Zavrieť

Porady

hladame podobne pripady-poskodeny plynomer a nahrada skody

Mame problem s plynarmi: v septembri tento rok zamestnanec z SPP-distribucia volal, ze ma podozrenie, ze mame poskodeny plynomer. Plynomer je v cinziaku v spolocnych priestoroch v chodbe v pivnici, visia tam vsetky. A ked sme tam isli, zistili sme, ze je poskodena plomba. My sme to urcite neposkodili, nevieme, kto to urobil ani kedy. Za toto od nas pytaju plynari podla pre nich na mieru usiteho energetickeho zakona a vyhlasky, vyse 3300 € nahradu skody. Datuju neopravneny odber od ich posledneho odpoctu plynomeru, teda od decembra 2010 a sumu vyratali podla vyhlasky, kde sa rata stanovena spotreba plynospotrebicov v domacnosti. Dali na nas sucasne aj trestne oznamenie, takze nas riesila policia, avsak ti to zamietli. V tom istom case sa vrovnakej situacii ocitli aj nasi susedia v cinziaku. Vraj je podobnych pripadov viacej v regione v rovnakom case.Hladame dalsich, ktori su na tom podobne, obrana by mohla byt ucinnejsia. Ak mate plynomery pristupne cudzim, tak si ich zabezpecte, lebo pri poskodeni mozu plynari urobit to iste aj vam.

vdaka
Usporiadat
neoprávnený neoprávnený

neoprávnený je offline (nepripojený) neoprávnený

Za poškodením plynomerov stoja väčšinou:
1.) vandali
2.) nepriatelia.

Okrem iného, každé odberné miesto má svoju históriu stavov. Pozrite si svoje vyúčtovacie faktúry a uvidíte, že spotreba každým rokom je skoro rovnaká (+, -).
0 0
neoprávnený neoprávnený

neoprávnený je offline (nepripojený) neoprávnený

Za poškodením plynomerov stoja väčšinou:
1.) vandali
2.) nepriatelia.
Nikto iní nemá dôvod Vám spôsobiť škodu, nakoľko z toho nemá žiaden osoh!

Okrem iného, každé odberné miesto má svoju históriu stavov. Pozrite si svoje vyúčtovacie faktúry a uvidíte, že spotreba každým rokom je skoro rovnaká (+, -).
0 0
neoprávnený neoprávnený

neoprávnený je offline (nepripojený) neoprávnený

Presne tak. Súhlasím s týmto výrokom. Existuje história odberného miesta či u plynomera, či u elektromera a tá nepustí. A všetkým tým individuám, ktorí tu opisujú, že to zvalia na odpočtára len toľko, že aký by odpočtár mal na to dôvod, niekomu poškodiť merač, keď z toho osoh nemá!
0 0
Sentta Sentta

Sentta je offline (nepripojený) Sentta

Aj ja mám podobný prípad. V auguste boli mojej mame vymeniť hodiny, pretože mali podozrenie na manipuláciu s plombou. Jedná sa o rodinný dom v okolí Bratislavy, hodiny máme na plote a má k nim prístup každý. Taktiež obvinili ešte jednu susedu z vedľajšej ulice. Znalec posúdil, že plomba bola vymenená za falošnú!! Predstavte si 61 ročnú invalidnú dôchodkyňu ako sa hrá s plombou a zháňa k výmene materiál :-) Odber plynu má mama už niekoľko rokov +- rovnaký. Vyrúbili jej 7 000 euro pokutu!!! Keď menili hodiny, ani sa neunúvali nám zazvoniť. Videla to suseda a tá moju mamu privolala. Tí dvaja z SPP boli maximálne neochotní a donútili mamu, aby ich vpustila dnu a nafotili si náš sporák a kotol. Zistila som, že pokuta je za celý rok, t.j. od septembra 2011 a nie od posledného odpočtu (marec 2012) ako písala vyššie jedna pani. Sledujem, že je viac ľudí s podobným problémom, ako máme my. Mám pocit, že idú Vianoce a v SPP si potrebuje niekto rýchlo zarobiť ne koncoročné prémie a využívajú na to nevinných ľudí a ich úžasný zákon o energetike, ktorý je postavený v prospech SPP... PS: mame pripravili krásny darček k narodeninám....v deň jej narodenín bola predvolaná na políciu, pretože SPP podalo trestné oznámenie...uvidíme, čo bude nasledovať...ak máte niekto podobný problém, prihláste sa. Každá rada je dobrá. Ďakujem
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Pre tých, ktorým sa to ešte nestalo, by som odporučil poriadne zamknúť plynomer, aby sa k nemu nedostali ani plynári a ak by prišli a chceli ho otvoriť, natočiť si plombu pri otváraní a pri zatváraní plynomeru. (teda tej skrinky)
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
No až dnes som otvorila túto tému a zisťujem, že na Slovensku je ďalšia úžernícka mafia .
Už niekto z Vás preukázal svoju nevinu ? Alebo ako pokračujete? Tie sumy pokút sú hrozné.
0 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

ja mám podobný prípad prišla odpočtárka, zistila som že máme o 70 000 natočenej spotreby plynu viac keď že som si porovnala spotrebu za minulý rok napísala som reklamáciu že niečo nie je v poriadku s tým plynomerom prišiel ich pracovník vymenil hodiny a zatiaľ sa nič nedeje tvrdil mi že máme poškodenú plombu a to ja by som si mala natočit akože väčšiu spotrebu o 70 000 ? dobrá blbosť uvidím čo príde na faktúre.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ajkariky Pozri príspevok
ja mám podobný prípad prišla odpočtárka, zistila som že máme o 70 000 natočenej spotreby plynu viac keď že som si porovnala spotrebu za minulý rok napísala som reklamáciu že niečo nie je v poriadku s tým plynomerom prišiel ich pracovník vymenil hodiny a zatiaľ sa nič nedeje tvrdil mi že máme poškodenú plombu a to ja by som si mala natočit akože väčšiu spotrebu o 70 000 ? dobrá blbosť uvidím čo príde na faktúre.
Danka som zvedavá ako to u Teba dopadne.
0 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

aj ja som veľmi zvedavá
0 0
Sentta Sentta

Sentta je offline (nepripojený) Sentta

ajkariky Pozri príspevok
aj ja som veľmi zvedavá
Čítala som tu, že veľa ľudí má podobné problémy,ale ešte tu nikto nenapísal, ako to dopadlo. Neviem, či máme šancu na výhru sporu. Prvé čo sme urobili, zatvorili sme skrinku na zámok a keď prídu plynári, budú musieť u nás zazvoniť. Ak už niekto podobný spor vyhral/prehral, napíšte...nech viem na čo sa mám pripraviť. Vďaka
0 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

no dievčence poslali mi list] SPP no ako pricapím ten dokument odvolala som napísal advokát
0 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

[IMG]jpg049[/IMG]
0 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

už so na to prišla aj keď sa s SPP budem súdiť mafiánom ja platiť nebudem
img049.jpg  
img050.jpg  
1/1
3 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

ešte neviem čo odpíšu uvidím lebo posielam len v pondeľok , budem informovať
0 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

neoprávnený Pozri príspevok
Presne tak. Súhlasím s týmto výrokom. Existuje história odberného miesta či u plynomera, či u elektromera a tá nepustí. A všetkým tým individuám, ktorí tu opisujú, že to zvalia na odpočtára len toľko, že aký by odpočtár mal na to dôvod, niekomu poškodiť merač, keď z toho osoh nemá!
no len aby nemal odmenu za to že zistil niekoľko poškodených plynomerov možno sa delia
0 0
Sentta Sentta

Sentta je offline (nepripojený) Sentta

Aj my sme poslali list ako reklamaciu na fakturu, poslali to na reklamacne a do 30 dni nam napisu odpoved. Boli sme uz aj na policii vypovedat, policajt sa smial, ze uz sme tam boli v ten den traja a caka este dalsich styroch z nasej dediny. Skutocne im nezaplatim ani cent, lebo viem, ze sme nevinny. Meradlo sme poskodene nemali, vraj plomba bola vymenena...to moze povedat kazdy. Vymena plomby stoji 18 euro a oni chcu od nas pokutu 7000 euro za nieco co sme neurobili...to je trochu prehnane. Nedostanu ani cent, hajzlici. Sme slusna rodina a vzdy sme si na vsetko poctivo zarobili, nikdy sme sa neponizili k tomu, aby sme niekoho okradali. Nech sa SPP skutocne zamera na neplaticov a zlodejov. Zaciatkom novembra by sme mali dostat odpoved, tak sa zase ozvem a poinformujem...zatial prajem vsetkym pekny i ked uprsany weekend
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nepoznáš dôvod? Neodklepli im zvýšenie cien plynu o 23%, takže takto to teraz budú kompenzovať - každý mesiac bude nejaké "podozrenie" na čierny odber a budú pekne (okrem preddavkov) kasírovať aj "spotrebu" za celý rok spätne + pokuty. A keď si spočítaš, koľko je odberných miest - bisťu - hneď budú mať "straty" vykryté.
0 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

tak dnes som dostala preplatok od SPP 160 €, na list ešte neodpovedali:
0 0
Sentta Sentta

Sentta je offline (nepripojený) Sentta

takže máme nové informácie...reklamáciu nám uznali a poslali na faktúru dobropis, čiže tých 7000 vynulovali ešte sa stavíme na polícii a doložíme odpoveď SPP ku spisu, nech sa to celé uzavrie. Pýtam sa, na čo bolo dobré toto teátro? Mali si najprv overiť, či sme to poškodili až potom vypisovať faktúry....2 mesiace sme nespali, nervy na dranc...neprajem to nikomu, zažívať to čo sme si zažili my....a mnohí zažívajú. Za posledné 2 týždne som videla v TV novinách podobné prípady. V našej dedine nás bolo sedem!!! Pán minister neuvažuje nad zmenou zákona o energetike, takže držím palce ďalším, ktorí budú trpieť kvôli poškodenej, resp. vymenenej plombe. My sme si hodiny zamkli našim kľúčom, takže odteraz páni plynári najprv zazvonia a za našej prítomnosti budú môcť manipulovať s hodinami, za ktoré sme ako odberatelia zo zákona zodpovední my.
2 0
adrienab adrienab

adrienab je offline (nepripojený) adrienab

Sentta prosim vas nevedela by ste mi zaslat vzor reklamacie, ktoru ste podavali? Moj bratranec ma tie taky isty problem a neviem ako to napisat, aby sme boli aj my uspesni. Dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať