Zavrieť

Porady

Mesačný prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch

Dnes som zistil na portály daňovej správy v rubrike "Daňový kalendár", že od februára sa majú predkladať prehľady o zrazených a odvedených preddavkoch na daň zo závislej činnosti .... mesačne. Aj v novom upgrade programu MRP mzdy a personalistika je už táto funkcia zapracovaná. Aj podľa názoru niektorých pracovníkov daňového úradu štvrťročné prehľady boli jedny z množstva zbytočných hlásení, ktoré komplikovali život mzdových účtovníkov. Daňovému riaditeľstvo ide zrejme o to, aby teraz mohli častejšie posielať 66 eurové pokuty za oneskorené podania.
Usporiadat
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

podarilo sa mi z POHODY odoslat prehlad elektronicky na DU, len neviem ci v tom je zahrnuta aj ta druha cast o zamestnancoh, ked otvorim ten subor tak som z toho magor. nerobite niekto nahodu v POHODE? momentalne maju v stormware obed a predtym sa mi tam nepodarilo dovolat,, dikes
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

korduľa Pozri príspevok
podarilo sa mi z POHODY odoslat prehlad elektronicky na DU, len neviem ci v tom je zahrnuta aj ta druha cast o zamestnancoh, ked otvorim ten subor tak som z toho magor. nerobite niekto nahodu v POHODE? momentalne maju v stormware obed a predtym sa mi tam nepodarilo dovolat,, dikes
ja robím a pokiaľ to exportneš celé v xml z pohody, načítaš v edane, skontroluješ, podpíšeš a pošleš - ide to celé. to isté platí aj pre ezu
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

dakujem
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

srska Pozri príspevok
ja robím a pokiaľ to exportneš celé v xml z pohody, načítaš v edane, skontroluješ, podpíšeš a pošleš - ide to celé. to isté platí aj pre ezu
ono to fakt funguje, tak sa tesim ako mala, krasny den je, vracaju sa preplatky, danovy urad funguje, mam novy ram na auto no krasa. pekny den prajem vsetkym
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

este taka otazka, ked ziadam o vratenie z du - za zamestnanecke premie, musim posielat rocne zuctovania na du- tlacivo /minuly rok to odo mna chceli pri preplatkod rz/, ak ano ako to mam poslat , elektronicky?dakujem
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Dievčence, prosím Vás o kontrolu. RZ dane sme robili s výplatami za 2/2012.
Takže
Prehľad za 2/2012 vyzeral takto:
r.1: 156,58
r.2: -95,68
r.4: 60,90
r.5: -60,90
r.7: 0
R8: 0
II.časť - rekapitulácia
A: 263,69
B: 60,90
C: 202,79
D: 151,62
E: nič
F: 151,62

Preplatok sme si nežiadali od daň.úradu späť na poukázanie, vyplatila ich zamestnancom firma. Ale ho budeme postupne mesačne započítavať so zrazenou a zúčtovanou daňou, kým sa nedostanem na 0.

Prehľad 3/2012:
R.1: 156,58
R2: -136,07
R4: 20,51
R5: -20,51
R7: 0
R8: 0

II.časť - rekapitulácia
A: 20,51
B: 20,51
ostatné prázdne.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Dovolím si aj ja poprosiť o kontrolu: RZ sme robili teraz v marcovej mzde, vyšiel preplatok z RZ 987,82, ale mesačná daň len 354,70 a ešte máme jeden DB 20,51.
I.časť :
r.1 354,70
r.2-354,70/alebo -987,82?
r.4 nula
r.5 nula
r.7 nula
II.časť
A 20,51
C 20,51
III.časť
za 1 štvrťrok 20,51 požiadať
Ten zvyšok z RZ potom zohľadniť v ďalších prehľadoch za apríl,máj a jún? Myslím písať ich mínusom d r.2 do výšky mesačnej dane?Preplatok vznikol, lebo sme mali študentov na DBPŠ a požiadali o vykonanie RZ. Ďakujem pekne.
Naposledy upravil JM1968 : 27.04.12 at 05:28 Dôvod: doplnenie
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

V r. 2 = - 354,70. Inak správne. Zvyšok RZ rozpúšťať týmto spôsobom - tak ako dobre uvažuješ.
1 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Paula Pozri príspevok
V r. 2 = - 354,70. Inak správne. Zvyšok RZ rozpúšťať týmto spôsobom - tak ako dobre uvažuješ.
Ďakujem, pekný deň
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Ak uzatvorím zmluvu s DU na elektr. odosiel. MV cez EZU, musím výkazy odosielať aj poštou?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

milka1619 Pozri príspevok
Ak uzatvorím zmluvu s DU na elektr. odosiel. MV cez EZU, musím výkazy odosielať aj poštou?
Keď budeš posielať výkazy cez EZU, tak poštou už nebudeš posielať nič...
3 0
Anika 7 Anika 7

Anika 7 je offline (nepripojený) Anika 7

Ahojte,,
mam otazku:
ak mi vychádzajú preddavky na dan za január, platím ich hned pri podaní tohto prehladu v mesiaci február ?
Už som z toho popletená..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anika 7 Pozri príspevok
Ahojte,,
mam otazku:
ak mi vychádzajú preddavky na dan za január, platím ich hned pri podaní tohto prehladu v mesiaci február ?
Už som z toho popletená..
PREDDAVKY platíš do 5dní po vyplatení miezd.
0 0
Anika 7 Anika 7

Anika 7 je offline (nepripojený) Anika 7

Čiže ak podávam prehľad za január vo februári 15- teho lebo
to je výplatný termín tak do 20-teho uhrádzam
tieto preddavky.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Anika 7 Pozri príspevok
Čiže ak podávam prehľad za január vo februári 15- teho lebo
to je výplatný termín tak do 20-teho uhrádzam
tieto preddavky.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
Termín na podanie prehladu je do konca nasl. kal. mesiaca. (vyplatené mzdy za január - do konca februára)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anika 7 Pozri príspevok
Čiže ak podávam prehľad za január vo februári 15- teho lebo
to je výplatný termín tak do 20-teho uhrádzam
tieto preddavky.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
Prehľad nemusíš podávať do 15 dní, stačí do konca mesiaca. Ak máte termín 15 tého a aj v tento deň vyplatíte, tak áno.
0 0
Anika 7 Anika 7

Anika 7 je offline (nepripojený) Anika 7

Ďakujem ....
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
funguje vám dnes eDane?
otvorila som a chcela načítať výkaz preddavkov a znova vytlačiť.
Hlási nepodporovaný formát.
vygebrovala som výkaz ešte raz /program OLYMP/ ale ani nový súbor nechce načítať.
chyby na celú obrazovku ale podstata je, že nie je podporovaný formát.
Stalo sa to aj vám? minulý týždeň to frčalo bez problémov o žiadnej zmene neviem - až na to, že som si stiahla novú verziu OLYMPu

vďaka za rýchlu reakciu. Cez pomocníka eDane som akualizovala eDane aj formuláre, chyba sa opakovala. Príspevok je však bezpredmetný, nechávam ho tu, kedže už je naň reakcia. Dávam na vedomie, že nehapruje ani eDane - funguje v pohode, ani nehapruje OLYMP.
hapruje môj mozog, lebo som opakovane tvrdohlavo dávala načítať výkaz SP, hoci som chcela a mala ho aj nastavený - Prehľad na DU. Takže tak.
Naposledy upravil KEJKA : 26.05.12 at 06:20
0 0
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

ja som pred chvíľou robila export z MoneyS3 a funguje, v pohode ho otváram cez eDane, takže asi skôr hapruje ten Tvoj Olymp
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Mám otázku, v aplikácii EZU chcem vygenerovať novú dohodu na elektronické podávanie / novozaložená s.r.o. v máji 2012 / všetko zadám DIČ subjektu a moje OUD / mám už iné firmy, ktorým posielam v pohode / a keď zadám overiť príde hláška : pre dané DIČ nie je možné spracovať dohodu, nestretli ste sa niekto s týmto problémom? Volala som aj na call centrum DU, povedali, že mám napísať na technickú podporu DU a opísať problém, tak som písala a už prešiel týždeň žiadna odpoveď.
Prosím niekoho či nevie kde môže byť problém? Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať