Zavrieť

Porady

hladame podobne pripady-poskodeny plynomer a nahrada skody

Mame problem s plynarmi: v septembri tento rok zamestnanec z SPP-distribucia volal, ze ma podozrenie, ze mame poskodeny plynomer. Plynomer je v cinziaku v spolocnych priestoroch v chodbe v pivnici, visia tam vsetky. A ked sme tam isli, zistili sme, ze je poskodena plomba. My sme to urcite neposkodili, nevieme, kto to urobil ani kedy. Za toto od nas pytaju plynari podla pre nich na mieru usiteho energetickeho zakona a vyhlasky, vyse 3300 € nahradu skody. Datuju neopravneny odber od ich posledneho odpoctu plynomeru, teda od decembra 2010 a sumu vyratali podla vyhlasky, kde sa rata stanovena spotreba plynospotrebicov v domacnosti. Dali na nas sucasne aj trestne oznamenie, takze nas riesila policia, avsak ti to zamietli. V tom istom case sa vrovnakej situacii ocitli aj nasi susedia v cinziaku. Vraj je podobnych pripadov viacej v regione v rovnakom case.Hladame dalsich, ktori su na tom podobne, obrana by mohla byt ucinnejsia. Ak mate plynomery pristupne cudzim, tak si ich zabezpecte, lebo pri poskodeni mozu plynari urobit to iste aj vam.

vdaka
Usporiadat
MisoNR MisoNR

MisoNR je offline (nepripojený) MisoNR

Dobry den, scenare pri ktorych sa opakuje ze clovek co ani len netusi co je plomba a ako sa da robit cierny odber pokracuju. Nam teda plynarom SPP distribucia sa nezdali tiez hodiny dali ich na expertizu a uz mame na stole pokutu na 840Eur. Sme s Nitry prerabali sme starsi dom takze kurenie nebolo funkcne a na konci tochto obdobia tesne ako sme sa stihli nastahovat po vyse roku odstavky od plynu a prerabky celeho domu. SPP vyslo ze nam musia vratit cele zalohove platby teda nejakych 900eur za plyn. Nabehli plynari prvy krat ani sme len netusili vstupili si svojvolne na sukromny pozemok pohrabali so v hodinach a manzelka ako sa pytala ci je vsetko v poriadku odpovedali ze ano a uz odchadzali. Nasledne na to tyzden dva nabehli dalsi plynari ale tyto uz sa preukazuju a ziadaju na povolenie o vstup na pozemok. Nasledne beru zo sebou hodiny ja v praci manzelka vola ze sa jej plynar vyhradza ze to nevyzera dobre ze to bude pokuta ale 5000Eur. Neveri ze ked je krb zadymeni a mema vonku drevo ze kurime v krbe. Ale dalej spaveme spokojne vsak sme nic nerobili preco by sme sa mali bat aj v sprave je ako odoberaju plynomer ze plomby su v poriadku. Znalecky posudok uz pise nieco ine. Ze blombe chyba jedna zaistovacia cast, ze je plomba poskodena nejakou mikroprasklinou po celou svojou dlzkou. Ze sa pomerne lahko da vytiahnut. Ale ze stopy lepidla neboli zistene. A ziadaju zaplit presne tie iste peniaze ktore museli vratit za preplatok.
0 0
antonak.miro antonak.miro

antonak.miro je offline (nepripojený) antonak.miro

Informácie, vyhraté súdne spory ako aj pomoc pri pri riešení tohto problému nájdete na http://www.antonak.eu/neopravneny-odber-energii/
0 0
svetluska13 svetluska13

svetluska13 je offline (nepripojený) svetluska13

Ten isty pripad ale rok 2016. Viem este o dvoch v ten isty cas. Sme z toho znechuteni. Vcera to este len prislo. Tak hladame cesty... neuveritelne co sa tu deje. Je vobec sanca sud vyhrat?
1 0
dominik84 dominik84

dominik84 je offline (nepripojený) dominik84

Dobry den.poprosim radu a info...stalo sa mi ze po rocnom odpisani plynomeru mi po 12 dnoch prisiel bez oznamenia plynar sam arogatne mi povedal idem vam vymenit hodiny bude to trvat pol hodku max..ja som to nebrala na velku vahu reku v poriadku.potom po ukonceni prace ma zavolal podpisat papier a nejaku krabicu co prelepil paskou .pytam sa ho ze kazdemu ste menili hodiny nie len vam.a pytam sa dovos uz boli stare nie ale mali ste nizku spotrenu plynomer ide na znalecjy posudok.takze ked uz clovek zacne kurit krbom a drevom a ma nizku spotrebu hned je obvineni zkradeze plynu?citalasom tu mnoho prispevkov a ked viem ze u nas sa nemanipulovalo s meradlom ale je n averejnom priestrastve a v dome byvame len 4 roky a hodiny su tu namontovane 8..uz zacinam mam strach ze si daco vymyslia a narubu mi pokutu a este aj trestne oznamenie. Ma tu niekto skusenost stym trestnym oznamenim ako to funguje a ako sa da branit..jedina vec co ma stve je ze som nebola pritomna pti vymene a ale plynar do papierov napisal ze som tam bola. Viete mi poradit co ma bude cakat.po precutanych prispevkoch uz nespavam nemam peniaze na vyhodenie..a ani cad sa vlacit po sudoch nevinne. Dakujemm za kazdu odpoved
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Založ si svoju vlastnú novú otázku.
Ale najskôr preštuduj toto: http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
/tam sa dočítaš, že otázky sa NEKLADÚ do už existujúcich otázok, komentárov a debát.
0 0
Zlta Mafia Zlta Mafia

Zlta Mafia je offline (nepripojený) Zlta Mafia

Ahojte. Tak ďalší prípad Žltej mafie v meste Šurany a scenár ten istý poškodená plomba M43 vraj nieje originál . Ma tak len napadlo že by nebolo zlé zmapovať kde všade sa vyskytuje ta falošná plomba.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať