Zavrieť

Porady

CÚP 2012 - Cenník účtovných prác na rok 2012

som
Cenník účtovných prác na rok 2012 tento rok nepredkladám, pretože na základe minuloročných cenníkov a z praxe si už vie skoro každý ohodnotiť svoju prácu.

Ale chcem upozorniť však na služby napr. servisu na PC, internet a pod., kde som sa stretla s účtovaním 33,00 eur/hod. + dopravné. Sú to služby odborné, ktoré si musíme objednať, pretože ich nevieme vykonať, tak ako naše odborné služby, ktoré si musia objednať tí, ktorí to tiež nevedia. Skúste si to prerátať a zistite ... svoju cenu
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Monika Kováčová Pozri príspevok
"známym" sa cena neznižuje.... priateľom a rodine je zadarmo. Čím skôr sa s tým všetci stotožnia, tým lepšie pre teba.
súhlasím na 66.66% - priateľom = známym, rodine zo zásady nerobiť
0 0
Daniela81 Daniela81

Daniela81 je offline (nepripojený) Daniela81

srska Pozri príspevok
súhlasím na 66.66% - priateľom = známym, rodine zo zásady nerobiť
ano, s tou rodinou suhlasim aj ja, nechcem byt zla, ale zdalo sa mi, ze mam byt iba sproste vyuzita a vsetko by bolo ako samozrejmost. naviac urcite i s prednostnym vybavenim :-(
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Daniela81 Pozri príspevok
ano, s tou rodinou suhlasim aj ja, nechcem byt zla, ale zdalo sa mi, ze mam byt iba sproste vyuzita a vsetko by bolo ako samozrejmost. naviac urcite i s prednostnym vybavenim :-(
rodina = najhorší klient
0 0
Daniela81 Daniela81

Daniela81 je offline (nepripojený) Daniela81

srska Pozri príspevok
rodina = najhorší klient
bohuzial.. asi by nebolo od veci zalozit temu, ako co najslusnejsie odmietnut zakaznika - rodinneho prislusnika a nenarobit hriechy :-( naviac je to klasicky "igelitkar" v marci ma zase caka vymyslanie dovodov :-(
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dobrý večer,

milé kolegyne/govia, ako postupujete pri fakturácii klientovi za spracované mzdy, ak je napr.zamestnanec na TPP celý mesiac PN, prípadne, ako postupujete pri "dohodároch", ktorých stále evidujete v stave a nevykazujete v spracovávanom mesiaci žiadnu činnosť - teda odmena, je aj niekoľko mesiacov nulová?
Pýtam sa preto, lebo potrebujem vedieť, či poskytujete na takéto mzdy zľavu, prípadne,či odmena za takto spracovanú nulovú mzdu = pre Vás "nula".
Ďakujem za Vaše odpovede.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Melnick Pozri príspevok
Dobrý večer,

milé kolegyne/govia, ako postupujete pri fakturácii klientovi za spracované mzdy, ak je napr.zamestnanec na TPP celý mesiac PN, prípadne, ako postupujete pri "dohodároch", ktorých stále evidujete v stave a nevykazujete v spracovávanom mesiaci žiadnu činnosť - teda odmena, je aj niekoľko mesiacov nulová?
Pýtam sa preto, lebo potrebujem vedieť, či poskytujete na takéto mzdy zľavu, prípadne,či odmena za takto spracovanú nulovú mzdu = pre Vás "nula".
Ďakujem za Vaše odpovede.
U zamestnanca na PN - plná suma, u dohodára bez príjmu, ak nie je jediný zamestnanec firmy - neúčtujem nič.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad Pozri príspevok
U zamestnanca na PN - plná suma, u dohodára bez príjmu, ak nie je jediný zamestnanec firmy - neúčtujem nič.
Postupuje niekto inak ?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

veronikasad Pozri príspevok
U zamestnanca na PN - plná suma, u dohodára bez príjmu, ak nie je jediný zamestnanec firmy - neúčtujem nič.
U zamestnanca na PN - plná suma, u dohodára bez príjmu - plná suma.
Výkazy podať musím tak či tak, previesť výpočet tiež, vystaviť potvrdenie o príjme tiež... bez ohľadu na výšku príjmu. A od nového roka aj ELDP, nie?
4 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Monika, plne s Tebou aj Veronikou súhlasím. Postupovala som rovnako, no nepáči sa to konateľom. Vraj s "nulovým" nemám žiadnu prácu, iba ho presuniem ! ku spracovaným.
Argument, že počítadlo mi odráta z počtu zakúpených miezd rovnako nulového ako aktívneho zamestnanca je nedostačujúci.
Po Vašich príspevkoch ( aj keď sú len dva ) sa budem znova hájiť.
Navyše ma hnevá, že naberú dohodárov , aby boli krytý pri prípadnej kontrole z IP, potom nemajú do čoho pichnúť, ale ja mám iba prihlasovať, odhlasovať a spracovávať nulové "mzdy" a nepýtať si za to ani deravý groš. No kašlem na takú spoluprácu. Končím s doterajšími 60% zľavami za "nulových ". A tých potvrdení na konci roka, no des!!!!!!!
1 0
VÍNO NITRA VÍNO NITRA

VÍNO NITRA je offline (nepripojený) VÍNO NITRA

Postupujem rovnako, ako Monika Kováčová.
0 0
ninocka55 ninocka55

ninocka55 je offline (nepripojený) ninocka55

neviete aké sú ceny vedenia účtovníctva v ČR? či sú porovnateľné s našimi?
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Nakoľko sme si v byte menili radiátory, na kt. máme namontované merače, museli sme si zavolať servisného technika, aby nám merač prehodil zo starého radiátora na nový. Práca mu trvala presne 6 minút. A cena? 28,97 EUR!
To len okrajovo, že keď sa ľudia sťažujú koľko si účtovník vypýta a sťažovať sa na túto premrštenú sumu za výmenu merača nemôžeme, lebo merač musíme mať a hotovo.
Joj, ale by nám bolo skoro 290 EUR/hodinu
Ale ja chápem, že musí prísť aj na miesto (čiže majú náklady na dopravu) ale podotýkam, že mal prísť už dávnejšie, ale majú to naplánované aj s inými výmenami, čiže náklady na dopravu minimalizujú.
Ale i účtovník si chodieva pre doklady (a kde zarátať tu dopravu?)
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Presne tak, už som to dávnejšie spomínala, všetky služby sú ocenené, len naše služby nie a nie ale napriek tomu si každý myslí, že sa máme dobre.
A náklady? Veď okrem "dopravy" aj PC + údržba, tlačiareň + údržba, toner do tlačiarne, externý disk, kancelársky papier, kancelárske potreby (perá, ceruzky, zošívačka, sponky, rôzne obaly, šanóny) priestory - nájom + média, internet, telefón, semináre - školenie pre každý zákon a ich zmeny atď. ... to je málo?
2 0
ninocka55 ninocka55

ninocka55 je offline (nepripojený) ninocka55

m.hladka Pozri príspevok
Presne tak, už som to dávnejšie spomínala, všetky služby sú ocenené, len naše služby nie a nie ale napriek tomu si každý myslí, že sa máme dobre.
A náklady? Veď okrem "dopravy" aj PC + údržba, tlačiareň + údržba, toner do tlačiarne, externý disk, kancelársky papier, kancelárske potreby (perá, ceruzky, zošívačka, sponky, rôzne obaly, šanóny) priestory - nájom + média, internet, telefón, semináre - školenie pre každý zákon a ich zmeny atď. ... to je málo?

pre mnohých áno, hlavne pre tých, čo si myslia, že urobíme ťuk ťuk do počítača a urobí sa to samo
3 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

ahojte,

ako si budete stanovat cenu za dohodarov od 1.1.2013 mam na mysli najma "prihlasovacov a odhlasovacov" na zdravotnu poistovnu?

dakujem
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Sarlotka Pozri príspevok
ahojte,

ako si budete stanovat cenu za dohodarov od 1.1.2013 mam na mysli najma "prihlasovacov a odhlasovacov" na zdravotnu poistovnu?

dakujem
nakoľko s dohodármi bude viac práce ako s bežným zamestnancom, budem počítať za rovnocenného zamestnanca každého spracovaného dohodára v danom mesiaci.... nemám zvlášť sumu za prihlášku a odhlášku, je to rozpočítané v mesačnom paušále za spracovanie mzdy (taktiež vystavenie potvrdenie, prípadne RZD)...
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

tictac7 Pozri príspevok
nakoľko s dohodármi bude viac práce ako s bežným zamestnancom, budem počítať za rovnocenného zamestnanca každého spracovaného dohodára v danom mesiaci.... nemám zvlášť sumu za prihlášku a odhlášku, je to rozpočítané v mesačnom paušále za spracovanie mzdy (taktiež vystavenie potvrdenie, prípadne RZD)...
hm dakujem, lenze ked za dohodara bude treba urobit 10 prihlasok a 10 odhlasok za mesiac, tak neviem ....
a kolko mate mesacny pausal za zamestnanca ak to nie je tajna infoska..
Naposledy upravil Sarlotka : 27.12.12 at 18:48
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

10 - 12 eur
1 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

dievčence, mám takú otázku na Vás. Napr. robíte jednoduché účtovníctvo živnostníkovi, ktorý má malý obchodík, mesačne beriete nejaký paušál, povedzme 50€, nie je platcom dph (čiže to v podstate mesačne spracovať "nutne" nepotrebuje), ide podanie daňových priznaní, u tohto typu teda FO B plus výkazy, pýtate navyše za toto daňové priznanie v tom mesiaci, teda plus k paušále? Resp. u iných? ďakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KatarinaNR Pozri príspevok
dievčence, mám takú otázku na Vás. Napr. robíte jednoduché účtovníctvo živnostníkovi, ktorý má malý obchodík, mesačne beriete nejaký paušál, povedzme 50€, nie je platcom dph (čiže to v podstate mesačne spracovať "nutne" nepotrebuje), ide podanie daňových priznaní, u tohto typu teda FO B plus výkazy, pýtate navyše za toto daňové priznanie v tom mesiaci, teda plus k paušále? Resp. u iných? ďakujem
dievčence ešte spinkajú.
u mňa: 12 paušálov + 1 paušál naviac za dp+výkazy u každého subjektu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať