Zavrieť

Porady

Mesačný prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch

Dnes som zistil na portály daňovej správy v rubrike "Daňový kalendár", že od februára sa majú predkladať prehľady o zrazených a odvedených preddavkoch na daň zo závislej činnosti .... mesačne. Aj v novom upgrade programu MRP mzdy a personalistika je už táto funkcia zapracovaná. Aj podľa názoru niektorých pracovníkov daňového úradu štvrťročné prehľady boli jedny z množstva zbytočných hlásení, ktoré komplikovali život mzdových účtovníkov. Daňovému riaditeľstvo ide zrejme o to, aby teraz mohli častejšie posielať 66 eurové pokuty za oneskorené podania.
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Tento problém zaujíma aj mňa:
Poučenie, časť V: Príloha sa vyplní podľa predtlače v špecifikácii za všetkých zamestnancov, ktorým za vykazovaný kalendárny mesiac zamestnávateľ vyplatil zdaniteľný príjem zo závislej činnosti v peňažnej a v nepeňažnej forme. ... aj v prípade, ak uplatnením NČZD zamestnancovi matematicky nevznikne povinnosť platenia ...
Str. 3 riadok 6 = zrazené preddavky na daň (odvolávka 7 = neupravené o DB a ZP), teda nie vrátená daň.
Ak bol zamestnanec celý mesiac PN (a bude ešte PN dlhšiu dobu), uviesť či neuviesť a potom kam uviesť tú daň? mínusom r. 6 časť V?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Akú daň mínusom máš na mysli? V tej časti V. sa myslím uvádza to, čo sa stalo v danom mesiaci , no výsledok RZD sa tam nezamontuje - teda preplatok/nedoplatok na dani.
Naposledy upravil Paula : 10.03.12 at 10:53
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
To znamená, že ak z-nec bol celý mesiac PN a má z RZD preplatok, tak ho do menovitého zoznamu nedávam?
Nemám mu ho kedy vrátiť, bude ešte dĺĺĺĺĺho PN ...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nemám odskúšaný taký prípad. Nedala by som ho tam, ale preplatok dostať môže. "Výplata" sa vygeneruje, pricapí sa preplatok.
Ak bude z DÚ reklamácia, poučíme sa, hlavne odovzdať načas
0 0
ferob ferob

ferob je offline (nepripojený) ferob

Do mesačného prehľadu (myslím v časti V.) sa nikde nedávajú preplatky a nedoplatky z ročného zúčtovania dane? Mám spravený prehľad za 02/2012 a tam mám zohľadnené za každého zamestnanca len zam.prémiu a vrátený daň. bonus ročný a samozrejme preddavok na daň za február. Kde potom uvediem za každého zamestnanca tie preplatky a nedoplatky?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Keďže nie je kolonka v časti V., potom nie je ani o čom dumať.
0 0
bijou bijou

bijou je offline (nepripojený) bijou

Paula Pozri príspevok
r.1 = dátum vyplatenia mzdy (odchod z BÚ)
r. 8 = dátum zaplatenia preddavkov (odchod z BÚ)

Dátumy sa mi rovnajú, všetky výplaty a odvody idú naraz - prvý pracovný deň nasl. mesiaca.
robím mzdy za mesiac február. Výplaty budú uhradené v hotovosti 31.3.2012. Odvody a daň pôjde z BÚ neviem kedy. Klient má čas na úhradu tiež až do 31.3.2012(odvody) a do 5.4.2012(daň). Aký dátum mám uviesť na riadok č. 8. Musím čakať s odovzdaním prehľadu až do konca mesiaca? teda až kým budem vedieť dátum úhrady dane?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a kam uvediem preplatok dane z rzd?
0 0
Celicka Celicka

Celicka je offline (nepripojený) Celicka

Včera mi klient priniesol späť prehľad za 01/2012 - bol nulový. Na DÚ mu povedali že keď je nulový netreba podávať... nejak sa mi to nezdá
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

sybila3 Pozri príspevok
a kam uvediem preplatok dane z rzd?

Prečítaj si na druhej strane tlačiva riadok č.2 časti I.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Ahojte, idem robit el. podanie mes.vykazu za 2/12 cez eDane. Este pred tym som sa chcela pozriet na tenpredch. a stale mi vyhadzuje "

Nastala chyba v komunikácii medzi klientom a servrom. Momentálne nie je možné dokončiť požadovanú operáciu.Operáciu je možné opätovne zopakovať stlačením klávesy F5, alebo kliknutím na ikonu obnov."Vcom mam chybu? Tie ostatne podavane vykazy Hlasenie, Suhrnny a pod.mi otvorit idu. Len ten nestastny prehlad nie. Pritom podany bolriadne, vsetko vratane krycieho listu a potvrdenky mam vytlacene...Neviem ci to je chyba na stranke, alebo sa crta pokuta... Poradte miprosim. Dakujem
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Ahojte, idem robit el. podanie mes.vykazu za 2/12 cez eDane. Este pred tym som sa chcela pozriet na ten predch. a stale mi vyhadzuje:
"Nastala chyba v komunikácii medzi klientom a servrom. Momentálne nie je možné dokončiť požadovanú operáciu.Operáciu je možné opätovne zopakovať stlačením klávesy F5, alebo kliknutím na ikonu obnov."
V com mam chybu? Tie ostatne podavane vykazy Hlasenie, Suhrnny a pod.mi otvorit idu. Len ten nestastny prehlad nie. Pritom podany bol riadne, vsetko vratane krycieho listu a potvrdenky mam vytlacene...Neviem ci to je chyba na stranke, alebo sa crta pokuta... Poradte mi prosim. Dakujem
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Prosím Vás zamestnanec, ktorý bol celý mesiac DPN, nemal žiadny príjem sa do mesačného výkazu neuvádza ?
0 0
Altrix Altrix

Altrix je offline (nepripojený) Altrix

Dobrý deň, prosím vás do V. časti mesačného hlásenia o dani , do riadkov 8A 8B 9 sa udávajú hodnoty so znamienkom? Alebo sa tam píše iba vyplatený bonus a prémia, teda samozrejme kladné číslo?
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

milanr Pozri príspevok
Prosím Vás zamestnanec, ktorý bol celý mesiac DPN, nemal žiadny príjem sa do mesačného výkazu neuvádza ?
http://www.porada.sk/t187909-mesacny...ml#post1989866
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

ferob Pozri príspevok
Do mesačného prehľadu (myslím v časti V.) sa nikde nedávajú preplatky a nedoplatky z ročného zúčtovania dane? Mám spravený prehľad za 02/2012 a tam mám zohľadnené za každého zamestnanca len zam.prémiu a vrátený daň. bonus ročný a samozrejme preddavok na daň za február. Kde potom uvediem za každého zamestnanca tie preplatky a nedoplatky?
v V.časti aj ja to mám tak, bez preplatkov a nedoplatkov RZ len s DB a ZP,
nedoplatky a preplatky RZ som dala len na r.2 I.časti a to len do výšky sumy na r. 1 /po trápení a prečítaní poučenia, lebo ma to nechcelo pustiť ďalej/
II. časť mám vypísanú DB, r. A a C a ZP. r. D a F, čo si budem nárokovať na vrátenie až v marci /vyplním potom III. a IV. časť/
Keďže som nemohla od zrazených preddavkov na daň odpočítať celú sumu vrátených preplatkov z RZ, budem tak robiť každý mesiac na r. 2.
Dúfam, že to mám dobre vyplanené.
1 0
Žužka Žužka

Žužka je offline (nepripojený) Žužka

Na tú istú otázku čakám aj ja odpoveď.... Čo s preplatkom z RZ-a, čo som nevedela odpočítať vo februári?
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Prosím Vás, marcový mesačný výkaz na daňový úrad už musím podať elektronicky, nič sa nezmenilo?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vema Pozri príspevok
Prosím Vás, marcový mesačný výkaz na daňový úrad už musím podať elektronicky, nič sa nezmenilo?
NIe, nemusíš. Povinnosť sa odkladá .
1 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ďakujem Tweety.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať