Zavrieť

Porady

Mesačný prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch

Dnes som zistil na portály daňovej správy v rubrike "Daňový kalendár", že od februára sa majú predkladať prehľady o zrazených a odvedených preddavkoch na daň zo závislej činnosti .... mesačne. Aj v novom upgrade programu MRP mzdy a personalistika je už táto funkcia zapracovaná. Aj podľa názoru niektorých pracovníkov daňového úradu štvrťročné prehľady boli jedny z množstva zbytočných hlásení, ktoré komplikovali život mzdových účtovníkov. Daňovému riaditeľstvo ide zrejme o to, aby teraz mohli častejšie posielať 66 eurové pokuty za oneskorené podania.
Usporiadat
Minna Minna

Minna je offline (nepripojený) Minna

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu pri vypĺňaní MV za 3/13. V danom mesiaci bolo vykonané RZD, v ktorom boli daňové preplatky a preplatok z DB. DB za 3/13 je vyplatený z vl.zdrojov, čo uvádzam v II.časti r.A a r.C+žiadosť v III.časti, no chcem sa spýtať, či k tomuto DB mám prirátať aj DB, na ktorý mal nárok zamestnanec na základe RZD za r. 2012 a bol mu tiež v 3/13 vyplatený z vl. zdrajov. Asi áno, len si to potrebujem overiť. Ďakujem.
dobrý deň tiež mám tento problém pri vypĺňaní tlačiva prehľadu, bežne mesačne ho vyplniť ešte zvládam ale s tými preplatkami z RZD (urobené v marci) to neviem, preto vas chcem poprosit o pomoc. Ked vysiel v RZD preplatok dane 300 eur a este aj preplatok DB 200 eur (sumy su zaokruhlene) tak som prehlad za marec zatial vypisala takto:
I. časť riadok 0 mzda napr. 740
riadok 1. preddavky napr. 62
riadok 2. - 62 ?? (už v tomto mesiaci mám začať uplatňovať pomerne preplatok dane či som sem mala uviesť celých 300 eur preplatok?)
riadok 3. má byť nulový?
riadok 4. 0
riadok 5. má byť nulový alebo tam mám uviesť celých 200 eur z preplatku DB?
riadok 7. zatiaľ mám 0 ale ak mal byť v riadku 5 ten DB tak bude aj riadok 7 iná suma

II. časť
riadok A 242,06 (preplatok + DB za marec) ??
riadok B 0
riadok C 242,06

A mám nejasnú aj III. časť - o aku sumu mam poziadat na vratenie? len tych marcovych 42,06 alebo celych 242,06 podla riadku C ??

velmi prosim ak si niekto najde cas, budem vdacna za kazdu odpoved ... uz sa s tým trapim tyzden, prehladala som aj temy na porade ale nejaky konkretny priklad som (zatial) nenasla ....
0 0
Marceluška Marceluška

Marceluška je offline (nepripojený) Marceluška

Dobrý deň, ja by som to urobila takto:

I. časť
riadok 0 mzda napr. 740
riadok 1. preddavky napr. 62
riadok 2. - 62 (áno, už v tomto mesiaci začneš uplatňovať pomerne preplatok dane najneskôr do konca kalendárneho roka. Alebo o zostatok preplatku z RZD 238 (300-62) môžeš požiadať správcu dane o vrátenie. Žiadosť ani vyplatený preplatok správom nie sú súčasťou tohto prehľadu.
riadok 3. nič
riadky 4., 5. a 7. sú 0

II. časť
riadok A 242,06 (preplatok + DB za marec)
riadok B 0
riadok C 242,06

A teraz v 3. mesiaci štvrťroka v III. časti - požiadaš o vratenie celych 242,06 podla riadku C.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať