nie je sám. Aj ja musím pracovať. Ale našťastie som zdravá. Ale za toto tiež lekári nemôžu.
Z tvojich príspevkov je zrejmé, že si vôbec nevážiš prácu lekárov a podceňuješ ju. Potom nečakaj, že niekto si bude vážiť prácu tvojho manžela.
1 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

pivko Pozri príspevok
Aké práva tu melieš , tu na východe zarábajú ľudia , napr. firma Valeo pri páse a 12hod smenách 400 Eur mesačne !!! Tak že o tom to je.
Neviem, aký máš dôvod na takéto vyjadrovanie (červeným)?
Myslíš si, že na Orave zarábajú ľudia pri páse viac?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Gapo Pozri príspevok
Ja by som nepovedal, že sa posrali, iba si uvedomili, že majú tu rodinu, nevedia reči a potom, dnes ich toľko nikde netreba, takže toť realita.
..

...ešte dodám, ako som už tu niekde písala- každý je nahraditeľný...a susedia češi nám ochotne pomôžu, podľa toho, čo som počula v českých správach, lekári z pohraničia , a nie len tuto z kraja Čiech, sú ochotní, tak isto maďari, a to u nich zarábajú o tretinu menej...a v pohode by sa tu usadili natrvalo...takže aj tam bude ten povestný havo zakopaný...
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

osky Pozri príspevok
pisem sem,lebo daky chytrak uzavrel temu FANDITE LEKAROM?

je to tak,ze slovaci vedia kritizovat,nadavat,hundrat....ale nevedia sa o svoje veci ozaj bit.pride prvy policajt a uz sa uska sklopia a odchod domov ako poslusny psik.
ked konecne lekari drzia spolu a odhodlali sa na taky tazky krok ako je otvoreny strajk,deptaju ich ludia takymi nazormi ako sa v uvedenej teme vyskytuju.
pri tom,tu nejde len o lekarov.tu ide o vsetkych pracujucich,vsakslovac je naucena len robit a cusat.
vsade okolo nas su strajky,ludia sa biju o svoje prava,len my,slovaci odsudzujeme este aj tych,co sa na to odhodlaju.
DRZIM PALCE NASIM LEKAROM!!!!!!!!!!!!ZASLUZIA SI TO! MOZNO SU MEDZI NIMI I BABRACI;ALE VÄCSINA JE OZAJ SERIOZNA A NEREBA HADZAT VSETKYCH DO JEDNEHO VRECA!!!!
aj vo viedni lekari strajkovali a urcite nepotrebuju zvysovat platy.ale maju ine naroky a na strajk maju narok.
bola som v nemocnici-mala som byt na gynekologii,ale bola som na detskom oddeleni,pretoze nemocnica je v totalnom chaose.ja byt lekarom,asi do toho prasknem.mna vsak odoperovali v podmienkach ake mali a nevzdali to.takze nielen kritizovat ale aj objektivne posudzovat!!!!
Osky, presne si to vystihla !!!!!!!
1 1
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Gapo Pozri príspevok
Ja nie som proti tomu, aby mali lekári patričné ohodnotenie, tak isto ani pri iných.
Len mi akosi nesedí to načasovanie. Prečo sa neozvali keď nebola kríza a mohli niečo vybojovať.
Dnes aj po rôznych informáciách som presvedčený, že to má politický podtón.
Kto je ten Kollár, kde býva, s kým je kamarát? Viac asi netreba.
Iba ešte jedno, najprv ukáž že si dobrý, potom pýtaj. Že by aj tí sopliaci čo sa tam vystrkujú boli také kapacity.????
No ja som presvedčená, že keby si to načasovali hocikedy, odozva by bola úplne rovnaká....
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

dogicka Pozri príspevok
No ja som presvedčená, že keby si to načasovali hocikedy, odozva by bola úplne rovnaká....
Najmä v čase, keď financie pre všetky potreby štátu vydržia tak dva - tri mesiace, a miliardy si treba požičať na chod krajiny za veľký úrok je ten správny čas riešiť platy lekárov, a pritom vedieť, že o ich platy už dávno nejde. A môj iný názor ako je ten Tvoj nevyhodnocuj inak, ako len tak, že je iný.
4 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Výpovede stiahlo asi 800 lekárov. Ostáva ešte 1600, z ktorých je nevyhnutých pre chod zdravotníctva 500. Ostáva tu 1100 lekárov, ktorí môžu prísť o fleka. Podľa vyjadrení vlády, budú sa zlučovať oddelenia a nemocnice. Keď to ináč nepôjde zruší vláda aj celé nemocnice. Lekári, to ste chceli? Existuje príslovie. "Lakomy sa nenaje alebo zadusí".
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ľubomír Pozri príspevok
Neboli by limity na rôzné zákroky, keby sa v zdravotnícve neplytvalo. Keď si dovolí nemocnica platiť 400 000€ mesačne na 15 rokov dopredu externej firme, potom sa nečduj, že ZP nechcú dávať viacej peňazí pre nemocnice. Šafári sa všade od lekarni cez obvoďákov, farmafirmy až po špitále. Takže, ja sa nedostatku financii vôbec nečudujem a som za to, aby sa z nemocníc stali a.s., a keď to ináč nepôjde nech sa ja sprivatizujú. Ja robím v súkromnej firme 20 rokov a vôbec ma to netrápi, takže nech si aj lekári zvykajú. Svet sa mení iba naše nemocnice nie.
no to je fakt,jediné čo nemocniciam chýba ku prosperite je 5 členov riaditeľského zboru a 6 členná dozorná rada v akciovke a všetci sa aj s odstupnými budu meniť každé 4 roky.To zaručí nehynucu transparentnosť a ziskovosť.Otázka je len,či nemocníc
3 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Este vas to tu bavi??
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Gapo Pozri príspevok
Ja by som nepovedal, že sa posrali, iba si uvedomili, že majú tu rodinu, nevedia reči a potom, dnes ich toľko nikde netreba, takže toť realita.
K tomu uvedomeniu si im pomohol riaditeľ primeranou sumou.Ked a chce,tak sa dá,že ano.
Naposledy upravil BXLmiami : 30.11.11 at 04:33
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

BXLmiami Pozri príspevok
K tomu uvedomeniu si im pomohol riaditeľ sumou o 200 väčšou ako žiadal Kollár,nie ako ponukla Radičová.Ked a chce,tak sa dá,že ano.
...ešte o tom ani v TV nehovorili, a Ty to už vieš??? Natlačili si vlastné peniaze, alebo odkiaľ tak zrazu...??? Lebo veď niekedy sa nedá, ani keď "sa" veľmi chce...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pikoška Pozri príspevok
Najmä v čase, keď financie pre všetky potreby štátu vydržia tak dva - tri mesiace, a miliardy si treba požičať na chod krajiny za veľký úrok je ten správny čas riešiť platy lekárov, a pritom vedieť, že o ich platy už dávno nejde. A môj iný názor ako je ten Tvoj nevyhodnocuj inak, ako len tak, že je iný.
Veď im vôbec nemusia vyhovieť. Dávno mohli pracovať na iných alternatívach. Nakoniec kto je zodpovedný za zdravotnú starostlivosť? Lekári? Alebo to má niekto iný v náplni? Minister zdravotníctva, zdravotné poisťovne, nemocnice?
Prečo nie sú uvedomelí napríklad Gréci, keď im znižujú platy a dôchodky? Prečo demonštrujú a štrajkujú?
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

marjankaj Pozri príspevok
Veď im vôbec nemusia vyhovieť. Dávno mohli pracovať na iných alternatívach. Nakoniec kto je zodpovedný za zdravotnú starostlivosť? Lekári? Alebo to má niekto iný v náplni? Minister zdravotníctva, zdravotné poisťovne, nemocnice?
Prečo nie sú uvedomelí napríklad Gréci, keď im znižujú platy a dôchodky? Prečo demonštrujú a štrajkujú?
Začalo snežiť,pomaly sa rozbieha zimná sezona.Majitelia Tatier čakajú hostí.Dobru noc.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať