Zavrieť

Porady

Danove priznanie

dobry chcel by som sa opytat ci budem platit neaku dan pri danovom priznani za rok 2011 ked zivnost mam zalozenu od 1 septembra 2011 a moj prijem presiahol 3000 eur
Usporiadat
Bubi200 Bubi200

Bubi200 je offline (nepripojený) Bubi200

Ahojte, chcela by som Vás poprosit o radu:

V októbri 2011 sa manželia rozviedli. Manželka je celý rok 2011 na rodičovskej dovolenke a za október - december 2011 má zdaniteľný príjem z brigády (spolu cca 600 eur). Chcem sa spýtať:

1, Ako a komu bude uplatnený daňový bonus, keď dieťa žilo január až september v spoločnej domácnosti oboch rodičov a od októbra iba s matkou?

Ja som to pochopila takto:

Január až september si uplatní daňový bonus otec dieťaťa. Október až december nikto, pretože otec s ním už nežije v spoločnej domácnosti a matka v roku 2011 nemá príjem zo závislej činnosti vo výške 6 násobku minimálnej mzdy.

Ešte doplňujúca otázka: Aj keď má matka dieťaťa príjem zo závislej činnosti iba tri mesiace v roku, porovnávam tento jej príjem s celým 6 násobkom minimálnej mzdy a nie iba s jeho alikvótnou časťou za tri mesiace. (?)

2, Ak sa manželka rozhodne, že nebude podávať daň. priznanie (jej zdaniteľný príjem nedosahuje 50% z nezdaniteľnej časti základu dane), môže si manžel uplatniť za obdobie január až september (kým boli manželia a žili spolu v spoločnej domácnosti) alikvótnu časť nezdaniteľnej časti základu dane na manželku?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať